Na yapıcam ben, çok bunaldım 🙇🏻‍♀️🙇🏻‍♀️

Öncelikle başlık için kusura bakmayın, hızlı yazdığımdan yanlış yazmışım. Kızlar merhabalar, fazla uzatmadan konuya girmek istiyorum. Konu ailemin, çevremin beni bir an önce evlendirmek, baş göz etmek istemesiyle ilgili. 28 yaşındayım. Güzel sevdiğim bir işim, kazancım var. Ailemden bağımsız hayatını sürdürebilecek yetkinlikteyim. Şimdi şöyle anlatayım, yaklaşık 2 ay kadar önce uzaktan bir akrabamız referans olarak bir arkadaşını aileme de söyleyerek benimle tanıştırdı. Adam polis 32 yaşında, benimle aynı memleketten yani ailemin sorup soruşturabileceği yer çok. Bana sürekli bir tanışın görüşün, yeter artık, bir gör bakalım diyorlardı. Ben de dedim tamam, görüşeyim. Bir buçuk ay kadar önce buraya geldi, kendisi bana 2 saatlik mesafede bir ilde çalışıyor. Kahvaltı yaptık, öyle havadan sudan konuştuk ama ben pek bir şey anlamadım ilk görüşme olduğu için haliyle, yani bir şey hissedemedim, benim bulunduğum sehre 1 saat mesafede ailesi, atölyeleri filan var. Atölyeden birkaç malzeme almam lazım, burası çok küçük istersen oraya gidelim dedi, ben de mantıklı buldum (biraz daha zaman geçirip tanımak açısından) kabul ettim. Sonra oraya gittik, baktım ki atölyede tüm ailesi var, çalışıyorlar filan. Ben biraz şaşırdım, şok oldum tabi çünkü ben malzemeleri alıp gidicez gibi düşünüyorum ama orda birkaç saat durmak zorunda kaldık, ailesiyle tanıştım mecburen, çok sahiplendiler, ilgilendiler filan.. Ama daha çocuğu gördükten sonraki birkaç saat içerisinde gelişti tüm bunlar. Sonra neyse aldık malzemeleri, annesi demiş ki bu kız çok iyi, çok hanım hanım filan demiş, onaylamış....her neyse ben biraz kendimi rahatsız hissettim tabi ilk günden aileyle görüşme filan, kendimi manipüle oluyor gibi hissettim..

Bu bir buçuk aylık süreçte haftasonları gelmeye gayret etti. Ama sorun şu ki ben kendimde çocuğa karşı bir çekim hissedemiyorum. Yani doğru düzgün bir işi var, benzer kültür, eli yüzü eh fena değil, sadece boyu benden 4 cm filan uzun. O da memur, ben de tayin vs sıkıntı çıkmaz, doğum günlerimiz arasında 1 gün var. Ailesi bulunduğu şehirde sevilen, sayılan esnaflar. İşine düşkün, maddiyatları yerinde. Yani her şey o kadar mantıklı ki görünende. Ama ben bir şey hissedemiyorum :KK43:((((((

Gelelim olumsuz yönlerine, hiç telefonda sesli konuşmuyoruz yani böyle bir talebi yok ben de çok sıcakkanlı biriyim böyle olunca çok kopuk hissediyorum kendimi , günde birkaç nasılsın işler nasıl mesajı, iyi geceler mesajı vs.. Yani bir tutku yok, olmuyor.. Acaba ben mi hissedemiyorum ama olmuyor. Ailesinin sürekli bana selamı olduğunu, halimi hatrımı sorduğunu söylüyor, yani esasen ilgili biri ama o çekim, frekans yok sanki. Kendisine de söyledim bak bu kadar gündür konuşuyoruz, ben bunları konuşmakta bir abes görmüyorum, çünkü önemsiyorum benden etkilendin mi filan dedim, o da etkilenmesem gelmem her hafta dedi. Mantık evliliği veya evlenmiş olmak için evlenmek istemiyorum dedim, o da mantık evliliği olsa zaten direkt ailemle gelirdim dedi. Sosyal medyayı aktif kullanıyor, haftada birkaç kez, bazen günde hikaye paylaşıyor. Tiktok'u var. Bunlar da itti beni mesela. İnstagram biyografisi böyle kocaman gereksiz bir özgeçmişle dolu. Ben aileme bu işin olumsuz olabileceğini söyledim, bana her şeyiniz çok uyumlu, biraz tanı et diyor, duygu sömürüsü yapıyor. Kafayı yiyeceğim nolacak benim bu halim. Diyor ki zamanla seversin, düzgün aklı fikri başında filan. Off off
"...ama ben bir sey hissedemiyorum" demissiniz ya ama'dan oncesinin hic bir onemi yok.
Hissetmiyorsaniz konusacak ve dusunecek bir sey yok. Is anlasmasi, sirket evliligi degil ki bu sadece mantik ve kriterler yeterli olsun.
Bence daha fazla uzatmadan sonlandirin ki karsi tarafta bos yere umutlanmasin.

Sevmemissiniz uzattikca yara alir her iki taraf da. Kestirip atın. Asık olun evlenin. Evlilik cidden zor , arada aşk sevgi cekim olmaz ise sirdurmek imkansiz ya da ev arkadasi olursunuz

Yok kendisi güvenlik soruşturması yapılan birimde zaten, muhtemelen kendisi bakmıştır olabilir :/
Şu yaptığı hareketin çirkinliğinin farkındasınız değil mi? Görevi kötüye kullanıp insanların geçmişini didikliyor, yargılıyor. Bir de bunu size marifet gibi anlatıyor.

Kesin size de bakmıştır, bir şey olmadığını görünce ha iyi bari sorunsuz, devam edeyim demiştir.

Adamın her hareketi falso.

Aşk evliliği yapmayacağınız belli bu kişiyle, ama ben ortada mantık evliliği de göremiyorum.

X