Mutsuzluklarla dolu evlilikte mutlu olmak için ne yapmalı?

Aynen ben de öyleyim..
O yüzden diyorum ki başkasıyla evli olsam da farklı bir sorunum olur.
Ama illa büyük sorunlarım olur benim.
Çünkü evlilik bu kadar keskin, net çizgilere gelemiyor..
Bense gayet net bir insanım.
Sevdiğim sevmediğim çok ortadadır. Bakışlarıma bile yansır..
Ve evlilik bana göre değilmiş.

ben başkasıyla evli olsam bu kadar sorunum olcağını düşünmüyorum..çünkü benim eşim sorunlu..sorunlu adamla evli olduğum için sorunlarım var diye düşünüyorum..tamam bende net fikirliyimdir ama mesela bana 1 adım gelinse 2 adım giderim..sırf bana 1 adım gelindi iyiniyetle diye bazı şeyleri görmezden gelebilirim (çok önemli şeyler değilse büyük sorunlar yani) ama kalkıp da benim kv bana 1 adım gelmiycek benim eşim benden ailesi söz konusu olunca uzaklaşıp gidicek yani kimse kusura bakmasın bende peygamber değilim peygamber sabrı yok bende..herşey bi yere kadar..şimdi ben iyiniyetli olsam nolcak böyle bi durumda kötü niyetli olsam nolcak?karşı taraf sorunluysa ister iyi ol ister kötü adın çıkıyo bi kere kötü geline :)) benim içinde ya beyazdır herşey ya siyah..gri yoktur hayatımda..hayatı ortalarda yaşamam..ama dediğim gibi daha sevgi üstüne bi evlilik olsaydı benim evliliğim bu kadar sorunum olmazdı sanırım..bizim temelimiz bozuk..adam benle evlendiğinde beni sevmiyomuş :)) böyle evlilikten ne beklenir ki?adam beni enayi sanmış herhalde borcunu ödeticek ama keser döner sap döner misali döndü bişeyler kafasına geçti..o bişeyler kısmı da EVLAT..beni kaybettiği gün evladından da olucak..Allah büyük işte...

Hangi erkek kendi ailesini tutmuyor Ki? benim esim hala ayni..13 senelik evlilikte.Sabir her seyin basidir bence..Susmak neden karaktersizlik olsun...Bazi yerlerde susmanin büyük önemi vardir..haaa bir de degistiremeyecegin seyleri kabul etmenin..Ben kabul ettim bazi seyleri....hic bir zaman zorla güzellik olmaz.bu esin icinde gecerlidir.senin icinde...önce bunu ona anlatmalisin..ben gücümü susmamdan aldim...

Hangi erkek kendi ailesini tutmuyor Ki? benim esim hala ayni..13 senelik evlilikte.Sabir her seyin basidir bence..Susmak neden karaktersizlik olsun...Bazi yerlerde susmanin büyük önemi vardir..haaa bir de degistiremeyecegin seyleri kabul etmenin..Ben kabul ettim bazi seyleri....hic bir zaman zorla güzellik olmaz.bu esin icinde gecerlidir.senin icinde...önce bunu ona anlatmalisin..ben gücümü susmamdan aldim...

canım sen yanlış anlamışsın sanırım bizim demek istediğimizi..susmak ve sabır tabi ki çok önemlidir..bende çok sabrettim..ben kadar kimse sabretmemiştir emin ol..ben eşimle evlendiğimde hiç eşya almadan evlendim evimde eşya yoktu..istanbuldan başka şehre gelin gittim..gelin gittiğim evde eşyalarım kolilerde kaldı açamadım çünkü yerleştiricek dolabım bile yoktu..babam para yolladı bana ptt den de eve gittik tek bi dolap aldık hiç unutmuyorum 4 sene öncesinin 250 tl sine..
benim kastettiğim haksızlıklara karşı susmak..şöyle bi evlilik vardır eşin iyidir güzel anlaşırsın kaynanan kötü olabilir eşinin hatrına susarsın..yada tam tersi eşin kötüdür ailesi o kadar iyidir ki eşini bile çekip çevirirler gene biçok şeye susarsın..
benim kastettiğim susmak yapılan haksızlıklara karşı susmak yanlış demek istedim anlatabildim mi?sana şöyle bi örnek vereyim..hamileliğim boyunca 9 ay sol yanıma yattım..çünkü düşük tehlikem vardı ve daha 3.ayda rahimime dikiş atıldı..neler çektiğimi bi ben bilirim bi Allah..sol yanıma yatıp duvarları seyretmekle geçti hamileliğim..böyle bi hamilelikte yanımda olucak birine ihtiyacım vardı sadece ses olması için bana..eşimin annesine bigün ben sürekli yatıyorum keşke yanımda bi ses olsun dedim kadın ağzıma lafı tıktı ben hastayım ben sana bakamam dedi..daha ben cümleye başlamadan yani lafı ağzıma tıktı..bu arada hasta falan da değil onu da belirteyim..peki sence hamile bi kadına sırf ses olsun diye bile yanına gelmeye tenezzül etmeyen kaynanam sence naptı?ben doğum yapınca kışın ortasında benden müsaade dahi istemeden bana sormadan (evim kıştan ötürü müsait değildi) saatlerce ötedeki köyünden çıktı geldi..eeee be kadın insana demezler mi bu kızcağız hamileyken bebeğinin düşme tehlikesi varken sen nerdeydin diye?sen olsan susar mıydın böyle bi durumda?ben susmaktan kastettiğim bunlar..ben susmadım çünkü ben salak değilim..böyle bi durumda susulmaz..benim kastettiğim bu..ortada bi can sözkonusu iken anne karnındaki bebek sözkonusu iken gelmezken bi tarafını gezdirmeye bana sormadan gelen kaynanaya ben susmam!
ve eşe de tabii..benim susmaktan kastım bunlar..yoksa her evlilikte eşler bişeyleri alttan alır almak da zorunda çünkü böyle yürür evlilik..bende çok alttan aldım eşim hiç almadı orası ayrı da..benim kastettiğim susmanın cinsi bu..eğer ben böyle durumda sussaydım evet karaktersizdim!sence de öyle değil mi?

Senin yazdıklarını okuyunca efkar bastı yine:KK14::KK14::KK14:
Zaten efkarlanmaya müsaitim..:KK9:
Senin eşin sözleriyle çok yaralamış, şimdi ağzıyla kuş tutsa
değeri yok senin için sanki..
Hani sinirle söyler, saçmalar.
Biliriz ki gerçketen sinirle söyledi, unuturuz yine.
Ama normal bir anda ben seninle evlendiğimde seni sevmiyordum
cümlesi büyük izler bırakır, seni anlıyorum.
Anasının, babasının yaptıklarını geç..
Dediğin gibi eş iyi olsa onları takmazsın bir yerde..

Siniroldum esine gecegece

Cook haklisin evlilik mi bu yahu

Nasi baba araaz kuzusunu

Ben kotu akilvermek istemem ama

Kendiside hukukucu bir arkadasim senin gibi iptaletti hep bosanmayi bebegi icin

Ayyni sorunlarseninkiyle

Ama sonuc degismedi yedi yil zor dayandi

Simdi keske yedi yil once bitirseymisin oh be diyor

Adam oyle garipki bosandiklari gun annebabasiyla kutlama yapmislar

Hic degmezmis hakikaten

Sende cok yipratma kendini eminol kizin seni anlayacaktir

Yani bosanda demek istemiyorum yuvayi kurmak zor

Acaba akillanirmiki esin azcik korkar toparlarmiki

Sen ciddi girisimlerde bulunsan

Su dünyada ne ıgrenc ınsanlar var ya yuuuuh lanet olsun dıyorum daha da bır sey dıyemıyorum...

Ben de senınle su an yaklaşık aynı durumdayım ' mınımını ' arkadaşım...ama tabı benım sana gore en onemlı farkım cocuksuzlugum....bılıyorsun su an yaklaşık 4,ay oldu ayrıyız benım etkısız elemanla....Allahın zıratpozu 2 gun once konuştuk en son; 'kararım hala aynı ayrılmak ıstıyorum bızım ortak noktamız yok' dıyor yıne...halbukı bız de ısın aslında onun münafık anası&aılesı yüzünden ayrılıyoruz ama onunkıler cok kıymetlı ya adlıye koselerınde surunmesınler dıye taa flört donemınde ztn bellı olan va kabullenmıs gozuktugu seylerı su an boşanma malzemesı olarak kullanıp aılecıgını konu dışı bırakıyor..aayyyy tıksınc tıksınc ne saçmalıklar soyluyor ya; neymıs efendım 'ben onu cok bezdırmısım, sıkmışım yeter kı bır an once kurtulsunmus her seyı vermeye razıymış (lafta tabı hem aklınca benı yokluyor kurnaz ya hem de üfürükten sallıyor ıste...) halbukı asıl o evlılıkde ben cok sıkılmıştım ya bır kere kendısı dünyanın en sıkıcı ınsanı; konuşmaz, gülmez, sakalasmaz yani muhabbet '0' surat asar durup durup kucuk seylerı kafaya takar küser uyumaz gece boyu aralıksız saga sola döner oylekı sabah kalktığında huzursuzluğundan tum carsaf sıyrılmış olur....bır ınsan bu kadar zor, kaprıslı, sorunlu mu olur ya...sonra her gece ıcer, ıckısı batsın.....analar ne aslanlar doğuruyor ya hayret 1 sey ya geldı bızı buldu...buyuk ıkramıye tombala mübarek...ama diğ. yandan dış dünyaya kuzu; nasıl efendı, saygılı, ıyı gözükür anlatamam... el ıyısı ev kotusu dıye tam buna denır ıste....hayatı yalan ya..tel.i bıle anasının ustune kayıtlı ımıs yenı ogrendım oyle yere bakan yürek yakan, oyle hın bır tıpkı; bır ıse başlamadan 10 hamle sonrasını dusunur hep kendını her konuda garantiye alarak hareket eder...facebookda da suphelı kadınlar mı dersın ne ararsan mevcut adamda...ammma velakın ısın gercegınde hayatında her zmn hep cok sevdıgı hatta asık ol.u dıyebılırım; o da tabıkı anacığı.....sankı 1 tek anne onun var; aman Allahım anam da aılem de bacım da....bıktım ya ben de o günkü konuşmada dedım kı 'benı sevmıyorsun, değer vermıyorsun...hala karşıdan tık yok bu arada.....eeee ztn ortada çocuk olmadan bır adamın&aılesının kahrını cekmenın de hıc manası yok, su durumda ben senı nıye seveyım ısteyım derhal cek gıt hayatımdan, ben de senı ıstemıyorum dedım'...benı arayacak bu sefer son kez gorusecegız beyefendı bu sefer sartlar sunacak bana, hadı bakalım hodrı meydan...ama arkadaşım hayatta en onemlı sey kesınlıkle sağlık ben de bu süreçte cok yıprandım sakın sen de elın sorunlusu ıcın kendıne kıyma, bu can sana emanet ıcınden ne gelıyorsa oyle davran, olmadı az bıraz sabret kızın bıraz daha büyüdükten sonra ayrılırsın...cok acı ve yazık ama ana kuzularından ne koca ne adam çıkmıyor; kotu kocadan karısına yar fln olmuyor, bu hayatta tek yar olacaklar bellı 'hem hayırlı evlat hem anne'...haa tabı böyle ınsanlarınkı gıbı hastalıklı anne sevgısı olmaz olsun oylesını kastetmiyorum kesınlıkle....

Son düzenleme:
Su dünyada ne ıgrenc ınsanlar var ya yuuuuh lanet olsun dıyorum daha da bır sey dıyemıyorum...

Ben de senınle su an yaklaşık aynı durumdayım ' mınımını ' arkadaşım...ama tabı benım sana gore en onemlı farkım cocuksuzlugum....bılıyorsun su an yaklaşık 4,ay oldu ayrıyız benım etkısız elemanla....Allahın zıratpozu 2 gun once konuştuk en son; 'kararım hala aynı ayrılmak ıstıyorum bızım ortak noktamız yok' dıyor yıne...halbukı bız de ısın aslında onun münafık anası&aılesı yüzünden ayrılıyoruz ama onunkıler cok kıymetlı ya adlıye koselerınde surunmesınler dıye taa flört donemınde ztn bellı olan va kabullenmıs gozuktugu seylerı su an boşanma malzemesı olarak kullanıp aılecıgını konu dışı bırakıyor..aayyyy tıksınc tıksınc ne saçmalıklar soyluyor ya; neymıs efendım 'ben onu cok bezdırmısım, sıkmışım yeter kı bır an once kurtulsunmus her seyı vermeye razıymış (lafta tabı hem aklınca benı yokluyor kurnaz ya hem de üfürükten sallıyor ıste...) halbukı asıl o evlılıkde ben cok sıkılmıştım ya bır kere kendısı dünyanın en sıkıcı ınsanı; konuşmaz, gülmez, sakalasmaz yani muhabbet '0' surat asar durup durup kucuk seylerı kafaya takar küser uyumaz gece boyu aralıksız saga sola döner oylekı sabah kalktığında huzursuzluğundan tum carsaf sıyrılmış olur....bır ınsan bu kadar zor, kaprıslı, sorunlu mu olur ya...sonra her gece ıcer, ıckısı batsın.....analar ne aslanlar doğuruyor ya hayret 1 sey ya geldı bızı buldu...buyuk ıkramıye tombala mübarek...ama diğ. yandan dış dünyaya kuzu; nasıl efendı, saygılı, ıyı gözükür anlatamam... el ıyısı ev kotusu dıye tam buna denır ıste....hayatı yalan ya..tel.i bıle anasının ustune kayıtlı ımıs yenı ogrendım oyle yere bakan yürek yakan, oyle hın bır tıpkı; bır ıse başlamadan 10 hamle sonrasını dusunur hep kendını her konuda garantiye alarak hareket eder...facebookda da suphelı kadınlar mı dersın ne ararsan mevcut adamda...ammma velakın ısın gercegınde hayatında her zmn hep cok sevdıgı hatta asık ol.u dıyebılırım; o da tabıkı anacığı.....sankı 1 tek anne onun var; aman Allahım anam da aılem de bacım da....bıktım ya ben de o günkü konuşmada dedım kı 'benı sevmıyorsun, değer vermıyorsun...hala karşıdan tık yok bu arada.....eeee ztn ortada çocuk olmadan bır adamın&aılesının kahrını cekmenın de hıc manası yok, su durumda ben senı nıye seveyım ısteyım derhal cek gıt hayatımdan, ben de senı ıstemıyorum dedım'...benı arayacak bu sefer son kez gorusecegız beyefendı bu sefer sartlar sunacak bana, hadı bakalım hodrı meydan...ama arkadaşım hayatta en onemlı sey kesınlıkle sağlık ben de bu süreçte cok yıprandım sakın sen de elın sorunlusu ıcın kendıne kıyma, bu can sana emanet ıcınden ne gelıyorsa oyle davran, olmadı az bıraz sabret kızın bıraz daha büyüdükten sonra ayrılırsın...cok acı ve yazık ama ana kuzularından ne koca ne adam çıkmıyor; kotu kocadan karısına yar fln olmuyor, bu hayatta tek yar olacaklar bellı 'hem hayırlı evlat hem anne'...haa tabı böyle ınsanlarınkı gıbı hastalıklı anne sevgısı olmaz olsun oylesını kastetmiyorum kesınlıkle....
Arkadasım benim kocamın kopyası resmen:)ben su an soktayim yani??sadece benim esim bukadar ters diye düşünüyordum aynı türden baskada varmış nefer bende kararsızım ayrilmakla gözünü korkutsam önce sonra onun tavırlarına göre belkide gercekten ayrılırım diye düşünüyorum başka çarem yok cocuk olmadan ayrılmak belki en iyisi

Senin yazdıklarını okuyunca efkar bastı yine:KK14::KK14::KK14:
Zaten efkarlanmaya müsaitim..:KK9:
Senin eşin sözleriyle çok yaralamış, şimdi ağzıyla kuş tutsa
değeri yok senin için sanki..
Hani sinirle söyler, saçmalar.
Biliriz ki gerçketen sinirle söyledi, unuturuz yine.
Ama normal bir anda ben seninle evlendiğimde seni sevmiyordum
cümlesi büyük izler bırakır, seni anlıyorum.
Anasının, babasının yaptıklarını geç..
Dediğin gibi eş iyi olsa onları takmazsın bir yerde..

evet sinirle kızgınlıkla karşı tarafı kızdırmak için söylenen cümleler olsa bu kadar acıtmaz insanın içini..bu kadar da takmazdım inan..ama kalpten söylenen senle evlendiğimde seni sevmiyodum sözüne karşılık artık kalben de o evlilik bitiyor maalesef..kalben bitti bende herşey..

:)) valla bu kadar olur senin eşin aynı benim eşim sözleri ve hareketleri de çok benziyor cümleleri de..erkeklerin sorunlu evlilikte tipik cümleleridir bunlar kadına kurdukları..aynen şu cümleleri kurarlar : senden bıktım..üstüme gelmenden bıktım..beni bezdirdin..konuşmandan bıktım..sen şöyle şöylesin böyle böylesin..hep sayar da sayarlar..ama kendilerine gelince kendileri 4 -4 lüktür..hiç suçları yoktur..kadını konuştururlar ağzını açtırırlar ama hiç bu kadıncağız neden konuşuyor acaba diye düşünmezler bişle!geçen ben eşime de dedim bunu bana bi tartışmada konuşmaya gelince hiç susmuyosun dedi de..deliler bile boşa konuşmazmış..dikkat et deliler bile deliyken hep aynı cümleleri kurarlar..çünkü kafaya bişeyi takmış ve delirmişlerdir dedim :)) sen demek ki beni delirtiyosun ki boşa konuşmuyoruz dedim..
anne kısmına gelince benim eşim maalesef saplantılı..kendisinin hissettiği anne sevgisi değil anne saplantısı..yüzüne de söylüyorum psikoloğa gidip bunun nedeninin çözülmesi lazım..hayatta herşeyi annesi..bu kadar da olmaz..anneler herkes için değerlidir hepimizin annesi değerli..bende anneyim..herkes anne!ama iş saplantı derecesine gelirse olmaz..sen karına karşı anneni savunursan o evlilik yürümez..sonuçta annen karına karşı bile değerliyse herşeyde karın haksız annen haklıysa evlenmiycen 4-4 lük haklı anneciğini evine alıp onla tamamlıycan ömrünü!

Evlilikte mutsuzluk ağır basıyor ise sırf çocuk var diye o evlilik yürütülmez.
Ortak paydanız olmalı aranızda sevgi saygı muhakkak olmalı hoşgörü anlayış sabır olmalı.
Bunar yoksa boşa kürek çekiliyor gibidir o evlilik.
Evliliğini en iyi sen bilirsin.Düşün...
Beyin terazine mutluluklarını ve mutsuzluklarını koy ve tart.Hangisi ağır geliyor.
Mutluluklarını anımsamayacak kadar çoksa mutsuzlukların o vakit kendini daha fazla harap etmemen fikrim...
Mutlulukların ağır basıyor ise devam ettir evliliğini zira her evlilik dört dörtlük değildir.
Eğer terazin eşit veriyorsa duygularını o zaman aile terapistini deneyin.
Evvela eşinin düzelmeyi istemesi gerekir.

Evlilikte mutsuzluk ağır basıyor ise sırf çocuk var diye o evlilik yürütülmez.
Ortak paydanız olmalı aranızda sevgi saygı muhakkak olmalı hoşgörü anlayış sabır olmalı.
Bunar yoksa boşa kürek çekiliyor gibidir o evlilik.
Evliliğini en iyi sen bilirsin.Düşün...
Beyin terazine mutluluklarını ve mutsuzluklarını koy ve tart.Hangisi ağır geliyor.
Mutluluklarını anımsamayacak kadar çoksa mutsuzlukların o vakit kendini daha fazla harap etmemen fikrim...
Mutlulukların ağır basıyor ise devam ettir evliliğini zira her evlilik dört dörtlük değildir.
Eğer terazin eşit veriyorsa duygularını o zaman aile terapistini deneyin.
Evvela eşinin düzelmeyi istemesi gerekir.

aslında bizdeki sorun geçmiş..yani eşimde hatalarının geçte olsa farkına vardı sanırım..bana dile getirmese de pişmanlıkları çok gibi düzelmeye çalışıyor ama benim kendi adıma sorunum geçmişte takılı kaldım geçmişi unutamıyorum..çünkü dediğiniz gibi terazi işine vursak geçmişi mutluluğum hiç yok mutsuzluğum çokkkkkk..çok kötü günler geçirdim minicik kızım kucağımda..şuanı sorarsan şuan eşim en azından hatalarının farkında çok kırıcı konuşmuyor biçok konuda artık ama benim için artık çok geç..kalben öyleyim yani..ama boşanma kısmı sıkıcı kızım için yani..bunu şuan kaldıramam gibi geliyor..

Bende yaşadım aynı şeyleri çok iyi anlıyorum seni üstelik eşimin ablası da bizimle kalmaya başladı eşinden Boşandıktan sonra ve cok zor günleri oldu beni esimden Kiskanan bi gorumcem vardı ve aynı kaliyodum

Merhaba hanımlar..İçim çok kırık dökük canım çok sıkık..Benimle aynı durumu yaşayan sizlerden yada yaşamayanların objektif fikirlerinden yardım almak istedim o yüzden konuyu açtım..Son zamanlarda canım çok sıkık gerçekten.Yürümeyen bi evliliğim var arada konulara yazıyorum belki anımsayan vardır..eşime 2 defa boşanma davası açtım..1,5 yaşında kızım var..kızımın mutluluğu için sırf kızım babasını çok seviyor diye davalarımı geri çektim boşanmaktan vazgeçtim..Sorun nerde diyceksiniz sorun burdan sonrasında maalesef..ne yaşanmışlıklar unutuluyor,bne kırgınlıklar,ne de geçmiş..yani unutamıyorum..çok kötü günler geçirdim eşimle..yüzüne karşı da söylüyorum bunu ondan önce evlenmeden yüzümde güller açardı artık gülmeyi unuttum gözümden yaş eksik olmuyo çok mutsuzum ama öte yandan kızım mutlu..kızımın mutluluğundan vazgeçemiyorum..
eşinle aranda sorunlar ne derseniz çokkkkkkkk..daha önce çeşitli konularda bahsetmiştim kendisinin anne saplantısı var takıntısı var..sürekli bana karşı annesini korudu hatalı dahi olsalar laf söylemedi ben laf söylememe annemi üzemem dedi beni ve ailemi üzdü kırdı geçirdi..eğer annen senin için değerliyse başkasının annesi de o başkası için değerli..o yüzden başkasının annesine de aynı hassasiyetle davranman lazım..annemler her geldiğinde surat astı kavga çıkardı..ben doğum yaptım sezaryenle kendisi öyle garip insan ki annem bana bakmaya geldi o zaman bile surat astı..annem neden 3 gün kalıp gitmiyormuş neden çok kalıyormuş..daha geçen aylara kadar bu cümle geçti aramızda..öte yandan kendi babası basit bir ameliyat geçircekti bana sormadan babamı kardeşim ameliyat ettiremezse babamı burda ameliyat ettircem bizde kalır iyileşene kadar dedi..yani böyle bencil iki yüzlü ve dengesiz..benim ailem istanbulda bense 12 saat uzakta başka şehirdeyim..ilk çocuğum ve yardım edicek kimsem bile yoktu o bana trip atarken..bilmiyorum bu en ufak örnek..sırf annesi aramızda konu geçti diye kızım hastaydı hastaneye götürdüm kızını bile 15 gün aramadı sormadı..yani annesi herşeyden değerli onun için benden kızından diğer tüm insanlardan vb vb..bana göreyse hayatta herkesin değeri ve sevgisi farklıdır..anne başka evlat başka eş başka..
daha biçok biçok şey..bunlar ufak örnekler..canım çok sıkık sürekli düşünüyorum ciddi anlamda..kendimi çok mutsuz hissediyorum ve eşimden çok soğudum..(afedersiniz ama)cinsel olarak bile birlikte olmak içimden gelmiyor istemiyorum..o derece soğudum.napıcam bilmiyorum.basit ama bi laf var ya vazoyu kır topla birleştir bakalım tekrar eski halini alır mı diye bende de aynen öyle kızım için bile olsa bu evlilik nasıl yürüycek bilemiyorum çok canım sıkık gerçekten insan olmak bu kadar zor mu..bu erkekler neden az insan olamıyolar düzelemiyolar bişeyleri denemiyolar :KK50:
Mutluluktan kasıt ne bilmiyorum , ağlasam eşim üzülür , senin mutlu olman ne istiyorsan yapalım der ! Sen mutsuzsan ben mutlu olamıyorum der ! Tamam aşk evliliği ama aşk bitip geçip gidiyor ! İnsanlara eşimle ilgili bişi desem yalan söylüyorum sanıyorlar . Eşim insan üstü varlık değil ; etki tepki. benim hayatta en değer verdiğim şey eşimdir , annemden babamdan dünyadaki herşeyden önce gelir . Evlat gider , anne baba vefat eder , kardeş yuva kurar , hayat boyu eşin kalır yanında .. Kızımın Mutluluğu için duruyorum dediğiniz evlilik , eşimin mutluluğu için kaldığınız bir evlilik derseniz herkesin daha mutlu olacağını düşünüyorum

X