Mutlu sonsuz isterken mutsuz son geliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
öncelikle sabır diliyorum.sağlığınıza ve bebeginize dikkat edin.
dediğiniz gibi eşinizin beynine oksijen gitmeyi bırakmış.başına vurmuş epey.
sizide o akşam telefonda gulusup hoş beşten ziyade başka şeyler konuşmak için aramış .aranızdaki ilişkiyi bilemem ama belliki istediği konuşmaya kavusamamis.
buraya kadar anlarım eşinizi.telefonda dahi olsa insanın esinden beklentileri olabilir iki taraf içinde geçerli.
he karşı taraf buna sıcak bakar bakmaz ayrı konu.
ancak sonrasında aysenin aranması ve söyledikleri sadece karakter ve ahlak meselesi.
malesef esinizde ikiside yok.çok çok yazık.
böyle birşeyin ortaya çıktığında sizi kaybetme korkusu duymayacak kadar mi zavallı duruma gelmiş.
bence ilk önce sakinlesin ve kafanızı toplayın.ne istediğinize karar verin.
eğer su aşamada eşinizle konusursaniz bosanamazsiniz.sizi her şekilde ikna eder ve ailenize karşı bile haksız duruma düşürür.
eğer boşanmak istiyorsanız ayseyle konuşun ve daha kuvvetli delil bulun.inkar edemeyeceği şeyler.zaten bu kafayla çok sürmez ilk mesajda dökülür.
yok nasıl ayrilirim diyorsanizda böyle bişey nasıl sineye çekilir susulur bilmiyorum.Allah yardımcınız olsun..

Eşiniz kız arkadaşınıza buluşalım seninle takılalım vs diyor?? İnce kalın muhabbeti yapıyor.. Ve sizde bırak boşanmayı sıfır tepki he??? Valla ne diyelim mis gibi rahat kafa, yayla gibi mideler var demek.

evliliği çocuk oyuncağı olarak görmediğim için midem yayla gibi olabilir mi, hamile bir kadının saçma sapan bir muhabbet yüzünden kendisini üzmesini yanlış bulduğum için olabilir mi.. istediğinizi düşünün herkesin fikri ve bakış açısı kendinedir, siz hayatınızı kendi doğrularınız üzerine inşaa edersiniz.

Dışarıdan bakan bir göz olarak yazıyorum ki bu olaydaki tek masum kişi sensin gibi geliyor bana.
Akla oturmayan şeyler var...Yetişkin bir insan bilir ki e hiçbir iletitşim birden bire bu kadar çirkinleşemez. Seviye ayaklar altına inmiş ama arkadaşınız hala muhattap olmaya devam etmiş..buraları kafama oturmuyor.
Şuan şu aşamada yapacağın hiçbir hamle olayı netleştirmez hatta dahada aleyhinize döner.
Biraz açık yazacağım ksr.bakma...Ayşe eşinin arkadaşıyla sevgiliyken veya ayrıldıktan sonra eski sevgilisi özel durumları vs. ile ilgili eşine birşeyler anlatmış olabilir.(bir ilişkide özel kalması gerken şeyler elbettelki olabilir olacaktır da,ve yollar ayrıldıysa kişiyle mezara gitmelidir onlar ) Eski sevgilisi ayşe için iftiralar da atmış olabilir.(Çok rahat cinsellik yaşanabilecek birisi vs.. tarzında iğrenç şeyler söylemiş olabilir) Burdan yola çıkarak ayşeyle belkide kendisininde yakınlaşabileceğini düşünmüş olabilir. Evet kulağa iğrenç geliyor ama şu zırvalığı yapabilecek zihniyette bir erkek için normal düşüncelerdir bunlar..

Diyorsunuz ya bu pislik durum için insan karısının en yakın arkadaşını mı seçer diye..Eşinizin gözünde ayşenin konumu sandığınızdan çok farklı olabilir ! Yani böyle bir girişiminde olumlu cevap alabileceğini yani açıkcası saman altından su yürütüp gizli bir ilişki yaşayabileceklerini düşünmüş olabilir..
Tekrar söylüyorumki bu kadar riske bu takım gerekçeler olmadıkça aklından zoru olmayan başka bir erkek girmez !

Kimseye güvenim kalmadı valla. Nolacak dünyanın hali. Nasıl evlenecez kime güvenecez... Çare evlenmemek mi acaba onu düşünmeye başladım.

n

olaya mantıklı yaklaşıyorum, hanginizin kocası kız arkadaşınızı arayıp bu tarz bi konuşma yaptığında boşarsınız veya başka bir girişiminiz olur çok merak ediyorum ayrıca kadın hamile farkında mısınız bilmiyorum, benim bakış açım budur arkadaşım ister beğen ister beğenme!
:KK57::KK57::KK57:

Sizin mantık bana uymadı. Benim eşim yapsa böyle bir şey bedelini ağır öder.

Yok ben "Ayşe'e de dikkat et' diyenlere kadın düşmanı, dişi köpek kuyruk sallamazsa, bilmem ne diye tepki verenleri sormuştum ama neyse...

Ayşe yüz vermiştir demek ne kadar yanlışsa, Ayşe'e yüzde yüz güvenmek de o kadar yanlış. O konuda haklısınız.
O kişinin mesajı kısa olmuş, belki o da ayşeye güvenmemekten bahsediyordur diye düşünmek istiyorum açıkçası.

ben acikcasi yorumlari okuyunca şunu farkettim...konu sahibi ayşeye çok guveniyor bende ona göre yorum yaptim ..belki kocasi sucsuz hemen karaktersiz dedik:KK53: çunku ortada sadece ayşenin soyledikleri var mesajlasma mevcut degil...ayse ispat etmek zorunda bu durumda ...

n

olaya mantıklı yaklaşıyorum, hanginizin kocası kız arkadaşınızı arayıp bu tarz bi konuşma yaptığında boşarsınız veya başka bir girişiminiz olur çok merak ediyorum ayrıca kadın hamile farkında mısınız bilmiyorum, benim bakış açım budur arkadaşım ister beğen ister beğenme!

He sen diyosun kı benım kocam benım kız arkdaşaımı yatağa atmak ıstıcek ama ben asla lafını bıle etmem mi diyosun ?

Nedir bu erkeklere olan bağlılıgınız ?
Hiç mi gururunuz yok ?
Nasıl böyle bı rezilliği gözardı ediceksınız ?
Beraber olurken aklınıza acaba arkadaşımımı düşüyo diye düşünmeyecekmisin ?
Yıne sınır dışına gıttığinde başka kadınlarla yatmadığından nasıl emin olucaksın ?

En basiti böyle rezil bir adama bir evlat mı verıceksın ?

Konu sahibi hamileyse hamile .
Boşamasa bile illa ki bir yaptırımı olmak zorunda olmazsa daha nice Ayşeler , Fatmalar , Merveler yatağa atılır ...

Esiniz aramis aysede konusmus bu is bacim kardesim demekle olmuyor. Iki tarafta hatali. Yani en yakin dahi olsa hic kinse hicbir arkadasiniz esinizle konusamaz. Bu cok yersiz gereksiz

n

Mantıklı???
Benim kocam arkadaşımı arayacak ve böyle iğrenç ötesi bir konuşma yapacak ben bırak sadece boşamayı ustunede dünyayı başına yıkarım başına. Asil sizin bunu bu derece normal gormeniz son derece garip.
Ha elbette konu sahibinin kocasi bunu yapti demiyorum zira olay son derece şaibeli. Eger Adam ağır sapık değilse esinin arkadasini arayip bu sekilde konusmaz. Ya adam muthis bir sapik, Ya ayse kisiside bu isin içinde ve aralarinda biseyler vardi ve bozuldugu icin simdi anlatiyor, yada olay tamamen aysenin iftirasi.

ne içtin bu neyin kafası? Vay arkadaş ya; "koca sınırda psikolojisi bozuk sapıtabilir nasılsa kadın ayartmıştır üstelik bir de sana anlatıyor böyle arkadaş olmaz olsun" pırıl pırıl zihin . Askerlere teşekkürler vatanı sınırı koruyorlar ama bu onları meslek ayırt etmeksizin dokunulmaz yapmıyor. Lise hayatım boyunca dershaneye giderken çarşı iznindeki bir sürü askerin sapıklığıyla uğraştım. Peşine takılan mı dersin, sıkıştırmaya kalkan mı , otobüste elleyen mi. He ya asker onlar nolcak psikoloji bozuk :işsiz:

Aynı anlayışı pedofillere de gösterelim madem. Pedofillerin psikolojisi de bozuk nasılsa, tamamen çürük bir sapkınlık var. Ayy yazık hasta bunlar deyip göz mü yumalım? "Aynı şey değil bu amaaa" diyenler için hadi başka örnek. Sürekli çevresindeki erkekleri ayartmaya meyilli, libidosu yüksek, ilgi odağı olma isteğinde olan bir kız arkadaşınız olduğunu farz edelim ve eşinize/sevgilinize karşı ayartıcı, kışkırtıcı davranışları var. Sinir oldunuz, tam saçını başını yolacaksınız kendisinde "Histriyonik kişilik bozukluğu" varmış meğersem. "Aaa tamam canım ya o zaman sen devam et" mi diyeceksiniz, kaçınız diyebilir.

Psikolojik sorunları varsa tedavi görsün, her vatan görevinde olan asker gidip ona buna yavşamıyor, taciz etmiyor. Bahane üretmeyin.

Ayseye de guvenme. O zemini esinize hazirlamis ki esiniz cesaret bulmus... tek hatali esiniz degil.

ne ilgisi var Ayşe nin ne suçu var,onda eğer bi artniyet olsaydı eşiyle görüşürdü söylemezdi ya da görüşürdü öyle söylerdi, bence olay eşinin eski yakın arkadaşının ayşe hakkında söylediklerinden dolayı oluyor. pislik artık kadın hakkında ne dediyse eşinin aklına ayşe yi sokmuş.

yanlış okumadıysam konu sahibinin eşi ayşeye saldırmamıştı, onu ellemeye de kalkmamıştı! ayrıca tüm askerlerimizi genelleyip sapık yaftasını vuramazsınız, seni sıkıştıran olmuş , kötüsüne denk gelmişssindir, bana da hep melek gibi insanlar denk geldi.

algı yaratmayın, tüm askerlere kötü demedim iyi okursanız meslek ayırtetmeksizin sapkınlığın iltiması olamaz dedim!
İlla ellemek mi taciz, adam alenen sözlü taciz etmiş GİZLİ GÖRÜŞELİM KİMSELER BİLMESİN demiş. iyi o zaman yarın bi gün kızınıza/size yada bir sevdiğinize telefonda "ince /kalın " muhabbeti yaparsa birisi siz de hoş görürsünüz. Ya da eşiniz başka bir kadına rapor veriyorsa geldim gittim , gizlice görüşelim derse de hazmedersiniz. Oldu iyi günler.

Olayı tek taraflı dinleme bekle biraz daha
Ayşe ile tekrar iletişime gececekmi yine aynı görüşelim mesajı yazacakmi eğer geçerse askerliğini bitirmesini bekle zaten yanında değil gelince de bas tekmeyi eşine
Ek olarak çocuğunu da sakın aldırma zaten zamanı geçmiş
Ayseninde mesajlasmasini pek doğru bulmuyorum bunuda belirteyim

algı yaratmayın, tüm askerlere kötü demedim iyi okursanız meslek ayırtetmeksizin sapkınlığın iltiması olamaz dedim!
İlla ellemek mi taciz, adam alenen sözlü taciz etmiş GİZLİ GÖRÜŞELİM KİMSELER BİLMESİN demiş. iyi o zaman yarın bi gün kızınıza/size yada bir sevdiğinize telefonda "ince /kalın " muhabbeti yaparsa birisi siz de hoş görürsünüz. Ya da eşiniz başka bir kadına rapor veriyorsa geldim gittim , gizlice görüşelim derse de hazmedersiniz. Oldu iyi günler.
Bu gözler 5-6 yedek hatla sürekli karısını aldatıp,aynı zamanda operasyondan operasyona koşan polis de gördü.
Benim eşim de polis. Ölüm riski en fazla iki meslek grubu. 1-Asker 2-Polis .
Bana göre yaşantılarının diğer insanlara göre çok daha farklı olması gerekirdi esasen..
Konu sahibinin bu konuda hiç vicdan yapmasına gerek yok.

Demek ki ali ile ayse baci kardes degilmis:deli:

Bunlari genel soyluyorum bir insan sizin kardesinizse kardesinizdir degilse degildir yani nedir bu yuzde yuz guven mic mic ikiskiler..

Sonra taraflardan biri niyeti bozuyo sonra vay o ona bacim derdi vay ben cok guvenirdime geliyo..:KK12:

Diyecegim o ki bacim demeyle kimse kimsenin bacisi kardesi olmuyo. Kim olursa olsun nekadar guvenirseniz guvenin arada mutlaka bi sinir bi seviye olmali..

Sonra benim gordugum sonu hep boyle mok oluyo:işsiz:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X