Namaz, dua ve manevi sohbet alanı

Nasıl hesaplanıyor ki 😳
Kıldığın rekât sayısıyla günlük , bulu yasini girdigin zamanın yaşını carpiyorsun kuzu ..20 rekât ya gün namazı atıyorum 36 yaşındasın .. yaşından 15 duş adet olmadan önceki yaş düşülüyor çünkü 20 rekât x 21 bulu yaşi çarptın mi namaz borcun çıkıyor ortaya inşaallah anlatabilmisimdir 😍

Screenshot_20210915-070517~2.jpeg

Screenshot_20210915-070503~2.jpeg

Evet arkadaşlar günlük namaz toplamı sadece bir saat ,yaptığımız uzun kahvaltılardan, izlediğimiz 2,5 saat dizilerden daha kısa .uyudugumuz en kısa uykunun 3,1 bile değil bunları yapmamıza imkan veren el ,ayak göz ,sağlık sıhhat, veren Rabb'imize biz bir saatimizi veremiyoruz ne acı 😔
şeytani sucluyoruz oysa kovulmuş şeytanın amacı cehennemde tek olmamak değilmi ? bizide yanına çekmek ..biz onla arkadaş oldukça cehenneme Bir adım daha yaklaşıyoruz ..Rabb'im bizi 5 vakit huzuruna çağırıyor cennet vadediyor, Resulullahin şefaatine sonsuz saadeti en önemliside Rabb'imizi görmeyi vadediyor.. nasıl cikicaz huzuruna 5vakit cagirdigimda neredeydin dediğinde nasıl cevap vericez ? Rabb'im bizi gaflet uykusundan uyandır😔 sana layık kullar olmayı nasip eyle , ibadetlerimizle değil merhametinle muamele eyle..

coconatt coconatt
Minnosprenses Minnosprenses
Morrmeneksee Morrmeneksee
cevizli tarcinli kek cevizli tarcinli kek
SIFIR MOD SIFIR MOD
N U R N U R
clara clara
DEMRE DEMRE
Magnifiaque Magnifiaque
Cemoos Cemoos
M MaviMabellee
yasemin8085 yasemin8085
@Zeynebim2020
Meybuz Meybuz
Masallardiyarii Masallardiyarii
Capanin Gururu Teyom Capanin Gururu Teyom
Kelebegimmmxxxx Kelebegimmmxxxx
@Kkimodelii
S sebnembeen
Madammor Madammor
Hannaz Hannaz
Cilekkokusuu Cilekkokusuu
Varol Parol Mama Varol Parol Mama .!.:
Kurabiyex Kurabiyex bu mi
Nefes0858 Nefes0858
Karpuzlu araba Karpuzlu araba
Dutt Dutt
Asliq Asliq
L Lavinya1177
@Bidar Sultan
yorgun anneanne yorgun anneanne

allah kabul etsin

darısı başıma inş

bende baya kılmıştım

hatta netten kaza namazı takip programı uygulama vardı ordan hesaplayıp kılıyordum sonra tel arzılanınca hepsi gitti
Tekrar başlarsin inşaallah canım🤗 burası bana iyi geliyor buraya yazıyorum koybolmayacak bir yer.. yıllar SONRA bile açıp bakabilirsin gün sonu buraya yazıyorum motive ediyor hem beni 😍

Eki Görüntüle 2916727
Eki Görüntüle 2916729
Evet arkadaşlar günlük namaz toplamı sadece bir saat ,yaptığımız uzun kahvaltılardan, izlediğimiz 2,5 saat dizilerden daha kısa .uyudugumuz en kısa uykunun 3,1 bile değil bunları yapmamıza imkan veren el ,ayak göz ,sağlık sıhhat, veren Rabb'imize biz bir saatimizi veremiyoruz ne acı 😔
şeytani sucluyoruz oysa kovulmuş şeytanın amacı cehennemde tek olmamak değilmi ? bizide yanına çekmek ..biz onla arkadaş oldukça cehenneme Bir adım daha yaklaşıyoruz ..Rabb'im bizi 5 vakit huzuruna çağırıyor cennet vadediyor, Resulullahin şefaatine sonsuz saadeti en önemliside Rabb'imizi görmeyi vadediyor.. nasıl cikicaz huzuruna 5vakit cagirdigimda neredeydin dediğinde nasıl cevap vericez ? Rabb'im bizi gaflet uykusundan uyandır😔 sana layık kullar olmayı nasip eyle , ibadetlerimizle değil merhametinle muamele eyle..

coconatt coconatt
SIFIR MOD SIFIR MOD
N U R N U R
clara clara
DEMRE DEMRE
Magnifiaque Magnifiaque
Cemoos Cemoos
M MaviMabellee
yasemin8085 yasemin8085
@Zeynebim2020
Meybuz Meybuz
@Kkimodelii
S sebnembeen
Madammor Madammor
Hannaz Hannaz
Nefes0858 Nefes0858
Dutt Dutt
Asliq Asliq
L Lavinya1177
@Bidar Sultan
:KK200:

Eki Görüntüle 2916727
Eki Görüntüle 2916729

coconatt coconatt
SIFIR MOD SIFIR MOD
N U R N U R
clara clara
DEMRE DEMRE
Magnifiaque Magnifiaque
Cemoos Cemoos
M MaviMabellee
yasemin8085 yasemin8085
@Zeynebim2020
Meybuz Meybuz
@Kkimodelii
S sebnembeen
Madammor Madammor
Hannaz Hannaz
Nefes0858 Nefes0858
Dutt Dutt
Asliq Asliq
L Lavinya1177
@Bidar Sultan
Amin canım benim ne güzel yazmışsın Allah razı olsun çok güzel teşvik ediyorsun ❣

Namaz Vakti Canlar 📢 🕋 🛐 📿
Screenshot_20210914-162908~3.jpeg

Peygamberimiz (a.s.), beş vakit namazını kılan kimseyi günde beş defa bir nehirde yıkanan kimseye benzetmiştir:

“Ne dersiniz? Birinizin kapısının önünde bir ırmak olsa ve burada günde beş defa yıkansa bu kimsede hiç kir bırakır mı? (Sahabenin cevabi

“Hayır hiç bir kir bırakmaz’ diye cevap vermeleri üzerine Peygamberimiz:
İşte beş vakit namaz da böyledir. Allah, bu sebeple günahları temizler, yok eder.

Kıyamet Günü İlk Soru Namazdan Olacaktır

İnsanlar öldükten sonra dirilecekler ve Allah'ın huzurunda dünyada yaptıklarının hesabını vereceklerdir. O gün ibadetlerden ilk sorgulama namazdan olacaktır. Nitekim Peygamberimiz şöyle buyurmuştur..
;Kulun kıyamet gününde, hesabı ilk önce sorulacak ameli namazdır. Eğer namazı dürüst çıkarsa kurtulmuş ve kazanmıştır. Eğer namazı düzgün çıkmazsa kaybetmiştir.”

Namazı Kılmamak Büyük Günahtır.

Kur'an-ı Kerim'de şöyle buyurulmuştur:

فَخَلَفَ مِن بَعْدِهِمْ خَلْفٌ أَضَاعُوا الصَّلَاةَ وَاتَّبَعُوا الشَّهَوَاتِ فَسَوْفَ يَلْقَوْنَ غَيًّا

“Onların peşinden öyle bir nesil geldi ki bunlar namazı bıraktılar; nefislerinin arzularına uydular. Bu yüzden ilerde azgınlıklarının cezasını çekeceklerdir.” (Meryem, 19/59)

Kur'an-ı Kerim'de Kıyamet günü, cehennemliklere, Cehennem'e girme sebebi sorulduğunda, onların; Biz namaz kılanlardan değildik diye itirafta bulunacakları bildirilmektedir.😔😔

Rabb'im bizleri korusun
Namaz aşkı ile doldursun kalbimizi ♥️♥️

SIFIR MOD SIFIR MOD
N U R N U R
clara clara
DEMRE DEMRE
Magnifiaque Magnifiaque
Cemoos Cemoos
M MaviMabellee
yasemin8085 yasemin8085
@Zeynebim2020
Meybuz Meybuz
@Kkimodelii
S sebnembeen
Madammor Madammor
Hannaz Hannaz
Nefes0858 Nefes0858
Dutt Dutt
Asliq Asliq
L Lavinya1177
@Bidar Sultan

Ne mutlu bana canım küçücukte olsa teşvik edebiliyorsam 🤗nasıl oldu senin tadavi sürecin yoğunluktan unutuyorum. Sorucam hep canım 🤗
Çok şükür dün kan testi günümdü canım Rabbime binlerce kere şükürler olsun pozitif haberini aldım yarın tekrar gidicem 🤲😍

Çok şükür dün kan testi günümdü canım Rabbime binlerce kere şükürler olsun pozitif haberini aldım yarın tekrar gidicem 🤲😍
Ayyyy çok sevindim kuzum yaaa içime mi doğdu ayyy:rolleyes: soracam soracam.birazda çekiniyorum zor bir bekleme süreci kuzummm yaaa Allah kucağına almayı nasip etsin inşaallah yaradanim çok sevindim Rabb'im kimsemiz kucağını boş birakmasin 😍😍😍😍

ne yazıkki insan oğlu kıyafetleri moda adı altında günümüze nasıl uyarliyorsak İslami ve şartlarınıda keyfimize göre değiştirmeye çalışıyoruz.. Allah affetsin sonumuz İsrail gibi olucak, ilk kitap onlara geldi ve onlar inen kitabı kendi nefislerine göre yorumladilar ve helak oldular ..😔

X