Na yapıcam ben, çok bunaldım 🙇🏻‍♀️🙇🏻‍♀️

Tiktok falan banada itici geldi. Ne demk atölye ayağına seni bütün ailenin önüne götürmek çok düşüncesizce çok fazla düşünen kibar bi erkek olduğunu düşünmüyorum ki sizi çok önemsemiş olsa her gece sesinizi duymak için can atardı bence eksik yani bunlar istediği kadar polis olsun boş

Bence yaşında birşey yok. İnsanlar zaten 30 dan sonra kendini tanıyor, dogru insanı buluyor. Bu adamla evlilik yaparsan, bence mutsuz olacaksın.Ailen çok baskı yapıyorsa, ayrı ev çıkıp kendıne bir düzen kurmalısın

Ailelerin evlilik kararlarına bu denli karışmasından nefret ediyorum.
Kendini dinle. Ömür boyu sen aynı yastığa baş koyacaksın. Onlar değil. Onlar beğendi diye beğenmek zorunda değilsin. Aşk, sevgi, tutku diye bir şey var. Zamanla seversin ne ya sevecek olsan şuana kadar severdin.

Sakın hissetmeden o topa girme , evlenmek zorunda da degilsin

Kızlar çok teşekkürler, her bir yorumunuz cidden çok değerli ve gözümü açıcı oldu. Haftasonu yüzyüze görüşme talebini reddettim bir bahaneyle, bir süre görüşmeyeceğim yüz yüze. Zaten Ramazan ayı da giriyor, o süreçte kendimi iyice ölçüp tartıp ona göre yol çizicem, şu an bakacak olursam tünelin sonu karanlık.. Ama biraz daha düşünüp karar vericem, sağolun.

Annem derki rengini bulsan dengini bulamazsın dengini Bulsan rengini bulamazsın bana çok mantıklı gelir bu sözü. Şimdi sen aşık olduğun birini bulsan oda seni sevecek mi ailesi onaylayacak mi yada ne kadar uyumlu olursunuz aynı şehir iyi aile maddiyati mesleği sana ne kadar uyar.
Birde ilk görüşte ki aşk mi önemli son gorusteki aşk mi uzmanlar bunuda sorguluyor.
Uzman psikolog tan dinlediğim kadarıyla ilk görüşte nefret etmemek önemli yanı olumsuzluk hissine kapilmamak olumsuz hissetmediysen sonradan sevgi gelişebiliyor. İlk görüşte olumsuz hissettiysen o evlilik yürümüyor. İyice gözlemle. Benim fikrim polislerde ego yuksek oluyor mesleki bence üniforma dan dolayı. Durum tıktok bundan dolayı olabilir kendini ispat etme çabası.

Adamdan net bir şekilde hoşlanmamışsın illa herkes evlenecek diye bir şey yok çevrendekiler sana uygun görüp değerlendir dediler diye zorunlu hissetmeme gerek yok kendini. O çekim hissi olmadığı müddetçe hemen her şeyde gözüne batar sorun yaşarsınız. Bence karşıdaki kişi de mantık baz alarak yaklaşıyor bu ilişkiye. Bu tarz kurulan birlikteliklerde aynı evde yaşamaya başlayınca birbirine tahammülün azalıyor.
Bir de emrivaki yapar gibi birden ailesinin olduğu ortama sokup vakit geçirmenizi sağlamasi çok itici geldi bana. Ben daha olaydan sonra bırakırdım görüşmeyi siz yine iyi devam etmişsiniz.

Birilerinin tavsiyesi ile, gorucu usulu olan gorusmede zaten şıp diye aşık olunmaz, biraz zaman taniman lazim ikinize aklina yatan seyler varsa. Her insanin karsilikli birbirini iten ve ceken noktalari olabilir. Butun olarak dgerlendirmen lazim. Bir de boya takilma ya Benim de esimle 3 cm var. Nolmus yani. ki seninki polismis, bir limitin ustunde yani orasi kesin, benim kocam direkt kısa yani

Buna katılıyorum. Ilk gunden bile aile onayi bekleyen erkek bana da hos gelmezdi. Ben bu islerde cok aileleri disarda tutan bi kafa yapisina sahibim sahsen , kendi ailem de dahil

Görücü usulü tanışmadan tutkulu, fırtınalı bir aşk bekliyorsunuz. Bunu bulan da vardır tabi ki ama bu tip tanışmalarda çoğunlukla öyle muhteşem aşklar çıkmaz ortaya.

Leşşşşşşşşş gibi bir zihniyet. Görevini kötüye kullanıp başka bir kadının özel hayatına dambur dumbur dalıyor, bir de onu beğenmiyor geçmişte ilişkisi oldu diye. Eeee kendi kardeşi boşanmış, nişanlanmış el kzıı yapınca kötü ama kendi kardeşi yapınca sütten çıkmış ak kaşıktır eminim! Kadınlara şu şekilde bakan biriyle asla olmazdım zaten sevmiyorsunuz yaptığı leşliği yüzüne vurun olsun bitsin.

Dedim ki yahu ne seni daha ilk kez görüyorum aynı gün içerisinde ailenle tanıştım, çok hızlı olmadı mı sence, böyle şeyler sonradan olsa daha iyi olur dedim.. Ailem problem etmez böyle şeyleri dedi.

Heeer şeyi geçtim, sadece şu diyalog bile benim için bitirme sebebi olurdu.

Siz kendiniz için, kendinizle alakalı bir rahatsızlığı dile getiriyorsunuz, adam "binim ailim için priblim diğil" diyor.
Ee kardeş ne yapalım senin aileni, senin ailenin neyi problem edip etmediğini?
Benim derdim o mu, benim söylediğim şeye çözüm mü bu cümle?

Ben buradan aşırı aileci olduğu ve benim herhangi bir sıkıntımda "ailem için problem değilse senin sıkıntıların umurumda değil" gibi bir tavrı olacağı sonucunu çıkarırdım. İlk günden koştur koştur ailesiyle tanıştırmasından da belli zaten. İlk gün anne onayı alamasanız bir daha aramazdı sizi eminim.
Zaten bir şey de hissetmiyormuşsunuz. Yol verin gitsin bence.

Sakın dinleme aileni. Mutsuz olduğunda asla arkanda olmaz bu zihniyet. Bu sefer de boşanma diye ikna etmeye çalışırlar. Aman

"28 yaşındayım. Güzel sevdiğim bir işim, kazancım var. Ailemden bağımsız hayatını sürdürebilecek yetkinlikteyim."
demişsiniz.

Ancak bu niteliklerinize rağmen referansla görüşmeyi kabul etmiş , üstelik görüşmede yaşanan tüm tuhaflıkları da kabul etmişsiniz.

Ailenizi tuhaf buldum ancak siz de onlardan çok farklı davranmıyorsunuz. Ne zamandan beri; kız aileleri kızlarının görüştüğü biri yok diye utanıyor ? Genelde kız aileleri , adı konmamış ilişkileri dillendirmekten kaçınır ; hele ki sizin aileniz gibi referansla tanışmaya sıcak bakıyorlarsa.

Adama dair saydığınız artıların hiç biri adama ait özellikler değil bence.

- Maddi durumları iyiymiş : Mal dediğin nedir ki ? İflas olur , hastalık olur , insan kuru ekmeğe muhtaç kalır.

-Adamın doğru düzgün işi var : iş düzgün de , adam düzgün mü ? İşi nedeniyle sahip olduğu imkanları kendi kişisel menfaati için kullanmış , yetmemiş bunu bir de size anlatmış. Sadece 1,5 aydır konuştuğu kızın bilgilerine bakması , baktığı yetmezmiş gibi size anlatması normal mi ? Size ne kızın işinden mesela , anlatmasındaki neden ne ? " Beni ne doktorlar , ne mühendisler istedi " sözünün erkeklere uyarlanmış versiyonunu mu anlatıyor ? Görevi kötüye kullanmaktan işinden atılırsa bu özellikte ortadan kalkar.

-Dış görünüş : Eli yüzü eh fena değil . demişsiniz. Dişlerine de bakın. Köle pazarı diyaloğu gibi bir cümle. Güzellik dediğin bir sivilceye bakar onu da unutmayın.

-Memur olması : Görevi suistimale ve bununla övünmeye yatkın. Bir hatadan meslekten atılırsa ortada memuriyette , tayinde kalmaz.

- Ailesi bulunduğu şehirde sevilen, sayılan esnaflar. İşine düşkün, maddiyatları yerinde : Aile bugün bir sebepten maddi olarak dara düşse , piyasaya ödemeleri 3 gün gecikse ; o sevgi de sallantıya düşebilir.

Adamla telefonda konuşmuyorsunuz bile , sadece mesajlaşıyorsunuz. 32 yaşında adam sadece "günaydın" , "iyi geceler " mesajı atıyor ancak sizden etkilendiğini söylüyor. Bu söylediği size inandırıcı geliyor mu ? Hepsinden öte siz adamdan etkilenmiyorsunuz , adam etkilense ne olur ?

Olumlu saydığınız özellikler ortadan kalktığında adamin yanında olup onunla mücadele edebilir misiniz ? Sevgi yok , aşk yok , cinsel çekim yok ; peki ne var ?

Yaşla birini sevmek ve aşık olmak arasında nasıl bir ilişki kurmuşlar ? Severek evlenenlere sonra daha kötü ne oluyormuş ?

Sevdikleri insanla birlikte oldukları için toplumdan mı dışlanıyorlarmış ?

Sevmediğiniz , cinsel çekim duymadığınız insanla aynı yatağı paylaşabileceğinize inanıyor musunuz ?

İnsanların : sevmedikleri , cinsel olarak çekim hissetmedikleri kişilerle evlenmiş olmalarının ; toplumca hoş görülmeyen , menfaat ilişkisi yaşayanlardan tek farkı ellerindeki nikah cüzdanı gibi duruyor. Toplum birini kınarken , diğerini kutluyor.

Son düzenleme:
Benim ablamin kayni da evlenmek istiyor. Bir kizla konuşdu. Kiz ablamin kayninin facebookda paylaşimalrini çocukca buldugu için sirf bu yuzden ayrildi. Herkes çok kinadi ama ben hak veriyorum. Bu sosyal medya karakteri ortaya çikarmak için iyi bir platform. Sizinki anladigim kadar kuru bir insan. Rahatsiz oluyorsan seni çekmiyorsa zorla degil ki. Daha ne yaşin var. Çunki begenmeden kabul edersen eninde sonunda rahatsiz olduklarini değişmeye çalisacaksin. Kendi istediyin kaliba sokmak için. Bu da bence hoş bir sey olmaz. Ya oldugu gibi kabul edilmeli ya da zorlamamali. Karakteri iyiyse sadece biraz daha şans verebilirsin. Ona bile zorlaniyorsan bitir derim

Ben de goruserek evlendim ve ilk gorusmede 4 Saat konusmusyum ve ikimizde birbirimize hemen isinmistik. Yani gorusme olunca Sadece mantik olacak diye bir sey yok. Oncelikle biraz birbirinizi tanimaya calisin, bir yandan da diger seyleri degerlendirin. Bana Adam cok istekli gibi gelmedi, muhtemelen ailesi bastiriyor. Boyle aileler yarin obur gun biz sectik biz istedik diye evlendi moduna girebilirler

Adam ve ailesi sizin ailenizin dünür olmak isteyebilecekleri kişiler ..siz de adamın ailesinin gelin olarak isteyebilecekleri bir kadınsınız ..Adamın ailesi ile o gün tanıştırmakta size verdi mesaj "hemen evlenebiliriz" ailesine ise "evlen evlen dediniz..aha tuttum elinden getirdim istediğiniz gibi birisini".Size eski kız arkadaşını anlatmaktaki amacı " ben geçmiş ya da şu an , seninle ilgili herşeyi istediğimde öğrenirim" mesajını vermek. Benim kişisel düşüncem adam ailesinin psikolojik baskısı nedeniyle (aslında çok etkilenmemesine rağmen) "Evlen diyorlar ..Ben de evleneyim bari " diye sizinle görüşüyor, ayni sizin ruh halinizde yani

Bu ilişkiyi uzattığın sürece çocuktan çok ailesine umut veriyorsun, bunlar bayramda uğrayıp, arayıp bayramlarını kutlamalarını da beklerler.. Ailenin araya girdiği tanistirmalarda çok hızlı karar vermek gerekiyor. Bu çocuk seni hiç tanımaya çalışmamış. Ailemin uygun gördüğü kız bu, bununla evleneyim o zaman demiş. İlk günden ailesine tanistirinca her şeyin daha ciddiye binecegini dusunemiyor mu.

konuşkan biri olsa sohbet akar gider ,

bence ayrilacaksaniz ramazani falan beklemeyin, yukaridaki arkadasin yazdigi gibi bayrama davet alabilirsiniz,
hatta dahasi size gelmek isteyebilirler, isler daha da karisir.

Hissiyatiniz bu yondeyken ya direk bitirin, ya da bir sure askiya almak istediginizi dillendirin.

bu arada aileniz cok cok yanlis yonlendiriyor sizi. Sevmeden evlenilir mi hic. Hem de maddi gucun falan var yani. Baksana keyfine, sevdigin birisi olursa o zaman dusunursun, olmazsa da flortlerle devam edersin. Yasin cok genc zaten. Acele karar vermeni gerektirecek bir durum yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…