nasıl çağırsam da GELMESE?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bebekli ve yaşlı insanları davet etmiyorum kimsenin vebaline giremem tatlım dersin

ilk defa bu tarz bi konu açacağım ama lütfen bana önyargılı olmayın ben sadece laubaliliği sevmiyorum, konuyu anlatınca anlayacaksınız zaten. mevzu şu.. kısmetse inşallah ocak 27'de kınam 28'inde de nikahım var. ben küçüklüğümden beri düğün değil de kına hayali kurardım. bir de babam vefat ettiği ve bugünü göremeyeceği için baba evimden çıkışım, kına töreni bana çok daha anlamlı geliyor. ve bugünde de sadece en sevdiklerimin yanımda olmasını istiyorum... (hoş bu dönemde ablam bile aylar öncesinden bugünü bilmesine rağmen kına düğün vs hiçbişey yapma evlen git diyen bi insan kınaya gelmeyeceğini, nikahıma katılıp gideceğini söyledi / farklı şehirlerdeyiz. kına da zaten ev içinde çok az insanla olacak).
korona nedeniyle taş çatlasın 8-9 kişi kadar evde bir tören yapacağız. belki daha da az hatta. gelen kişiler oldukça temkinli insanlar ve çok yakın arkadaşlarım. 2-3 tanesi iş yerinden arkadaşım ve her gün görüşüyoruz. 1-2 tanesi evden çalışıyor bu süreçte... demem o ki hastalık riski olan/temaslı vs kimse olmayacak çok şükür. şimdiiii....çalıştığım ofiste bi arkadaş var şu an doğum izninde. ismi Ayşe olsun. ayşe yapısı gereği boşboğaz bir kız. çok dedikoducu ama bir o kadar da canayakın görünür. patrona şirinliği bitmez. kime iş yaptıracaksa kimden menfaati varsa ona yanaşır. şöyle örnek vereyim ben ona işle ilgili bişey sorardım, eğer o işle ilgili bilgisi yoksa veya bir hatası varsa konuyu nasıl olur anlamam benim kaynanama, görümceme , yok sana ne takacaklar yok bilmemne bunlara getirir. ben asıl konuyu unuturum. demek istediğimi anladınız mı? öyle bi laf çevirir ki...hiç hiç sevmediğim mevzular. 1-2 yalanına da şahit oldum (şehir dışına otobüs masrafı diye gösterip taksiyle gitmeler falan) daha önce biz stajyerken bi sevgilisi hakim olmuştu onun arabası önünde foto atmalar hakim sevgilim çiçek yollamış falan böyle bi tip. geçen yıl çok ağır bi hastalık geçirdim, yoğun bakımda kaldım tam nişanıma 1 ay kala. hastane ziyaretimde bana iyi kilo vermişsin kız diyordu. daha anlatsam neler var... ama diğerleri amaan ayşe işte ahahah deyip geçiyorlar. bana ise inanılmaz samimiyetsiz geliyor. doğum iznindeyken de anca diğerleri vasıtasıyla arayıp konuşmuşumdur. acayip meraklı ve boşboğaz. geçen gün ben ofiste yokken bebeğiyle ofise gelmiş. ben ufak bi estetik operasyon geçirdim ama patronun haberi yoktu. arkadaşlar biliyordu sadece. göz batacak belli olacak bişey de değildi ki patron farketmedi bile. bizim kızlar bunu söylemişler. gitmiş hemen patronaayy gördünüz mü, nasıl olmuş yakışmış mı sizceee bilmemne demiş. kızı az çok anlayın diye anlattım bunu. ve net olarak ben bu kızı o gün yanımda etrafımda istemiyorum. meraklı meraklı evi gezecek kesin.
ama gel gör ki ofisten ikimizin de samimi olduğu 2 arkadaşım gelecek. ben bu kızı nasıl çağırayım da gelmesin? çağırmasam olmaz kesin lafını çıkarır, hiç çekemem. kullanabileceğimiz malzemeler: korona, yeni doğum yapması...? başka neler olabilir fikir verir misiniz? nasıl sorsam sizce?
Siz ne anlattınız öyle ya 🙄🙄 Çağırmak istemem çağırmam okadar. Kime ne hesap vermek zorundasınız ki 🤷‍♂️🤷‍♂️
Ayrıca vakalar bukadar artmışken 8 9 kişi bile risk. Hastalık hızla yayılıyor.

Korona sebebi ile kısıtlı kişi geliyor. Ablam bile gelmiyor. İş yerinden 2 arkadaşı çağırıyorum. Senin yeni çocuğun oldu gelemezsin korona yüzünden zaten diye seni hiç dahil etmedim alınmazsın değil mi canım ❤️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X