Namaz, dua ve manevi sohbet alanı

NAmaZ Vakti Canlar 📢 🕋 🛐
Screenshot_20210928-113017~2.jpeg

ASSOSyal ASSOSyal
Morrmeneksee Morrmeneksee
cevizli tarcinli kek cevizli tarcinli kek
SIFIR MOD SIFIR MOD
N U R N U R
clara clara
DEMRE DEMRE
Magnifiaque Magnifiaque
Cemoos Cemoos
M MaviMabellee
yasemin8085 yasemin8085
@Zeynebim2020
Meybuz Meybuz
Masallardiyarii Masallardiyarii
Capanin Gururu Teyom Capanin Gururu Teyom
Kelebegimmmxxxx Kelebegimmmxxxx
Madammor Madammor
Hannaz Hannaz
Cilekkokusuu Cilekkokusuu
Nefes0858 Nefes0858
Karpuzlu araba Karpuzlu araba
Dutt Dutt
Asliq Asliq
@Bidar Sultan
yorgun anneanne yorgun anneanne
BlueBerry4268 BlueBerry4268

Kocaman bir gunaydinnnnnnnnnn sana o zaman N U R N U R ummm:KK68::KK68::KK68:
Bazen kendime kızmayı özelleştiri yapmayı hatalarımı farketmeyi o kadar seviyorum ki kahvem.
Ben namaz konusunda her zaman isteği tam olan ama kılma konusuna gelince erinmekten ve tembellikten dolayı erteleyen biri oldum bazen.
Dün bir şeylerin yanlış olduğunu farkettim.
Çocuğu okuldan alma saatim yaklaşmıştı.
Yine erinme gelmişti bana yerimden kalkicam hazirlanicam küçüğü uyandırıp onu da hazırlayıp hadi okula abiyi almaya diyeceğim.
Ne kadar erinsemde bunlar gözüme zor gibi gorunsede
Ben o bugün hiç canim o çocuğu okuldan almak istemiyor bugün o orda kalsın deme şansım ya da öyle bir seçeneğim var mı?
Yok...
Eee o zaman konu namaz olunca neden böyle seçeneklere başvuruyorum?
Sorumluluğumu yoksa ben kucumsuyor muydum bu zamana kadar ya da cezası da ertelendiği için miydi bu rahatlık?
Kendimi o kadar çok sorguladım ve kizdim ki
Önceliklerim ve gerçekten yaşama amacım neydi benim ?

Bu sorgulamalar ve kendimi dilimle dovmelerim bittikten sonra ellerimi açıp dua ettim :

Allah im bu devirin hastalığı olan tembelliği üzerimizden al.
Bizleri sana ve huzuruna koşarak heyecanla gelen kullarından eyle.
Tüm Müslümanlari namazlarinda sadık olanlardan eyle.
Bizleri affet .
Le ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minez zalimin 😥

Bazen kendime kızmayı özelleştiri yapmayı hatalarımı farketmeyi o kadar seviyorum ki kahvem.
Ben namaz konusunda her zaman isteği tam olan ama kılma konusuna gelince erinmekten ve tembellikten dolayı erteleyen biri oldum bazen.
Yine erinme gelmişti bana yerimden kalkicam hazirlanicam küçüğü uyandırıp onu da hazırlayıp hadi okula abiyi almaya diyeceğim.
Ben o bugün hiç canim o çocuğu okuldan almak istemiyor bugün o orda kalsın deme şansım ya da öyle bir seçeneğim var mı?
Yok...
Sorumluluğumu yoksa ben kucumsuyor muydum bu zamana kadar ya da cezası da ertelendiği için miydi bu rahatlık?

Bu sorgulamalar ve kendimi dilimle dovmelerim bittikten sonra ellerimi açıp dua ettim :

Bizleri affet .
kuzuM insanız maalesef ki her işte olduğu gibi namazda da erinme oluyor gevşeme. Allah affetsin nasıl hergun yemek yapmak bulaşık yıkamak sıkıyor bir görev çünkü ve nefsin hoşuna gitmeyen bir şey. böyle zamanlarda nefsini tokatlayip namaza durabiliyorsan ne Mutlu sana 🤗 aç hemen bir ilahı dinle sevdiğin sohbetleri bir ayet insanı kendine getiriyor ..birde tavsiyem naçizane belki yapıyorsundur bir düzen kurmak için muhakkak bir kaç yaprak Kur'an oku zikir çek sohbet dinle rutinden çıkmış olursun biraz ...21 gün bir insan aynı şeyi yaparsa o onun alışkanlığı olurmuş elhamdülillah biz bunu aştık düzene oturduk Namazlarimiz. senin o güzel duygusal kalbine yetmiyor biliyorum daha iyisini yapmak istiyorsun biliyorum ama dolu tarafa bak birazda ya hiç namaz kilmasaydik bombos yasasaydik bu ömrü şükür bin şükür diyeceğiz halimize 🤗 usengeclik geldiği zamanda inşallah böyle tokatlayacagiz nefsimizi 😘😘

Yok...

Bizleri affet .
💚💚💚💚

X