nasıl açsam konuyu gerçekten bilemiyorum :(

Lady Luck

Hafif bir rüzgar essin serinlesin ruhlarımız 🌸
Pro Üye
Anneler Kulübü
20 Ocak 2014
2.897
3.678
merhaba yeni üye diye uydurma sayabilirsiniz ama anlatacaklarım benş çok rahatsız ediyor...
ben annem ve babamın tek çocuguyum annemin de babamında çocukları var ama hepsini annem büyüttü
ikisininde eşi vefat etmiş ben daha ilkokula giderken annemin oğlu olan abim bana istismarda bulunurdu onunla evde yalnız kalmaktan o kadar korkardım ki sürekli beni sıkıştırırdı ben 23 yaşımdayım abim yeni evlendi şu an eşi hamile ben nişanlıyım ve hiç bişey yokmuş sanki hiç böyle bişey olmamış gibi ama aklıma geldikçe kendimi suçlu hissediyorum kimseye anlatmadım bunu şimdiye kadar ve bence anlatmamalıyım ama içimdeki sıkıntı gitmiyor :KK43:

Unutmaktan başka çareniz yok..
Ve de siz suçlu değilsiniz..
Mümkün olduğunca biraraya gelmemeye çalışın.
Mecbur olduğunuz durumlarda da muhatap olmayın.

Anlatsan ne degisecek ki? Şimdi sana karşı herhangi bir hareketi kotu bakması yoksa ortalığı karıştırmaktan başka bi ise yaramaz hem eşi hamile.diyorsun yazık kadina

Unutmaktan başka çareniz yok..
Ve de siz suçlu değilsiniz..
Mümkün olduğunca biraraya gelmemeye çalışın.
Mecbur olduğunuz durumlarda da muhatap olmayın.
sanki hiç bişey olmamış gibi abilik yapıyo ben içimdekiyle kaç yılımız geçirdim ama bende burda derdimi açmak istedim kendimi aklıma geldikçe suçlı hissetmekten bıktım ilerde evlenince napıcam önümüzdeki yaz düğünüm olcak ve ben korkuyorum :KK43:

Anlatsan ne degisecek ki? Şimdi sana karşı herhangi bir hareketi kotu bakması yoksa ortalığı karıştırmaktan başka bi ise yaramaz hem eşi hamile.diyorsun yazık kadina
yok bu saatten sonr akimseye anlatamam zaten ama aklıma geldikçe kötü oluyorum bazi geceler korkarak uyanıyourm

Yarın öbür gün o sapığın kendi çocuğuna tacizde bulunmayacağı ne malum?

Kadına gerçekten yazık çünkü kardeşini taciz eden bir sapıkla evli olduğunu bilmiyor bir de bu sapıkla çocuk yapmış.

Yasadiklarinizi unutmaya calisin tabi dile kolay diyeceksiniz ama profesyonel destek alabilirsiniz. Zaten evleniyormussunuz bence tamamen baginizi kopartin gorusmeyin. Esiniz niye derse kucukken beni doverdi simdi sevemiyorum dersiniz olur biter. Evliliginizi etkilemesine izin vermeyin. Sizin hicbir sucunuz yok kendinizi suclu hissetmeyin. Esinizle cok mutlu olursunuz insallah.

merhaba yeni üye diye uydurma sayabilirsiniz ama anlatacaklarım benş çok rahatsız ediyor...
ben annem ve babamın tek çocuguyum annemin de babamında çocukları var ama hepsini annem büyüttü
ikisininde eşi vefat etmiş ben daha ilkokula giderken annemin oğlu olan abim bana istismarda bulunurdu onunla evde yalnız kalmaktan o kadar korkardım ki sürekli beni sıkıştırırdı ben 23 yaşımdayım abim yeni evlendi şu an eşi hamile ben nişanlıyım ve hiç bişey yokmuş sanki hiç böyle bişey olmamış gibi ama aklıma geldikçe kendimi suçlu hissediyorum kimseye anlatmadım bunu şimdiye kadar ve bence anlatmamalıyım ama içimdeki sıkıntı gitmiyor :KK43:
Ne olanlardan, ne de bu sapığın her şeyden habersiz eşinden dolayı suçluluk hissetmenize gerek yok.

Evet, kesinlikle güvendiğiniz birine veya bir psikoloğa anlatmalısınız. Bu hatıralar gün ışığına çıkmadan iyileşmez. Evlendiğinizde eşinizle yakınlık kurmakta zorlanabilirsiniz. Lütfen pes etmeyin ve yardım isteyin.

Şu anda hissettiğiniz sıkıntı çok normal bir tepki. Yalnız değilsiniz.

kaç yıldı oldu bunlar yaşanalı? önemli olan bu ksım. o kaç yaşındayken yaptı bunları?

Yarın öbür gün o sapığın kendi çocuğuna tacizde bulunmayacağı ne malum?

Kadına gerçekten yazık çünkü kardeşini taciz eden bir sapıkla evli olduğunu bilmiyor bir de bu sapıkla çocuk yapmış.
severek evlendiler bi oğulları olacak nerden bilebilirdiki öyle biri olduğunu

Ne olanlardan, ne de bu sapığın her şeyden habersiz eşinden dolayı suçluluk hissetmenize gerek yok.

Evet, kesinlikle güvendiğiniz birine veya bir psikoloğa anlatmalısınız. Bu hatıralar gün ışığına çıkmadan iyileşmez. Evlendiğinizde eşinizle yakınlık kurmakta zorlanabilirsiniz. Lütfen pes etmeyin ve yardım isteyin.

Şu anda hissettiğiniz sıkıntı çok normal bir tepki. Yalnız değilsiniz.
hiç kimseye anlatamam bri duyarsa diye çok ama çok korkuyorum gerçekten çok korkuyorum ama kimseye anlatamam

Yasadiklarinizi unutmaya calisin tabi dile kolay diyeceksiniz ama profesyonel destek alabilirsiniz. Zaten evleniyormussunuz bence tamamen baginizi kopartin gorusmeyin. Esiniz niye derse kucukken beni doverdi simdi sevemiyorum dersiniz olur biter. Evliliginizi etkilemesine izin vermeyin. Sizin hicbir sucunuz yok kendinizi suclu hissetmeyin. Esinizle cok mutlu olursunuz insallah.
imdekileri buraya dökerek belki biraz rahatlarım diye düşündüm

Ben bu tür olayların saklanmasından yana değilim kesinlikle. Özgecan olayını hepimiz biliyoruz; o sapık katil daha önceleri minibüse binen kızların ellerini para alma bahanesiyle sıkı sıkı tutarmış, kızları dik dik süzermiş, kimse şikayet etmemiş. Kız kardeşine tecavüz etmiş, yine gereken yapılmamış. Göz ardı edile edile o adam en sonunda Özgecan'a tecavüz etmeye kalkıştı, sonra da işkenceyle öldürüp yaktı. Benim başıma böyle bir şey gelse susup uzaklaşmam asla, her yere herkese yayarım. İster iftira desinler, ister inanmasınlar ama insanlarda azıcık bir şüphe oluşsa bile yeter, bu kim bilir neleri engeller.

sanki hiç bişey olmamış gibi abilik yapıyo ben içimdekiyle kaç yılımız geçirdim ama bende burda derdimi açmak istedim kendimi aklıma geldikçe suçlı hissetmekten bıktım ilerde evlenince napıcam önümüzdeki yaz düğünüm olcak ve ben korkuyorum :KK43:

İleride evlenince ne yapıcam derken? Hala taciz edeceğinden mi korkuyorsun yoksa tacizden de öte tecavüz falan mı etti bu hayvan sana?
Kaç yıl sürdü? Ne zaman başladı en son ne zaman oldu? Biliyorum acı veriyor bunları anlatmak ama işin boyutunu öğrenip ona göre yorum yazacağım.

Psikologlara guvenin bence onlar olum tehlikesi disinda anlatilanlari kimseye anlatmazlar. Bu onlar icin meslek etigidir. Zaten onlar bu gibi durumlar icin var.

X