Nasıl bir çıkmazın içindeyim?

Ben de artık kimseye güvenemem diye düşünmüştüm ama eşimle tanışınca başta temkinli yaklaşsam da o güven oluştu çok şükür. İşin en güzel yanı da onunla evli olduğum için her gün şükredebilmek. Hatta diğer ilişkim için iyi ki de bitmiş ve iyi ki de bu adamla evlenmişim diyorum. Hakkında hayırlısı olsun inşallah.
Sizin adınıza çok sevindim. Ne mutlu ki huzurlu bir aile oluşturmuşsunuz. İnanın benim de tek isteğim mutlu olmak ayrıldığımda bu doğru kararsa acısını çekmeye razı olup vereceğim bu kararı. Ama emin değilim kalbim bir türlü ayrılma kararını veremiyor. Tam böyle olmaz ya çevremdekileri de üzüyorum diyorum ya ayrıl üzül ya da devam et at bu soruları kafandan diyorum. İki gün geçiyor başladığım yerdeyim. Zaten ben ayrılmasam da bu gidişle o benden soğuyacak

+1 seviyorsun ama aşk bittiği için yuvarlandikca büyüyen sorunlar gözüne batıyor .unuttum dediklerin içini kemiriyor ..sorgulaman güzel ve normal ! Neyi istemediğini biliyorsun artik ,gözün kapalı koşmuyorsun.
Teşekkür ediyorum inşallah doğru kararı veririm kendim için. Keşke "şunu yaparsan düzelecek ilişkiniz" gibi bir seçenek olsa ve her şey netleşse. Hayatta en nefret ettiğim şey belirsizlik ve şuan onu kendi ellerimle kendime yaşatıyorum. Bünye çok hassas olunca karar vermek iki kat zor oluyor. Keşke biraz umursamaz olsabilseydım arkadaş ve aşk ilişkilerimde.

Zaten söz, nişan, gelinlik gibi şeyler düşündükçe kalbim sıkışıyor. Ama birkaç ay önce nişanlanmak için can atıyordum. Evlilik korkusu olma ihtimali de yüksek ama keşke bu kadar erken ortaya çıkıp bu kadar uzun sürmeseydi. Tam olarak sizin gibiyim konuşmadan ve buluşmadan önce acı çekiyorum bugün buluşmasak keşke diyorum ama sesini duyunca ve buluşunca güzel geçiyor. İlk günlerde yakınlaşmaktan bile aniden soğumuştum sarıldığında dokunma dediğimi biliyorum ama şimdi onu aştım. Sarılıp öpebiliyorum. Yine de her şey eskisi gibi değil tabi. İnşallah sizinki gibi geçicidir. Tek isteğim bu.

Bence bu durum her insanda donem donem olur. Suan evliyim hala bazen yalniz kalma istegim kafami dinleme gibi durumlari yasiyorum. Bunun nedeni aslinda zamaninda herseyle senin bogusmus olman karsindakinden bekledigin ilgiyi gorememek ve sonrasinda ise gorsende ilginin cok degerli degilmis gibi gelmesi durumu var. Acikcasi ben evlenirken kendimden cok esime guvenerek evlendim cunku pes etmistim ugrasmiyodm hicbiseyle ve hayal kurmuyodum. Mesela evliligi esim hayal ediyodu cunku ben cok yorulmustm. Simdi 8aylik evliyim cok sukur pismanlik yasamadim. Insallah sende zamanla duzelirsin. Zaman bazen cok seyi hallediyo gercekten

Bence bu durum her insanda donem donem olur. Suan evliyim hala bazen yalniz kalma istegim kafami dinleme gibi durumlari yasiyorum. Bunun nedeni aslinda zamaninda herseyle senin bogusmus olman karsindakinden bekledigin ilgiyi gorememek ve sonrasinda ise gorsende ilginin cok degerli degilmis gibi gelmesi durumu var. Acikcasi ben evlenirken kendimden cok esime guvenerek evlendim cunku pes etmistim ugrasmiyodm hicbiseyle ve hayal kurmuyodum. Mesela evliligi esim hayal ediyodu cunku ben cok yorulmustm. Simdi 8aylik evliyim cok sukur pismanlik yasamadim. Insallah sende zamanla duzelirsin. Zaman bazen cok seyi hallediyo gercekten
Haklısınız çok yorgunum ve kaybetmekten de çok korkuyorum bazen yanına ağlamaklı gidiyorum geçenlerde bir gün yüzüne bakarken içimden ayrılmak istediğimi söylesem mi acaba diye birkaç defa geçirdim sonra tuttum kendimi çünkü geçirirken bile ağlamam geliyordu. Oturup fotoğraflarımıza bakıyorum yine ağlıyorum. Burada şuan yapılan yorumlarda bile önce bu durum geçici diyenlere gözüm takılıyor. Hepsini okuyorum ama ayrılık düşünürken bile o kadar canımı acıtıyor ki. Kimisi alışkanlıklardan vazgeçmek zor diyor seninki sadece alışkanlık diyor. Bunun kararını da sadece kendim verebilirim biliyorum ama daha ayrılmadan bu kadar ayrılık acısı çekmem normal gelmiyor. Her şeyi kafamdan atabilsem aslında şuan problemsiz giden bir ilişkim var kavga bile etmiyoruz artık. Tabi evlenmemize de hala uzun bir süre var bu da etkili olabilir yani tekrar ortaya çıkar mı bu durum diye de korkuyorum. Sizinkinin geçmesine çok sevindim. Zaman zaman insan ihtiyaç duyuyor haklısınız.

Teşekkür ediyorum inşallah doğru kararı veririm kendim için. Keşke "şunu yaparsan düzelecek ilişkiniz" gibi bir seçenek olsa ve her şey netleşse. Hayatta en nefret ettiğim şey belirsizlik ve şuan onu kendi ellerimle kendime yaşatıyorum. Bünye çok hassas olunca karar vermek iki kat zor oluyor. Keşke biraz umursamaz olsabilseydım arkadaş ve aşk ilişkilerimde.
Böyle bir seçeneğe ihtiyaç yok ki ... biraz netlik bu işi çözer . Duygu eğitimine ihtiyacın var ve emin ol bunu kendine yapabilirsin , çok da iyi edersin .

Böyle bir seçeneğe ihtiyaç yok ki ... biraz netlik bu işi çözer . Duygu eğitimine ihtiyacın var ve emin ol bunu kendine yapabilirsin , çok da iyi edersin .
Bunu başarmayı ve artık her şeyin eskisi gibi olmasını çok istiyorum. Sanırım psikoloğa gideceğim. Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

X