NE YAPACAĞIMI BİLMEMEKTEN YORULDUM

simhe422

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2023
38
24
24
Selam Arkadaşlar 24 yaşındayım bir senelik evliyim 3 aylık bı oğlum var evliliğim çok hızlı oldu aşık oldumm ve hiç birşeyi düşünmeden evlendim çok ani bı şekilde üstelik annemin rızasıda yok tu sırf ben istediğim için zorla kabul etti çünkü bu aile bu çocuk sana göre değil demişti ben dinlemedim eşimin ailesi çok baskıcı çok diktatör dediğim dedik bı aile işleri bir babasıyla eşimin kaynanam zaten sürekli bizde idi ta ki ben doğum yapana kadar doğum yaptığımda kendileri memleketlerinde idi benim annem ve kız kardeşim bana bakmaya geldiler ve annem benim yanımda 40 gün kaldı.kaldi ama burnumdan geldi eşim ailesi sürekli onu doldurduğu için her günü bana zehir etti neymiş benim annem bende kalamazmis 40 gün çokmuş.ben nasıl kadınmışim iylesememisim bı turlu (sezeryan ameliyat oldum) çok saygısızlık yaptı bana ve anneme bu süre içerisinde kırkım dolmadan ailesi geldi memlekten bir iki gelip gittier sonra bı gün geldi kaynanam anneme ağıza alınmayacak hakaretler küfürler savurdu söyledi keza bana da öyle anneme küfür etti ve evden kovaladı burası onun eviymis bizim bı hakkimiz yokmuş ben annemi de aldım evi terk ettim 40 çıkmamamis çocuğumla beraber ardından eşim benimle iletişime geçti konuştuk baya beni çok sevdiğini çocuğunu çok sevdiğini bizsiz yapmayacağını bu ara da ailesi hala kavgaya devam ediyor oğlunu tehtid ediyor sen bu kadını bosamazsan sana hiç bişey vermem diyerek vs eşim artık ailesi ile bi işinin kalmadığını şuan oturduğumuz evden tasinacagimizi ailesi ile beni bir daha bı araya getirmeyeceğini söyledi sözler verdi biz üçümüz artık sadece dedi ben şartlarımi da söyledim ve eve geri döndüm evet şuan ailesi ile görüşmüyorum eve gelmiyorlar fakat eşimin bana söylediği yalanları öğreniyorum hala babası ile çalışıyor eşim hala ailesi ile görüşüyor ben buna engel olamam zaten görüşebilir ama ailesi onu doldurmaya devam ediyor torunlarını görmekte ısrar ettiler bende bı şartla kabul ettim haftada bı gün eşim evdeyken gelir 5 10 dk görür gider dedim ben yanına çıkmam ama dedim öyle görmeye başladılar bebeğimi ama eşimi sürekli dolduruyorlar eşim beni tehdit ediyor görüşeceksin mecbur boyle.olursa işin sonu kötüye gider tehditler falan yani işin özü bana o sözleri veren adam şuan yok karşımda bütün laflarını yedi bana sürekli hareket eden sözünü tumayan bencil sadece ailesini düşünen 1.senemizdi evlilik yıl dönümümuzu bile kutlamadi böyle bı adamla evliyim ve bu evliliği nasıl devam ettirebilirim nasıl bitirebilirim bilmiyorum bana yardım edin fikir verin lütfen dertleşmeye çok ihtiyaçim var

Doğru diyorsun o kadar şey yaşamışım takıla takıla buna ki takıldım dimi bende de çok akıl kalmadı açıkçasi 🥲
Eve dönerek yanlış yapmışsınız (sizin olamayan eve), üstelik annenize yapılanlardan sonra. Annenize üzüldüm. Peki siz hiç üzülmediniz mi?

Eve dönerek yanlış yapmışsınız (sizin olamayan eve), üstelik annenize yapılanlardan sonra. Annenize üzüldüm. Peki siz hiç üzülmediniz mi?
Üzülmez olur muyum hiç eve dönmeyecektim ben zaten kararlıydım o lafları anneme söyleyen kadınla benim bı ilişkim yok artık zaten yüzünü bile görmüyorum benim annem benim yanıma hergun geliyor kimse de ağzını açıp tek kelime edemez eşim bizi ikna etti geldi annemden özürler diledi anne benim annem cahildir dedi benim annemin Allah belasını versin dedi bı daha böyle bişey yaşanmayacak yaşanırsa söz ben getirp teslim edicem kızını sana dedi bizim 40 çıkmamış bı bebeğimiz vardı onun için eşime bı şans verdim bende babası Büyümüş bı kızım ve babasizlik nasıl bı duygu biliyorum ilerde evladima vericegim bı cevabim olsun diye geri döndüm ben elimden geleni yaptim kimse bana diyemez sen bı şans vermedin çocuğun için

Ben annemin gönul rızasını aldım da döndüm bu eve annem bı şans ver kızım dedi evladın için şartları da kabul etti dedi kimse kızının yuvası dağılsın istemez benim annem çok şükür benim hep arkamda oldu aynı şekilde bende onun biz bu zamanlara hep annemle beraber geldik annem benim en hassas noktam

Sizin karakterinizi bilemem ama kaynanam veya eşim benim anneme bırakın küfür etmeyi kalmasından rahatsızlık duyduğunu ima edecek bir şey söylese tüm sülalesinin ağzına s...rım. Öyle bebek falanda dinlemem. Bebekler babasızda büyüyor.
Aynı tepkileri bende verdim zaten burda sakin sakin yazdigima bakmayın kim olsa çıldır bu duruma dönme amacım ailesinin yaptığını sindirip affetmek değildi zor dönemler geçiriyorum sağlıklı kararlar vermeybiliyorum lohusalık atlattım ben yine de yorumların için teşekkür ederim iyi akşamlar

Genç yaşının cahilliği ile ailenin rızası yokken evlendin okey zaten belliymiş yaşayacakların.
Bari ilk geceden hamile kalmamak için korunsaydın adamı tanısaydın in midir cin midir.

sahiden mi ya?
neyse, küçük şeylere takılmak büyük şeylere kafa yormaktan daha az yorar.
böyle devam bence.
Buna neden takildiniz ki bu bı detaydı sadece eşimin tavriyla alakalı size detay verdim benim buraya yazma amacım sizden fikir almaktı beni yargılamaniz değil

X