müstakil ev mi apartman dairesimi

Apartmanın derdi hiç bitmiyor iyi komşu bulmak çok zor bizim iki katımızdaki aileler sürekli kavg dövüş bağırış çağırış sabahın beşinde işe gidiyorlar koridorda yine öyle. Aklınız varsa müstakil alın benim imkanım olsa şimdi kaçarım

Merhaba,eger soğuk bi bölgede müstakil ev alacaksanız gerçekten evi ısıtmak çok çok çok zor. Dış cephe iç cephe yalıtımına dikkat edin. Müstakil evde güvenlikte sorun bunların ikisini çok iyi düşünün. Apartman dairesi her zaman bu konularda daha avantajlı oluyor. Diğer taraftan müstakil evde bahçe işleri çok güzel ya da ses problemi yok. Ne alırsanız alın inş içinize çok siner ve huzurla yasarsınız.

ben cok tıtız bır ınsanım bu yuzden mustakıl almadıgıma pısmanım ya en ust kat catısı akmayan bır daıre bulursanız alın ya da mustakıl
ust komsumun pıslıgınden bıktım artık enı sonu mahkemelık olucaz

bu arada sıfır daıre aldım bırsuru ıs cıktı eskı bınalar oturaklı akanı tasanı bellı ama sıfır daırenın neresınden ne sorun cıkacak bellı olmuyor evın ıcıne gecınce ugrasıp duruyorsunuz
1 sene oldu sıfır daıre alalı gectıgımden berı derdı bıtmedı daha once kıracıydım hep 25-30 yıllık bınalarda oturdum hıc sorun yasamadım evımı kıraya verıp kıraya cıkmayı veya mustakıl almayı planlıyorum

çok titiz bir insan değilim rahatıma düşkünümdür bizim hayalimizdi bahçesi olsun agarjı olsun eşim boş vakitlerinde el işleriyle uğraşıyor atelye garaj tarzı birşey şimdi önümüze çıktı fırsat ama hiç yaşamayınca korkuyor insan burnumuzdan gelir mi acaba diye
Ben müstakil evde büyüdüm,keşke imkanım olsa alsam .Çocuklarım için en iyisi müstakil olurdu.Şuan apartman dairesindeyim ve hiç mutlu değilim çocuklarımı hep taksi tutup bi yerlere gidebiliyorum.Bahçeli ev çocuklar için çok geliştirici .Benim tavsiyem müstakil ev

Benim bahcenin her yönü disariya kapali gönül rahatligi ile cocuklarimi bahceye saliyorum bos vaktimde bende cikiyorum cocuklar kumda havuzda oynuyor bende kitap okuyorum yanina bide meyve suyu oh miss ay yaz gelsin ya yazi özledim :)

Ben müstakil derim. Dış yalıtımı yoksa onu yaptırır öyle oturursunuz. Çok soğuk bir il mı? Bu onemli. İkincisi de güvenlik tabi. Muhit nasıl? Gerçi demir taktirirsiniz. Bir de alarm. Bahçeye köpek şart. Zaten en guzeli rahat rahat kedi köpek besleyebilmek. Hatta birkaç tavuk bile olur. Taze yumurta oh mis. Küçük bir yere yesilliklerden de dikerseniz. Birkaç da ağaç fidanı. Sürekli oturunca bahçe bakımı az çok siz halledebilirsiniz. Hem zevkli de olur. En güzel şeylerden biri de at masayı bahçeye çayını demle semaverde ohh keyifle. Hele çocuk için süper. Emin olun eve bile girmez. Bir köşeye basket potası bile takabilirsiniz. En en en güzeli de ne üst kat gürültüsü, pisliği ne de alt kata gürültü gidecek derdi olmayacak. Böcek için dikkat edeceksiniz. Sineklik , düzenli ilaçlama . Hem böcek apartmanda bile oluyor. Apartmanda basetmesi daha zor. Sizde bitse diğer dairelerden yine çıkar. Fare apartmanda bile cikabilir. Kedi olursa zaten fare barınamaz yakınlarda.

Kısacası denemeye değer diyorum.

Müstakil iyi hoş güzel ama site içerisinde değilse güvenlik problemi olur diye düşünüyorum.
Kendi adıma müstakil ev yerine güvenliği ,sosyal tesisleri olan bir siteden apartman dairesini tercih ederdim. Çocuklar içinde böylesi daha uygun olur bence. Sitedeyim yazın hiçbirşey yapmasam 2 saat havuza götürüyorum kızımı, günü kurtarıyoruz. Bahçe olsa tek başına ne kadar oynayabilir ki,sitenin bahçesinde ,havuzunda arkadaşlarıyla oynuyor.

Müstakil kesinlikle ve kesinlikle ben bi kaç sene oturdum çooookrahat tı sadece bahçe işi biraz teferruatlıydı

Ben de müstakil tripleks bir evde yaşıyorum. Site içinde pek çok kedi olduğu için sanırım fare derdi hiç olmadı. Bir ara örümcek artmıştı, onun için bahçe girişine ve pencere önlerine haşere uzaklaştırıcı sprey sıktık işe yaradı. Temizlik için ayda bir temizlikçi geliyor, onun haricinde ben yapıyorum. Yüksek olmadığı için cam silmek falan kolay oluyor zaten ama merdivenleri tek tek süpürmek, sürekli süpürgeyi taşımak zor oluyor. (Benim elektrikli süpürge biraz ağır.) Bizim ev de 24 yıllık baştan gerekli bakımı yapıp girerseniz rahat edersiniz. Bir şeyi yaptırınca kolay kolay bozulmuyor. Biz elimize para geçtikçe parça parça birşeyler yaptırdık, o yüzden usta ile uğraşmaktan bıktım. Bizim ev yalıtımlı olduğu için ısınıyor. Güçlü bir kombi takılı.

Artı yönlerine geçersek komşu sesi yok, evcil hayvan ve çocuklar için çok avantajlı. Bizim eve gelen çocuklar hiç sıkılmıyor, hatta evlerine geri dönmek istemiyorlar. Misafir ağırlaması çok kolay, ben sadece mutfaktan malzemeleri bahçeye veriyorum, erkekler mangalı hallediyor :) bahçede renk renk güllerim çiçeklerim var, bahçe işlerini de sitenin çalışanları hallediyor.

Yani sonuç olarak müstakil olan evin planı düzgünse tavsiye ederim.

şuan apartman dairesindeyim ama müstakil evde doğdum büyüdüm. anneme sorsan benimle aynı şeyleri söylemez belki ama ben inanılmaz seviyorum. çardağımız var yetiştirdiğimiz sebzeler meyve ağaçları çiçekler çocuklar için kum köşesi köpeğimiz. Allahtan cok yakınız da özlememe fırsat olmuyor. bakım annemle babama ait olduğu için bize tozpembe geliyor tabi. tripleks+1 daire evimiz. gelen misafirlerin aşırı dağıtmasından tüm katları bozmasından muzdariptik sadece. anneleri de yüz veriyordu sağolsunlar. daha sonra kalabalık misafirlerde çatı katını kilitliyorduk orası bari batmasın diye. demem o ki misafir çökme durumunuz yoksa az eski de olsa müstakil evvv

Hepinize çok teşekkür ederim biz de eşimle kararımızı müstakil den yana verdik çünkü bu fırsat bir daha gelmeyebilir karşımıza üstelik dün öğrendik evin 6 kat imarı varmış iyice sindi içimize hakkımızda hayırlısı olsun inşaAllah

Hepinize çok teşekkür ederim biz de eşimle kararımızı müstakil den yana verdik çünkü bu fırsat bir daha gelmeyebilir karşımıza üstelik dün öğrendik evin 6 kat imarı varmış iyice sindi içimize hakkımızda hayırlısı olsun inşaAllah
çok iyi imar hakkı. hayırlı olsun şimdiden bereketiyle gelsin bu ev size :)

6 kat imar mı ? Bizim burda iki kat imar. Şimdi 3. Katı çıktık imar barışı sayesinde. İleride çoluk çocuk aynı binada yaşamak güzel ama pisliği ,böceği , ısınma sorunu çok müstakillerin . Güle güle oturun :)

6 kat imar mı ? Bizim burda iki kat imar. Şimdi 3. Katı çıktık imar barışı sayesinde. İleride çoluk çocuk aynı binada yaşamak güzel ama pisliği ,böceği , ısınma sorunu çok müstakillerin . Güle güle oturun :)
evet canım 6 kat burda yerine göre değişiyor imar durumu kimi yerlerde 2 kimi yerde 12
temizliğinden ve böceklerden korkmuştum bende ısınmanın sıkıntı olacağını sanmıyorum sıcak bir yer yaşadığım yer 1 ay kış olur ayazı soğuğu pek olmaz ama zaten şu an askıya aldık mart a kadar ev satılmazsa alıcaz inşallah teşekkür ederim :))

X