Ne düşünmem gerektiğini bilemedim?

Aslında sizden gizli iş yapmıyor sonuçta sizin ve birlikte kurduğunuz aile için çabalıyor, başarıyor da belli ki. Tabi ki kizacaksiniz veya izin vermeyeceksiniz diye söylememesi olumsuz bir durum ama sonuçta adamın işi bu değil mi? Güvenmeniz şart bir yerde. Bu forumda ne katakulleler yapan erkekler var sizinki sizin hayaliniz için çalışıyor bence siz de destek olun ve değerini bilin.
Sadece o derece lüks bir daire için 5bin az buldum tabi yaşadığınız şehir bilmiyorum ama?

Bende bazen öyle demek istiyorum beni karıştırma ne yaparsan yap.
Bence bırakın öyle yapmaya devam etsin. Ben de çok stresli bir insanım ama eşim her işini her adımını benimle paylaşır sürekli iş konuşuruz. Bunlar bana hep yük oluyor. Sonuç olarak hepsi oluyor ama süreçte ben yoruluyorum. Ama çok paylaşımcı bir insan anlatma desem de duramiyor 🙄

Bi sıkıntı olsa tüm aile etkilenecek böyle Bi kararı tek başına almış olması normal mi?
Belli ki bu işerden çok iyi anlıyor. Bana göre endişelenmeniz gereken nokta durmayı bilmemesi bu işi hırsa çevirmesi olmalı. İster ortak tapu ister sizin adınıza, en az 1 ev kesinlikle durmalı ve ve sizin onayınız olmadan bu evi satamamalı. Kontrollü gittiği sürece sorun yok ama hırs yapıp daha çok kazanmalıyım demesi sıkıntılı olur.

Ek olarak bu kadar çok sosyal tesisi olan sitelerin aidatı fazla olur. Kiracı bulamazsanız kredi üstüne bir de yüklü aidat ödersiniz.

adam işi yapmış en zor şarta evi satar kredi kapatırım demiş çokta karli bir iş yapmış yerinizde olsam tebrik ederdim

Sürece uzak olsanız da adam sonuçta sizden gizli mal biriktirmiyor."İş olana kadar kimseye söyleme "adamın ticari mottosu olmuş .Stresi ekonomik sıkıntıyı bile size yansıtmıyor.Akilli adam .Kendi kendinize kurup huzurunuzu bozmayın.Dua edin işi hep rast gitsin ,güzel güzel yaşayın.
Aynen öyle söyleyince olmayacağını düşünüyor. Çok dillenince işin bereketi kaçıyor der hep. Teşekkür ederim insallah hakkımızda hayırlısı.

adam işi yapmış en zor şarta evi satar kredi kapatırım demiş çokta karli bir iş yapmış yerinizde olsam tebrik ederdim
Ona belli etmedim düşüncelerimi. Gözümün içine bakıyordu eve beğenecekmiyim diye çok beğendiğimi söyledim hatta biraz daha büyük olsa biz otururduk dedik hayaller falan kurduk evin içinde tebrik ettim çok sevindi ama geceden beri düşünüyorum iki sene zor olacak bizim için.

Bence eşiniz ne yapması gerektiğini biliyordur, riskli mi evet ama bu devirde risk almadan 1 adım öteye gidilmiyor
Evet her adımını 10 kere düşünerek atar bazen düşünemedigi durumlar oluyo kararsız kalırsa mutlaka akıl alır bu evi alırken de avukatına ortağına falan danışmis. Hayırlısı olur inşallah pişman olmaz.

Belli ki bu işerden çok iyi anlıyor. Bana göre endişelenmeniz gereken nokta durmayı bilmemesi bu işi hırsa çevirmesi olmalı. İster ortak tapu ister sizin adınıza, en az 1 ev kesinlikle durmalı ve ve sizin onayınız olmadan bu evi satamamalı. Kontrollü gittiği sürece sorun yok ama hırs yapıp daha çok kazanmalıyım demesi sıkıntılı olur.

Ek olarak bu kadar çok sosyal tesisi olan sitelerin aidatı fazla olur. Kiracı bulamazsanız kredi üstüne bir de yüklü aidat ödersiniz.
Kiracı bulmuş şehir dışından yatırımcı baska bir arkadaşı eşiyle gelip kiralayacaklar. Aslında ben frenlemesem duracağı yeri bilemeyeceğinu düşünüyorum. Ben Bi evimiz arabamız olsun kimseye muhtaç olmayalım yeter kafasındayım.

Yani herkesin yatirim stili farkli. Ama sahsen ev aliniyorsa ve yatirim amacli anliniyorsa sadece kira geliri az cok masraflari karsilamali diger yatirimlari da yürütebilmek icin. Ama simdi diger maddi durumlarini bilmedigim icin yorum da yapamam.
Yakın zamanda ikimizinde bildiği farklı bir yatırım yapacak onunla ödemeyi planliyo en kötü yatırımdan önceki ana paradan 6 aylik ödemeyi ayırır garantiye alırız kendimizi diyo.

Bencede cok sacma bir durum

Ya adamın işine ne karisiyorsunuz, sanki mal mi batirmis? Anlıyor ki yapıyor:)
Kendin de diyorsun "ben olsam engel olurdum" diye . Sana danissa bu kadar para kazanamaz demek ki.
Bu arada adam borsa oynasa, bitocinde falan al sat yapsa sana kesinlikle hak vereceğim. Ama mal alıyor,satıyor. Elinde maddi bir şey var. En kötü çok zorlanıyorsa satar kurtulur elindekini.
Karışma bence adama
Öylemi diyorsunuz. Ne bileyim kendini durduramayacak bu gidişle diye korkuyorum.

Yakın zamanda ikimizinde bildiği farklı bir yatırım yapacak onunla ödemeyi planliyo en kötü yatırımdan önceki ana paradan 6 aylik ödemeyi ayırır garantiye alırız kendimizi diyo.

🤔 Yani benim yatirim yapma stratejim biraz daha garantici. Daha yapacagim yatirima güvenip is yapmazdim. Ama genel olarak da daha garantili yapmaya calisiyorum herkesi bu toplam olarak daha az kazanc anlamina geliyorsa.

Yani maddi durumunuz ve diger projeler nasil bilmiyorum ama bu öyle pek iyi bir hesap gibi gelmedi bana. Insallah diger hesaplari ona göre yapmistir. Allah isinizi rast getirsin
Yakın zamanda farkli Bi yatırım daha yapicak onun içinde parasi var o paradan en kötü ihtimalle 6 aylik ödemeyi ayırır kendimizi garantiye alırım yatırımdan gelecek parayla da ödemeleri toparlarım diyo. Insqllah sagoljn bende bu düşünceler içindeyim Bi mantıklı geliyo Bi çok açılmış diyorum.

🤔 Yani benim yatirim yapma stratejim biraz daha garantici. Daha yapacagim yatirima güvenip is yapmazdim. Ama genel olarak da daha garantili yapmaya calisiyorum herkesi bu toplam olarak daha az kazanc anlamina geliyorsa.
Yapacağı yatırım için farklı Bi parasj var ona güveniyo yatırımın karıyla zorlanmam en kötü ana paradan bikac aylik ödemeyi ayırırım diyo.

Bence bırakın öyle yapmaya devam etsin. Ben de çok stresli bir insanım ama eşim her işini her adımını benimle paylaşır sürekli iş konuşuruz. Bunlar bana hep yük oluyor. Sonuç olarak hepsi oluyor ama süreçte ben yoruluyorum. Ama çok paylaşımcı bir insan anlatma desem de duramiyor 🙄
Evet ama bugün neyle gelecek diye mi düşüneceğim. Yaklaşık bir buçuk senedir Bi jsin içindeydik zaten ha oldu ha olacak diye mahvolduk o bitti kar etti ama gelin bana sorun simdi de bu çıktı. Bu şekilde devam edecek işi bu mecbur ama artık bende bilmek istemeyeceğim sanırım.

Aslında sizden gizli iş yapmıyor sonuçta sizin ve birlikte kurduğunuz aile için çabalıyor, başarıyor da belli ki. Tabi ki kizacaksiniz veya izin vermeyeceksiniz diye söylememesi olumsuz bir durum ama sonuçta adamın işi bu değil mi? Güvenmeniz şart bir yerde. Bu forumda ne katakulleler yapan erkekler var sizinki sizin hayaliniz için çalışıyor bence siz de destek olun ve değerini bilin.
Sadece o derece lüks bir daire için 5bin az buldum tabi yaşadığınız şehir bilmiyorum ama?
Bu kadar çok söyledikten sonra bende az mı acaba diye düşündüm tekrar konuşacağım. Insqllah hayırlısıyla devam eder hersey.

Öylemi diyorsunuz. Ne bileyim kendini durduramayacak bu gidişle diye korkuyorum.
Ama adamın mesleği bu.
Maaşlı bir işi yok, ofisi yok, memur değil esnaf değil,galerici değil.
Adamın işi yani bu. Bu olmasa adam işsiz olacak. Siz bilmiyor muydunuz adamın alım satımla para kazandığınızi? Bu işler her zaman böyledir. Bir miktar risk barındırır. Ama genelde de kazandirir

Bence siz krismayin cunku belliki risk almaktan korkan birisniz bu ev alma islerinde strese girmeye gerek yok cunki en kotu ihtimalle krediyi odeyemezseniz ki cok dusuk bir ihtimal bu enflasyon ile, evi aldiginizin iki katina satar krediyi kapatirsiniz esiniz sizi tanidgi icin anlatmiyor cunku anlatsa karsi cikip bu firsati tepmesine sebep olabilirsiniz adam isi biliyor karismayin bence

X