Nasil mucadele edilir?

Aynı durum benim nişanlımda vardı. İstediği olmayınca küsme, konuşmama, uzaklaşma. Sorsan kavgadan kaçıyorum derdi. Ama asıl sorun kavga çıkaran sensin. Kendimi niyetimi anlatmaya çalışsam dinlemezdi. Hep beni suçlardı. Kendisi bencil ve egoist davranışlar sergilerdi. Bana yansıtırdı sen böylesin diye. Açıkçası devam etseydik sizin evliliğinizde kendimi gördüm. O yüzden zaten artık eski nişanlım. 2 gün önce ayrıldım. Ne kadar doğru karar verdiğimi bu hikayeleri okuyunca daha net görüyorum

Tebrik ederim sizi erken görüp ayrılma cesareti gösterdiğiniz için en doğrusunu yapmışsınız başta neyse evlenince 2 katı çocuk olunca 4 5 katı oluyor

sizce de çok genç yaşta evlilik yapmamışmısınız? 19 yaşındakiler sağda solda geziyor okulunu okuyor ve daha çok gençiniz hayaliniz evlilik cocuk sahibi olmak olmamalı. yaşınız gençken kendizi geliştirip kariyer sahibi olun hayat amacı evlenmek olmamalı üzüldüm halinize lütfen kendinize yazık etmyin gezin tozun insan tanıyın etkinliklere katılın. siizn yaşınız ciddi ilişki yaşı dahi değil bana sorarsanız. ayrıca aceleniz neydi de 19 yaşında evlendiniz

Tebrik ederim sizi erken görüp ayrılma cesareti gösterdiğiniz için en doğrusunu yapmışsınız başta neyse evlenince 2 katı çocuk olunca 4 5 katı oluyor
Teşekkür ederim. Şu an üzülüyorum hayatımda cidden değer verdiğim evlilik aşamasına geldiğim birini kaybettim. Bir daha birini bul tanış sev değer ver güven bu aşamaya gel cidden o kadar yorucu ki. Bunu başaramayacağımı düşünüyorum. Aslında üzüntüm biraz bundan. Yoksa o kişiyle olmayacağını ve doğru karar verdiğimi kabullendim.

Allah karşınıza daha iyi insanlar çıkarsın elbette uzuluyorsunuzdur ama inanın evlenseniz daha beter oluyor ve bir ömür hayatınızı etkiliyor benim eşim de nisanliylen gerçek yüzünü gösterdi ama ben ayrılmaya cesaret edemedim anneme söyledim el içine çıkıldı olmaz dedi düzelir dedi 22 yaşındaydım evlendiğimde ve çok bilinçli biri değildim ama ne oldu 7 senedir sürekli kavga küslük şimdi de kurtulmaya çalışıyorum annem hala geçmiş karşıma ben o zamanlar anlamıştım onların ne olduğunu diyo ya anladın o zman kızım bu insanlarla ömür geçmez diyip uyarsaydin ya en azndan nisan atmış olurdum ortada bir çocuk kalmamış olurdu.

Çok üzüldüm. Geçmiş olsun cidden Allah sabır versin. Ben daha nişanlılıkta yapamadım. Peki siz nişanlılıkta nasıl anladınız? Neler yaptı nasıl belli etti?

Çok üzüldüm. Geçmiş olsun cidden Allah sabır versin. Ben daha nişanlılıkta yapamadım. Peki siz nişanlılıkta nasıl anladınız? Neler yaptı nasıl belli etti?
Benim eşim çok paracidir derdi idi para altındır bunu akrabaları da söylerdi zaten ama ben bunun bir hastalık olacağını hiç düşünemedim sebep ne hiç hatırlamıyorum bile ama biz sürekli kavga ederdik yani eşim bana hep kuserdi konuşmazdı biz nikah gününde küstük doğru düzgün bir fotomuz yoktur düğünde küstük videolarda belli eve eşya alındı küstük benim istediğimi yapmazdı kendi ne derse yapardı yani düğün arifesi 1 ay hep küs geçirdik hep tartıştık. Düğün altınlarını almaya gittik ben bi çerçeve beğendim iste illa almam onu bozdurunca değer kaybeder diye orda kavga ettik illa değer kaybetmeyen cumhuriyet alcakmisim bilezik konusulmustu 6 tane. Ben gramı fazla olandan aldım diye 6 değil 5 bilezik aldı kuyumcuda resmen birbirimize girdik. Yanımızda babalarda var tabi çıktık kuyumcudan eşim ve babası karşı kaldırımda yürüyor biz diğer kaldırımda ben o an o nişanı atmadigima çok pişmanım iste

Evet bu dönem maddiyattan ötürü çok tartışma oluyor. Benimki de cimri değildir alır eder ama biraz hesapçı kitapçıdır gerçi bu dönem öyle olunması gerekiyor ama biz de bu eşya takı derken sorunlar yaşadık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…