Nasıl daha hızlı kilo verebilirim?

olmuyoreskisigibi

Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2023
30
13
19
Ocak ayının ikinci haftasından beridir diyetteyim. Ve 3 ayda yalnızca 5 kilo verebildim. Hem de gayet istikrarlı ve iradeli olmama rağmen. Bu durum sinirlerimi ve psikolojimi çok bozdu. Tiroid bezlerimde bir sıkıntı olabileceğinden ya da insülin direncinden falan şüphelendim ama onlarda da bir sıkıntı yok. Yani kilo vermemi engelleyebilecek hiçbir şey yok. Spor ve su ile alakam yok sadece bugünlerde 3-4 litre içmeye başladım. Ama her gün 1 saatlik yürüyüş yapıyordum. Sporsuz elbette çok hızlı veremeyeceğimi biliyorum ama günlük ortalama 600-700 kalori almama rağmen sporsuz da olsa kilo verememem normal bir şeymiş gibi gelmiyor. Pes etmeye hiç niyetim yok küçüklüğümden beri hep zayıf hemcinslerime çok imrendim. Zaten pes etsem psikolojim daha da bozulur. Spor salonuna gidemem ailem de zaten hamurişiyle tatlıyla baya haşır neşir insanlar ve bir ton laf yiyorum ne diyeti saçmalama diye. Her türlü tavsiye ve önerilerinize açığım çok da mutlu olurum. Gerçekten artık kilo veremezsem çıldıracağım.

Ocak ayının ikinci haftasından beridir diyetteyim. Ve 3 ayda yalnızca 5 kilo verebildim. Hem de gayet istikrarlı ve iradeli olmama rağmen. Bu durum sinirlerimi ve psikolojimi çok bozdu. Tiroid bezlerimde bir sıkıntı olabileceğinden ya da insülin direncinden falan şüphelendim ama onlarda da bir sıkıntı yok. Yani kilo vermemi engelleyebilecek hiçbir şey yok. Spor ve su ile alakam yok sadece bugünlerde 3-4 litre içmeye başladım. Ama her gün 1 saatlik yürüyüş yapıyordum. Sporsuz elbette çok hızlı veremeyeceğimi biliyorum ama günlük ortalama 600-700 kalori almama rağmen sporsuz da olsa kilo verememem normal bir şeymiş gibi gelmiyor. Pes etmeye hiç niyetim yok küçüklüğümden beri hep zayıf hemcinslerime çok imrendim. Zaten pes etsem psikolojim daha da bozulur. Spor salonuna gidemem ailem de zaten hamurişiyle tatlıyla baya haşır neşir insanlar ve bir ton laf yiyorum ne diyeti saçmalama diye. Her türlü tavsiye ve önerilerinize açığım çok da mutlu olurum. Gerçekten artık kilo veremezsem çıldıracağım.
Annemde öyle uzun zamandır yürüyor ama kilo vermekte zorlanıyor hatta vermiyor diyebilirim. Bunun sebebini en iyi diyetisyenler bilir. Birde şekeri çıktı onun detox suyu, yeşil çay içiriyorum ama oda sizinkiler gibi hep hamur işleri, tatlılarla iç içe olduğundan tek başına yeterli olmuyor tabi. Birde klasik bir bahanesi var '' e misafir geldikçe yeniyor '' misafir hep geliyor zaten :))) O yüzden böyle zor kilo veren kişiler bence ekmek, tuz, şekeri gerçekten ciddi oranda azaltmalı. Egzersiz yapamasan bile en az 2 saat yürümelisiniz. Umarım istediğiniz kiloya daha doğrusu o sağlığa kavuşursunuz ben her zaman kiloya sağlık açısından bakarım :)

Aileyi boşver ben de ne zman kilo versem babam üzülerek bakıyor. Eski mantık işte. Babaannem kiloları yüzünden hastanelik oldu bakımı bile yapılamıyor herkes ona bakmaktan bezgin. Kilo hiç bir yaşta iyi birşey değil. Eğer çaba gösterip de karşılığını alamadığını düşünüyorsan kesinlikle diyetisyene git.ben bı ara diyesityenden liste aldım. Ara öğünde şekersiz türk kahvesi vardı. Ama ne tatlı gelirdi. Hem de tüm gün tok hissederdim. Göbek de gitmeye baslamisti

Insulin direnci! Asla hic bir kan tahlilinde ya da seker yuklemesinde sinirlar disinda cikmadim ama yemekten sonra tatli yemek ihtiyaci hissediyordum sonra uykum geliyordu. Karbonhidrat yemeyi tamamen biraktim yine de aylar surdu direnci kirmam. Care low carb, keto. En asindan benim icin oyle oldu. Senelerce yedim karbonhidrat meger sifa yememekteymis.

X