Ne yapayım lütfen fikir verin..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Mervecikk kayinvalidenizle araya mesafe koyun. sanki cok gelini kizi gibi sevecekmis gibi birlik oturmak istemis birde..
esinize karsi olgun davranin ondan da olgunluk bekleyin. hamileyim kendi isimi ancak yapiyorum deyin. kayinvalidenin isini yapmayin. soylediklerine kulak tikayin. esinize bagirmayin, vurmayin.. o vurunca bagirinca da soke olmayin niye boyle yapti diye.. madem evlendiniz bebek bekliyorsunuz olgun davranin, oturakli davranin.. birakin o kv lik yapsin.. siz istemedikten sonra sizi kimse uzemez.. pantolon konusu vs belli ki size sahip cikan esiniz var, yine sanslisiniz.
Esim yokken is buyuruyor esim varken sesi çıkmıyor ben bi is yapınca esim o an yardim ediyor sağolsun ama tekken mesela kaynatamla esim dışarı çıkıyorlar 5 dakka gecmeden sunu yapsana merve diyor mecbur kalıyorum o an yok diyemiyorum

Esim yokken is buyuruyor esim varken sesi çıkmıyor ben bi is yapınca esim o an yardim ediyor sağolsun ama tekken mesela kaynatamla esim dışarı çıkıyorlar 5 dakka gecmeden sunu yapsana merve diyor mecbur kalıyorum o an yok diyemiyorum
Dediginizi yapcam tesekkur ederim

Bence sende bi tövbe namazı kıl.

sen vurunca neyse, o vurunca dünya kalkıyor ayağa. Ben de bu mantığı anlamıyorum.

Sadece kadınların canı can değil. !

Ne temizliği ya? Temizliğe kadın tutalım dersiniz, gitmezsiniz, eşiniz kendi evine yıllarca yaşadığı eve gayet yalnız gidebilir, ne münasebet? Siz de gitmezsiniz olur biter. Bayram seyran ziyaretinde kapıdan uğrarsınız, mutfağa girmezsiniz bile istedikten sonra. Ama gidip iş yapıp, benden iş bekledi diye ağlamayın. Saçmalamayın. Tartışmadan soğuk ve mesafeli durun, muhatap olmayın, zorunda olmadıkça gitmeyin, istemiyorsanız da ayrılırsınız ama dram bağımlısı gibi sürekli kadına açık alan bırakıp sonra bunu yaptı, şunu dedi diye ağlamayın.
Normal sartlarda kendi zaten temiz bi insan degil ama ben oraya gidince titizmis gibi davraniyor aslinda banyosu ve mutfagin kiri belli yani, dedigim gibi esimle her zaman giderim tek hic gitmem esim iki dakka kaynatamla cikain ardindan hemen bi is buyuruyor o iki kat temizligi de esim yine kaynatamla disari çıkmıştı o sira soyledi mecburan tmm diyorum yoksa surat yapıyor sanki evdeki misafir degil düşman gibi davranıyor

Benim kaynanam bana kendi annesinin evinin camlarını silmemi istedi evde iki gelin var tamam ayrı yaşayabilirler ama sonuçta o evde 2 gelin var gelsin onlar yapsın dimi neymiş onlar yapmazmış ben yapmalıymışım eşimin anneannesi yaşlı evde kız yok hep erkek çocuk var bide eşim çok değer veriyor bizde gittikçe yaşlı olduğu için yardım ediyorm yemek yapmasına bulasigina ama temizlik konusuna gelince en.son söyledim anne benim yapmam uygun olmaz.orda iki gelin var onlar yapsın eşime bu konuyu yansitmadim demedim.bile.

Bir kez daha anladım. Bir çok evlilikte hatta benim evliliğimde dahil olmak üzere eşler çok iyi fakat bazı kök aileler büyük sorun net.Yapacak bir şey yok. Bende buraya tonlarca şey yazdım ve yazılanlardan en çok şunu uyguluyorum."Ya bu deveyi güdeceksin, ya bu diyardan gideceksin."
Kesinlikle esimle bi sorunum yok esim cok iyi cok sukur merhametli sevgi dolu destekci ilgili ama işte sorun hep kaynana olunca aramiz bozuluyor

Bunlar çözüm değil. Kv ile ya oturup konuşacaksınız. Ya da sallamayacaksınız he diyip geçeçeksiniz. Farkındaysanız kv nin istediği oluyor siz eşinizle mutsuz olunca.
Oturup konustugunda genelde laf sokar o yuzden ayni ortamda bas basa kalmaktan cekinirim. Mutsuz olunca mutlu oldugunu gordum gercekten gordum yani bunu..

Kayinvalide nasıl bir insandır bilemem ama eşiniz gayet iyi biri. Maalesef siz empatiden yoksunsunuz, bencilsiniz.. Anlattığınız şeyler boş olaylar, 3 günlük dünyada kafaya takmaya değmez ama siz adamın başının etini yemekle kalmıyor krizlere giriyorsunuz ailesi için. Üstelik krizlerde adama vuracak kadar öfke kontrolünü de kaybediyorsunuz. Lütfen olaylara bir de eşiniz açısından bakın. Sürekli annenizden şikayet eden ve öfke anında size şiddet uygulayan bir eşiniz olsun ister miydiniz? Eşinizin size gösterdiği etkiye tepki bile sizi bu kadar yaralamışken cevabınız hayır olurdu.
Keşke biraz büyüdükten sonra evlenip çocuk yapsaydınız. Çok zor böyle hem kendinizi hem ilişkinizi yıpratıyorsunuz. Bence bir yardım almalısınız.

Birtek esinizmi pisman oldu vurdugu icin sizde adama vurmussunuz icinizde azcik pisman kirintisi oldumu aceba ? Siddet tek erkek yapinca olmuyor sizinki de bir nevi siddet adama baski uygulayacaginiza sizde pisman olmalisiniz

O zaman sizde mutluluğunuzla onu mutsuz edin.
Mesela en basiti ben esimle video cekip wp ye atmasini severim bi onlara giderken yine cektim duruma attım yanimda dedi ki sankı pariste geziyorsunuz gibi dedi, bir gun de akrabalar var disari ciktim esim yanima geldi gulustuk disarda iceri girdi onlarin yanina bi bakisi var anlatamam cok farkli bi bakış böyle nefret mi desem mutlu olmamizdan mutsuz mu desem

Mesela en basiti ben esimle video cekip wp ye atmasini severim bi onlara giderken yine cektim duruma attım yanimda dedi ki sankı pariste geziyorsunuz gibi dedi, bir gun de akrabalar var disari ciktim esim yanima geldi gulustuk disarda iceri girdi onlarin yanina bi bakisi var anlatamam cok farkli bi bakış böyle nefret mi desem mutlu olmamizdan mutsuz mu desem
Bence bu kadın szii kıskanıyor.
ya hiç muhattap olmayacak cevap vermeyeceksiniz.
yada onun yaptığı gibi sizde laf sokacaksınız. Çok zor olmasa gerek.
sizde onun gibi eşiniz yokken laf sokun.

Bence bu kadın szii kıskanıyor.
ya hiç muhattap olmayacak cevap vermeyeceksiniz.
yada onun yaptığı gibi sizde laf sokacaksınız. Çok zor olmasa gerek.
sizde onun gibi eşiniz yokken laf sokun.
Inanin bende hissediyorum ama neden diyorum neden bi insan oglunun mutluluguna sevinmez, denicem insallah yoksa bu gidisle gercekten kafayı yicem

Birtek esinizmi pisman oldu vurdugu icin sizde adama vurmussunuz icinizde azcik pisman kirintisi oldumu aceba ? Siddet tek erkek yapinca olmuyor sizinki de bir nevi siddet adama baski uygulayacaginiza sizde pisman olmalisiniz
Pişman oluyordum vurduktan sonra tabiki ama ne bilim o yapinca bi tuhaf oldu

Ben sana şunu söylemeye geldim gidicem.. kim için olursa olsun kocanla aranı bozma ve ona niye böyle yapıyor bana bunu dedi bana şunu dedi bıktırırsın kendi stratejilerinle çözmeye çalış yoksa buraya kocam annesinden taraf oluyo diye yeni konu açarsın.
uzun oldu ama anlayacağın şekilde demek istedim o sana nasıl davranıyorsa sende öyle davran eşine de annesine iyi davrandığını bi türlü yaranamadığını göster ağlayarak olmaz o iş

Bazı karaktersiz insanlar malesef kendi çocuğunun mutluluğunu bile kıskanacak kadar kötü kalpli
Suan annemle de arasi yok neymis annem kız alma gününde arkasini dönmüş ya kadın o an cocugunu veriyor ne yapabilir o an düşünemez ki yanlis miyim suan konusmuyorlar bile kac kez dusundum disarda ikisini kahvaltiya cikarayim ama kaynanama guvememiyorum

Ben sana şunu söylemeye geldim gidicem.. kim için olursa olsun kocanla aranı bozma ve ona niye böyle yapıyor bana bunu dedi bana şunu dedi bıktırırsın kendi stratejilerinle çözmeye çalış yoksa buraya kocam annesinden taraf oluyo diye yeni konu açarsın.
uzun oldu ama anlayacağın şekilde demek istedim o sana nasıl davranıyorsa sende öyle davran eşine de annesine iyi davrandığını bi türlü yaranamadığını göster ağlayarak olmaz o iş
Denicem artik gecrekten denicem cok sagolun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X