Nasil kilo aldim,nasil zayiflamaya calisiyorum

Inan onu bende anlamadim son iki ay kala aldim 2 kilo sonrada dogumda verdim 2 kilo geri aldim hemen anlamadim ama son gune kadar surekli kusyordum 9 ay boyunca
Bulanti nedeniyle almamissiniz o zaman. Bende beslenmeyle mi alakali acaba dedim. Bebeginiz saglikli olsun da onemli olan o.
Ablamda kızına hamileyken 7 ay kustu. 7 kilo almıştı toplam. Ama oğluna hamileyken bulantısı doğru düzgün olmadi.

bugün itibariyle 79.0 a düştüm umarım devamlı olur dun bir losyon hazırladım streçle göbek ve üst bacak bölgeme sürdüm 2 cm incelme de oldu :) bakalım haftada 2 gün yapmayı planlıyorum zencefilim bitti çünkü :)

Yil 2007 o zamanki sinav sistemi oks
Hazirlik zamani minicik bir gobekle basladi hersey ..
Ailemin kilolarima bakis acisi da o zaman basladi annem de dahil olmak üzere tabi benim de sucum cok fazla hatirlamasam da eski acilmayan koltuk takimlari vardi teklisine uzanir patatesi kizartir kizartir yerdim.
Psikolojim berbatti 6 sinifta cocugun biri tartistik diye okul yolunun uzerinde lastik sapanla beni bekliyormus tasi atana kadar sag gozume geldi ve gorme kaybı yasadim.
O psikoloji ve birazda cocuklukla iste yemelere icmelere doyamaz oldum ..
Sinav donemi gecti tercih zamani benim bir sayiyi yanlis girmem sonucu saglik lisesi kazanacakken aydin meslek lisesi bilgisayar bolumunu kazandim ama o zamanki durumlar yuzunden gidemedim .
Burda duz liseye basladim .
Basarilar devam ede dursun 1 2 3 sinifta arkadasim okulu birakip evlenince sinifta tek kaldim obur ortaokuldan gelenlerin ezici laflari sozleri beni bitirdi .
Okul degistirmeye karar verdim baska bir okul da 3 siniftan baslamakti amacim ama denemelerdeki basarim yuzunden hocalar beni but lerde gecirdi .
Lise 4 e gecmistim ama minicik gobek kocaman olmustu bense surekli icime ceker olmustum kimse gobusume laf etmesin diye ...
Yil 2011 Uni yi kazandim onlisans bu arada 60 kilo ustuydum okulu bitirdigim de 58 kilo ile eve dondum ise girene kadar 10 ayda 75 kilo olmustum anne yemekleri saolsun
Yil 2015 olmustu ise basladim 2 ayda 10 kilo gitmis 65 dusmustum
Ama duraklama donemine girmiştim
1 yil calistiktan sonra memlekette is bulup calismak icin geri dondum
O sirada 15 temmuz gerceklesti ve benim is hayallerim suya dustu bir sureligine
Ve kilolarda yukseldi 68 e o arada gorucu usulu esimle tanistik 5 ay nisanli kalip pesi sira 2017 de evlendik
Kilom ise 73 tu 23 yasinda oldugumdan hemen cocuk yapmaya karar verdik ve kizima hamileydim 1 2 ay icinde
Bu sirada aci kayiplarda pesi sira geldi evlendikten 14 gun sonra dedemi
2017 ekimde de en kucuk erkek kardesimi kaybettik ciger parem hala yuregimdesin...
Ailende kimi kaybedersen kaybet en cok kardes acisi zormus tabi anne ve baba da
Kizima hamile iken 6 aya kadar kilo almadım daha sonrasinda ise 85 kiloya ciktim
Dogum yaptigimda 75 e dustum tabi dogumum da allak bullak gecti doktorum cok evhamliydi gunu gelmeden 2 kez dogum riski var deyip hastaneye yatirdi beni, ikincisinde ise sezeryan la dogum yaptim eklemeden gecemezdim acil de ki doktorun da hatasi var alttan muayene de kanama olmasina sebep oldu bir sonraki gun gelen doktor sezeryana aldi.
Dogumdan sonra 75 kilom emzirme ile 85 e cikti.
Kizim 6 aylikken adet gormeye basladim ve spiral takirmaya karar verdim.
Amacim korunmaktan cok kilo vermekti ..
2 kilo gitmisti ki spiral kaydi ve agir birsey kaldirmamam gerektigini ogrendim cikarttirdim diger hastaligim tatile geldigi icin taktiramadim diger ay ise ogluma hamileydim
83 kilo ile hamile kaldim.
Sadece 2 kilo aldim.
85 ile dogum yaptim ve hic kilo kaybi yasamadim oglumsa 2.780 kiloydu nerden ciktii anlamadim
Oglum 5 aylik olmustu bense alacali kek tarifini kesfetmis 1 ayda 4 kilo almistim
Diyetisyene gitme zamanim gelmisti.
Gittim 1 hafta boyunca yediklerimi yazdim bu arada doktorun vermis oldugu listeye uyuyorum tabi yasakli urunlerden uzak durarak ve odemimi atarak 85 e dustum 1 haftada
Kan tahlilime bakarak diyet yapabilcegimi ogrendim ve basladim
Ne yazik ki tasinma sebebi ile diyetisyen bir sure gorev yapamayacakti
Bende 2018 de kayit oldugum kadinlar kulubune giris yapip cuma zayiflama yarismasina katildim.
1 haftada 2 kilo vererek basladim ..
2 ve 3 haftalar da 1 kilonun altinda
Gectigimiz hafta ise sabit kalarak 80.7 kilodayim topik icindeki arkadaslarla egzersiz yapmaya karar verdik beden olculerimi aldim fotografimi da çektim 14 gun boyunca zayiflama surecimi neler yedigimi kendi topigimde ogun ogun yazarak paylasmaya karar verdim
Bu arada cuma yarismasina devam ediyorum
Burdaki amacim ogun ogun yazmak ve yorumlarinizi beklemek
Umarim yazdiklarimdan bunalmaz sonuna kadar okursunuz
Dua ile kalin ...
Çok üzüldüm gözünüz için 😞 bunu yapan çocuğa ne oldu peki yani hic birşey olmamış gibi devam mı etti 😒

Ailem ah ailem muhtac deilizz deyip hic bir sey istemediler halbuki durumumuz belliydi ameliyat bile ettirebilirdiler
Babam kendi ailesini her zaman onde tuttu bizde boyle kaldik
Çok üzgünüm çok üzüldüm gercekten su an hiç bir tedavi yöntemi yok mu peki ? Cocuklar bazen çok acımasız olabiliyormus sizin hayatinizi okuyunca daha iyi anladım benim de çocuklarım var ve her saniue yanlarinda olamayacağım Allah kötü niyetli herkesden korusun çocuklarımızı 🙏babaniz da bence cok pisman olmustur

Çok üzgünüm çok üzüldüm gercekten su an hiç bir tedavi yöntemi yok mu peki ? Cocuklar bazen çok acımasız olabiliyormus sizin hayatinizi okuyunca daha iyi anladım benim de çocuklarım var ve her saniue yanlarinda olamayacağım Allah kötü niyetli herkesden korusun çocuklarımızı 🙏babaniz da bence cok pisman olmustur
1 kez ameliyat oldum katarakt alindi lens catlak ve kayma var 5mm onlar icin 3 kez daha olmam lazim
Adana da olmustum 2015 te o doktoru bulmam lazim

1 kez ameliyat oldum katarakt alindi lens catlak ve kayma var 5mm onlar icin 3 kez daha olmam lazim
Adana da olmustum 2015 te o doktoru bulmam lazim
Tanınmış bir doktor mu acaba? Türk tabipler birliğine danissaniz ve ya doktorların dernekleri vardir orada arastirip bulabilirsiniz belki. Cok geçmiş olsun

X