Mutlu sonsuz isterken mutsuz son geliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
aslında bu konuya yapacağım bir yorumda var ama hamile olduğu için üzülsün istemiyorum

Ayşe ye de dikkat et denilince neden hemen kadın düşmanı, dişi köpek kuyruk sallamazsa olmaz dimi, suçlu hep kadın zaten diye savunmaya geçiliyor, burda mesele kadın erkek diye ayırt etmek değil, ayşe de insan konu sahibinin kocası da insan.
Her iki insana karşı da temkinli olmasında fayda var.
Ayşeye gözü kapalı güvenip , eşe güvenmemek de büyük sorun bence.
Ne malum ayşe nin böyle bir konuşmayı uydurmadığı.
Kimseyeyüzde yüz güvenmem , eşin hemen yapabilme ihtimali düşünülürken arkadaşın asla yapmayacağını düşünmek mantıklı gelmiyor.

Eşin bunu yapıyorsa Allah belasını versin. Ama sırf bu ayşe kişisinin lafıyla hareket etmen aptallık olur. Ne malum bunları ayşenin tezgahlamadığı?? Belki esinin haberi dahi yok, aysede ona goz koydu yada baska bir sebep var ve hazir birbirinizden uzaktayken firsat bu firsat harekete geçti?
Ne bileyim yani esin nasıl bu kadar kolay bir sekilde hic korkmadan senin en yakin arkadasinla yok kalın yok ince seversin gibi iğrençbir muhabbete girebilirki??? Hic mantikli değil. O ayşeye cok guvenme derim.
Ya eşin ağır sapık. Zira normal bir insan yaptiginin anında ortaya cikacagini bile bile bu derece kolay hareket edemez.
Ya ayşe iftira atıyor.
Yada hem eşin hem ayşe suçlu.
Baskada ihtimal yok.
Allah yardimcin olsun.

Ayşe ye de dikkat et denilince neden hemen kadın düşmanı, dişi köpek kuyruk sallamazsa olmaz dimi, suçlu hep kadın zaten diye savunmaya geçiliyor, burda mesele kadın erkek diye ayırt etmek değil, ayşe de insan konu sahibinin kocası da insan.
Her iki insana karşı da temkinli olmasında fayda var.
Ayşeye gözü kapalı güvenip , eşe güvenmemek de büyük sorun bence.
Ne malum ayşe nin böyle bir konuşmayı uydurmadığı.
Kimseyeyüzde yüz güvenmem , eşin hemen yapabilme ihtimali düşünülürken arkadaşın asla yapmayacağını düşünmek mantıklı gelmiyor.
Ayşe'e dikkat et diyenlere değil "ayşe zemin hazırlamasaydı kocan cesaret edemezdi" diyenlere tepki verildi. Ben de verdim ve bi başka yorumunda da Ayşe'i de sorgulamasını önerdim. İkisi çok ayrı şeyler bence.

Arkadaşınızın suçu olduğunu düşünmüyorum, eşiniz abartmış belli ki ,onun ruh haline verin sınırda zor bir dönemden geçiyor olabilir , açıkçası ben eşinizin tavrını çok da ciddiye almadım , insan şansını eşinin arkadaşında denemez, mesafeli olduğunuz bir arkadaşınızda şansını denerdi niyeti bozmuş olsa , bence çok kafana takma hem hamilesin bebeğin olacak, bu kadar kendini üzme, arkadaşının hatalı olduğu nokta bunu gelip sana anlatması, eşinin ağzının payını verip ağzına fermuar çekse sen de üzülmemiş olurdun, hamilesin sonuçta.Ben olsam arkadaş olarak ona mesafe koyardım, seni yeterince düşünmüyor olabilir , eşinin tavrını ciddiye almış ki ciddiye alınacak bir tarafı yok bence.
Umarım bu yorumu sarhoş kafayla falan yapmışınızdır. Zira diğer türlusu akıl alır gibi değil.

Ayşe'e dikkat et diyenlere değil "ayşe zemin hazırlamasaydı kocan cesaret edemezdi" diyenlere tepki verildi. Ben de verdim ve bi başka yorumunda da Ayşe'i de sorgulamasını önerdim. İkisi çok ayrı şeyler bence.
Dikkat et diyenlere de tepki verildi yazıyorum.

Arkadaşınızın suçu olduğunu düşünmüyorum, eşiniz abartmış belli ki ,onun ruh haline verin sınırda zor bir dönemden geçiyor olabilir , açıkçası ben eşinizin tavrını çok da ciddiye almadım , insan şansını eşinin arkadaşında denemez, mesafeli olduğunuz bir arkadaşınızda şansını denerdi niyeti bozmuş olsa , bence çok kafana takma hem hamilesin bebeğin olacak, bu kadar kendini üzme, arkadaşının hatalı olduğu nokta bunu gelip sana anlatması, eşinin ağzının payını verip ağzına fermuar çekse sen de üzülmemiş olurdun, hamilesin sonuçta.Ben olsam arkadaş olarak ona mesafe koyardım, seni yeterince düşünmüyor olabilir , eşinin tavrını ciddiye almış ki ciddiye alınacak bir tarafı yok bence.
ne içtin bu neyin kafası? Vay arkadaş ya; "koca sınırda psikolojisi bozuk sapıtabilir nasılsa kadın ayartmıştır üstelik bir de sana anlatıyor böyle arkadaş olmaz olsun" pırıl pırıl zihin . Askerlere teşekkürler vatanı sınırı koruyorlar ama bu onları meslek ayırt etmeksizin dokunulmaz yapmıyor. Lise hayatım boyunca dershaneye giderken çarşı iznindeki bir sürü askerin sapıklığıyla uğraştım. Peşine takılan mı dersin, sıkıştırmaya kalkan mı , otobüste elleyen mi. He ya asker onlar nolcak psikoloji bozuk :işsiz:

Ya tmm kadına saldirmayalim falan da,bu konu tuhaf değil mi ya? Ayse demiyor mu sen sınırdasın, zaten eşini araman problemken beni niye arıyorsun,tmm hadi aradi, hal hatır sordu sagolsun derim ben olsam, muhabbeti ince kalın sigaraya kadar getirmem bi kadın olarak, zehrayi aradin mi vs vs der kapatırım en kestirme yoldan. Hadi sigara muhabbetinden rahatsız oldu demek ki terslemedi ki, arkadaşınız sizinle konuşurken tekrar onu arama cesaretini buldu. Adami zaten konuşmayalım da kadının hali de tuhaf bence.
Kesinlikle

ne içtin bu neyin kafası? Vay arkadaş ya; "koca sınırda psikolojisi bozuk sapıtabilir nasılsa kadın ayartmıştır üstelik bir de sana anlatıyor böyle arkadaş olmaz olsun" pırıl pırıl zihin . Askerlere teşekkürler vatanı sınırı koruyorlar ama bu onları meslek ayırt etmeksizin dokunulmaz yapmıyor. Lise hayatım boyunca dershaneye giderken çarşı iznindeki bir sürü askerin sapıklığıyla uğraştım. Peşine takılan mı dersin, sıkıştırmaya kalkan mı , otobüste elleyen mi. He ya asker onlar nolcak psikoloji bozuk :işsiz:
Evet nasil bir seyse psikoloji bozuk ama malum yerleri calisiyor masalah

Nerede ?
Ayşe ne tepki vermiş, neden o an terslememiş gibi konular üzerine konuşuldu ama "ayşe yüzde yüz suçsuzdur" diyeni görmedim.
Konu sahibi bizzat kendisi ayşeye yüze yüz güveniyor her mesajında var bu. Hiç şüphe duymuyor ama eşinden hemn şüphe duyuyor.

Bekle. Sakın o uzaktayken birşey caktirma bence. Senin de dediğin gibi intikam soğuk yenen bir yemektir. Gelene kadar Ayseye gönderdiği mesajların ss 'ini al. Herşeyi depola biriktir. Ayseye söyle telefon konusmasini kaydeden program indirsin. Aradıkça kayitlari sana gondersin. Gelince yüzüne çarp bunları.

n
Umarım bu yorumu sarhoş kafayla falan yapmışınızdır. Zira diğer türlusu akıl alır gibi değil.

olaya mantıklı yaklaşıyorum, hanginizin kocası kız arkadaşınızı arayıp bu tarz bi konuşma yaptığında boşarsınız veya başka bir girişiminiz olur çok merak ediyorum ayrıca kadın hamile farkında mısınız bilmiyorum, benim bakış açım budur arkadaşım ister beğen ister beğenme!

yanlış okumadıysam konu sahibinin eşi ayşeye saldırmamıştı, onu ellemeye de kalkmamıştı! ayrıca tüm askerlerimizi genelleyip sapık yaftasını vuramazsınız, seni sıkıştıran olmuş , kötüsüne denk gelmişssindir, bana da hep melek gibi insanlar denk geldi.

n

olaya mantıklı yaklaşıyorum, hanginizin kocası kız arkadaşınızı arayıp bu tarz bi konuşma yaptığında boşarsınız veya başka bir girişiminiz olur çok merak ediyorum ayrıca kadın hamile farkında mısınız bilmiyorum, benim bakış açım budur arkadaşım ister beğen ister beğenme!
Eşiniz kız arkadaşınıza buluşalım seninle takılalım vs diyor?? İnce kalın muhabbeti yapıyor.. Ve sizde bırak boşanmayı sıfır tepki he??? Valla ne diyelim mis gibi rahat kafa, yayla gibi mideler var demek.

Gozunuzle gormeden hicbirseye inanmayin.tek tarafli dinlediniz suan.esiniz gelince yuzyuze yaptiklarini yize vur.gerekirse yuzlestir

Konu sahibi bizzat kendisi ayşeye yüze yüz güveniyor her mesajında var bu. Hiç şüphe duymuyor ama eşinden hemn şüphe duyuyor.

Yok ben "Ayşe'e de dikkat et' diyenlere kadın düşmanı, dişi köpek kuyruk sallamazsa, bilmem ne diye tepki verenleri sormuştum ama neyse...

Ayşe yüz vermiştir demek ne kadar yanlışsa, Ayşe'e yüzde yüz güvenmek de o kadar yanlış. O konuda haklısınız.

Ayseye de guvenme. O zemini esinize hazirlamis ki esiniz cesaret bulmus... tek hatali esiniz degil.
bi erkeğin böyle bişey söylemesi için zemin gerekmiyor hanımefendi. Aynı mantıkla bakarsak tacize tecavüze uğrayanlar da mı zemin hazırlıyo? Çok hastalıklı bi düşünce umarım kırtulursunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X