Nasıl geçicek

Tırnağınızı bir şeyle hafif kaldırın, altına kulak çöpü ucundaki pamuktan koyun, kolonya dökün pamuğa da. Her gün değişin böyle pamuğu, tam köşe olan kısma yapın.
Dar ayakkabı vs dikkat edin tırnak bir kere battı mı hep tekrar eden bir şey, çektirmek de çözüm değil.
Tırnak altına tel de güzel bir çözüm, çektirmekten iyidir

Ayağıma basmıştı biri. Birkaç gün sonra parmağımda ağrı, kızarıklık falan oldu. Aile hekimi ilaç verdi öyle geçti

İşyerindeki bi ablamızın kızında var aynısı bir ayagında vardı özel bi hastanede uyuşturarak aldırdılar. Şimdi diğer ayağında çıktı onuda aldırcaklar önümüzdeki hafta. Ama uyuştuğu için acı duyulmuyormuş hiç. Tabi sonraki bikaç gün agrı sancı oluyormuş. Devlette uyuşturmayabilirler yalnız.
Devlette niye uyuşturmasınlar :) batikon gibi bir şey sürünce uyuşuyor zaten

Ayak baş parmağımın kenarı kızardı şişti çok kötü ağrı oluyordu başta geçer ayakkabıdan olmuştur falan dedim daha sonra çok az kanama olunca ve tabi ağrısıda geçmeyince doktora gittim tırnak intihabı olmuş dedi 3 gün oldu merhem ve antibiyotik verdi kullanıyorum ama hiçbir geçme belirtisi yok internetten baktığımdada bir çok kişi ilaç kullanıp geçmediğini yazmış tırnağını çektirmek zorunda kalanlar olmuş, bazılarıda telle tırnağının kenarları kaldıtmış bir sürü acılı, ağrılı olasılık yere basamıyorum telle tırnağımın kenarını kaldırmayı düşünemiyorum 🤦🏻 var mı daha önce başına böyle birşey gelip ilaç kullanıp atlatan ve tırnak intihabıyla, tırnak batması aynı şey mi?

Geçtiğimiz Mart ayında köyde başıma geldi bu iş, sağ elimin baş parmağında
Tonya da kar kıyamet nereden bulacağım doktoru derken kayınvalidem güldü, eşime dediki arkadaki çamdan kes getir, çam dediği çam ağaçlarında olan balmumu gibi bir madde, ısıtıp parmağıma sardı, iyice zonklamaya başladı, dayan dedi o akıtacak iltihabını, eşimin sıkmasına da izin vermedi, yine ısıtıp sardı o balmumu gibi şeyi, sekiz saat sonra falan oluk oluk iltihap aktı parmağımdan, açıp oksiyenli su ile yıkadı kv, sonra yine kapattı, ertesi gün acısı kalmamıştı, tırnağımı hafif kaldırarak köşesinden yana doğru kesti, bir daha da olmadı.

Uyuşturmazlar demedim, uyuşturmayabilirler dedim emin değilim. Mesela endoskopiyi eskiden devlet hastanesinde bayıltmadan yapıyolardı şuan bilemiyorum.
Ayrıca batikon dezenfektandır, uyuşturmaz :))

Batikon bana verdi doktor tırnagın üzerine sür dedi kuruyunca merhemi sürersin ama Batikon mikrobu yok etmesi için diye biliyorum uyuşturma etkisi yok.

Uyuşturmazlar demedim, uyuşturmayabilirler dedim emin değilim. Mesela endoskopiyi eskiden devlet hastanesinde bayıltmadan yapıyolardı şuan bilemiyorum.
Ayrıca batikon dezenfektandır, uyuşturmaz :))
Özel hastanede endoskopi yaptırdım, bayıltmadılar :)
Batikon demedim, batikon gibi bir şey döküyorlar uyuşturmak için. Başka bir işlem için bana ve arkadaşıma öyle yapmışlardı

Tırnak batmasından ameliyat olmuş biri olarak sakın çektirmeyin, manikürcülere asla gitmeyin daha beter yapıyorlar.Önce ayağınızı sıcak suya sokun orası yumuşasın,güzelce ellerinizi yıkayın kolanyalayın, sonra törpü yada yıtnak makasının törpüsüyle orayı yavaş yavaş kaldırın acıyacak evet ama orda batan kısım vardır mutlaka kaldırdıktan sonra ince bir pauk yapın elinizde oraya tıkın doldurun tırnak ete batmasın.Günde iki-üç kere bunu yaparsanız tırnak zaten kalkmış olacak daha rahat sokarsınız pamuğu içine.1 haftaya düzelir.Geçmiş olsun.

Tırnak batmasından ameliyat olmuş biri olarak sakın çektirmeyin, manikürcülere asla gitmeyin daha beter yapıyorlar.Önce ayağınızı sıcak suya sokun orası yumuşasın,güzelce ellerinizi yıkayın kolanyalayın, sonra törpü yada yıtnak makasının törpüsüyle orayı yavaş yavaş kaldırın acıyacak evet ama orda batan kısım vardır mutlaka kaldırdıktan sonra ince bir pauk yapın elinizde oraya tıkın doldurun tırnak ete batmasın.Günde iki-üç kere bunu yaparsanız tırnak zaten kalkmış olacak daha rahat sokarsınız pamuğu içine.1 haftaya düzelir.Geçmiş olsun.
Sağolun teşekkür ederim

ailemizde genetik ablam 2-3 kere tırnaklarını çektirdi
ben 1-2 kere tırnaklarımı yaktırdım
ama hala aynı bizde değişen bi şey yok.
duştan sonra hemen ayak tırnaklarımı kesiyorum deri tırnaktan ayrılsın diye. her zaman bu şekilde yapıyorum başka çare bulamadım. asla maniküre gitmeyin ben bin pişman oldum.

Özel hastanede endoskopi yaptırdım, bayıltmadılar :)
Batikon demedim, batikon gibi bir şey döküyorlar uyuşturmak için. Başka bir işlem için bana ve arkadaşıma öyle yapmışlardı

Bende devlette bayıltmadıkları için özelde yaptırmıştım ona dayanarak söyledim. Bilmiyorum yani sadece bi uyarıydı okadar.

Bende de olmuştu yıllarca çektim, son temiz baticonla steril ettiğim törpü ucuna pamuğu taktım, kenardan itebildiğim kadar ittim, ve tırnak uzayıp dışarı çıkana kadar pamuğu kontrol edip ara ara gerektikçe baticonla pansuman yaptım öyle geçti

Tırnak batınca iltihap oluşuyor zaten. Yoksa tırnak ölü doku kendi içinde iltihap oluşturmaz. İstanbulda bazı hastanelerde manikür ve pedikür yapılıyor bu gibi durumlar için. Ayrıca tırnağın üst kısımlarında sorun yoksa tel taktırmak, çektirmekten daha kolay bir çözüm. Ayda 1 gidip hem ayak bakımınızı hem telinizi yeniletebilirsiniz. İltihabın kuruması içinde doktorunuzla görüşüp oradaki bakteriyel enfeksiyona uygun antibiyotik ve kurutucu kremler kullanmanızda gerekir. Çok acı verici bir rahatsızlık olduğu için korkunuzu kenara bırakıp bir an önce yapılacakları yapın derim.

Tirnaginizin altına minicik bir pamuk sikistirin..sık sık değiştirin. Çok geçmiş olsun. Çok sık basima gelir

X