Nasıl bir yol izlemeliyim yardım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Songul1360

Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2020
33
-46
36
Merhabalar benim de yaklaşık iki yıldır içinde bukunduğum zor durumlar var sizlerin düşünce ve önerilerine ihtiyacım var ben ve eşimin ikinci evlilikleri benim ilk evliliğimden iki oğlum var biri 16 ve diğeri 14 yaşında eşimin ise bir kız çocuğu var 13 yaşınd şuanda. biz evlendiğimizde kayınvalidem hayattaydı koronadan vefat etti torununa o bakıyordu anne küçükken 2 yaşındayken ayrılmışlar velayetibaba almış anne hiç arayıp sormuyormuş bayramda sadece birgün alıp ertesi gün gönderiyormuş bana söylenen bu. kayınvalidem vefat edince e tabi ben hiç düşünmeden kızı yanıma aldım eşimin bir parçası sonuçta o sırada ben 6 aylık hamileydim yaklaşık 3 yıla yakındır yaşıyoruz hepbirlikte benim çocuklarım da yanımda kalıyor ama istedikleri zamn herhafta sonu tatillerde sürekli babaya giderler ama kızımız hep bizimle birkere annesine gitti 15 tatilde biz ulaştık kendisine birgün kaldı ertesi gün kzımız aradı ben gelicem dedi bizde tamam gel dedik ondan sonra birdaha hiç aramadı gelin görünki bu üç yılda kızımız çok fazla hatalar yaptı sürekli bir yanlışa ağilim sürekli gizli saklı işler izinsiz eşyalar göttürmeler okulda yanlış seviyesiz arkafaşlıklar derken birgün yine böyle hatasında kızarken bana bir itirafta bulundu sana birşey dşyeceğim anne dedi nedir dedim ben kçükken eniştem bana tecavüz etti dedi ben şok geçirdim nasıl yani dedim halasının eşinden bahsediyor babaanneyle evleri karşılıklıydı sürekli birbirlerine devamlı gidip gelirkerdi hattq eşimin demesi bu banyosunu bile eniştesinin yaptırdığı çok üzücü aylarca etkisinden çıkamadım zaten benim kırılma noktam bu konu neyse biz bu konuyu tabiki gereken yerlere bildirdik hala mahkeme devam ediyor ifadeker alındı psikologlarla görüşüldü kızın söylediğine itimat ediliyor ama kızımız da çok aşırı derecede yalan var hatta başta baba inanmadı ben çok fazla tanımadığım için ve anne olarak inandım üstüne bide üvey qnnesi iftira attırıyor denildi biz bu işkerle uğraşırken tehdit üstüne tehdit aldık kızda okula gitmek istemedi rehberlikle görüştük okul birsüreliğine donduruldu kursa verdik hafta sonları yqnımıza geliyor ihtiyaçlarını karşılayıp iki gece yanımızda kalıp tekrar dönüyor okul dersleri ve dini eğitimler verilşyor şimdi asıl konu ben bu kadar çabalatken bu annenin ortada olmaması beni gün geçtikçe çok acıtmaya başladı ve bu kızın başına bu gelenler bana göre hep annesilikten sahipsizlikten ben elinden tuttum ama ben ona ne kadar bi anne olabilirim bu kızımız büyüyor genç kız oluuor ve benim üçtane daha ilgilrnmem gerekn çocuklarım var bu kadınq birkaç defa ulaşmaya çalıltık ve çalışıyoeum ben bakamam deyip telefonu yüzümüze kapatıyor tek başına yaşıyormuş ev tutmuş kendi tek kalıyor ve ayrıca başka da hiç evlilik yapmamış ve yaş olarakta 29 falan ve şimdi benim size sormak istediğim evet benim eşimin bir parçası ve ben kabul ediyorum ama empati yapmanızı istiycem sizlerden yqni bu evliliğimi bu şekilde yıpratmaya ne hakkı var herkes üzerine düşeni yapması gerekmez mi evet evlilik bitti ama evlatla aradaki bağ nasıl bitebilir şimdi ben bu kadına tekrar tekrar ulaşmalımıyım ev adresine varana kadar herşeyi var bizde ama ben artık bu kızımız için çok üzülühorum herşeyi geçtim kendimi koyuyorum bana annemi vermelerini annemle elele tutuşup gezmeyş annemin kokusuyla uyumayı isterdim ve ne yaptımsa iğne ucu kadar düzelme olmuyor sürekli yanlış sürekli hataya meyilli psikologla da görüştük bunun boşluğu annesizlik bu boşluğu ben nasıl doldurucam ne yapmalıyım aylardır günlerdir düşünüyorum ve küçük kızım daha 20 aylık bu sorunlar yüzünden onunla yeteri kadar ilgilenip oyunlar oynayamıyorum kızımı sevdiğim zaman kısık sesle sevmek zırunda kalıyorum çünkü annesiz bir kız çocuğu var inanın şu yazdıklarım yaşadıklarımın sadece çok hafif özeti bu saat ve benim uykularım kaçıyor daha büyük sorunlarbaşımıza geldiğinde ben nasıl başedicem üstüne birde üveyanne sıfatı verilirken ben o hastayken ateşi düşüp ilacını çorbasını veren üvey anneyim ama yıllarıdr kızının başını okşamayan kadın annesi oluyor bu dıruma çok üzülüyorum annesinin artık bir sorumluluk alma zamanı gelmedi mi sizce ulaşmalımıyım kızının yaşadıklarını haber vermeli miyim bilemiyorum rabbim kimseye taşıyqmayacağı güç vermez ama rabbim imtihanımızı kolay eylesin kimseyi zor durumda bırakmasın sormak istediğiniz sorulara cevap yazarım inşallah kendimi ifade edbilmişimdir şimdiden teşekkürler 🙏✋

Yazdıklarınızı şok içerisinde okudum.

Sizce tek suçlu anne mi?

Onun yaptığı kabul edilemez ama eşiniz neden tamamen babaanneye bırakmış da çocuğu ile yeterince ilgilenmemiş. Eniştenin banyo yaptırması nasıl bir ihmaldir. Babası nerde bunlar olurken?

Eşiniz hem sahip çıkamamış hem de kızının yalan söylediğini iddia ediyor. Yerine getirmediği sorumluluğun vicdani yükünü inkar ederek üzerinden atmaya mı çalışıyor?

Çocuğu cezalandırır gibi bir de evden uzaklaştırmışsınız.

İnanılmaz üzüldüm.

Dikkat edin de başınıza bir şey gelmesin. Eşinizin kızınıza yaklaşımı da farklı olmaz çünkü.

Son düzenleme:
Ne zor bir durum Allah yardımcınız olsun.
Benim de ergenliğim çok kötü geçti, herkes ilallah etti ama psikiyatristim çok iyiydi ve ilaçlar çok iyi geldi. Sanırım psikiyatriste gitmesem hayatımı mahvederdim.
Mahkeme süreci devam ediyor diyorsunuz, bence anneye bu konuyu bildirin. İş yargıya kadar taşınmış sonuçta. Yüzyüze konuşma fırsatınız olursa daha iyi olur, hatta baba konuşsa çok daha iyi olur bence.
Yine de pek yardımcı olacağını sanmıyorum, anlattığınıza göre kızını yük gibi görüyor gibi ama siz bu konuyu paylaşın muhakkak. İfadesi zaten pedegog eşliğinde alınmıştır, mahkeme çok can sıkıcı olabiliyor, mahkemede kızınızı bunaltabilir.
Çok üzüldüm ama asla psikiyatristi bırakmayın, ilaçları bırakmayın. Gerçekten çok fayda sağlıyor. Umarım iyi bir psikiyatriste gidiyorsunuzdur. Bazen tedaviler uzun süreli olabilir 2 3 yıl civarı. Sabırlı olun, tedaviyi aksatmayın.

Annesinin ilgilenmesini istemekte haklisiniz ama kadinin umrunda degilki ilgilenecek olsa bunca zaman ilgilenirdi yani ulasmanizda biseyi degistirmez diye dusunuyorum yukunuz fazla cok cocuk ama zaten yatili gondermissiniz anladigim kadariyla yani baska ne yapilir bilemedim ihmal edilmis bir cocuk babasi ve annesi tarafindan sorunlu olmasi cok normal malesef

Merhabalar benim de yaklaşık iki yıldır içinde bukunduğum zor durumlar var sizlerin düşünce ve önerilerine ihtiyacım var ben ve eşimin ikinci evlilikleri benim ilk evliliğimden iki oğlum var biri 16 ve diğeri 14 yaşında eşimin ise bir kız çocuğu var 13 yaşınd şuanda. biz evlendiğimizde kayınvalidem hayattaydı koronadan vefat etti torununa o bakıyordu anne küçükken 2 yaşındayken ayrılmışlar velayetibaba almış anne hiç arayıp sormuyormuş bayramda sadece birgün alıp ertesi gün gönderiyormuş bana söylenen bu. kayınvalidem vefat edince e tabi ben hiç düşünmeden kızı yanıma aldım eşimin bir parçası sonuçta o sırada ben 6 aylık hamileydim yaklaşık 3 yıla yakındır yaşıyoruz hepbirlikte benim çocuklarım da yanımda kalıyor ama istedikleri zamn herhafta sonu tatillerde sürekli babaya giderler ama kızımız hep bizimle birkere annesine gitti 15 tatilde biz ulaştık kendisine birgün kaldı ertesi gün kzımız aradı ben gelicem dedi bizde tamam gel dedik ondan sonra birdaha hiç aramadı gelin görünki bu üç yılda kızımız çok fazla hatalar yaptı sürekli bir yanlışa ağilim sürekli gizli saklı işler izinsiz eşyalar göttürmeler okulda yanlış seviyesiz arkafaşlıklar derken birgün yine böyle hatasında kızarken bana bir itirafta bulundu sana birşey dşyeceğim anne dedi nedir dedim ben kçükken eniştem bana tecavüz etti dedi ben şok geçirdim nasıl yani dedim halasının eşinden bahsediyor babaanneyle evleri karşılıklıydı sürekli birbirlerine devamlı gidip gelirkerdi hattq eşimin demesi bu banyosunu bile eniştesinin yaptırdığı çok üzücü aylarca etkisinden çıkamadım zaten benim kırılma noktam bu konu neyse biz bu konuyu tabiki gereken yerlere bildirdik hala mahkeme devam ediyor ifadeker alındı psikologlarla görüşüldü kızın söylediğine itimat ediliyor ama kızımız da çok aşırı derecede yalan var hatta başta baba inanmadı ben çok fazla tanımadığım için ve anne olarak inandım üstüne bide üvey qnnesi iftira attırıyor denildi biz bu işkerle uğraşırken tehdit üstüne tehdit aldık kızda okula gitmek istemedi rehberlikle görüştük okul birsüreliğine donduruldu kursa verdik hafta sonları yqnımıza geliyor ihtiyaçlarını karşılayıp iki gece yanımızda kalıp tekrar dönüyor okul dersleri ve dini eğitimler verilşyor şimdi asıl konu ben bu kadar çabalatken bu annenin ortada olmaması beni gün geçtikçe çok acıtmaya başladı ve bu kızın başına bu gelenler bana göre hep annesilikten sahipsizlikten ben elinden tuttum ama ben ona ne kadar bi anne olabilirim bu kızımız büyüyor genç kız oluuor ve benim üçtane daha ilgilrnmem gerekn çocuklarım var bu kadınq birkaç defa ulaşmaya çalıltık ve çalışıyoeum ben bakamam deyip telefonu yüzümüze kapatıyor tek başına yaşıyormuş ev tutmuş kendi tek kalıyor ve ayrıca başka da hiç evlilik yapmamış ve yaş olarakta 29 falan ve şimdi benim size sormak istediğim evet benim eşimin bir parçası ve ben kabul ediyorum ama empati yapmanızı istiycem sizlerden yqni bu evliliğimi bu şekilde yıpratmaya ne hakkı var herkes üzerine düşeni yapması gerekmez mi evet evlilik bitti ama evlatla aradaki bağ nasıl bitebilir şimdi ben bu kadına tekrar tekrar ulaşmalımıyım ev adresine varana kadar herşeyi var bizde ama ben artık bu kızımız için çok üzülühorum herşeyi geçtim kendimi koyuyorum bana annemi vermelerini annemle elele tutuşup gezmeyş annemin kokusuyla uyumayı isterdim ve ne yaptımsa iğne ucu kadar düzelme olmuyor sürekli yanlış sürekli hataya meyilli psikologla da görüştük bunun boşluğu annesizlik bu boşluğu ben nasıl doldurucam ne yapmalıyım aylardır günlerdir düşünüyorum ve küçük kızım daha 20 aylık bu sorunlar yüzünden onunla yeteri kadar ilgilenip oyunlar oynayamıyorum kızımı sevdiğim zaman kısık sesle sevmek zırunda kalıyorum çünkü annesiz bir kız çocuğu var inanın şu yazdıklarım yaşadıklarımın sadece çok hafif özeti bu saat ve benim uykularım kaçıyor daha büyük sorunlarbaşımıza geldiğinde ben nasıl başedicem üstüne birde üveyanne sıfatı verilirken ben o hastayken ateşi düşüp ilacını çorbasını veren üvey anneyim ama yıllarıdr kızının başını okşamayan kadın annesi oluyor bu dıruma çok üzülüyorum annesinin artık bir sorumluluk alma zamanı gelmedi mi sizce ulaşmalımıyım kızının yaşadıklarını haber vermeli miyim bilemiyorum rabbim kimseye taşıyqmayacağı güç vermez ama rabbim imtihanımızı kolay eylesin kimseyi zor durumda bırakmasın sormak istediğiniz sorulara cevap yazarım inşallah kendimi ifade edbilmişimdir şimdiden teşekkürler 🙏✋
Annesinden beklentiniz olduğu için zaten zor olan şeyler daha da zor geliyor size, annesini öldü farzedin ondan tüm beklentinizi sıfırlayın bu sizi daha merhametli ve sabırlı yapacak

Siz çocuğu nasıl bir kursa yazdırdınız? Haftasonları gelip iki gece yanınzda kalıp dönüyor, okul eğitimleri ve dini eğitim veriyor demişsiniz? Siz bu kadar bunalmış ve çaresiz hissederken 13 yaşında kız çocuğunu evden uzaklaştırıp yatılı okul dersleri ve dini eğitim veren bir yere nasıl güvenip gönderdiniz?

Son düzenleme:
Sizin ilk evliliginizden olan çocuklar sizin yanınızda size yük olmuyor,onların sorumlulukların da bogulmuyorsanız eşinizden bir parça diye yumuşattığınız çocuk fazla gelmez dimi?
Çocukluktan ergenliğe geçişte ki çocuklarınızda sizi zorluyordur ama göze batmıyor diye tahmin ediyorum yoklayın kendinizi haklı olabilirim.
Yanında evladımı sevemiyorum demek yerine sevin hem bebegi hemde eşinizin kızını sevin.
Annesiz büyümüş diye yanında kimse sevilmeyecek algısı oluşturmak yerine mis kokulu kızımın mis kokulu ablası diyip öpün psikolojisi bozuluyor mu ozaman görün

Ve son birşey o çocuk yatılı okula atılıp cezalandırılmış anne dışlamış baba dışlamış son çare evden uzaklaştırılmış ama annesiz diye psikolojisi bozuk birey etiketi yapıştırılmış yalnızlıktan başka kimi var ki bu çocuğun
Tabiii sorumsuz bireylerin psikolojisini kim düzeltecek yüzleştirecek bunu da sorgulayın

Siz çocuğu nasıl bir kursa yazdırdınız? Haftasonları gelip iki gece yanınzda kalıp dönüyor, okul eğitimleri ve dini eğitim veriyor demişsiniz? Siz bu kadar bunalmış ve çaresiz hissederken 13 yaşında kız çocuğunu evden uzaklaştırıp yatılı okul dersleri ve dini eğitim veren bir yere nasıl güvenip gönderdiniz?
Güven arandığını düşünmüyorum sokakta kalmasın dan daha güvenli diye yatılı okulda gönderiliyor yanii cezalandırılıyor.

İstismar edilen çocuğu kurs tarzı gözünüzün görmediği yere emanet ettiyseniz vicdanınızla muhasebeniz bitmiş zaten. Özür dilerim iyimser değilsiniz. Babası yani eşiniz özür dileyerek söylüyorum insafsızın teki. Bir insan istismar edilmiş yavrusunu nasıl ele emanet eder. Sizin çocuklarınızada ilk fırsatta aynısını yapar. Ne kadar sağlıksız psikolojilere sahipsiniz. Baştan sona mantık dışı. Allah çocuklarn yanında olsun

Yahu istismara bağıra bağıra kapı açmışsınız enistenin banyo yaptırması ne demek anne zaten sorumsuz baba ondan daha sorumsuz babanne ondan da sorumsuz . Yazık yavrucağa.
Zaten yavrucak boşluktayken üstüne bir de yatılı kursa vermek resmen yanlışlar silsilesi.

Anneyi arasanız bu durumlar üstüne hic sorumluluk almak istemez. Boşa muhattap olursunuz. Bu yavrucaği sıkı bi pedagog desteği ve bolca sevgi lazım. Allah yardımcın olsun.

kursun içeriğini az çok anladık hepimiz.
eskiden hristiyanlar kız çocuklarını başlarına bela olmasın, aileye laf gelmesin diye manastıra gönderirlermiş. sizin yaptığınız da bundan farksız.
annesi yok ölmüş kabul edeceksiniz.
o çocuğun kursa filan değil iyi bir tedaviye ihtiyacı var, çocuğun travmaları var.
eşiniz neden sorumluluk almıyor, neden en başından beri çocuğuna sahip çıkması gerekirken sağa sola gönderip duruyor?
böyle babalık mı olur...

Eminim sizin oğullarınızın da sıkıntıları oluyordur çünkü en kötü ve stresli yaşları onların da. Bir kabahatleri olursa onları da mı yatılı olarak "kursa" göndereceksiniz?

Annenin elbette çocuğuyla ilgilenmesi gerekir ama gözünüzün önündeki kocanızi görün önce.
Neden çocuğunu o kadar sahipsiz bırakmış? Ne demek eniştesi banyo yaptırıyordu? Salak mi bu adam da bunu normal kabul etmis? Kendisi sorumluluk almasında ne oluyorsa olsun kafasında olursa kızının başına her şey gelir. Gelmişte zaten.
Kız bu kadar şey yaşamış, babası inanmamış başında sonra da kurs adı altında yine başından atmış. Bu mu babalik? O çocuğun kursa değil iyi bir tedaviye, ilgiliye, alakaya ihtiyacı varken resmen başımıza bela olmasin diye evden göndermişsiniz ya.
Sizin iki çocuğunuz o eve sığıyor ama eşinizin kızını sığmıyor. Sığmaz çünkü baba,baba değil.

Annesi küçükken bırakmış bu saatten sonra da ilgilenmez, babanin sorumsuzluğu ortada. Yazık olmuş çocuğa cidden, çok yazık.

Son düzenleme:
bunun boşluğu annesizlik
Bu sizin düşünceniz mi yoksa pedagog uzman görüşü mü? Sizin oğullarınız da babasızlık sendromu yaşıyorlar mı ayrısınız sonuçta. Oğullarınızı babalarına gönderirseniz küçük çocuğunuzla daha fazla ilgilenebilirsiniz. Siz aileyseniz kız çocuğu ve babası da aile.
Aynı yaşlarda iki kızım var o yüzden az çok ergenlik durumlarına aşinayım. Çocuk yalan da söylese hata da yapsa yeri babasının yanı. Annesi istemiyorsa o onun vicdansızlığı ama siz bu çocuğun nerede yaşayacağına karar veremezsiniz. Annesini arayıp gel al diyemezsiniz sizin haddinize değil. 1 değil 3 tane çocuğunuz var annesiniz. Üstelik ergenlik gibi zor atlatılan bir durumu da iyi biliyorsunuz.
Çocuğu olan adamla evlenip çocuğu sorun yapamazsınız, yaparsanız da sizin evden ayrılmanız gerek. Annesi bakmıyormuş babası da bakıyor sayılmazmış annesinin başına atmış. Sizden olan kız çocuğuna babalık yapsın ama sizden olmayanı götürüp bıraksın bir yere öyle mi?

Çocuğun sorunlarıyla ilgilenmeyen, gerektiği yerde uzman pedagoga götürmeyen, ot gelmiş saman gidecek boş adamlardan baba olmuyor ama siz bile bile bir tane daha yapmışsınız. Çözüm basit, kendi kızımla ilgilenemiyorum deyip çocuktan rahatsız oluyorsanız oğullarınızı babalarına gönderin. Siz küçük kızınızla, eşiniz de kendi kızıyla ilgilensin. Yok öyle çocuğun evine yerleşip çocuktan şikayet etmek.

daha büyük sorunlarbaşımıza geldiğinde ben nasıl başedicem
Kendi çocuklarınızla ilgili daha büyük sorun yaşamayacağınızın garantisi mi var? Oğullarınız da ergenlik yaşında. Sorun yaşarlarsa babalarına gönderecek misiniz onları veya yatılı kurs arayacaka mısınız onlar için de? Bana çok kibirli geldiniz. O ev o çocuğun evi, siz isteyerek gitmiş yerleşmişsiniz ama o çocuğun seçme şansı yok. Kız çocuğu kimse yol yordam göstermemiş ilgilenmemiş, o da oradan oraya savrulmuş. Sanki 18-20 yaşlarına gelmiş gibi yazıyorsunuz yazık değil mi daha 13 yaşında. İçinize nasıl siniyor kocanız sizin çocuklarınızla aynı evde, yemeleri içmeleri barınmaları eşiniz sayesinde oluyor ama adamın öz çocuğunu gönderecek yer arıyorsunuz.

Kızım 13 yaşında, çok üzdü konunuz ve yazdıklarınız beni. Sizin küçük kızınız bu kız çocuğundan daha mı önemli, daha mı fazla haklara sahip? Hayır aynı adamın çocuğu ikisi de. Tekrar yazıyorum rahatsızsanız ayrılıp gidersiniz, ya da oğullarınızı babalarına gönderip küçük kızınızla ilgilenebilirsiniz 13 yaşında çocuğu evinden ailesinden edemezsiniz.

kızın bütün bu başına gelenlerden sonra neden evden uzaklaştırdınız,şimdi size itiraf edip başına gelenleri anlattığı için cezalandırıldığını düşünecek daha beter icine kapanıp hatalar yapacak ve bu sefer kimseye soylemeyecek,babası neden böyle birşey yapıyor evladını evden gönderiyor anlamadım,kız yalan söylüyor olabilir demiş bide babası,neden herangi birini değilde eniştesini söylemiş,çocuklar bu konuları çok bilmezler bu konuda iftira yada yalan söylemezler,annesini aramayın zaten neden anneye taktinizki kadın yok yani istemiyor,yok görevi değilmi yok anası değilmi,değil demekki,zorla nasıl annelik yaptıracaksıniz kadına,kadın çocuğunu istemiyor siz arayınca bir aydınlanmamı yasayacak,birden bire anaaaa ben bunun annesiydim dur hemen gideyim ilgileneyimmi diyecek,bide anne yoksa baba var,ne kadar sorunlu olursa olsun bakmak zorunda sizde bakmak zorundasınız sonuçta siz 2 tane kocaman çocuk getirmişsiniz adamın evinde bakıyorsunuz adam öz kızınamı bakmasın evinde,iyi ozaman çocuk sorunlu deyip hepimiz yurtlara verelim çocukları, bu konunun çözümü bumu sizce,babasının sorumluluk alması gerekiyor ha anneyi sabaha kadar eleştirelim söylenecek çok şey var ama babada evden gondermiş,olan garibime olmuş gunah ya çocuk o daha,annesi yok diye kimse manyak olmuyor,sorunlu olmuyor,belliki çocuğun üstune çok gidilmiş kim bilir neler yasamış tek anneye bağlamakla olmaz bu işler,bir psikoloğa göndercektiniz çocuğu,düzgün bir okula gonderecektiniz,evde yanında huzursuzluk çıkartmicaktınız,ilgilenecektiniz,alttan alacaktınızki çocuk iyileşsin ama siz evden göndermişsiniz...

Annenin elbette çocuğuyla ilgilenmesi gerekir ama gözünüzün önündeki kocanızi görün önce.
Neden çocuğunu o kadar sahipsiz bırakmış? Ne demek eniştesi banyo yaptırıyordu? Salak mi bu adam da bunu normal kabul etmis? Kendisi sorumluluk almasında ne oluyorsa olsun kafasında olursa kızının başına her şey gelir. Gelmişte zaten.
Kız bu kadar şey yaşamış, babası inanmamış başında sonra da kurs adı altında yine başından atmış. Bu mu babalik? O çocuğun kursa değil iyi bir tedaviye, ilgiliye, alakaya ihtiyacı varken resmen başımıza bela olmasin diye evden göndermişsiniz ya.
Sizin iki çocuğunuz o eve sığıyor ama eşinizin kızını sığmıyor. Sığmaz çünkü baba,baba değil.

Annesi küçükken bırakmış bu saatten sonra da ilgilenmez, babanin sorumsuzluğu ortada. Yazık olmuş çocuğa cidden, çok yazık.
bide sanki kendisi sahip çıkmış fedakarlıklar yapmis gibi anlatıp destek bekliyor bu dahada enteresan

Okurken gerçekten hem çok üzüldüm o küçücük kıza hem de sizin gibi birine kaldığı için üzüldüm. İstismar edilmiş, çaresiz ve kimsesiz hisseden birine bu şekilde davranıp üstüne evden yollamak çok vicdansız olduğunuzu gösteriyor benim fikrimce. Kendi oğullarınızın başına bunlar gelse ne yapardınız acaba? Yazdıklarınız pek hoş değil. Yorulsanız da bıksanız da o çocuk size anne diyorsa evladınızdır. Ya da ben yanlış düşünüyorumdur. Anne olmak doğurmakla olmuyor demişler. Anneyseniz, anne gibi davranın kol kanat gerin. Ayrım yapmayın.

Tarikat yurduna sepetlemisler cocugu. Bir de tatli tatli anlatiyor. Çileden çıktım okurken.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X