Mutfak Dekorasyonu Mutfak musluk ocak yerleşimi yardım

Benim mutfağım 3. Resimdeki gibi sadece mikrodalganin olduğu kiler dolabinda normal fırın var. Camdan taraftaki tezgaha elektrikli aletlerinizi koyabilirsiniz. Baharatlık falanda olur. Ben genelde boş tutuyorum orayı ortadaki bölüm yemek hazırlığı için yetiyor. Alan çok dar değilse kiler dolabını kesinlikle yaptırın herşeyi topluyor..
Teşekkür ederim :KK36: orta bana yeter mi emin n olamadım kiler modern bir hava da veriyor mutfağa

Arkadaşlar resim örnek olarak koydum. Muslukla ocağın yerleşimi bu şekil de tavsiye etti usta. Tek fark ocağın solunda bir tezgahlık yer daha var. Yani dizilim şöyle sağdan buzdolabı solunda musluk solunda ocak aralarda tezgah olacak. Sorum şu böyle iyi mi yoksa musluğu ocağın yerine alıp ocağı ortaya mı alayım sizler de nasıl dizilim nasıl rahat olur
Benimki böyle çok kullanışlı.

usta dogru tavsıye vermıs en cok tercıh edılen dızılım bu sekılde oluyor

ben cok ev degıstırdım her sekılde kullandım ve bu sekılde en kullanıslısı

IMG_20200714_093214.jpg
benimkide boyle

Arkadaşlar resim örnek olarak koydum. Muslukla ocağın yerleşimi bu şekil de tavsiye etti usta. Tek fark ocağın solunda bir tezgahlık yer daha var. Yani dizilim şöyle sağdan buzdolabı solunda musluk solunda ocak aralarda tezgah olacak. Sorum şu böyle iyi mi yoksa musluğu ocağın yerine alıp ocağı ortaya mı alayım sizler de nasıl dizilim nasıl rahat olur

Düz bir tezgahta en doğru yerleşim budur. Çünkü işlem sırası buzdolabı, eviye ve ocak şeklindedir.

En uygun yerleşim bu.
Eviyenin pencere önünde olması kuralı tezgahın dayandığı duvarda pencere olması durumunda geçerlidir. O pencere de genelde ortada olur zaten ve eviye yine ortaya gelmiş olur.
Düz duvarda en kullanışlı olan bu.

Ocağın yanındaki alanı 60 cm değil de 20-30 cm bırakıp oraya şişelik yaptırabilirsiniz. Eviye ve ocak arası daha da açılmış olur, tezgah alanınız artar.
Screenshot_2020-09-20-15-54-35-1.png

Arkadaşlar 3 tasarımın örneği ben levyeyi sola alıcam en sol tezgahta bulaşıklık olacak öb0r türlü tek kare doğrama alanı oluyor artada yetmez. Büyük gri dolap da mikrodalga var aslında ama onu yaptırmayabilirim deneme amaçlı koydum. Çamaşır makinesi de bulaşık makinesi aslında
Burada 2 ve 3. Resimdekiler kullanışlı geldi bana ocak bir yere bitişik olunca her boy tencere yerleştirmek sıkıntı oluyor.

En son kararımızda ocak mikrodalga dolabının yanında ama arada boşluk olacak tezgahta en solda L şeklinde bir kare dönecek şekilde anlaşıldı ustanın da içine sindi. Dönme sebebi de lavaboyu kaydırmak zorunda olmamız boru iniyor yukarıdan.Tahmimden fazla tezgahlı bir mutfak olacak ama biz çift olarak yemekle çok uğraşırız inşallah iyi olacak gibi

En uygun yerleşim bu.
Eviyenin pencere önünde olması kuralı tezgahın dayandığı duvarda pencere olması durumunda geçerlidir. O pencere de genelde ortada olur zaten ve eviye yine ortaya gelmiş olur.
Düz duvarda en kullanışlı olan bu.

Ocağın yanındaki alanı 60 cm değil de 20-30 cm bırakıp oraya şişelik yaptırabilirsiniz. Eviye ve ocak arası daha da açılmış olur, tezgah alanınız artar.
Eki Görüntüle 2693671
Evye cam önüne kaydırıldı ve ocak sağ tarafa alındı en son bu şekilde karar verdik teşekkür ederim

Evye cam önüne kaydırıldı ve ocak sağ tarafa alındı en son bu şekilde karar verdik teşekkür ederim

Çalışma üçgenine aykırı olduğu için ben zorlanacağınızı düşünüyorum ama tabii tercih meselesi.
L yaptırmaya karar verdiyseniz başka çare yok, ocak pencere önünde olmazdı zaten. O zaman mecburen eviye oraya alınır, o açıdan doğru olmuş.
Güle güle kullanın 😊

Çalışma üçgenine aykırı olduğu için ben zorlanacağınızı düşünüyorum ama tabii tercih meselesi.
L yaptırmaya karar verdiyseniz başka çare yok, ocak pencere önünde olmazdı zaten. O zaman mecburen eviye oraya alınır, o açıdan doğru olmuş.
Güle güle kullanın 😊
Şu an ki evimde böyle kullandığım için alışkanlıktır belki de sebzeyi yıkayıp doğrayıp sağımdaki ocağa koymaya alışmışım diğer per türlüsü ters geldi. Teşekkür ederim :)

X