Ne yapayım lütfen fikir verin..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence annesi yüzünden eşinizle aranızı bozmayın derim zaten pişmanda olmuş en azından eşiniz arkanızda biraz önce bir bayan vardı benzer sıkıntıları vardı ve eşinin arkasında durmadığından bahsediyordu. Kv ile aranıza mesafe koyun derim 🤷🏻‍♀️
1 seneleik evliliğe neler sığdırmışsin 😣 sevmeye bilirsin kayinvalideni ama saygı göster onunla kavgaya girme eşinin sen ve annesi arasında seçim yapma şansı yok annesi sonuçta iyi veya kötü. Hem esin sana destekmiş daha ne yapsın annesini ? Beklentin ne ? Bebeğine ve eşine odaklan .. ve şu her şeyi hormonlara bağlayıp ağlama krizlerini bırak okadar krize girecek biseyde yok bence . Etkiye tepki eşinin yaptığı krize grip ağlayacak kadar ne var ortada adama vuruyorsun. Zamanla mesafeni koyarsın bu günler geçer ama hayatını drama çevirip ezilen gelin psikolojisinden bi cik allah aşkına. He de geç kayınvalidenin yanından kalkınca kapat konuyu yok anan bunu dedi bunu etti bıktırma eşini kaybeden sen olursun benden demesi

Ruh hastası, kişiliksiz kadını insan yerine koyup dediklerini önemsemişsiniz, siz değer verdikçe de kadın sahnede yıldızlaşmış, kırıta kırıta lafını sokmuş, oyununu oynamış. Bir kere silkelenin de düşünün “ etek giy, pantolon giyme” size ne be? Size ne? Sen kimsin ya? Olmuş 2020, şunu yap bunu et, bunu giy, bunu giyme. Al kocaman bir pantolon, hediye et kocana ve annesine . Nasıl saçma diyaloglar bunlar? Niye kendinizi başkasının merhametine ve vicdanına bırakıyorsunuz? Neden önemsiyorsunuz? Görüşmeyin bitsin. İnsan yerine koymayın. Eşiniz de pantolon diye tutturursa alın verin eteği kendisi giysin. İğrenç zihniyetler, nerden bulaştınız? Ortadoğu’mu burası?
İnanin boyle degildi başta ben normalde elbise giyerdim ozel gunlerde felan ama genelde gunluk hep tunik pantolon goruyordu da ama evlendikten sonra baktim 1 haftalikken bas basa laf soktu iste boyle giyme buraya gelirken etek giy istersen evinde soyun 4 oglum var 5 inci senmisin vs. Bunlar heo bel altı aklıma geldikce deliriyorum he bide namaz her gitmemizde namaz yoksa o evde huzur olmaz bereket olmaz hep bi eleştirme o kadar rahatsiz edici ki bi insanin ibadeti sadece kendinedir ogluna ayri bana ayri bi suratla namaz kilin huzurunuz olmaz bereketiniz olmaz off.. inanin aklima geldikce cok üzülüyorum

Iletiyorum tabiki hatta git gör diyorum hic bi zaman kısıtlamadım gitme etme diye sadece ben gelmiyim bu sefer diyorym oda tek gitmek istemiyorum beraber gidincede kaynanamın tavırları karşısında kendimi kötü hissesiyorum oraya gidince huzursuz oluyorum ilk cocuklari evli digerleri bekar kaynatam gelin oturalim hep bu kafada ama kaynanamla ayni ortamda olmuyor kibirli davranışları bile beni huzursuz ediyor. Yapım geregi duygusalık zaten inanin oyle bisey istemiyorum sadece anlasilmak istiyorum
Kadın sizi anlamak için uğraşmayacak. Sizin karakterinizden farklı bu durum. Sizin yerinize ben süpürge sapı koysam ve al bu senin gelinin desem kadın aynı şekilde davranacak. Sizi manevra ile bastırmak, ezmek ve dikkat çekmek, sizin tepenize çıkmak derdi bu. Siz oralı olmayacaksınız, etek vs dediğinde al sen giy, kızınıza önerirsiniz, bana karışma, bana benden başka kimse karışmaz dersiniz. Sakin olup dönüp bakmazsanız kadına ölü muamelesi veya üç yaş şımarık çocuk muamelesi yapar, dediklerine cevap vermez ve görüşmezseniz zaten bırakır. Sürekli ilgi çekmek için laf söyleye söyleye bakar oralı değilsiniz artık söylemez. Eşinize de dersiniz bana bak annene çeki düzen ver, araya girip dengeyi sen sağlayacaksın diyeceksiniz, “ben ona karşı saygısız davranmıyorsam sen de beni muhatap etmeyeceksin diye “ama oturup kadınla didişmeyeceksiz, oralı olmayacaksınız.

1 seneleik evliliğe neler sığdırmışsin 😣 sevmeye bilirsin kayinvalideni ama saygı göster onunla kavgaya girme eşinin sen ve annesi arasında seçim yapma şansı yok annesi sonuçta iyi veya kötü. Hem esin sana destekmiş daha ne yapsın annesini ? Beklentin ne ? Bebeğine ve eşine odaklan .. ve şu her şeyi hormonlara bağlayıp ağlama krizlerini bırak okadar krize girecek biseyde yok bence . Etkiye tepki eşinin yaptığı krize grip ağlayacak kadar ne var ortada adama vuruyorsun. Zamanla mesafeni koyarsın bu günler geçer ama hayatını drama çevirip ezilen gelin psikolojisinden bi cik allah aşkına. He de geç kayınvalidenin yanından kalkınca kapat konuyu yok anan bunu dedi bunu etti bıktırma eşini kaybeden sen olursun benden demesi
Cok haklısın ama iste kimseye soylemeyince esime patlatiyorum o da teselli ediyor her zaman yanimda olduğunu hissettiriyor ama işte her gitmem de bi laf sokusu zoruma gidiyor bis3y yapsam da yapsa anlicam ama yapmadan yapmasina anlam veremiyorum

Kaynananın gününe sen neden gidiyorsun ? Gitme eşin olmayınca görüşme. Eşine de söyle gitmeyeceğim diye ağlama krizlerine girip adama vuracağına gitmeyeceğim desen tamam diyecej

Bas basa kalinca genelde laf sokar kendisi aramiza buyuk bir sogukluk girdi kaynatam esim ve ben muhabbet içinde olunca kaynanam kenarda durur ben olduğum ortamda gülmez benleyken gulmez daha doğrusu degisik ama boyle
Gülmezse gülmesin bırak somurtsun sen keyfine baksana. Eşin de destekliyor seni eşin yanındayken saygını hiç bozma ona karşı yalnızken de seni ezerse lafını de geç. Şiddet olayı çok fena yalnız uzaklaştırırsın eşini ya da onun da şiddet uygulamasını normalleştirirsin. Güç savaşına girmiş o benim dediğim olacak derdinde, sen gelmişsin oğluşunu almışsın e bir de bebek geliyor tahtı sallantıda😊politik olmalısın 😉

İnanin boyle degildi başta ben normalde elbise giyerdim ozel gunlerde felan ama genelde gunluk hep tunik pantolon goruyordu da ama evlendikten sonra baktim 1 haftalikken bas basa laf soktu iste boyle giyme buraya gelirken etek giy istersen evinde soyun 4 oglum var 5 inci senmisin vs. Bunlar heo bel altı aklıma geldikce deliriyorum he bide namaz her gitmemizde namaz yoksa o evde huzur olmaz bereket olmaz hep bi eleştirme o kadar rahatsiz edici ki bi insanin ibadeti sadece kendinedir ogluna ayri bana ayri bi suratla namaz kilin huzurunuz olmaz bereketiniz olmaz off.. inanin aklima geldikce cok üzülüyorum

Kadın uçmuş, ne sallıyorsunuz ki? Evet istersen oğlun kabul et ister başka bir şey. Gülün gitsin. Allı güllü eteğini kendi giysin, isterse oğluna giydirsin.
Bana ne, size ne?” kendi düşüncelerini önerebileceğin çocukların var, teşekkür ederim düşündüğün için ama ilgilenmiyorum”. Herkesin dini kendinedir. Söylenir söylenir ilgilenmezsiniz olur biter. Sizin yerinizde olsam gitmem de. Uzaktan arar sorarım, doğumda vs de çağırmam. Bir an önce iş bulun çalışın, kendi paranızı kazanın. Ne saçma şeylerle uğraşıyorsunuz? 40/50 yıl önce olsa neyse de pantalonu eteği mi kalmış.

Kayınvalideniz tam bir cahil.:olamaz:
"Cahilin yanında kitap gibi sessiz ol." Hz.Mevlana lafını çok severim.
Tüm muhabbeti kesin.
Gitmeyin.
Aramayın sormayın.
Sorarsa da hamileyim sancılarım var deyin.
Cahille münakaşa edilmiyor maalesef.

Esin sana iyi davraniyirsa annesinin tavirlari yuzunden esini suclayamazsin. Esin annesi ve senin aranda kalir bu durumda. Problemlerini kendin cozmelisin. Iki yolu var. Ya uygun bir dil ile yine kayinvalide sana bir sey soylediginde kibarca saygiyi bozmadan gerekeni soylemek ya da kayinvalideye gelip gitmeleri azaltmak. Esin giderse gitsin, senin gitmemek icin bahanelerin olsun.
Bebek icin erken olmus. Kayinvalidenin doldurusuna gelip mi bebek yaptiniz bilmiyorum ama oturmamis bir evlilige bebek yapmasaydiniz keske. Neyse hayirli olsun. Gule gule saglikla buyutmeyi Rabbim nasip etsin.
Birseyi ne kadar cok kafana takarsan o mesele hep seni bulur. Kayinvalide senin mutsuzluk kaynagin olmasin. Istedigin gibi giyin, istedigin yere git. Esinle iyi anlastiktan sonra diger insanlari cok onemseme. Seni temizlige cagirdiginda da kayinvalideye usturupluca hayir diyebilmeyi bir kez becerebilirsrn bir daha buna cesaret edeneyecektir. Mumkun mertebe de kayinvalide ile yalniz kalmamaya calis.

Ya aslında normal de oyle bi insan degilim babama benzedigimi düşünüyorum bazen kendimi kötü hissediyorum babam oyleydi huzursuz ve siddet dolu ortamda büyüdüğüm icin benzemekten cok korkuyorum insallah benzemem ama dedigim gibi sinir sistemim oynadi ben iyi giderken karsimdakinin kotu gelmesi benimde bisey diyememem saygidan dolayı bu sefer daha kotu hissediyorum kendimi
Benzemek diye birşey yok Allah aşkına babanız katil olunca sizde babama benzemişim katil oldum benzemek işte canım mi diceksiniz. Önemli olan kendini psikolojini geliştirmek değiştirmek. Dünyaya bir bebek getireceksiniz o da size benzesin eşini çocuklarını mi dövsün anneme benzemişim işte benzemek mi desin .lütfen bol bol gelişim kitapları okuyun bebeğiniz ve kendiniz icin böyle olmaz yine en çok siz zarar görürsünüz zamanla eşiniz şiddete alışsa e sen başlattın sen yaptın hep dese daha mi iyi . Gelişmek benzemişim bahanesinin çok daha üzerinde birseydir .bebeğinizi düşünün babanızın hatalarına düşmeyin. Kv ile de muhatap olmayın

Kadın uçmuş, ne sallıyorsunuz ki? Evet istersen oğlun kabul et ister başka bir şey. Gülün gitsin. Allı güllü eteğini kendi giysin, isterse oğluna giydirsin.
Bana ne, size ne?” kendi düşüncelerini önerebileceğin çocukların var, teşekkür ederim düşündüğün için ama ilgilenmiyorum”. Herkesin dini kendinedir. Söylenir söylenir ilgilenmezsiniz olur biter. Sizin yerinizde olsam gitmem de. Uzaktan arar sorarım, doğumda vs de çağırmam. Bir an önce iş bulun çalışın, kendi paranızı kazanın. Ne saçma şeylerle uğraşıyorsunuz? 40/50 yıl önce olsa neyse de pantalonu eteği mi kalmış.
Inanin cok geri kafa da araba surmeyi ogrendim kendisinin ehliyeto var seneler oncesi almis kaynatamın motoruda var kaynatam esim bin dedi bindim cokta sevdim icerde otururken konusu oldu yazın binerim dedim dönmüş diyor kadin motora binemez günah ne alaka yani, gitmek istemiyorum ama esim yanliz gitmek istemiyor hep beraber gidelim istiyor genelde aramam konusmayiz esimle konusunca selam soyler harici muhattabim eve gidince o da bu tavirlari gorunce hepten kötü oluyorum

O kadar kafam karışık ki nasıl davranacağımı bilmiyorum. Anlatayım uzun olcak kusura bakmayın, 1 yıla yakın evliyiz suan hamileyim, eşimle severek evlendik kafa yapımız herşeyimiz o kadar uyuyor ki dışardan bakan bile farkediyor bunu, evde eğlenmesini biliyoruz, her zaman yardim eder ev işlerinde olsun herseyde hasta olayım yemegime dair ağzıma verir, destek olur ailevi sorunlarımda hep yanımda olur hersey çok güzel ama kayinvalide sorunumuz var başından beri kaynanam kabullenemedi evlenmesini, evlendigimizin ilk günlerinden beri sürekli arayıp gelin demesi belki kendini boyle baslarsa boyle biter kafasindaydi ama yeni evli insanı kimse rahatsiz etmez ki yaniliyor muyum? Ilk zamanlar hep bu sebeblerden kavga ettik eşimle ziyan oldu ilk zamanlarım, kaynanam kıyafet konusunda hep karıştı hatta eşim yokken çoğu kez laf bile soktu, yok buraya gelirken etek giy evinde istersen soyun, bende elbise giyerim arada ama inadına giymek istemedim, eşim de sevgiliyken pantolunu sevmezdi ama kırmazdıda hiç bi zaman hep derdi güzel dille elbise cok yakışıyor giy diye, ama kaynanama inat yaptım giymedim baktm kaynanam sürekli lafını yapıyor sürekli ama, esimin yaninda bisey diyemiyor tabi sonra ogrendim esim demis benim esim benim günahım karışma diye, bu boyle gitti hala da devam ediyor, bana herkesin icin de gün vardı daha 2 aylık evliyim cocuk konusunda sen daha dur bekle bak herkes kaçınciyi yapıyor dedi zoruma gitti bende daha dur yeni evliyiz dedim, neyse biz cocuk haberini alınca ailelere haber vermek icin evlerine gittik onc3 benim aileme sonra onun ailesine gittik, inanın yuzume bile bakmadı iyi gözün aydın dedi ama eve gelince esimin kuzenleri yazıp durdu sen o tavrı bana yapıyorsun ama herkese haber veriyorsun ben mi abartıyorum? Sebebi pantolon sanırım yine bilmiyorum ama bi insan o an pantolum var diye bebek haberine o tepkiyi verirmi kıskandigini hissesiyorum baska aciklama gelmiyor, tabi ben agla babam agla, yine yuttum her gitmem de iş buyurur inadına yapar gibi hamileligim ilk haftalarında 2 katıda temizletti, birlik cok istedi dublex evin ust katına kabul etmedim, iyi ki de etmemisim bi ara acıyıp kabul etcektim ailem kabul etmedi, gel gelelim her gitmem de kavga ediyorduk eşimle hep sorun ailesi, kaynatam dünya iyisi cok seviyorum babam gibi ama kayınvalidemle aynı ortamda durmak beni cok boguyor bi kibirli davranışları var görseniz, he bide her işime karışır misafiri gelcek çağırır giderim yardıma o oyle olmaz boyle ama hic bişey de yapmayı bilmez inanın bilmez, doğru düzgün yemek bile yiyemiyorum orda o elle yenmez o oyle olmaz ay o silinmedi bidaha sil kafayi yicem, her gitmemde sinirlenip aglayıp eşime vuruyordum yalan yok i sinir kriziyle ama gecen gün yine onlardayken kavga ettik, üst katta ve ben esime vurdum esimde karşılık verdi ben hamileyim yukarda uzanıyorum eşime surat yapıyor benim yüzümden o da o sinirle geldi tabi, ben başladım sinirle bağırıp vurmaya hamilelik daha cok sinirliyim, esimde karsilik ama ben agla agla nasil bunu yapar diye o gun aksama kadar agladm, esim cok pisman oldu o kadar pisman oldu ki hissettim günlerce o gün kavgadan sonra kaynatam aşağı çağırdı, dedi ki bi sorun mu var bak o böyle bi insan çekilmiyor biliyorum ama bu yuzden kavga etmeyin ilk zamanlariniz cahilsiniz dedi teselli etti kaynanam yokken ama kaynanam yuzume bakip bakip güldü biliyormusunuz ne bisey sordu ne bisey dedi 5 vakit namazı kilan bi insan ama azıcık merhamet yok, tabi o gun boyunca ben aglamaktan beter oldum ertesi gun eve geldik gunlerdir eşime karşı soğudum o kadar pişmandı ki tevbe namazı felan kılmış, tmm ben vurunca karşılık verdi o sinirle ama bunu yapmamaliydi diyorum, gunlerce agladm kimseye de bisey demedim diyemedim eşim gunlerce dibimden ayrılmadı her defasında pişmanlığını dile getirdi ama ben bosancam dedim neden bilmiyorum hazmedemiyorum bunu, suan bebegim icin sans vermeyi denedim şuan gökte gibiyim eşimi seviyorum ama kaldıramıyorum inanin bakin 1 seneye yakındır kişisel kavgamız olmadi, hep annesi yüzünden bana laf soktu bana bunu dedi bana bunu yapıyor neden neden neden diye hep kavga bundan dolayıydı hatta normalde bas basa laf sokar sert davranır ama esimin yaninda bi kere ters konustu esim beni korudu dedigne dicegine pisman oldu, bunlar bi kaçı o kadar cok var ki 1 senedir yaşadıklarım roman olur. Lütfen bişey diyin ben ne yapayım valla cok kötüyüm eşimin pişmanlığını görüyorum ne sarıldım ne yaklastm ne guldum 1 haftadır böyleydik her seferinde pişmanlığını dile getirdi ama yapmamalıydi diyorum. Fikire ihtiyacım var şahsi kimseyle paylaşmadım buraya yazmak geldi içimden.
Bir kez daha anladım. Bir çok evlilikte hatta benim evliliğimde dahil olmak üzere eşler çok iyi fakat bazı kök aileler büyük sorun net.Yapacak bir şey yok. Bende buraya tonlarca şey yazdım ve yazılanlardan en çok şunu uyguluyorum."Ya bu deveyi güdeceksin, ya bu diyardan gideceksin."

Madem esin farkinda sende tek gitme kayinvalidene temizlik yapma ne munasebet 5 yillik evliyim hic yapmadim yapmamda heleki hamileyken. Madem bosanicam demissin esine soyle annenle mesafe koyucam sensiz gitmiycem misafir gibi oturur kalkarim ara sira bukadar oda anasinin gazina gelip sana bisey yansitmayacak baska care yok

Ne temizliği ya? Temizliğe kadın tutalım dersiniz, gitmezsiniz, eşiniz kendi evine yıllarca yaşadığı eve gayet yalnız gidebilir, ne münasebet? Siz de gitmezsiniz olur biter. Bayram seyran ziyaretinde kapıdan uğrarsınız, mutfağa girmezsiniz bile istedikten sonra. Ama gidip iş yapıp, benden iş bekledi diye ağlamayın. Saçmalamayın. Tartışmadan soğuk ve mesafeli durun, muhatap olmayın, zorunda olmadıkça gitmeyin, istemiyorsanız da ayrılırsınız ama dram bağımlısı gibi sürekli kadına açık alan bırakıp sonra bunu yaptı, şunu dedi diye ağlamayın.

@Mervecikk kayinvalidenizle araya mesafe koyun. sanki cok gelini kizi gibi sevecekmis gibi birlik oturmak istemis birde..
esinize karsi olgun davranin ondan da olgunluk bekleyin. hamileyim kendi isimi ancak yapiyorum deyin. kayinvalidenin isini yapmayin. soylediklerine kulak tikayin. esinize bagirmayin, vurmayin.. o vurunca bagirinca da soke olmayin niye boyle yapti diye.. madem evlendiniz bebek bekliyorsunuz olgun davranin, oturakli davranin.. birakin o kv lik yapsin.. siz istemedikten sonra sizi kimse uzemez.. pantolon konusu vs belli ki size sahip cikan esiniz var, yine sanslisiniz.

Madem esin farkinda sende tek gitme kayinvalidene temizlik yapma ne munasebet 5 yillik evliyim hic yapmadim yapmamda heleki hamileyken. Madem bosanicam demissin esine soyle annenle mesafe koyucam sensiz gitmiycem misafir gibi oturur kalkarim ara sira bukadar oda anasinin gazina gelip sana bisey yansitmayacak baska care yok
Aslında hep baraber gidiyoruz ama esim kaynatamla dışarı çıkıyor bas basa kalıyoruz bu sefer

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X