Nasil bir seyin icine dustum??

Nerden baksan saçma bir durum .
Gece niye mesajlaşıyorsun eşinin kuzeniyle,
Kuzeni sana niye o tarz bir mesaj atıyor ,
Eşin sana öyle bir şey dediği için o değil senin tavır yapman lazım (bide arayı düzeltmeye çalışıyorsun komik) eşinin madem erkekliğine dokunmuş pısırık olup sana yükleneceğine kuzeniyle konuşsun rahatsız oluyor mesaj atma diye enazından .

...muhtemelen kuzenini çok iyi tanıyor ve kuzeni asla güvenilir biri değil..Ama size karşı olan yaklaşımı tabiki hoş değil hatta bayağı saçmalamış..Tavsiyeme gelirsek, bu denli sağlıksız düşüncelere sahip olan eşinize herşeyi anlatmayın...hatta hiçbirşey anlatmayın..gerek yok

Siz konuşurken eşiniz yanınızdaysa neden demedi konuşma diye o kısmı anlamadım. Tavır yapacaksa kuzene yapsın sizlik bir şey yok ki

Kuzen saçmalamış o çok net, ama sizin de mesajlarına cevap vermemeniz nezaketsizlik olurdu zaten.
Benim eşimin de bir kuzeni beni sosyal medyadan ekleyip aralıksız her gün "yenge, orda mısın, müsait misin, biraz sohbet edelim" falan yazıyordu, bir iki kısa cevaplar verdim baktım önüne geçemeyeceğim adamın niyeti saçma eşime söyleyip engelledim. Bunda benim ne suçum var adam densiz. Hiç taviz vermeyin, durduk yere huzurunuzu bozan eşiniz. En başta uyarsaymış madem "canım çok muhatap olma" deseymiş. Yazışırken yanınızdaymış di mi? Hayatımıza eşimiz aracılığıyla giren insanlara eşimizin hatrına yakınlık gösteriyorsak suç mu, madem öyle kendileri uyarsın şuna şuna dikkat et desin.

Kuzen saçmalamış o çok net, ama sizin de mesajlarına cevap vermemeniz nezaketsizlik olurdu zaten.
Benim eşimin de bir kuzeni beni sosyal medyadan ekleyip aralıksız her gün "yenge, orda mısın, müsait misin, biraz sohbet edelim" falan yazıyordu, bir iki kısa cevaplar verdim baktım önüne geçemeyeceğim adamın niyeti saçma eşime söyleyip engelledim. Bunda benim ne suçum var adam densiz. Hiç taviz vermeyin, durduk yere huzurunuzu bozan eşiniz. En başta uyarsaymış madem "canım çok muhatap olma" deseymiş. Yazışırken yanınızdaymış di mi? Hayatımıza eşimiz aracılığıyla giren insanlara eşimizin hatrına yakınlık gösteriyorsak suç mu, madem öyle kendileri uyarsın şuna şuna dikkat et desin.
Mesaj atti ben saatler sonra cevap verdim zaten. Aninda cevapta vermedim kuzenine .Sonra baktim bir kac dk sonra yazmis yine. Esim eve geliyordu o mesaj atarken zaten esim ile konusuyordum. O eve geldi bende zaten 5, 10 dk sonra kuzenine ben cikiyorum yazdim esim ilk birsey demedi, sonra aniden soylenmeye basladi. Yazmasam bir cevap verseydin bari diyecekti. Dedim sacmalayacagina ac mesajlari bak benim ne yazdigimi gorursun diye.

Kendinizi açıklamaya çalıştıkça eşiniz haklı oldugunu düşünecek... yapmanız gereken şuydu:
- sen ne dediğinin farkında mısın neyle itham ettiğinin? Aklına nasıl gelir ki tüm sürece şahit oldun. İnanmıyorum hayal kırıklığına uğrattın beni...
+ Askım ben öyle demek istemedim.. BLA BLA olması gereken senaryo bu. Adamı tepenize çıkartıp bir de özür dileyecek gönül alacak duruma getirmişsiniz kendinizi... Olabilir anlık refleks ama bence artık yapmayın. O da totişi inişe geçirsin hayırdır yahu kendi ailesinden biri size yanlıyo eşiniz tavır yapıyor:duduk::KK12:

Bu hikayede suçlu görülen ve yanan siz olmuşsunuz. Eşinizin gözünde suçunuz ne tam olarak acaba, kuzenine yüz vermiş onunla flörtleşmisşiniz gibi bir tavır içinde, bunun adına ne denir ? Kendi kuzeninin geçmişinden duruşundan rahatsız olsa sizi muhatap olmamanız konusunda güzelce uyarabilirdi ama derdi sizsiniz demek ki, çok çirkin. Ayağınızakapanıp ben ettim sen etme demeden kapanacak konu değil.

bu olay vasıtasıyla eşinizin size ne derece güvendiğini görmüş oldunuz:) böyle bir güvensizlikle nasıl evlenilir çok şaşırtıcı doğrusu. eşinize kendinizi açıklamak yerine size olan bu güvensizliğinden vurup ağzının payını verseydiniz tepenize çıkmazdı. hem suçlu hem güçlü olmuş. kendinizi aklı böyle çalışan insanlara eşiniz de dahil açıklamaya uğraşmayın bence. güvenen insan ki bu insan sizin kocanız, size asla böyle iğrenç bir yakıştırma yapmazdı zaten. ne deseniz boş yani. yanınızda olup 'kendi kuzenine' amacın ne diye sormak yerine gelip size hadsizlik yapmış. vallahi okurken sinirden kudurdum ne saçma iş bu ya

Merhabalar sorun su birkac gun once ozel birgun kutladik yakin tanidiklar ile, esimin kuzeni de mesaj gondermisti, resimleri gorup sosyal medya uzerinden. Bende aksam cevap verebildim. O sirada bir konu acti ve o konu uzerinden konustuk mesaj ile tabi esiminde haberi vardi. Ne ile ilgili konustugumuzdan soyledim esime. Karsidaki kisiyi esimin kuzeni oldugu icin sonucta yabanci degil bazen karsilasiyoruz ayip olmasin diye cevap verdim mesajlarina. Kendisinin cocugu hakkinda da konustuk. Cocuklarimizin gelecegi hakkinda biraz konustuk. Yani normal bir konusmaydi. Ben cikiyorum artik dedim . Iyi geceler dedim. O sirada sohbet guzeldi, sohbet etmek istersen ben hep musaitim dedi. Sasirdim sacmalamaya basladigini dusundum. Pislik dusunmedigim icin sagol ben kullanmiyorum aktif dedim ve kapattim. Ne diyecegimi bilemedim. Tabi esim basladi niye sana bu saatte mesaj atiyor . O normalde kimseye mesaj atmaz . Sen niye mesaj yazdin demeye. Dedim bak beraberdik gizli birsey cevirmedim ben art niyet kesinlikle anlamadim basta diye. Yatagini bile ayirdi Esime herseyimi anlatirim. Biri mesaj yazsa ,bir sey soylerse ,cunku yanlis anlasilma olmasin diye. Yaklasik dort bes gundur bana tavir takiniyordu. Artik zehir etmeye basladi bana hayati hep bir laf sokma ,tersleme,sanki ben asildim kuzenine.
Kuzeni de kendisini arar bazen, beraber calisirlardi eskiden . Beni ilgilendirmez bile. Kuzeni baska bir ilde kaliyor.
Simdi ne yapacacagimi sasirdim , bir yandan kuzenine mesaj atmak istiyorum bu konusma yanlis yone cekilmesin diye, diger taraftan bos ver bir daha cevap vermem birsey derse diye dusunuyorum. Ama gel gelelim esim ile nasil normale donecegim bilmiyorum.
Kuzenlerinin esleri arar kendisini , arkadaslarinin esleriyle samimidir. Kendisinin eski kiz arkadaslarini goruruz bazen konusur ama konuyu ben bu kadar uzatmam.

Ama ben nasil bir durum icerisine dustum anlamadim.
Bu hafta sonu bir araya toplanacaklar ve boyle bir durum varken gitmeyecegim ama bu tatsizliga nasil cozum bulacagim? Simdi hep kendimi sucluyorum .
Siz olsaniz ne yaparsiniz?
Kendini suçlayacağın bir durum göremedim. Yerinde olsam bayağı ters yaparım. Seni de arayan soran kadınlar oluyor ben böyle yapmıyorum, konuşmalar da ortada, abes bir şey yok. Saçmalamaya devam edeceksen sen bilirsin der o konuşana kadar da aynen onun davrandığı gibi davranırım. Abartmış kocanız

Bakalim bugun eve gelsin . Gerekirse kopartip atarim herseyi.. sanki sucum var, sabah dedim hayirdir baska bir sey mi var, bana niye kotu davraniyorsun diye ,yok birsey diyor. Sonrada bilmiyormusun konuyu diyor. Gercekten bu konunun bu kadar uzayacagi aklima gelmezdi. O kadar abartmis ki , gece kalkti kendisine kahve yapmis. Saatlerce oturdu tv izledi. Tabi ben odamdaydim umursamadim ,yanina gelmedim . Gercekten baska bir olay mi oldu diye dusundum.

Kendini suçlayacağın bir durum göremedim. Yerinde olsam bayağı ters yaparım. Seni de arayan soran kadınlar oluyor ben böyle yapmıyorum, konuşmalar da ortada, abes bir şey yok. Saçmalamaya devam edeceksen sen bilirsin der o konuşana kadar da aynen onun davrandığı gibi davranırım. Abartmış kocanız
Zaten dun dedim ben birsey yapmadim, sen onla bunla saatlerce konusuyorsun sormam bile kim ariyor diye. Hoslanmadigim kisilerle gorusursun ben sesimi cikarmam. Sorun kuzeninin attigi mesaj ise ben sadece cevap verdim...
Sonra bana donup demezmi; yani sen yaptiysan bende yaparim diyorsun diye..
Dedim pes nasil buraya getirdin anlamadim.

Merhabalar sorun su birkac gun once ozel birgun kutladik yakin tanidiklar ile, esimin kuzeni de mesaj gondermisti, resimleri gorup sosyal medya uzerinden. Bende aksam cevap verebildim. O sirada bir konu acti ve o konu uzerinden konustuk mesaj ile tabi esiminde haberi vardi. Ne ile ilgili konustugumuzdan soyledim esime. Karsidaki kisiyi esimin kuzeni oldugu icin sonucta yabanci degil bazen karsilasiyoruz ayip olmasin diye cevap verdim mesajlarina. Kendisinin cocugu hakkinda da konustuk. Cocuklarimizin gelecegi hakkinda biraz konustuk. Yani normal bir konusmaydi. Ben cikiyorum artik dedim . Iyi geceler dedim. O sirada sohbet guzeldi, sohbet etmek istersen ben hep musaitim dedi. Sasirdim sacmalamaya basladigini dusundum. Pislik dusunmedigim icin sagol ben kullanmiyorum aktif dedim ve kapattim. Ne diyecegimi bilemedim. Tabi esim basladi niye sana bu saatte mesaj atiyor . O normalde kimseye mesaj atmaz . Sen niye mesaj yazdin demeye. Dedim bak beraberdik gizli birsey cevirmedim ben art niyet kesinlikle anlamadim basta diye. Yatagini bile ayirdi Esime herseyimi anlatirim. Biri mesaj yazsa ,bir sey soylerse ,cunku yanlis anlasilma olmasin diye. Yaklasik dort bes gundur bana tavir takiniyordu. Artik zehir etmeye basladi bana hayati hep bir laf sokma ,tersleme,sanki ben asildim kuzenine.
Kuzeni de kendisini arar bazen, beraber calisirlardi eskiden . Beni ilgilendirmez bile. Kuzeni baska bir ilde kaliyor.
Simdi ne yapacacagimi sasirdim , bir yandan kuzenine mesaj atmak istiyorum bu konusma yanlis yone cekilmesin diye, diger taraftan bos ver bir daha cevap vermem birsey derse diye dusunuyorum. Ama gel gelelim esim ile nasil normale donecegim bilmiyorum.
Kuzenlerinin esleri arar kendisini , arkadaslarinin esleriyle samimidir. Kendisinin eski kiz arkadaslarini goruruz bazen konusur ama konuyu ben bu kadar uzatmam.

Bu hafta sonu bir araya toplanacaklar ve boyle bir durum varken gitmeyecegim ama bu tatsizliga nasil cozum bulacagim? Simdi hep kendimi sucluyorum .
Suç sizde yani ? Sizi kuzeniyle bile yakıştırabilen midesiz pis beyinli eşinizde değil ? Ben her zaman kişi kendinden bilir işi derim kuzeniyle konuşmama bile trip atan adam kimbilir onların eşine artık ne gözle bakıyor insan gibi selam veren sohbet eden her kadınla ilgili ne düşünüyor ki bana da yakıştırmış derim asıl sizin tavır almanız lazım

bu olay vasıtasıyla eşinizin size ne derece güvendiğini görmüş oldunuz:) böyle bir güvensizlikle nasıl evlenilir çok şaşırtıcı doğrusu. eşinize kendinizi açıklamak yerine size olan bu güvensizliğinden vurup ağzının payını verseydiniz tepenize çıkmazdı. hem suçlu hem güçlü olmuş. kendinizi aklı böyle çalışan insanlara eşiniz de dahil açıklamaya uğraşmayın bence. güvenen insan ki bu insan sizin kocanız, size asla böyle iğrenç bir yakıştırma yapmazdı zaten. ne deseniz boş yani. yanınızda olup 'kendi kuzenine' amacın ne diye sormak yerine gelip size hadsizlik yapmış. vallahi okurken sinirden kudurdum ne saçma iş bu ya
Ilk defa boyle yapti daha once denk gelmedim . Ondan sasirdim. 11 yillik evliligimde .

Zaten dun dedim ben birsey yapmadim, sen onla bunla saatlerce konusuyorsun sormam bile kim ariyor diye. Hoslanmadigim kisilerle gorusursun ben sesimi cikarmam. Sorun kuzeninin attigi mesaj ise ben sadece cevap verdim...
Sonra bana donup demezmi; yani sen yaptiysan bende yaparim diyorsun diye..
Dedim pes nasil buraya getirdin anlamadim.
Kesinlikle alttan almayın. Keşke "ha kendi yaptığının da yanlış olduğunun farkındasın yani" derdim. Tam boğmalık adam modeli

Ilk defa boyle yapti daha once denk gelmedim . Ondan sasirdim. 11 yillik evliligimde .
Kuzende bir pislik var belli ama siz nereden bilebilirdiniz ki, uyarsaydı madem. Siz her koşulda haklısınız. İnsa gibi konuşana kadar siz de yüz vermeyin

Kesinlikle alttan almayın. Keşke "ha kendi yaptığının da yanlış olduğunun farkındasın yani" derdim. Tam boğmalık adam modeli
Umursamadim bile dun ,sonucta bir yerde keser sesini anlar diye dusundum. Evde cocuklarim var ,onlarin yaninda tartismak istemedim boyle sacma bir konu icin. Boyle olunca adam kendini hakli cikardi.

Ben olsam ,kuzen kişisi fotoğraf hakkında yorum yaptıktan sonra kısa keserdim söylediğine cevap verip . Yani sohbet etmenin bir manası yok . Konuşmayı da eşime gösterirdim böyle böyle şeyler yazmış diye . O saatte yazmış olsa hiç cevap vermezdim . Eşiniz daha iyi tanır kuzenini . Demek ki huylandığı bir şey var adamda . Huylanılmayqcak gibi de değil geç saatte neden yazıyor ? Kuzen de olsa kayın da olsa fazla samimiyete gerek olmadığını düşünüyorum ben

X