Ne yapmak gerekiyor?

öncelikle bende de anksiyete mevcut, ileride önünüze çıkacak bir tanı değil. genel olarak aşılabilecek bir durum. bana bu tanı lisede konmuştu ve iki ağır ilaç verilmişti. kısa bir süre sonra ilaçları almayı istemeyerek bırakmıştım. daha sonra yaklaşık 3 yıl önce aşırı uykusuzluktan ve sabaha kadar her şeyi kafaya takıp düşünmelerimden dolayı devlette psikiyatriste gittim, sıkıntılarımı anlatınca bana bir ilaç yazdı, ilacın adını vermeyeyim. hemşire olmama ve bazı hastalara bu ilacı vermeme rağmen terzi kendi söküğünü dikemez diye hiç düşünmeden bu ilacı aldım ve kullanmaya başladım. ilaç benim uyku problemimi kesince tabi ben memnun kaldım, memnun kaldığım için de ilacın hiçbir etkisini bile isteye araştırmadım. daha sonra bebek tedavisi görmek istediğimden ilacı kademe kademe bırakmaya çalışırken özel bir psikologa gittim. psikolog bana bu ilacın verilmesine baya şaşırdı çünkü ilaç şizofreni hastalarında kullanılan bir ilaç ve yan etkisi uyku yapan bir ilaçtı uyku ilacı değildi. ağır olduğu için de bırakma esnasında çok zorluklar yaşadım çünkü ilaca bağımlılık kazanılıyor ve almayınca yoksunluk hissediyorsunuz. ilacı bırakırken 4 güne yakın hiç uyuyamadığım için acillik olduğum olmuştu fakat sonrasında çok şükür bıraktım. şu an gece uykusunda hala zorluk çekiyorum ama sabaha karşı uyuyabiliyorum bu bile bir şey. ben bu işin uzmanı değilim her anksiyete sorunu da farklıdır her insandaki belirtileri de. size ilaç kullanmayın diyemem. ama tercihiniz ilaç almadan önce psikoterapi görmek olsun benim fikrimce. belki ilaç kullanmanıza gerek kalmadan, konuşarak aşabilirsiniz

X