ne yapacağımı hiç bilmiyorum, lütfen yol gösterin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kaç yıllık kocamla bile yedi yıl sonrasını bu kadar konuşmuyorum ya.
yedi yıl sonrasını değil, ilişkinin başındayken ilerleyen süreçte birbirimizden ne beklediğimizi öğrendik sadece. siz sizinle dünya görüşü aynı olmayan birini ister miydiniz? konuşmasam belki bu oroblem 1 sene sonra ortaya çıkacaktı, rahatsız olacaktık o da ben de. bazı şeylerin baştan net olmasını
E demişsiniz işte,
Şu laf sizden çıkmadı mı?

Gayet açık bir şekilde söylemişsiniz. Böyle hayat mı geçer?

Nasıl bir sevmek anlamadım, dokunmam etmem - öpmem, yanında bol ve kapalı giyerim , katıyim, tabularim var, dokunursa kirli hissederim...
Böyle sevmek mi olur. Valla kadın halimle bana böyle gelen adamı yedi gün yanımda tutmam.
Bu arada yaşınız daha 18 , cokkk gencsiniz. Tabii ki bu yaşta hazır hissetmiyorsaniz adamın keyfi için sevişmeyin ama adamın yedi yılına ipotek koymak, 7 yıl ellesmek de yok demek, adama sapık hissettirmek de hiç hoş değil.
Madem öyle terket adamı. Oynasmak dine uygun değilse elin erkeğiyle 7 sene gezip tozmak,yanaktan öpmek de uygun degil. Terket adamı,kendini erkeklere kapa. Evlenme çağında birini bulur evlenirsin. Ya da bu adamı bir yoklarsin.
Yazık günah valla, ülkede nasıl yokluk varsa adam '7 sene anca yanaktan' diyen kizin bile peşinde koşan var
o dediğimi sinirle dedim bana da garip geldi demişim zaten..kendimi koruma içgüdüsüyle aöyledim. söylediklerinizde elbette haklısınız ama biraz zaman geçsin dedim sonra kendisine. 3.5 aydan öpme öpüşme muhabbeti konuşmamak istemek normal değil mi? belki ileride fikrim değişir bilmiyorum…kötü niyetli biri değilim…sadece korkuyorum

ben 18 yaşında üniversite birinci sınıf öğrencisiyim. sevgilim de üçüncü sınıf ve 20 yaşında. çok iyi bir bölümde okuyoruz. 3,5 aylık bir ilişkimiz var. ben onun ikinci, o benim ilk sevgilim. haliyle bende inanılmaz bir tecrübesizlik var. ilk sevgili olduğumuzda (belki size saçma gelir, olmaz dersiniz ama) ciddi düşüneceksek başlayalım minvalinde konuştuk ikimiz de. şahsen ben okuldan birini bulup evlenmek isterim hayat arkadaşım meslektaşım olsun bazı yolları beraber geçelim isterim.
her neyse, biz 2 aydık uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz. bana inanılmaz değer veriyor, bu süreç içinde cinsellik içeren bir konuşma açmamıştır, elimi tutmak için erken dediğimde saygı duyup tutmadı, iznim olmadan sarılmadı vs. eski sevgilisinden bir kere kötü bahsetmedi, öyle ortamcı bir tip değil az çok anlarsınız muhafazakar bir ailenin haylaz çocuğu diyebiliriz. aile yapılarımız da çok benziyor zaten.
gelgelelim konuya. ben sevgilimle cinsellik konuşurken çok utanıyorum. bir iki hafta önce başka bir mevzudan konu açıldı, onun üzerine “sana bir şey sormak istiyorum ama daha erken mi bilmiyorum.” diye söze başladı. onun utandığını anlayınca “evlilik öncesi bir şeyler yaşamaktan mı bahsediyorsun” diye ben atladım rahatlatmak için. aynen fikrini merak ettim dedi, ben de evlilik öncesinde cinsel bir birleşmenin asla mümkün olmayacağını, bunun kadın için bir tabu olduğunu ve en başında bu çok mahrem şeyin sadece kocam için kalması gerektiğini söyledim. anlayışla karşıladı, hiç laf etmedi, benim de öyle bir beklentim yok dedi. ama ben biraz fazla sert çıktım, evlenene kadar (bu en iyi ihtimalle 7 seneyi bulacaktır) yanağımdan öpmek dışında bir şey yaşayamayız dedim bir anlık sinirle. açıkçası bu bana bile saçma geldi ama öyle büyütülmüşüm biraz bir de ilk ilişkim sonuçta. o bu konuda benden daha rahat. “beni yanlış anlamanı istemirorum ama ben seni düşünüyorum hep, başkasını değil. bir şeyler yaşayacaksam sadece seninle yaşamak istiyorum. öpmek, öpüşmek dokunmak…her şeyin bir zamanı var ama ben 7 senenin bunun için çok uzun olduğunu düşünüyorum” dedi. ben açmasam belki açılmayacak bir konuydu ama sonuçta sevgiliyiz, bu konular ve beklentilerimiz de konuşulmalı. “benim de senin de bazı ihtiyaçların olacak, tamam seks yapmayalım ama ben 7 sene boyunca sana elimi bile nasıl sürmeyeceğim”e getirdi. istemediğim bir şeyi bana zorla yaptıracak bir adam değil. “sen öyle diyince ben kendimi suçladım çekici bulmadığını düşündüm” dedi buna ayrı bir üzüldüm. çünkü ben de her gece onun hayalini kuruyorum, nasıl öpeceğimi nasıl seveceğimi…sadece daha önce yaşamadığım için elini bile tutsam kirlenecekmişim gibi geliyor. sizce erkek arkadaşımın dedikleri mantıklı mı? her sevgilinin yaşadığı şeyler aslında ama ben görmediğim/deneyimlemediğim için garip geliyor. ben erkek arkadaşımın yanında hep çok bol ve çok kapalı giyindim, vücudumu o sevsin, o baksın isterim orası ayrı ama bunu istediğim için bile kendimi kötü hissediyorum. sizce onunla bunu nasıl konuşmalıyım? o hayat görüşü olarak biraz daha “gençliğimde her şeyi yaşayayım, pişman olmayayım” kafasında, ben öyle değilim daha temkinliyim. bekaretle alakalı bir sıkıntım yok, ondan eminim oraya çekmeyelim de konuyu. bekaretimi bozacak ona yeltenecek bir adam değil. ama sizce zamanla öpmem, dokunmam bile sorun mudur? ya da kötü şeyler midir :KK43: ondan ayrılırsam kendimi kirlenmiş hissederim diye korkuyorum sadece…
Cinsel ilişki kadın yapınca daha çok erkeğe bağlar ama erkek açısından erkek dokundukça uzaklaşıyor nasıl olsa elde ettim düşüncesi var birazda yani merak ettiğini seviyor peşinden koşuyor,elde edince de heyecanı kayboluyor uzaklaşıyor keşke bunu şimdiden konuşacağına zamana biraksaydi ne bilim bir erkek ciddi düşündüğü bir kadını evlilik öncesinde yatakta hayal etmez etsede yaşar tüm cinselliği bir süre sonra çeker gider genede sizin kararınız ama karşınızdaki bir erkek ve nefsine düşkündür erkekler....

Sevdigimize, dokunmayip da ne yapacagiz acaba? Biblo diye gümüslügün icine mi koyacagiz?
Şuna okeyim, bi tarafın rızası yoksa, diğer taraf da ben beklerim diyorsa tamam.

Ama bu cümle öyle kullanılıyor ki sanki sevdiğim adamı alacağım bürokratik anlaşmalar imzalayıp beyaz sarayda koca masaların 2 ucunda siyaset yapacağım. Hayret

Cinsel ilişki kadın yapınca daha çok erkeğe bağlar ama erkek açısından erkek dokundukça uzaklaşıyor nasıl olsa elde ettim düşüncesi var birazda yani merak ettiğini seviyor peşinden koşuyor,elde edince de heyecanı kayboluyor uzaklaşıyor keşke bunu şimdiden konuşacağına zamana biraksaydi ne bilim bir erkek ciddi düşündüğü bir kadını evlilik öncesinde yatakta hayal etmez etsede yaşar tüm cinselliği bir süre sonra çeker gider genede sizin kararınız ama karşınızdaki bir erkek ve nefsine düşkündür erkekler....
yatak muhabbeti açmadı, sadece sana dokunmak öpmek isterim bundan daha doğal ne olabilir seni isterim fiziğini görmek isterim dedi sadece.

yedi yıl sonrasını değil, ilişkinin başındayken ilerleyen süreçte birbirimizden ne beklediğimizi öğrendik sadece. siz sizinle dünya görüşü aynı olmayan birini ister miydiniz? konuşmasam belki bu oroblem 1 sene sonra ortaya çıkacaktı, rahatsız olacaktık o da ben de. bazı şeylerin baştan net olmasını

o dediğimi sinirle dedim bana da garip geldi demişim zaten..kendimi koruma içgüdüsüyle aöyledim. söylediklerinizde elbette haklısınız ama biraz zaman geçsin dedim sonra kendisine. 3.5 aydan öpme öpüşme muhabbeti konuşmamak istemek normal değil mi? belki ileride fikrim değişir bilmiyorum…kötü niyetli biri değilim…sadece korkuyorum
@bittimsizdevamedin , 90"lı yıllarda bile, öpüsmek icin 3-5 ay gayet yeterli bir süreydi. Partneriniz cok uzun bile beklemis. Tabi, herkesin norm'u kendine.

Bence sizin iyi bir psikolojik yardım almanız lazım, öğrenci işleri bu konuda yardımcı olabilir. Bu adam ve yedi sene için değil. Dokunulursam kirlenirim , diye korkuyorsunuz. Değerinizi başkasının sizi ellemesi üzerine hissediyorsunuz. Bir şey yaşayıp ayrilsaniz kendinizi kullanılmış hissedeceğinizi düşünüyorsunuz.
Hiç bir kimse sizin değerinizi düşüremez. Nasıl sevgilinizle yakın olunca zevk alıyorsanız bir şey yaşayınca da zevk alacaksınız ..yani sonrasinda 'kullanildim' diye düşünmeniz çok yanlış olur.
Bunlar hiç sağlıklı hisler değil ki.
Bu kadar tabunun sonu vajinusmus.

Toplum normları "ben böyle düşünmüyorum" diye inkar edilecek şeyler değildir.

Yüksek öğrenim Kız yurdunda yönetim memuru olarak çalıştım. Bu şekilde kayan çok hayat gördüm. Toplumun çok az bı kısmı sizin dediğiniz kafada. Herkese kendi doğrularını genel geçer kuralmiş gibi dikte etmek kimseye bişey kazandırmaz..

Konu sahibi muhafazakar ailelerimiz var derken üstelik...
Toplum normları "ben böyle düşünmüyorum" diye inkar edilecek şeyler değildir mi?

Toplum nedir,kimlerden oluşur,belli bir kesimin zihniyetine "norm" denilebilir mi? En başşşta sözleriniz norm mu?Norm kelimesi hakkında tarayıcı cümlesi ötesinde bilgi sahibi olduğunuzu sanmıyorum.

Konuya yorumum şu olur. Siz cinsellik ve fazla yakınlaşma istemiyorsanız 7 sene 7 sene diye de belirtemezsiniz kusura bakmayın. İstememenize saygım sonsuz bu arada kendince herkesin bir penceresi ve haklı gördüğü kısım vardır. Ama bu fikirde iseniz de sözleşme imzalar gibi 7 sene boyunca "iki yanak bir dudak no yatak" diyemezsiniz.

İlişkinin en başında bu gizli ısrara maruz kalmanız düşündürücü,işkillendirici ve yine ilişkinin en başında sizin bunu açıkça belirtebiliyor olmanız güzel aslında. Ama dediğim gibi bu konu çok kişiye has. Siz istemiyorsunuz,o istiyor. Çok önemli ve hassas bir konuda fikir birliği zor. Ne sizin cıssss deme hakkınız var ne onun yatak döşek demeye. İkinizinde karşı tarafın farklı düşündüğü bu konuda ısrarcı ve kuralcı olmak haddiniz değil. Bence yolları ayırın,çünkü sık sık gün yüzüne gelebilecek bir konu. @bittimsizdevamedin

Bence sizin iyi bir psikolojik yardım almanız lazım, öğrenci işleri bu konuda yardımcı olabilir. Bu adam ve yedi sene için değil. Dokunulursam kirlenirim , diye korkuyorsunuz. Değerinizi başkasının sizi ellemesi üzerine hissediyorsunuz. Bir şey yaşayıp ayrilsaniz kendinizi kullanılmış hissedeceğinizi düşünüyorsunuz.
Hiç bir kimse sizin değerinizi düşüremez. Nasıl sevgilinizle yakın olunca zevk alıyorsanız bir şey yaşayınca da zevk alacaksınız ..yani sonrasinda 'kullanildim' diye düşünmeniz çok yanlış olur.
Bunlar hiç sağlıklı hisler değil ki.
Bu kadar tabunun sonu vajinusmus.
ya cok yaşa yengenç. Bu cinsellik algisinin sonu vajinismus yazmak üzereydim.

Toplum normları "ben böyle düşünmüyorum" diye inkar edilecek şeyler değildir mi?

Toplum nedir,kimlerden oluşur,belli bir kesimin zihniyetine "norm" denilebilir mi? En başşşta sözleriniz norm mu?Norm kelimesi hakkında tarayıcı cümlesi ötesinde bilgi sahibi olduğunuzu sanmıyorum.

Konuya yorumum şu olur. Siz cinsellik ve fazla yakınlaşma istemiyorsanız 7 sene 7 sene diye de belirtemezsiniz kusura bakmayın. İstememenize saygım sonsuz bu arada kendince herkesin bir penceresi ve haklı gördüğü kısım vardır. Ama bu fikirde iseniz de sözleşme imzalar gibi 7 sene boyunca "iki yanak bir dudak no yatak" diyemezsiniz.

İlişkinin en başında bu gizli ısrara maruz kalmanız düşündürücü,işkillendirici ve yine ilişkinin en başında sizin bunu açıkça belirtebiliyor olmanız güzel aslında. Ama dediğim gibi bu konu çok kişiye has. Siz istemiyorsunuz,o istiyor. Çok önemli ve hassas bir konuda fikir birliği zor. Ne sizin cıssss deme hakkınız var ne onun yatak döşek demeye. İkinizinde karşı tarafın farklı düşündüğü bu konuda ısrarcı ve kuralcı olmak haddiniz değil. Bence yolları ayırın,çünkü sık sık gün yüzüne gelebilecek bir konu. @bittimsizdevamedin
ben kötü biri değilim, sadece zaman isterim bazı şeyler için. ama cinsel ilişki benim için ağır bir konu. diğerleri için vakit vermen lazım diyorum hep.

ben kötü biri değilim, sadece zaman isterim bazı şeyler için. ama cinsel ilişki benim için ağır bir konu. diğerleri için vakit vermen lazım diyorum hep.
Ben kötüsün demedim ki ablacım😊ağır bir konu olduğunun farkındayım. Ben de tam bu yüzden farklısınız diyorum işte. Öyle oturup konuşup uzlaşılacak bir şey değil bana göre.

yedi yıl sonrasını değil, ilişkinin başındayken ilerleyen süreçte birbirimizden ne beklediğimizi öğrendik sadece. siz sizinle dünya görüşü aynı olmayan birini ister miydiniz? konuşmasam belki bu oroblem 1 sene sonra ortaya çıkacaktı, rahatsız olacaktık o da ben de. bazı şeylerin baştan net olmasının iyi olduğunu düşünüyorum
Cinsellikle ilgili bakış açısı böyle iş görüşmesi gibi konuşularak anlaşılmaz. Sinemada yalnız kaldığınızda filan aradaki elektrikten hafifçe kafayı çevirmekten falan filan anlaşılır bunlar, siz suyunu çıkarmışsınız. Ayrıca 20 yaşındaki birinin bakış açısı yedi yıl içinde yedi takla atar. 18 yaşında bu hayatı noter gibi düzenleme planlama tavrınız olgunluk değil saçmalık bayaaa

Cinsellikle ilgili bakış açısı böyle iş görüşmesi gibi konuşularak anlaşılmaz. Sinemada yalnız kaldığınızda filan aradaki elektrikten hafifçe kafayı çevirmekten falan filan anlaşılır bunlar, siz suyunu çıkarmışsınız. Ayrıca 20 yaşındaki birinin bakış açısı yedi yıl içinde yedi takla atar. 18 yaşında bu hayatı noter gibi düzenleme planlama tavrınız olgunluk değil saçmalık bayaaa
Uzak mesafe olunca elektrik de olmuyor henüz, doğrudur fikirler değişir. Biz de zamana bırakırız bazı mevzuları

Eğer cinselliğin sadece kocanla yaşamak istiyorsan kesinlikle isteklerinden ödün verme asla unutma ki bugün yanımızda olan bize sözler veren insanlar yarın herhangi bir sebeple hayatımızda olmayabilir ayrılık ölüm vb sebeplerden bahsediyorum 7 yıl uzun bir süreç ve cinselliğin bir çiftin ilişkisinin gerçekten çok büyük bir parçası ama evli değilse olmazsa olmazı değil 5 seneden uzun süre sevgili olup cinsellik yaşamayan arkadaşlarım var sana ve isteklerine saygı duyuyorsa hayatının bir parçası olur duymazsa ne kadar birbirinizi seviyor da olsanız hiç kimse vazgeçilmez değildir karşısınıza hem seveceğiniz hem isteklerinizin uyuşacağı trilyon tane erkek çıkar unutmayın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X