Nazar mı başka birşey mi yardım edin lütfen!

Aaaa odumu şimdi hani nazik nazik yazacaktık hiç yakıştı mı sizin gibi bir minnoşa
İdrara çiş dendiğini gaitaya kaka dendiğini doğrunun bu olduğunu tüm dünya söylüyor siz hariç bu mu çok bilmişlik
Bu çok bilmişlik değil ki, çişin çiş kakanın kaka olduğunu bilmemek cahillikten de öte birşey, bunlar bebekken öğrenilen şeyler koskoca kadın olup bebek doğurduktan sonra değil, ayrıca yanlışlıkla öyle yazmadınız siz kakaya çiş diyor çocuğunuza da böyle öğreteceğinizi söylüyor size göre doğrunun bu olduğunu söylüyorsunuz
Kana sümüğe tükürüğe filan ne diyorsunuz kim bilir
Annelik kadınlık sayıklayıp duruyorsunuz hayırdır kompleksiniz mi var bu konularda sizin anneliğiniz kadınlığınız kimsenin umrunda değil ki bunları nereden uydurdunuz triplere girdiniz
Ayrıca annelikle nasıl ilgileniliyor? Anneysen çocuğunla ilgilenirsin. Siz annelikle eşlikle kardeşlikle nasıl ilgileniyorsunuz?
Bence bu geleneksel bir şey. Eşimin annesi ve babaannesi de bebekte kakaya çiş diyor. Ben de bu konuda iletişim problemi yaşıyordum onlarla. Niye öyle diyorlar, sebebini hiç merak etmedim. İlk gittiğimizde soracağım. 🤣

Yaranız mı var gocundunuz hayırdır. Cahillikten öte derken? Buna sen anca insanları linçlemeye yarayan aklınlamı karar veriyorsun? kime göre neye göre. Sen ne tür bi cahilsin Allah bilir
Benim ne yaram olabilir çişle kakayla ilgili iyice saçmaladınız
Nerede gocundum?
Evet, vücudundan çıkan ömrün boyunca hergün defalarca yaptığın şeyin adını bilmemek cahillikten çok daha ötedir, iki yaşındaki bebekler doğrusunu ifade ediyor siz yanlışı savunuyorsunuz
Benim aklımın nelere yaradığını hayal bile etmek sizi aşar da ne alakası var sizin durumunuzun benim aklımla? Çok akıllı olduğunuz için mi kakaya çiş diyorsunuz bu yaşınızda? Tüm dünyaya göre.
Ben bilmediğim herşeyin cahiliyim, yanlış bildiğimi de ne savunurum ne öğretirim

Bence bu geleneksel bir şey. Eşimin annesi ve babaannesi de bebekte kakaya çiş diyor. Ben de bu konuda iletişim problemi yaşıyordum onlarla. Niye öyle diyorlar, sebebini hiç merak etmedim. İlk gittiğimizde soracağım. 🤣
Hadi dersin de uyarılınca doğrusunu kabul edersin, evladına da doğrusunu öğretirsin
Konu sahibesi gencecik kadın şu zamanda insan trilyon kere yaptığı şeyin adını bilmez mi ya

Evet o kısım sıkıntı. 😐
Muhakeme özelliği mi yok bizim insanımızın anlamıyorum ki, biz burda benek için nasıl korktuk iki günde bir çiş yapıyor deyince, bunu bir doktora söylese bebeğe bir sürü işlem yapılır ki hepsi de acılı işlemler, benim bebeğim böbrek problemli doğdu süreci yapılacakları biliyorum, kadın hala benim aklıma laf etme derdinde.

Evet bazen kakasını yaparken çok ıkınıyor. Teşekkürler yorumunuz için dikkat edicem
O aylarda gaz sancıları başlar . Benim bebeğimde hergun kaka ve pırt yapsada durup durup canı yanmış gibi ağlardı ayaklarını karnına cekerek. Bir gaz damlası aldım rahatladı. Aynı zamanda sende yediklerine dikkkat et. Paketli gıda ve asitli şeyler tüketme. Yemeklerinde de kimyonu eksik etme.

O aylarda gaz sancıları başlar . Benim bebeğimde hergun kaka ve pırt yapsada durup durup canı yanmış gibi ağlardı ayaklarını karnına cekerek. Bir gaz damlası aldım rahatladı. Aynı zamanda sende yediklerine dikkkat et. Paketli gıda ve asitli şeyler tüketme. Yemeklerinde de kimyonu eksik etme.
Tamamdır teşekkür ederim 😊

Bebeğim 2 aylık yaklaşık 2 haftadır sanki zorla mama ve süt içmeye başladı bir kaçgün öncede bir anda neredeyse tamamen kesti. Normalde 2-3 saatte bir 100 ml süt ve mamayı bitirirdi çok iştahlı bir çocuktu şimdi 6-7 saate anca. Ne kadar zorlarsak zorlayalım içmiyor çok zorlayınca azıcık yediğinide kusuyor doktora götürdük bi sıkıntı yok normal dedi ama bana normal gelmiyor bi anda bu kadar iştahsızlaşması. Çok iştahlı bir çocuktu normalde. Acaba sütümde mi sıkıntı var mama deneyelim dedik mamayada aynısını yaptı mememi de artık zor tutuyor tutsa bile en fazla 5 dk emiyor biberonuda denedik onada aynı şekilde davrandı. bazen bi anda çığlık çığlığa ağlıyor. Nazar mı değdi acaba bilemiyorum aranızda bu durumu yaşayan varmı lütfen yardım edin.
Ne yaptınız benim bebeğim de oyke

Bebeğim 2 aylık yaklaşık 2 haftadır sanki zorla mama ve süt içmeye başladı bir kaçgün öncede bir anda neredeyse tamamen kesti. Normalde 2-3 saatte bir 100 ml süt ve mamayı bitirirdi çok iştahlı bir çocuktu şimdi 6-7 saate anca. Ne kadar zorlarsak zorlayalım içmiyor çok zorlayınca azıcık yediğinide kusuyor doktora götürdük bi sıkıntı yok normal dedi ama bana normal gelmiyor bi anda bu kadar iştahsızlaşması. Çok iştahlı bir çocuktu normalde. Acaba sütümde mi sıkıntı var mama deneyelim dedik mamayada aynısını yaptı mememi de artık zor tutuyor tutsa bile en fazla 5 dk emiyor biberonuda denedik onada aynı şekilde davrandı. bazen bi anda çığlık çığlığa ağlıyor. Nazar mı değdi acaba bilemiyorum aranızda bu durumu yaşayan varmı lütfen yardım edin.
Gaz kabızlık vs durumu varsa olabiliyor benim oğlum ilk üç 4 ayda çok büyük tuvaletini yapmazdı haftada 1 10 günde 1 yapardı ve kakasını yapmadığı zaman emmek istemezdi 3 4 dk emer açlığını yatistirir birakirdi bazı günler 2 3 kez zor emerdi kakasini yapınca iştahı duzelirdi

X