nasıl yatırım yapıyım bılemıyorum

bankada dolar hesabı hakkında bilgisi olan var mı? işlem ücreti/komisyon vb şeyler oluyor mu? CADIARZU

uzun vadede ıse banka fazilerine yatır derım ben. hangı banka ıyı bılmıyorum ama 1 mılyar koyup 8 milyon alıyorum ben kendı bankamdan..

orada kaldıkca ustune eklenıyor..

100 mılyar olsa 800 mılyon..

eskı mıktarlarla yazdım farkındayım :)
.

arkadaşım çok yanlış bilgi veriyorsun.. faizler şuan gerçek enflasyonun altında. Yani her ay para eriyor nitelik ve alım gücü olarak bankada faizde kaldıkça, önemli olan nicelik olarak artması değil, niteliğinin sürdürülebilirliği.. :1closedeyes:

bankalardaki altın hesabı mı daha avantajlı szce yoksa altın almak mı? Bankalarda altının daha pahalı olduğunu duydum. Sanırım birkaç dezavantajı var ama bu konuda da kesin bir bilgi sahibi değilim. Bu konuda bilgi sahibi olan warsa yardımcı olabilir mi?

altın alırsan çok uzun vadeli düşünmelisin yani altını aldığında ihtiyacın olduğunda bozdurduğunda alış satış arasında para kaybediyorsun.. Yani şimdi alırsan paraya ihtiyacın olsa bozdurursan zararda olursun fiyatı sbit kalsaki, düşerse dahada zararada olursun bunlarıda göz önüne al :eek:

arkadaşlar şu an banka da para biriktirmek mantıklı değil yıllık %8 werio aylık düşünün işte ne kadar werdiğiniz nflasyonla başa baş yatırmak çok mantıksız onun yerine altın almak her şeklde mantıklı ama bireysel emekliliği size öneriyorum

canım bende sigortacılık mezunuyum bireysel emekliliği bende öneriyorum 10 sene sonra paranın ister toplu al istersen bırak içerde değerlensin ama 3-5 sene sonra çekeceksen tavsiye etmem (bu benim fikrim)

ben şimdilik dolar yapıyorum düşük şu anda bilemem yükselir mi zamanla ama bence yükselir gibi geliyor ama bu benim fikrim biraz biriksin b tipi likit fon yapacağım baya araştırdım getiri oranları iyi vadeli hesaba göre

bende gecen sene çalışmaya basladım bi sene çalıştım baktım elde bişey yok iyi bol kıyafet var :) yok dedim bu böyle olmıcak bende bireysel emekliliğe basvurdum. aylık 250 mılyon yatırıyorum 100 milyon da annem için yatırıyorum bu da benm ona hediyem olsun dıye :) basvuru yapıyorsun onlar sana secenekler sunuyorlar paranı değerlendırmek için. fonlar var. risksiz bi fon vardı ne kadar yatırırsan on sene sonra o kadar elinde olacak ben onu istemedim bankacı olan kuzenımdı zaten onun tavsıye ettiği bi fonda değerlendirilsin dedik. yanı bence neye yatırım yaparsan yap bi taraftan da en düşük olsa bile ki 60 mılyonla baslatan bankalar var bireysel emeklilik baslat. ayda 60 lıra kıme dokunur. yatır ve unut o parayı. on sene sonra buluntu gibi olur valla :)
kuzenıme altın hesabını da sordum o da altın almak daha mantıklı dedi. bankaların altın hesabı %100 altına endeksli değilmiş % 60 altınsa &40 fona endeksli olabiliyormuş o yuzden cok karlı olmayabilir dedi. çok uzun oldu benden de öyle :)))

en iyi yatırım altındır yani ben kendim öle yapıyom çeyrek alıyorum eşimin verdigi yemek parasından her ay kırpıp 4 çeyrek alıyorum şu an 45 çeyregim var altın yükseldikçe karım 2 ye katlanıyor

X