ne yapacağımı bilmiyorum düğün konusunda kafam karışık

yurtdışına gideceğiz aslında öyle kültür turu deniz tatili istemedim ama sanırım dinlenme olarak o daha iyi oluyor

Yurt dışı da pek uygun değil aslında yani olabildiğince lüks bir mekanda keyfiniz nasill isterse öyle geçen bir kaç gün olmalı. Evet bizde çevreyi gezmistik ama kendi istediğimiz zaman ve çok az süre
Denizde manzara ve ortam güzelliği açısından uyumlu olduğu için genelde tercih edilir

Arkadaşlar herkese merhaba yine aşırı konu açtım herhalde. doğru yer mi onu da bilmiyorum.
seneye düğün var nişanlıyım. Sevgilimin memleketi yaşadığı yerden farklı. ben memleketimde yaşıyorum. Düğün için konuşuyoruz bu aralar. ailesi 2 tane düğün istiyor hem kendi yaşadıkları şehirlerinde hem memleketlerinde. bir de benim yaşadığım yerde kına gecesi olacak tabii ki. Ben bunu istemiyorum. Ayrı ayrı yorulmak bana korkunç geliyor. birincisi gelinlik kiralayacağım. yani 2 düğün için ayrı gelinlik bulmam şart olacak. üst üste zaten olması imkansız. kına bile 1 hafta arayla olur gibi. ve balayına gideceğiz. ne ara gideceğiz balayına. balayından gelip 2. düğün yapılır diyor sevgilim. Gelinlik kiralama diyenler için henüz yaşayacağım ev belli değil daha önceki konumu bilen bilir. o evde yaşarsam koymam imkansız. ayrıca gelinlik fiyatları malum. güzel bir gelinlik istiyorum ve satış fiyatları çok çok yüksek. 1/4 oluyor kiralama ücreti.
Nişan yaptım düğün gibi ve 1 hafta kendime gelemedim aşırı yoruldum stress yaptım. Kayınvalidemler beni üzmüyor aşırı derecede bonkörler nişanlık sürecinde. çok da hevesleri var uğraşıyorlar. kayınvalidem kanser atlattı. çok sağlıklı değil. yakın zamanda öleceğini düşünüyor. bu yüzden onu kırmak istemiyorum. saçma mı düşünüyorum bilmiyorum sonuçta benim düğünüm. 2 düğün yapma sebepleri tamamen memleket farkı. servis tutulacak seviyede değil. ama amcaları teyzeleri dayıları vs hep kendi yaşadıkları şehirde. Co Uzak akrabalar var. daha bugün telefonda konuşurken anlattı bana adetlerini. orada onların dini nikahı kıyılıp yemek verilecek akşamında da salon tutacaklarmıs. deprem bölgesi olduğu için düğün salonu var mı onu bile bilmiyorum. Ben sevgilime iki düğün yorucu olmaz mı dedim. sonuçta bir kere evleniyoruz bizde hep böyle dedi. kız kardeşi evlendi ona bile 2 yerde kına yapıldı. nikahı ayrı düşünmüyorum. ama annemler de nikahı ayrı istiyor. Sürekli sorun çıkaran gelin mi olacağım bilmiyorum ama ne denilse karşı çıkmak istiyorum. her şey gözüme batıyor. Düğünü takı için istiyorlar sanırım ama yani deprem bölgesinde zaten insanların parası kalmadı diye düşünüyorum. Akrabalarla bir olmak istiyorlar herhalde. Benim yaşadığım şehirden otobüs tutulacak benim akrabalarım için. mesela bunu da istemiyorum. beni seven kendi gelir diye düşünüyorum. sevmeyen de gelmesin istiyorum. tuhaf mı düşünüyorum?
Kaynana dağıttı altınları toplama derdinde onun için kendi memleketinde de düğün istiyor bence kaynana haklı gençsin yorgunluğu kaldırılsın ,naz yapma

Yurt dışı da pek uygun değil aslında yani olabildiğince lüks bir mekanda keyfiniz nasill isterse öyle geçen bir kaç gün olmalı. Evet bizde çevreyi gezmistik ama kendi istediğimiz zaman ve çok az süre
Denizde manzara ve ortam güzelliği açısından uyumlu olduğu için genelde tercih edilir
daha önce çok tatile gittik beraber deniz vs. ben sevmiyorum deniz tatilini ya güneş yakıyor ne kadar Korunuyor olsam da cildim su topluyor hep. zehir oluyor bana ilk 2 gün bu yüzden ben İtalya'ya gitmeyi istiyorum balayı için bakınca hatta Türkiye'de balayı ile aynı fiyata denk geliyor

Kaynana dağıttı altınları toplama derdinde onun için kendi memleketinde de düğün istiyor bence kaynana haklı gençsin yorgunluğu kaldırılsın ,naz yapma
işte deprem oldu millette para kalmamıştır diye düşünüyorum. bizden önce kuzeni evlenecek o nasıl yapacak ona bakacağım. hani belki zamanla fikrim değişir. burdaki yorumlar da etkiledi cidden balayı sonrası aşırı komik olur düğün

bi yazdıklarına baktım da çok mesajın gönül muradını:KK70: bulmakla ilgili dua etmek. işin dualara kalmış yani üzücü. bu yüzden gelip burda böyle konuşman tuhaf. kimin ne olduğu belli
Hanımefendi siz gerçekten sorunlusunuz herhalde.... Bence öyle yani😁Gönlümün muradı benim zaten var,nasipte olursa evlenirim de... Neden üzücü olsun. Sizin de belli cjrjfjfjf

Hanımefendi siz gerçekten sorunlusunuz herhalde.... Bence öyle yani😁Gönlümün muradı benim zaten var,nasipte olursa evlenirim de... Neden üzücü olsun. Sizin de belli cjrjfjfjf
işte senin iş dualara kalmış belli ki diyorum bu yüzden gelip burda bana saçma sapan konuşuyorsun. üsluba bak ben senin seviyene inmeyeceğim. durup dururken neden tetiklendin anlamış değilim birden bire hakaret edip saçma sapan konuşuyorsun ister 10 düğün yaparım ister yapmam. çok şükür param da var gencim de sevdiğim de var.

işte senin iş dualara kalmış belli ki diyorum bu yüzden gelip burda bana saçma sapan konuşuyorsun. üsluba bak ben senin seviyene inmeyeceğim. durup dururken neden tetiklendin anlamış değilim birden bire hakaret edip saçma sapan konuşuyorsun ister 10 düğün yaparım ister yapmam. çok şükür param da var gencim de sevdiğim de var.
Aynen knk ok. Sen haklısın

Allah Allah ben evlenirken kiralama ve alma arasında öyle çok büyük farklar yoktu. Emin misiniz çok şaşırdım
internetten baktığım zaman gelinlik kiralama 10-15 ama asıl almak istersen 60-75-100 sorduğum butiklerde de öyle. bir de gelinlik nerede saklanacak ya ben nişan söz elbisemi bile kiraladım

iyi de nasıl dicem bana gelinlik alın diye ben kendim kiralamayı düşünüyordum gelinliği karşı taraf mı alıyor. bana aşırı saçma geliyor tüm kardeşleri tüm kuzenleri İstanbuldayken gidip deprem olmuş şehirde deprem yapmaları. hiç içime sinmiyor. sevgilim de diyor çok istemiyorsan konuşurum ama bu sefer de sorun çıkarmış olurum. kaynanamı üzmek istemiyorum. henüz zaman var ama çalışma ihtimalim de var. akışına bırakmıyorum bi türlü
O sana gelinlik sen ona damatlık alıyorsun genelde böyledir. Sizin o taraflarda belki böyle değildir bilmiyorum ama genelde böyle yaparlar. Çok takılma ama makul bir şey seçip alabilirsin illa pahalı olmadına gerek yok

Yapmak istiyorlarsa yapsinlar masrafindan sizene tek gelinligi uzun sure kiralayin insanlarin hevesini kirmayin

O sana gelinlik sen ona damatlık alıyorsun genelde böyledir. Sizin o taraflarda belki böyle değildir bilmiyorum ama genelde böyle yaparlar. Çok takılma ama makul bir şey seçip alabilirsin illa pahalı olmadına gerek yok
hiç bilmiyorum nasıl oluyor cidden. beğendiğim tüm gelinlikler pahalı beğenmiyorum ucuzu. çok ayrıntılı bir araştırma yapmadım henüz. gidip bana onu alın diyemem ama utanırım. 14 gün fakan kiralama seçeneği varmış

Yapmak istiyorlarsa yapsinlar masrafindan sizene tek gelinligi uzun sure kiralayin insanlarin hevesini kirmayin
işte beğendiğim gelinlikler onların istediği gibi düğününe göre değil onların hevesleri var da ben evleniyorum bu yüzden içimde kstek yok zoraki olacak resmen. ama dediğiniz gibi heves kırmak istemiyorum. zaten sıkıntı zaman yani

hiç bilmiyorum nasıl oluyor cidden. beğendiğim tüm gelinlikler pahalı beğenmiyorum ucuzu. çok ayrıntılı bir araştırma yapmadım henüz. gidip bana onu alın diyemem ama utanırım. 14 gün fakan kiralama seçeneği varmış
Yani senin demen değil de aile görüşmesinde konuşulmadı mı hiç? Ben bu konuları eşimle konuşarak hallettim. Siz de nasıl oluyor diye sordu iç anadoluluyuz biz onlar batıdan bir şehirden o yüzden hiç bilmiyordu sorarak beraber hallettik. Nişanda da düğünde de birbirimize kıyafetleri aldık.

X