Eşimin ailesinin ev almamız hakkındaki düşünceleri sizce ?

Eşiniz onların aklına uymuyorsa sizin fikirleriniz birse gerisi önemli değil. Bırakın söylesinler gülüp geçin. Eşinizi de bunaltmayın adam cevap veriyormuş ailesine.
Ben sandım eşiniz ailesinin aklına uyuyor falan ama alakası yok ne diye dert arıyorsunuz kendinize?

Merhaba kızlar sizinle paylaşıp akıl almak istediğim şeyler var şimdi ben 1 buçuk yıllık evliyim aile binasında yaşıyorum kayın validem altında biz üstündeyiz müstakil 2 katlı ama herkesin evi ayrı
Neyse ben buraya gelmeden önce eşimle şöyle bi anlaşma yapmıştım işte kiraya para vermeyelim burada biriktirip sonra burdan çıkarız o da tabiki hayalimiz o zaten demişti neyse bina çok eskiydi biz içini her şeyiyle yeniledik dışını da sadece evin içinde hole bakan camlı bi oda var ordan anlaşılıyo eskiliği neyse tamam güzel her şey ama ben kalabalık ailede yetişmedim alışkın değilim aşagıya her gelen bizimde misafirimiz olmuş oluyo eşim inmeyelim diyor ben yorgunum dinlenecem diyo inmiyoruz kimse bir şey demiyo ama illa laf sokuluyo gelen misafir tarafından veya özel bi durum içerisindeyiz tık tık kapı çalıyo o an açsak dert açmasak dert yani ne bileyim ben yalnızlığa sessizliğe alıskınım ev bahçeli ve aşagıya misafir gelince bahçe de oturuyorlar e yaz günü inmesen ayıp insanlar gelin nerde diyo veya sen mi istemiyorsun yoksa kızım diye iyi niyetli ama rahatsız eden sorular yani hiç duymamak varken bunları neyse ben tabi bir an önce ev alalım herkes iyi hoş harika insanlar ama ne olursa olsun mesafe şart bence neyse ben ailemle de konuştum bu konuyu zaten ailem maddi yardım yapacaktı şimdiden bize maddi bi yardım yaptı benim ailem altınlarla ve biraz krediyle belki beklersek 1-2 sene daha kredisiz birikimsiz ev alırız haliyle ev fiyatları böyleyken ..
Neyse şimdi durum şu ki sanki bilmiyorlarmış gibi ev alacağımız konusu açılınca bozulmaya başladılar gibi hissettim ben e oğulları yakınlarında olsun istemeleri normaldir tabi işte şöyle sözler ya mis gibi müstakil ev var yaaa sizde millet böle eve gelmek için can atar diye gülerek söylemeler
Sonra işte ev rutubet oluyo çatı yapılsın dedik sağlığımız için işte kayın pederim çatı yapılınca çıkmazsınız artık hiç diyo gülüyo
Bide ortak işte çalışıyorlar gelir ortak ben geriliyorum gerçi iyi insanlar öle bi durumda engel olmazlar ama neyse mesela işte şey diyo babamda para verdiği için siz çıkarsınız ama sizde para çok neyse diyip gülüyor
Sonra kayın validem arabayı satıp alırız diyince arabayı satıp ne yapcaksın arabasız mı kalacaksın diye eşime hani böle bi laf söylemişti bide hep ortak çalışıp yapmışlar zamanında sonra o da söylediğinin yanlış olduğunu düşünüp utanmıştı zaten eşim satarım satmam sana n’oluyo anne diyince neyse daha sonra işte kayın validem yavrularım madem ev alacaksınız ama ben asla istemiyorum yüksek bina en fazla 3 kat karısıcam ona kusura bakmayın dedi güldük tamam deprem için düşünüyor ama kayın peder de şey dedi neyse siz ev alın onu kiraya verirsiniz burdan çıkmazsınız dedi dimi dimi diyo gülüyo çok garip yani bu oturduğum ev küçücük ve aile apartmanı oturma odam yok ekstra L koltuk koymak isterim neden güzel 0 bi daire alıp burda kalayım neden onda başkası otursun bu nasıl bir perhiz 😂 eşimle konuşunca şaka yapıyo o ciddiye alma bana işteyken alın ev diyo diye anlatıyo e bizim yanımızda niye böyle anlatıyor gitmeyelim diye diyorum ne bileyim süs yapıyor işte herhalde kaale alma diyo ama ben rahatsız oluyorum
Haklı mıyım değil miyim ?
Konuyu bu kadar dillendirmeye gerek olmadığı gibi 'he' deyip geçmek de mümkün. Siz evi aldıktan ve taşınmaya karar verdikten sonra eşya kamyonunun önüne mi yatacaklar. Kocanız alacağız, gideceğiz diyorsa ve yapacağına eminseniz laf sokma olduğunu düşündüğünüz şeylere gülmek gayet yeterli. Bence gereksiz bir takıntı halindesiniz, canınız hır çıkarmak istiyor gibi.

Evet ama gülerek böyle şakayla karışık söylediklerini belirten insanlar beni çok sinirimi bozuyor ve hep gülerek tatlı tatlı söylüyor
Bi kere eşim işteyken yeni evliyiz hemen eve gelmeye çalışıyormuş bana herkesin içinde işten hemen eve gelmek için koşuyo sen garanti cagırıyorsun hemen gel diye dedi bende gülerek ne alaka asla yapmam dedim yapıyorsun kesin dedi güle güle kalktı sigara yakmaya gitti şok oldum kaynanam da aaa şaka yapma kız ciddiye alacak dedi hani ortam yumuşasın diye insanlar şakayla her lafı sokuyo valla sonra kızarsan da aaa şakaydı ama diyorlar sırf o lafa insan içinde dediği için ağlamıştım kaç saat yani alışkın değilim ben böle şeylere içime oturmuştu o yüzden bi irrite oluyorum sanırım
Allahım gönlünüze göre versin,en yakın zamanda taşınırsınız inşallah.

Bence insanları fazla ciddiye alıyorsunuz.

Bana bu şekilde konuşsalar;”aaa evet ben çağırıyorum,ne yapayım çok özlüyorum kocamı” der güler geçerim.

Ha bide bi ara bi ev bulduk cok ucuzdu hemen satılacaktı bizde gaza geldik eşimle alcaz diye bunlar bunu duyunca renkleri kaçtı kayın validem başladı ben istemem o evi kocaman yeri çok kötü diye ben şok oldum onu öyle görünce en sonunda görüncem sen kimsin de karışıyorsun sen meraklısın küçücük evde yaşamaya yaşa onlar büyük evde yaşar herkes sen mi sana n’oluyo dedi sonra anladı hatasını kayın validem pişman oldu çok yani anlamıyorum ben burda kalmam yani böyle hayalleri var galiba ama tuhaf ya çok
Kvye ne ki? İstemem o evi filan kendisi mi oturucakmış ??? Kendi zevkinize göre alın ve inmeyin aşagıya inmek zorunda degilsiniz alıştırırsanız alışırlar.

Ev alma dusunceniz varsa bulun evi esinizle hesap kitap yapın alin hic ailesiyle paylasmayin onlar para verecek mi?
Vermeyeceklerse detay paylasmaya gerek yok ki
Ben olsam esimden baskasiyla bu plani konuşmam alirim sonra biz evi aldik tasiniyoruz derdim
Ailesiyle her detayı paylasmak zorunda değilsiniz esinizle evinizin sınırını siz belirlersiniz kok aile de olsa kapinin disinda kalmali herseyi anlatmayın konusu acilirsa bakariz simdi alamayiz zaten diyip gecistirin. Baskalarinin beklentisi icin de asagi inmek zorunda değilsiniz kapinin disi beni bağlamaz modunda olun.
Şöyle şimdi ortak iş yapıyorlar gelir ortak gibi aslında eşime diyorum biz evlendik hane ayrıldı diyorum o da merak etme ben babamdan daha çok alıyorum zaten ama ona 20 bana 20 yapamıyoruz ödemeler çok oluyo esnafız biz ikimizinde eline para geçiyo ayrı ayrı oturup yarısı senin yarısı benim yapamayız diyo durum böle olunca da ne bileyim :/ neyse ki kendimize ait hesaplarımız var birikim için yoksa onların şimdiye kadar her şeyleri ortakmış eğer eşime desem ki her şey böle devam etsin o da ses etmez ama ben tepkimi koyuyorum kendimize ait bi hesapta biriksin diyorum öyle biriktiriyoruz yani genellikle tamamen bi parada bölünme yok kimin eline ne geçerse ama eşim akıllı biri sen rahat ol ben işimi biliyorum emin ol ben daha çok alıyorum diyo bende ona inanıyorum öyle yani

Şöyle şimdi ortak iş yapıyorlar gelir ortak gibi aslında eşime diyorum biz evlendik hane ayrıldı diyorum o da merak etme ben babamdan daha çok alıyorum zaten ama ona 20 bana 20 yapamıyoruz ödemeler çok oluyo esnafız biz ikimizinde eline para geçiyo ayrı ayrı oturup yarısı senin yarısı benim yapamayız diyo durum böle olunca da ne bileyim :/ neyse ki kendimize ait hesaplarımız var birikim için yoksa onların şimdiye kadar her şeyleri ortakmış eğer eşime desem ki her şey böle devam etsin o da ses etmez ama ben tepkimi koyuyorum kendimize ait bi hesapta biriksin diyorum öyle biriktiriyoruz yani genellikle tamamen bi parada bölünme yok kimin eline ne geçerse ama eşim akıllı biri sen rahat ol ben işimi biliyorum emin ol ben daha çok alıyorum diyo bende ona inanıyorum öyle yani
Isleri beraber de olsa esiniz ona ev alacagiz demesine gerek yok ki
Mesela 20 bin mi kazaniyor size gondersin siz butceyi ayarlayin ev isini de kimseye söylemeyin
Netleştikten sonra paylasirsiniz

Aynı binada oturuyorsunuz diye sürekli bir arada olunmasını beklemek inanılmaz saçma. Benim de anne tarafım aile binasında oturuyor. Dayımlar, anneannem ve hatta 3 tane kuzenim. Biz kime oturmaya gidersek sadece onda oturuyoruz, öyle arada sırada geldiniz bize niye haber vermediniz sizi görürdük falan dedikleri için mesela dayıma gitsek kuzenlerin eşlerini arayıp kahve içiyoruz gelin diyoruz tamam ya da işim var diyorlar ve konusu bile geçmiyor 😀 yani herkesin kendi hayatı işi olabilir, canı kalabalığa girmek istemiyor olabilir kime ne yani.

O binadan da çıkmak istemek en doğal hakkınız. Ortak kasa da hiç sevmediğim bir iştir.

Ha bide bi ara bi ev bulduk cok ucuzdu hemen satılacaktı bizde gaza geldik eşimle alcaz diye bunlar bunu duyunca renkleri kaçtı kayın validem başladı ben istemem o evi kocaman yeri çok kötü diye ben şok oldum onu öyle görünce en sonunda görüncem sen kimsin de karışıyorsun sen meraklısın küçücük evde yaşamaya yaşa onlar büyük evde yaşar herkes sen mi sana n’oluyo dedi sonra anladı hatasını kayın validem pişman oldu çok yani anlamıyorum ben burda kalmam yani böyle hayalleri var galiba ama tuhaf ya çok
anlatmayacaksiniz. anlatirsaniz herkes laf soyler

Bende sizin gibi düşünüyorum ama eşim ne kadar tepkisini koysa da ben anlatınca sen çok hassas bakıyorsun aşkm olaylara aslında onlar bu kadar derin düşünüp konuşmuyor ondan diyo
O da ailesine kondurmak istemdiği için sanırım ama umarım bir an önce evimizi alabiliriz 1 sokak öte bile olsa aynı bina olmamalı kesinlikle
Mutlaka bu ara al hazır alistirmisken çocuk oldu mu hiç bırakmazlar laflara bakma güçleri yetmiyor size hala

Konuyu bu kadar dillendirmeye gerek olmadığı gibi 'he' deyip geçmek de mümkün. Siz evi aldıktan ve taşınmaya karar verdikten sonra eşya kamyonunun önüne mi yatacaklar. Kocanız alacağız, gideceğiz diyorsa ve yapacağına eminseniz laf sokma olduğunu düşündüğünüz şeylere gülmek gayet yeterli. Bence gereksiz bir takıntı halindesiniz, canınız hır çıkarmak istiyor gibi.
Emin olun hır çıkarmak istesem anlattığım gibi o kadar çok mevzu oldu ki aksine hır çıkarmak istemiyorum o yüzden üzülüp içime atıyorum buraya yazıp biraz içimi dökmek istedim sonuçta burda anonımiz yani asla karsılık vermiyorum gülüp geçiyorum içimde yara oluyo yoksa çok fırsat geçti ama hep sustum

Mutlaka bu ara al hazır alistirmisken çocuk oldu mu hiç bırakmazlar laflara bakma güçleri yetmiyor size hala
Evet ama eşim diyo ki beni kızdırmak için yapıyo ben kızayım diye şaka yapıyor kendince yemin ederim inan bana diyo bende alışacağım sanırım bu huylarına anlayamıyorum çünkü

Haklısınız suan çocuk istiyoruz nasip olursa
Zaten çocuk olunca torun tatlı gelir hiç salmak istemezler tabi ki onları anlıyorum insan evladından uzak olmaz istemez ama zaten küçük bi semtteyiz herkes 2 adım yürüyünce birbirine yakın istediğimiz her an görürler ben sadece aynı bina olmasını istemiyorum umarım hayırlısıyla alırız

Aynı binada oturuyorsunuz diye sürekli bir arada olunmasını beklemek inanılmaz saçma. Benim de anne tarafım aile binasında oturuyor. Dayımlar, anneannem ve hatta 3 tane kuzenim. Biz kime oturmaya gidersek sadece onda oturuyoruz, öyle arada sırada geldiniz bize niye haber vermediniz sizi görürdük falan dedikleri için mesela dayıma gitsek kuzenlerin eşlerini arayıp kahve içiyoruz gelin diyoruz tamam ya da işim var diyorlar ve konusu bile geçmiyor 😀 yani herkesin kendi hayatı işi olabilir, canı kalabalığa girmek istemiyor olabilir kime ne yani.

O binadan da çıkmak istemek en doğal hakkınız. Ortak kasa da hiç sevmediğim bir iştir.
Kesinlikle ben inmeyince hep şakayla nerdesin diyorlardı hep sitemle ama artık ev muhabbet çıktığından beri asla çağırmıyorlar şaşırıyorum biz inersek veya özel yemek yapıp gelmemizi isterlerse arayıp soruyorlar
Ve evet ortak olan hiçbir şey bence mantıklı değil bende hiç sevmiyorum

Allahım gönlünüze göre versin,en yakın zamanda taşınırsınız inşallah.

Bence insanları fazla ciddiye alıyorsunuz.

Bana bu şekilde konuşsalar;”aaa evet ben çağırıyorum,ne yapayım çok özlüyorum kocamı” der güler geçerim.
Keşke böyle olsam maalesef her insan bir değil kimisi güler kimisi kafa da kurar bende hemen kafada kuruyorum ve bu bana zarar veriyo başka kimseye değil ama artık tecrübe oldukça huylarımı değiştirmeye calısıyorum umarım başarırım böyle akıl verdikçe insanlar bana da fikir oluyo

Eşiniz onların aklına uymuyorsa sizin fikirleriniz birse gerisi önemli değil. Bırakın söylesinler gülüp geçin. Eşinizi de bunaltmayın adam cevap veriyormuş ailesine.
Ben sandım eşiniz ailesinin aklına uyuyor falan ama alakası yok ne diye dert arıyorsunuz kendinize?
çok haklısınız akıllanmam lazım yoksa zararı benden çıkacak stres yüzünden

Ev alma dusunceniz varsa bulun evi esinizle hesap kitap yapın alin hic ailesiyle paylasmayin onlar para verecek mi?
Vermeyeceklerse detay paylasmaya gerek yok ki
Ben olsam esimden baskasiyla bu plani konuşmam alirim sonra biz evi aldik tasiniyoruz derdim
Ailesiyle her detayı paylasmak zorunda değilsiniz esinizle evinizin sınırını siz belirlersiniz kok aile de olsa kapinin disinda kalmali herseyi anlatmayın konusu acilirsa bakariz simdi alamayiz zaten diyip gecistirin. Baskalarinin beklentisi icin de asagi inmek zorunda değilsiniz kapinin disi beni bağlamaz modunda olun.
Eşim söylüyor hiç gizli saklıları yok uyarıyorum onu da umarım o da öğrenir
Ya işte asagı misafir gelince direk mesela gelin nerde modu oluyo sanırım
Mesela eşim evde yok o akşam asagı biri geliyo direk sıkılırsın sende gel hadi diyorlar halbuki evimde daha mutluyum yalnız dhdjjdd ama işte gelmeicem desem aşağıdaki misafir de aaa geline bak der onlarda bozulur işte iki ucu b.. değnek misali

Eşim söylüyor hiç gizli saklıları yok uyarıyorum onu da umarım o da öğrenir
Ya işte asagı misafir gelince direk mesela gelin nerde modu oluyo sanırım
Mesela eşim evde yok o akşam asagı biri geliyo direk sıkılırsın sende gel hadi diyorlar halbuki evimde daha mutluyum yalnız dhdjjdd ama işte gelmeicem desem aşağıdaki misafir de aaa geline bak der onlarda bozulur işte iki ucu b.. değnek misali
Ayip neden olsun ki
Herkesin evi ayri
Valla ne kadar taviz verilirse o kadar astari isteniyor
Ha ben yerinizde olsam aile binasini da kabul etmem ki bugune kadar etmedigim icin bekarim.ama herkesin bakis acisi ve iliski dinamiği farklı
Esinize de sınır koymayi siz öğretin çünkü o nasilsa ailem aramizda gizli sakli olmaz diye dusunuyordur ama sizin de artik bir aile mahremiyetiniz oldugunu bilmeli bu da birlikte inşa edilebilir

Yeni evliyken zor olur ama evliliğin ileriki döneminde ben severdim yakın oturmayı. çocuk falan olunca büyüklere yakın oturmak güzel oluyor. Hem de sofra vs hazır misafir olayını da seviyorum ben. Tabii ilk başta zor olur ve yorucu olur. Aslında herkes relax olsa sorun olmaz da alışkanlık işte illaki soruluyor. Aynı sitede yaşayan akrabamiza gelinini sormustuk biz 🙈 o da her misafire çağrırirsam olmaz demişti. Ama kesin böyle sorunlar oldukça geriliyordur. Kalabalık oturmak da güzel oluyor insan onları da görmek istiyor soranlarin niyeti de kötü değil elbette ama sizin açınızdan bunaltıcı olması da son derecede normal. Müstakil ev olması deprem açısından da iyiymiş ama yeni evliyken sıfır ve uzak ev sizin için daha hayırlı olurmuş. Gerekirse daha sonra taşınır o zaman birikim yapardiniz. Her türlü kiradan iyidir bu bir kayıp değil. Gönlünüze göre ev bulursunuz inşallah. Çok dert etmeyin. Sınırınızi siz cizdikce onlar da zaman içinde anlayacaktir.

X