Eşimin ailesinin ev almamız hakkındaki düşünceleri sizce ?

Merhaba kızlar sizinle paylaşıp akıl almak istediğim şeyler var şimdi ben 1 buçuk yıllık evliyim aile binasında yaşıyorum kayın validem altında biz üstündeyiz müstakil 2 katlı ama herkesin evi ayrı
Neyse ben buraya gelmeden önce eşimle şöyle bi anlaşma yapmıştım işte kiraya para vermeyelim burada biriktirip sonra burdan çıkarız o da tabiki hayalimiz o zaten demişti neyse bina çok eskiydi biz içini her şeyiyle yeniledik dışını da sadece evin içinde hole bakan camlı bi oda var ordan anlaşılıyo eskiliği neyse tamam güzel her şey ama ben kalabalık ailede yetişmedim alışkın değilim aşagıya her gelen bizimde misafirimiz olmuş oluyo eşim inmeyelim diyor ben yorgunum dinlenecem diyo inmiyoruz kimse bir şey demiyo ama illa laf sokuluyo gelen misafir tarafından veya özel bi durum içerisindeyiz tık tık kapı çalıyo o an açsak dert açmasak dert yani ne bileyim ben yalnızlığa sessizliğe alıskınım ev bahçeli ve aşagıya misafir gelince bahçe de oturuyorlar e yaz günü inmesen ayıp insanlar gelin nerde diyo veya sen mi istemiyorsun yoksa kızım diye iyi niyetli ama rahatsız eden sorular yani hiç duymamak varken bunları neyse ben tabi bir an önce ev alalım herkes iyi hoş harika insanlar ama ne olursa olsun mesafe şart bence neyse ben ailemle de konuştum bu konuyu zaten ailem maddi yardım yapacaktı şimdiden bize maddi bi yardım yaptı benim ailem altınlarla ve biraz krediyle belki beklersek 1-2 sene daha kredisiz birikimsiz ev alırız haliyle ev fiyatları böyleyken ..
Neyse şimdi durum şu ki sanki bilmiyorlarmış gibi ev alacağımız konusu açılınca bozulmaya başladılar gibi hissettim ben e oğulları yakınlarında olsun istemeleri normaldir tabi işte şöyle sözler ya mis gibi müstakil ev var yaaa sizde millet böle eve gelmek için can atar diye gülerek söylemeler
Sonra işte ev rutubet oluyo çatı yapılsın dedik sağlığımız için işte kayın pederim çatı yapılınca çıkmazsınız artık hiç diyo gülüyo
Bide ortak işte çalışıyorlar gelir ortak ben geriliyorum gerçi iyi insanlar öle bi durumda engel olmazlar ama neyse mesela işte şey diyo babamda para verdiği için siz çıkarsınız ama sizde para çok neyse diyip gülüyor
Sonra kayın validem arabayı satıp alırız diyince arabayı satıp ne yapcaksın arabasız mı kalacaksın diye eşime hani böle bi laf söylemişti bide hep ortak çalışıp yapmışlar zamanında sonra o da söylediğinin yanlış olduğunu düşünüp utanmıştı zaten eşim satarım satmam sana n’oluyo anne diyince neyse daha sonra işte kayın validem yavrularım madem ev alacaksınız ama ben asla istemiyorum yüksek bina en fazla 3 kat karısıcam ona kusura bakmayın dedi güldük tamam deprem için düşünüyor ama kayın peder de şey dedi neyse siz ev alın onu kiraya verirsiniz burdan çıkmazsınız dedi dimi dimi diyo gülüyo çok garip yani bu oturduğum ev küçücük ve aile apartmanı oturma odam yok ekstra L koltuk koymak isterim neden güzel 0 bi daire alıp burda kalayım neden onda başkası otursun bu nasıl bir perhiz 😂 eşimle konuşunca şaka yapıyo o ciddiye alma bana işteyken alın ev diyo diye anlatıyo e bizim yanımızda niye böyle anlatıyor gitmeyelim diye diyorum ne bileyim süs yapıyor işte herhalde kaale alma diyo ama ben rahatsız oluyorum
Haklı mıyım değil miyim ?
Keske boyle dusunceli kayinvalide kayinpederim olsaydi. İki katli evimiz olsaydi. Suan bana bina dikseler gozum hep mustakil evlerde.

İnşallah en yakın zamanda hayalindeki eve kavuşursun. Eşinin ailesi bence senin ev konuşunda hassas olduğunı anlamışlarki gıcıklığına sana takılıyolar ciddi ciddi de söyleyemiyolarki eşin sana düşkün olduğunu bildikleri için eşinden çekiniyolar biraz kıskançlık sezdim ama çok haklısın takılmakta 1 değil 2 değil böyle imalar insanın sinirini bozar onlarda bildikleri için böyle yapıyolar

Neden acaba ? Maddi olarak zor mu olur
Hayır çocuk olunca o binadan çıkmanız şu anki den kat kat daha zor olur.

Hele bir de biraz zor bi hamilelik geçirip mutfağa giremez duruma gelirseniz aman zaten yemek yapamıyorsun da ne işiniz var başka yerde doğuma kadar bi duru biz destek olalım olur.

Sonra çocuk küçük bebekle taşınmayın perişan olursunuz olur.

Sonra torun tatlı sen çalışırsan burada kolay bakarız dedeyle nineye büyüsün olur.

Çocuk büyür masrafı artar birikimi niye ayrı eve vereceksiniz ki çocuğun geleceği için dursun burada bedava oturuyorsunuz olur.

Yani hamile kalırsanız çıkamazsınız.

X