Ne kadar sürede hamile kaldınız ? Herkes yazabilir mi?

Herkese sevgiler...

Bende minik, aşkımdan ve benden olan bir can istiyorum. Geçen ay regl gecikmemden dolayı çok umutlanmıştım. 25.05.2013 tarihinde evlendim. Evlenmeden 1 ay önce doğum kontrol hapına başladım ve 2 kutu kullandım. Doğum kontrol hapının yeni bırakılmış olması hamile kalmayı etkiler mi?

Rabbim isteyen herkese hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etsin tez zamanda.

Canım bak başka forumlarda bu konu var, 5 ay,8 yıl kullanıp bırakınca hemen hamile kalanlar varmış :KK16:

http://www.kadinlarkulubu.com/hamil...hapini-biraktiktan-sonra-hamile-kalanlar.html

anladım canım benim ablamda kullanmıştı ve göğsünde kitle oluşmuştu ben o yüzden hiç istemedim

arkadaşım evliliğinden henüz çok emin değildi o yüzden birde daha kucuk olduğunu düşünüyodu ama şimdi oğluşu 1 yaşında bile oldu :)

Bnce de hap kullanmamak en iyisi. Arkadaşın kaç yaşında? Şimdi doyamıyodur oğluşuna :)

Diğer hamilelerin forumlarına da ileticem bu konuyu,konumuz güncel, herkesi bekliyoruz :21:

ilk gebeliğimde ilk ay hamile kaldım nasip değilmiş 9. haftada zorunlu kürtaj oldum.. korunma süreci bittikten sonra bu defa 2. ayımda hamile kaldım inşallah sağlıkla kavuşurum:nazar::nazar::emir_bebek::nazar::nazar:Rabbim dileyen isteyen herkese bu mutluluğu yaşatsı,kimseye aratmasın.

Bende ilk hamileliğimde 3. ay denedikten sonra 3. ay hamile olduğumu öğrenmiştim ama kalp atışı durduğu için kürtaj oldum. Bu ay yeniden istiyoruz bakalım bu defa ne kadar zamanda olacak.

merhabalar
inş. en kısa zaman da göbişlerinizin bebişle dolması dileğiyle

ben evlenir evlenmez hamile kaldım ama maalesef boş gebelik sonucu sonlandırıldı
ondan sonra kontrollü bir şekilde önce kan testi yaptırıp vücudumun eksiklerine göre b vitamini demir ve
folik asiti sanırım 2 ay kadar kullandım sonrasında bir süre korunduk korunmayı bıraktığımız ikinci ayda hamile kaldım
regl haftamdan sonraki bir hafta içinde döllenme olmuş benim regl günüm hep 29 günde birdi ovulasyon takvimini takip etmiştim
umarım sizlere de faydası olur

eşim azospermiydi.evlenmeden önce iğne vurunuyordu,evlendikten sonra da yeni bir iğne ile tedavisine devam etti.16 aylık evliyim.ilk sperm ocak ayında çıkışı oldu.mayıs ayında 400 bine çıktı haziran da hamile kaldım.normal bir erişkin erkek 32 milyon üstü spermle işlevsel hale geliyor gebe bırakma durumu.ama tedavi ile olanlarda spermin o kadar yükselmesine gerek kalmadan hamile kalındığını görmüş olduk.normal yolla olması için bekledik.yoksa tüp bebeğe ilk sperm çıkışı ile başvurabilirdik.

öyle yada böyle Yüce Allah hiçkimseyi eşsiz,evlatsız,evsiz,işsiz bırakmasın.

bizde 4 yıllık evliyiz.evlendiğimizden beri hiç korunmadık nezaman olursa diye ama baktık olmuyor doktora gittim rahim filmi çektiler herşey açık dedi doktor.2 yada 3 ay deneyin olmazsa aşılama yaparız dedi.ama çok şükür hsgden 2 ay sonra hamile kaldım şuan 7 haftalık hamileyim...

Pek iyi bir örnek değilim ama umutsuzluğa düşenler için güzel bir örnek oldugumu düşünürüm hep.8 yıllık evliyim evliliğimin 3.yılında çocuk düşünmeye başladık,adet düzensizliğim vardı klasik olarak adet görmem için doktorum bir hap verdi,ilk adetimin hemen ertesi ayı hamileydim,mucizeydi gerçekten ama ters giden bişeyler vardı 8 haftalık kalbi atarken bebeğimin dış gebelik geçirdiğimi öğrendim,bebeğim rahim yerine malesef tüpe tutunmayı tercih etmişti,tüpümle beraber bebeğimde alındı.Artık tek tüpümle hamile kamlaya çalışacaktım ve fazlada arayı açmamam gerekiyordu malum ondan da aynı şeyi yaşama ihtimalim artmıştı.Ve beklenen oldu işyerinde birgün bayıldım,şoka girmek üzereyken iç kanama ile hastaneye kaldırıldım,diğer tüpümden hamile kalmışım yaklaşık 10 haftalık olmuş bebek ve yine dış gebelik malesef,8 ay arayla yine o tüpümde alındı.Artık tüplerim yoktu ve tüp bebekten başka bebeğim olma şansı da yoktu.Bu bölümleri kısaca geçeyim 4.tüp bebek denememde çok şükür şuan 16 haftalık hamileyim.Belki ilk yada son kez yaşıycam hamileliği ama yaşadığım bu olaylar malesef bu güzel anlarıda yaşamama engel oluyor,sürekli endişeliyim.Bebek isteyen herkese Rabbim tez elden versin inşallah,bu mübarek günlerde topikte olan olmayan herkese dua ediyoruz biz Ocak anneleri olarak...

:KK9:bizde 4 yıllık evliyiz.evlendiğimizden beri hiç korunmadık nezaman olursa diye ama baktık olmuyor doktora gittim rahim filmi çektiler herşey açık dedi doktor.2 yada 3 ay deneyin olmazsa aşılama yaparız dedi.ama çok şükür hsgden 2 ay sonra hamile kaldım şuan 7 haftalık hamileyim...:KK49:

ilk gebeliğimde ilk ay hamile kaldım nasip değilmiş 9. haftada zorunlu kürtaj oldum.. korunma süreci bittikten sonra bu defa 2. ayımda hamile kaldım inşallah sağlıkla kavuşurum:nazar::nazar::emir_bebek::nazar::nazar:Rabbim dileyen isteyen herkese bu mutluluğu yaşatsı,kimseye aratmasın.

Rabbim hayırlısıyla, sağlıklı bir şekilde evladını kucağına almanı nasip etsin.

Merhaba,

Öncelikle herkese kolay bir doğum diliyorum,sağlıkla doğsun bebişleriniz,AMİNNN:)

Bebek yapmaya karar vermek tamam da,hemen kalınılsa keşke..

Sizler de son adet tarihinize göre ne zaman hamile kalmayı başardınız ? :KK9:

Teşekkürler:KK16:

hayırlısı olsun canım.
ben 2 defa düşük yaptım şu an 3. defa hamileyim.
ilk bebeğime ilk ayda hamile kaldım.düşük yaptım.1 kere adet oldum korunmayı bıraktım.
bıraktığım ay hamile kaldım yine ilk ayda.
yine düşük oldu kürtaj oldum,3 ay sonra korunmayı bıraktım 2. ay hamile kaldım.
ben hep yumurtlama günlerimi ve belirtilerimi takip ediyodum.
birde kendini sakın şartlama hamile kalmak için.ben kendime 1 sene vermiştim korunmayı bıraktığımda
1 seneye kadar hamilelik bekliyodum ama kısmet.
zaten düşük yaptığım için yeniden hamile kalma sürecim arasında 1 sene oldu.

Bende ilk hamileliğimde 3. ay denedikten sonra 3. ay hamile olduğumu öğrenmiştim ama kalp atışı durduğu için kürtaj oldum. Bu ay yeniden istiyoruz bakalım bu defa ne kadar zamanda olacak.

kuzumm hala özelden yazamıyorum :KK43: saol önerin için o hastaneyi genel olarakta begeniyorlar zaten araştırıp gidicem canım mcxxx

Çocuğumuz olsa mı olmasa mı diye düşünürken Eylül 2013 ten sonra deneyelim dedik, 3-4 ay öncesinden folikaside başlamam gerektiği için doktora gittim, rutin muayenelerimi oldum. Doktor bana eğer ki hemen kalmak istersen bu ayın 21. ine kadar vaktin var dedi ve ben hemen istemediğim için 21 ine kadar korundum.. Sonra doktora güvenerek tehlike geçti diyerek korunmadım.. vee 23 nisan çocuk bayramında tutmuş velet :KK52: şoka girdim tabi.. Yeni yeni şoku atıyorum hatta atamıyorum desem yeridir :KK34:

Son düzenleme:
Pek iyi bir örnek değilim ama umutsuzluğa düşenler için güzel bir örnek oldugumu düşünürüm hep.8 yıllık evliyim evliliğimin 3.yılında çocuk düşünmeye başladık,adet düzensizliğim vardı klasik olarak adet görmem için doktorum bir hap verdi,ilk adetimin hemen ertesi ayı hamileydim,mucizeydi gerçekten ama ters giden bişeyler vardı 8 haftalık kalbi atarken bebeğimin dış gebelik geçirdiğimi öğrendim,bebeğim rahim yerine malesef tüpe tutunmayı tercih etmişti,tüpümle beraber bebeğimde alındı.Artık tek tüpümle hamile kamlaya çalışacaktım ve fazlada arayı açmamam gerekiyordu malum ondan da aynı şeyi yaşama ihtimalim artmıştı.Ve beklenen oldu işyerinde birgün bayıldım,şoka girmek üzereyken iç kanama ile hastaneye kaldırıldım,diğer tüpümden hamile kalmışım yaklaşık 10 haftalık olmuş bebek ve yine dış gebelik malesef,8 ay arayla yine o tüpümde alındı.Artık tüplerim yoktu ve tüp bebekten başka bebeğim olma şansı da yoktu.Bu bölümleri kısaca geçeyim 4.tüp bebek denememde çok şükür şuan 16 haftalık hamileyim.Belki ilk yada son kez yaşıycam hamileliği ama yaşadığım bu olaylar malesef bu güzel anlarıda yaşamama engel oluyor,sürekli endişeliyim.Bebek isteyen herkese Rabbim tez elden versin inşallah,bu mübarek günlerde topikte olan olmayan herkese dua ediyoruz biz Ocak anneleri olarak...

Her şerde bir hayır var derler. Tüm yaşananlara rağmen Rabbim bebeğinizi vermiş size. Belki çok üzüldünüz, ciddi yaralar aldınız, hayal kırıklıkları yaşadınız... Allah'ım bebeğini hayırlı ve sağlıklı bir şekilde kucağına almanı nasip etsin. Bebeğinizle birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu bir hayatınız olsun. Neşeniz hiç eksilmesin İnşallah.

Çocuğumuz olsa mı olmasa mı diye düşünürken Eylül 2013 ten sonra deneyelim dedik, 3-4 ay öncesinden folikaside başlamam gerektiği için doktora gittim, rutin muayenelerimi oldum. Doktor bana eğer ki hemen kalmak istersen bu ayın 21. ine kadar vaktin var dedi ve ben hemen istemediğim için 21 ine kadar korundum.. Sonra doktora güvenerek tehlike geçti diyerek korunmadım.. vee 23 nisan çocuk bayramında tutmuş velet :KK52: şoka girdim tabi.. Yeni yeni şoku atıyorum hatta atamıyorum desem yeridir :KK34:

yaşasın çocuk bayramı o zaman :KK52:
ne demişler doktora güven :KK52: bak ne güzel oldu fena mı sedacım :KK1:

kızlar bende bebek düşünmeye başladıktan tam 11 ay sonra hamile kaldım. Ama hamile kaldığım ay rahim filmi çektirmiştim. Onunda etkisi olmuş olabilir bilemiyorum yani. Tabi çok dua ettik 11 ay olmayınca adak falan adamıştık Allah ıma şükürler olsun yakında yavrumu kucağıma alıcam inşallah

X