ne yapacağımı bilmiyorum düğün konusunda kafam karışık

Hiç sevmem benim adıma annemin , şunun bunun karar vermesini, milletin yasayamadigi hevesi için istemediğim şey yapmayı.
Bana böyle bir teklifle gelseler
İstanbul'da arkadaşlar arasinda kına, herkesi çağıracağim belediye nikahı yapar, düğüne de o şehre giderdim. Ne var yani, kimse mi nikahla evlenmiyor? Atla deve degil ki, "ille de düğününde oynayacağım" diyen akraba için de otobüs kalkacak zaten, gelsin oynasın
Dert ettiğinizi değmez

Yani sizde memleketlerinde ki düğüne katılımda bulunuverirsiniz. Düğünlerin biri güzel olsun salonu seçin video orada çekilsin çok güzel bir gelinlik seçin. Diğerinde de gönülleri olsun . Ne olacak egleniverirsiniz. Hevesleri var hastaymış kadın belli ki . Nikahı neden ayrı istiyor aileniz ? Kına zaten ayrı olacakmış . Nikah için bir tören daha yorucu olmaz mı ?
ailem saçma sapan konuşuyor işte ben düğünde istiyorum nikahı. en son anneme alıp gidicem kocaya kaçıcam ömür boyunca bunu yaşayacaksın dedim bir şey demedi. ben kır düğünü istiyorum. sevgilim dedi ki ne istersen yani düğünüm kır düğünü olacak onların şehrinde. beni düşündüren şey yorulmak. işe girersem izin. balayına gidemeyecek olmak. hele yorulmak öyle böyle değil. nişandan, sonra uzun süre kendime gelemedim kafam yast8ktan kalkmadı bile

Bence keyifli olur ya, benim kv de kanser atlatti tam o donemdi Nisan yapmam diyorduk ama yaptım nasıl gelişti anlamadım bile
Düğün de 2 düğün oldu kınayı ilkinin sonunda yaptım nikah 2. De oldu
Ben söz vermiştim toplamda 4 günde o an hiç birseye takılmayacagim ve çok mutlu olacağım diye.
Sonra katıldığım düğünlerde anladim ki çok güzel geçmiş çok keyifli imiş ztn herkesten öyle dönüş almistim ufacık bir tatsızlık çıkmadı
Ayarlayabilirsen balayı öncesi yapın ama olmazsa da arkadaşımın bir lafı var azicik argo koy g..Ne diye aynen öyle yap tadını çıkar. Sonra doyamayacaksin
Hayatımda asla kalkıp oynamadım kendi düğünümde masalara çıkacak kıvama geldim :KK70:

Bu kadar yüz vermeyin ailenize . Sebep ne Nisan atacakmissiniz ? Bence ciddi bir konuşma yapın
sebep yok diyorum mantıklı sebep gösterin sevgilim işsiz güçsüz tekinsiz biri değil kötü alışkanlığı yok herkes tarafından sevilir. diyorum babama demek ki ben diyelim mutsuz olsam şiddet görsem boşansam baba olarak arkamda olmayacaksın diye. baştan olumsuz düşünerek beni mutsuz ediyorsun diye. işte kültür farkı din farkı. sürekli konu bu. artık karşı tarafın yüzüne bakamaz oldum.

Bi düğünün olmazsa olmazı gelinlik, onuda almayacaklarsa ne alacaklar? Sakın çekinmeyin, ne istiyorsanız söyleyin. Sonra içinizde kalır, yaşamış biri olarak yazıyorum.
tabii ki alırlar da benim beğendiğim gelinlikler 90-100 bin olduğu için..... bu yüzden kiralamayı düşünüyorum....

Bu arada mutlaka 2. Gelinliği al gelinlik 3 saat giyilen birsey değil arkadaş kuaförde başlıyor canı çıkıyor onun. Eşime herseyi akıl eden ama kendimi düşünmeyen bir salak olarak yazıyorum bunu

Hiç sevmem benim adıma annemin , şunun bunun karar vermesini, milletin yasayamadigi hevesi için istemediğim şey yapmayı.
Bana böyle bir teklifle gelseler
İstanbul'da arkadaşlar arasinda kına, herkesi çağıracağim belediye nikahı yapar, düğüne de o şehre giderdim. Ne var yani, kimse mi nikahla evlenmiyor? Atla deve degil ki, "ille de düğününde oynayacağım" diyen akraba için de otobüs kalkacak zaten, gelsin oynasın
Dert ettiğinizi değmez
ben nikah değil düğün istiyorum aslında ama kır düğünü güzel bir düğün. kınamı da arkadaşlarım arasında zenne falan çağırıp göbek atarak yapmak isterim. ama düğün kına aileler giriyor. annem diyor burda yapmazsak olmaz. e akrabalar düğüne gidecekmiş. 2 şehir olsa okey arası çok yok. ben mesela servis tutulsun hiç istemiyorum salak akrabalarımı sevmiyorum. malatyada düğün hiç istemiyorum içimden gelmiyor. ama kayınvalidem yüzünden hayır diyemiyorum. onu kırmak istemiyorum.

Bence keyifli olur ya, benim kv de kanser atlatti tam o donemdi Nisan yapmam diyorduk ama yaptım nasıl gelişti anlamadım bile
Düğün de 2 düğün oldu kınayı ilkinin sonunda yaptım nikah 2. De oldu
Ben söz vermiştim toplamda 4 günde o an hiç birseye takılmayacagim ve çok mutlu olacağım diye.
Sonra katıldığım düğünlerde anladim ki çok güzel geçmiş çok keyifli imiş ztn herkesten öyle dönüş almistim ufacık bir tatsızlık çıkmadı
Ayarlayabilirsen balayı öncesi yapın ama olmazsa da arkadaşımın bir lafı var azicik argo koy g..Ne diye aynen öyle yap tadını çıkar. Sonra doyamayacaksin
Hayatımda asla kalkıp oynamadım kendi düğünümde masalara çıkacak kıvama geldim :KK70:
ya biz de ertelemeyi düşünüyorduk hep ama olmuyor. 2 kere kanser atlattı benim kayınvalidem 2 göğsü de alındı. onun iyileşmesini bekliyorduk bir şeyler için görümcem de dahil. aldı bizi karşısına ben sizi sağlığımda mutlu görmek istiyorum artık benim ne olacağım belli değil sürekli bir yerim gidiyor. ertleme yapmayın. önce görümcem evlendi şimdi de ben. normal nir kaynanam olsaydı sana ne beeee derdim ama onu kırmak içimden gelmiyor. böyle olursa izin vs mecbur balayı iptal olacak. o da içimden asla gelmiyor (

Bu arada mutlaka 2. Gelinliği al gelinlik 3 saat giyilen birsey değil arkadaş kuaförde başlıyor canı çıkıyor onun. Eşime herseyi akıl eden ama kendimi düşünmeyen bir salak olarak yazıyorum bunu
zaten beğendiğim gelinlikler aşırı aşısı gösterişli yani onu Malatya'da giyme ihtimali sıfır. bu yüzden kına ve gelin alma için beyaz iki elbise aldım. bir de kiralama olduğu için mecbur 2. şart. valla benim gözümü yorgunluk korkutuyor. 3. bu yüzden saçma geliyor. bu arada ben de aşırı oynak biriyim 🤣 nişanda yerlerde süründük sürekli oynadım. ardından meyhaneye götürdü bizi eniştesi. orada en son ben de masa üstündeydim. ama acısı ağır çıktı

zaten beğendiğim gelinlikler aşırı aşısı gösterişli yani onu Malatya'da giyme ihtimali sıfır. bu yüzden kına ve gelin alma için beyaz iki elbise aldım. bir de kiralama olduğu için mecbur 2. şart. valla benim gözümü yorgunluk korkutuyor. 3. bu yüzden saçma geliyor. bu arada ben de aşırı oynak biriyim 🤣 nişanda yerlerde süründük sürekli oynadım. ardından meyhaneye götürdü bizi eniştesi. orada en son ben de masa üstündeydim. ama acısı ağır çıktı

Yok düğün ve nisan daha farklı düğünde hersey bittiği için aşırı rahatlık oluyor. Birde sen ilgilenmiyorsun ztn
Balayı konusunda da takılma madem kimseyi ilgilendirmiyor

2 kere kira parası vermek yerine satın almak daha mantıklı değil mi? Pahalı diyorsunuz da iki düğün yapacak adamlar gelinliğinizi mi alamayacak? Ev küçükse kv evine falan bırakırsınız illa bulursunuz yolunu.
Bizim düğün sadece eşimin memleketinde oldu düğün o kadar yorucu iş ki iki tane yapana saygı duyarım

a
2 kere kira parası vermek yerine satın almak daha mantıklı değil mi? Pahalı diyorsunuz da iki düğün yapacak adamlar gelinliğinizi mi alamayacak? Ev küçükse kv evine falan bırakırsınız illa bulursunuz yolunu.
Bizim düğün sadece eşimin memleketinde oldu düğün o kadar yorucu iş ki iki tane yapana saygı duyarım
iyi de nasıl dicem bana gelinlik alın diye ben kendim kiralamayı düşünüyordum gelinliği karşı taraf mı alıyor. bana aşırı saçma geliyor tüm kardeşleri tüm kuzenleri İstanbuldayken gidip deprem olmuş şehirde deprem yapmaları. hiç içime sinmiyor. sevgilim de diyor çok istemiyorsan konuşurum ama bu sefer de sorun çıkarmış olurum. kaynanamı üzmek istemiyorum. henüz zaman var ama çalışma ihtimalim de var. akışına bırakmıyorum bi türlü

Yok düğün ve nisan daha farklı düğünde hersey bittiği için aşırı rahatlık oluyor. Birde sen ilgilenmiyorsun ztn
Balayı konusunda da takılma madem kimseyi ilgilendirmiyor
önceden düğünü orda yapmayı ailem kabul etmiyo
ya benim yaşadığım şehirde kına olacak ertesi gün düğün ondan sonra koştur koştur oraya gidilip düğün olacak. sonra biz balayına gideceğiz ki balayına kültür turu düşünüyoruz deniz tatili düşünmüyoruz
ya da önce kendi düğünüm olacak sonra 1-2 ay sonra Malatya düğünü. onu da yine ailem saçmalama diyor. bana kalsa kına bile yapmak istemiyorum.

önceden düğünü orda yapmayı ailem kabul etmiyo
ya benim yaşadığım şehirde kına olacak ertesi gün düğün ondan sonra koştur koştur oraya gidilip düğün olacak. sonra biz balayına gideceğiz ki balayına kültür turu düşünüyoruz deniz tatili düşünmüyoruz
ya da önce kendi düğünüm olacak sonra 1-2 ay sonra Malatya düğünü. onu da yine ailem saçmalama diyor. bana kalsa kına bile yapmak istemiyorum.

Konu ile alakalı değil ama balayında kültür turu o günlerin anlam ve önemi acısindan cok alakasız :KK70:

X