Davranış Bozuklukları Ne yapacağımı şaşırdım..

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Bicarebirkizcee

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2019
68
47
30
Arkadaşlar merhaba..

23 aylık bir oğlum var yaklaşık 1 aydır sürekli saldirganlasmaya başladı yani nasıl desem bazen bi anda bazen de oynarken tırmalıyor ısırıyor vuruyor ve bunu ben dahil herkese yapıyor küçük çocuk vs. Ne yapacağımı şaşırdım herkes normal flan diyor ama nasıl davranacağımı şaşırdım güzelce konuşuyorum anlatmaya çalışıyorum fakat anlamıyor bazen canım yandığında sesimi yükseltiyorum sonra üzülüyorum bağırmayan anne olmayı çok istiyorum fakat elimde olmadan sesimi yükseltiyorum
Böyle bi durum yasayan oldu mu neler yapmam lazım?

Arkadaşlar merhaba..

23 aylık bir oğlum var yaklaşık 1 aydır sürekli saldirganlasmaya başladı yani nasıl desem bazen bi anda bazen de oynarken tırmalıyor ısırıyor vuruyor ve bunu ben dahil herkese yapıyor küçük çocuk vs. Ne yapacağımı şaşırdım herkes normal flan diyor ama nasıl davranacağımı şaşırdım güzelce konuşuyorum anlatmaya çalışıyorum fakat anlamıyor bazen canım yandığında sesimi yükseltiyorum sonra üzülüyorum bağırmayan anne olmayı çok istiyorum fakat elimde olmadan sesimi yükseltiyorum
Sakin olun. Geçecek bu davranışları. Öyle yaptığı zaman ilgilenmeyin ve istediği şeyi yapmayın.
Ben bazen sinirlendiği zaman sarılıyorum. İşe yarıyor genelde.

Arkadaşlar merhaba..

Iki yaş sendromu olabilir mi? Bu donemde biraz hirçınlaşmaya ve zıt girmeye başlıyorlar. Yeğenim de o donemde daha fevriydi. Tablet telefon kullaniyorsaniz ya da tv de savaş filmi silahli şeyler görüyorsa etkilenebilir. Davranışina yansıyabilir cocugun. O donem abimler tv izlerken dikkat etmeye basladilar ve tablet olayini da sınırlardılar . Zamanla düzeldi. Aklıma bu geldi. Umarim yardımcı olur

İki yaş sendromu hoşgelmiş.
Bolca makaleleri, uzman önerilerini okuyun.
Bana bir faydası olmadı çünkü önerilerin hepsine kapalı bir çocuğum var ama sizinkinde işe yarayabilir.
Bu bir süreç, geçeceğini unutmayın.
Ha bir de inşallah 3 yaş sendromuna girmez, biz o evredeyiz 2 den daha beter bir şey!

Nasıl söylesem daha çok kızgınlık gibi değilde oynamak olarak algılıyor bunu hani böyle bazen oynaşırız ya çocuklarla öpüp koklamak isteriz o esnada yüzümü tırnaklarıyla yırtıyor suratım harita gibi oldu gulsemmi aglasammi 🤔

Arkadaşlar merhaba..

Bizdede var bitane. Dünyaya zarar vermek icin gelmiş bir oglan çocugu. Gecen gun arkadsimin elinden telefonu aldigi gbi duvara firlatmiş. Arkadasim hersey iki sn de oldu anlamadim diyor. Yigenim sayilir bende severim kendisini ama cok agresif hic farkinda olmadan buyuk adam gbi yumruk atiyor. Pedagog ile gorustuler defalarca ya ilac baslicaz ya da bu sekilde devam edecek buyuyene kadar demiş. Arkadssim ilac kullandirmak istemedigi icin mecburen cekiyoruz şuan.

Arkadaşlar merhaba..

Bence 2 yaş sendromu. Genelde bu dönemlerde olur bu davranışlar. Ben de yaklaşıyor ne yapacağım diye düşünüyorum hiç tahammül edebilecek gibi değilim :KK43: Allah kokaylık versin inşallah kolay atlatır.

İki yaş sendromu hoşgelmiş.
Bolca makaleleri, uzman önerilerini okuyun.
Bana bir faydası olmadı çünkü önerilerin hepsine kapalı bir çocuğum var ama sizinkinde işe yarayabilir.
Bu bir süreç, geçeceğini unutmayın.
Ha bir de inşallah 3 yaş sendromuna girmez, biz o evredeyiz 2 den daha beter bir şey!

3 yaş da mı var yahu :KK43: bu ne böyle. Bu sendromlar psikolojimi bozdu :))

X