Ne yapmaliyim boyle bir durumda?

Katelina

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2024
25
-29
21
merhaba.☺️ Ben 5 aydir evliyim esimle severek evlendik. Esimin ailesiyle birlikte yasiyoruz. Esimin babaannesi herseye karisiyor hep bi elestirme cabasinda beni , yemek yerken hep beni izliyo rahatsiz oluyorum , telefonuma bi arama yada mesaj gelince daha bakmadan kim diye soruyor, dun ailemle ve akrabalarimla konusuyordum bana dediki ne cok konusuyorsun bende saygimi bozmadim bugune kadar dunde bozmadan dedimki konusunca ne oluyor ailemle konusamayacak miyim? Ailemi arayinca onlari rahatsiz etme diyor bende diyorumki benim ailem benden niye rahatsiz olsun? Iyi oldugu taraflarida var kimsenin hakkini yiyemem tabi ama bunlara tahammul edemiyorum iste . Tavsiyeleriniz nedir?☺️

Babanneyle gün içerisinde veya akşamları birer fincan kahve çay eşliğinde güzel bi muhabbet edin, kıymet verin, zamanla birbirinizi tanıyıp anlayacaksınızdır. Bir de eğer size bi zararı yoksa görmezden gelin, yaşlıların türlü türlü huyları oluyor, pek ciddiye almamak gerekir.

Babanneyle gün içerisinde veya akşamları birer fincan kahve çay eşliğinde güzel bi muhabbet edin, kıymet verin, zamanla birbirinizi tanıyıp anlayacaksınızdır. Bir de eğer size bi zararı yoksa görmezden gelin, yaşlıların türlü türlü huyları oluyor, pek ciddiye almamak gerekir.
Yorumunuz icin tesekkur ederim haklisiniz. Kiymet veriyorum , saygi duyuyorum ,muhabbet ediyorum , ama yine boyle oluyor. Akisina birakiyorum

Aşkım bazı insanlar yaşlandıkça ketumlasiyor , babaanne de ketumlasmis . Kendini rahatlatmak için aklından şarkı söyle duyma söylediklerini. Elinden geldiğince çok sıkı fıkı da olmak ama herhangi bir gerilmeye karşı kendini sakın tut ,yaşlı kadın diyip haklı olduğun yerde haksız cikartmasinlar . Yaşlılar genelde koltukta uyuya kalır tam o saate yap yemeğini. Ya da tv birseye daldığında. Aileni aradığında da odana git görüş bilmesin bile

Aşkım bazı insanlar yaşlandıkça ketumlasiyor , babaanne de ketumlasmis . Kendini rahatlatmak için aklından şarkı söyle duyma söylediklerini. Elinden geldiğince çok sıkı fıkı da olmak ama herhangi bir gerilmeye karşı kendini sakın tut ,yaşlı kadın diyip haklı olduğun yerde haksız cikartmasinlar . Yaşlılar genelde koltukta uyuya kalır tam o saate yap yemeğini. Ya da tv birseye daldığında. Aileni aradığında da odana git görüş bilmesin bile
Tesekkur ederim canim🫶🏻 Yok saygimi bozmuyorum zaten icime atiyorum o da bir sinir yapiyo iste bana . Odama girince de napiyordun diyor. Zaten istedigim zaman ariyorum ailemi . Akisina birakiyorum bakalim nolcak

Babaanne kac yasinda?seksen ustu yastaysa mazur gorun insanlar yaslandiklari zaman cocuklasiyorlar yada agzindan cikani kulaklari duymuyor.kayinvalideniz ve esiniz ne diyor peki bu duruma?

merhaba.☺️ Ben 5 aydir evliyim esimle severek evlendik. Esimin ailesiyle birlikte yasiyoruz. Esimin babaannesi herseye karisiyor hep bi elestirme cabasinda beni , yemek yerken hep beni izliyo rahatsiz oluyorum , telefonuma bi arama yada mesaj gelince daha bakmadan kim diye soruyor, dun ailemle ve akrabalarimla konusuyordum bana dediki ne cok konusuyorsun bende saygimi bozmadim bugune kadar dunde bozmadan dedimki konusunca ne oluyor ailemle konusamayacak miyim? Ailemi arayinca onlari rahatsiz etme diyor bende diyorumki benim ailem benden niye rahatsiz olsun? Iyi oldugu
taraflarida var kimsenin hakkini yiyemem tabi ama bunlara tahammul edemiyorum iste . Tavsiyeleriniz nedir?☺️
Eski alışkanlık bence telefon:) eskiden pahalı bir şeydi uzun uzun konuşmazlardı, bir de her gün nerde haftada bir ayda bir aradıkları için sanırım her gün konuşma onlara tuhaf geliyor.. meraktan değil sorması eşimin telefon çalıyor ben kimdi diye soruyorum o da bana soruyor , refleksiv bir konuşma..

İkinci husus evlenip onların evine yerleşip düzenlerini bozan sizsiniz😅 her iki taraf da bu durumu bilerek geliyor.. Alışık olmadığınız için rahatsız olmuşsunuzdur.

Şurda kadın kaç gün yaşayacak kadını hoş görün

Eşinizin ailesi de olsa başkasının evinde yaşıyorsunuz. Kendi evinizde olsaydınız kapınızı kapatır istediğiniz zamanlar görüşürdünüz. Bu durumda yaşlı babaanneyi eğitip öğretemeyeceğinize göre çekeceksiniz gibi duruyor. Aileniz nasıl müsade etti sülale boyu beraber yaşamaya? Bir kayınvalide yetmemiş ikinciye de he demişsiniz, niye?
Severek evlenen adam eşini bu kadar kalabalığın içinde yaşatmaz ayrı ev tutardı. Ev tutacak imlanı yoksa da olana kadar biriktiri bulur buluştururdu.

Cidden ben de kendimi sorguladım ketum bu mu demek ya 😂 kaynanayı geçtim artık kaynananın kaynanasıyla da aynı eve çıkıyorlar.
Kabile hayatına yeni bir boyut getirmişler. Yeni evli çiftin bir de bebeleri olsa dört nesil bir arada olacak, çok ketumca. Ay dur ketum o değildi ahsjjsj

Yav nasıl sevişiyorsunuz arkadaş hiç mi sesiniz çıkmıyor bu ne ya ben de mi sorun var 😂😂😂
Sessiz sedasız hallediveriyorlardır işlerini, kısa kesiyorlardır. İsteyene Allah fırsatını da veriyor. 🤣

Ketum öyle bir şey değil yalnız.

Tavsiyelerinizi okudukça ruhum daraldı. Yemek yapmak için bile taaa eşimin babaannesinin uyumasını bekleyeceğim bir ev hayal edemedim.

merhaba.☺️ Ben 5 aydir evliyim esimle severek evlendik. Esimin ailesiyle birlikte yasiyoruz. Esimin babaannesi herseye karisiyor hep bi elestirme cabasinda beni , yemek yerken hep beni izliyo rahatsiz oluyorum , telefonuma bi arama yada mesaj gelince daha bakmadan kim diye soruyor, dun ailemle ve akrabalarimla konusuyordum bana dediki ne cok konusuyorsun bende saygimi bozmadim bugune kadar dunde bozmadan dedimki konusunca ne oluyor ailemle konusamayacak miyim? Ailemi arayinca onlari rahatsiz etme diyor bende diyorumki benim ailem benden niye rahatsiz olsun? Iyi oldugu taraflarida var kimsenin hakkini yiyemem tabi ama bunlara tahammul edemiyorum iste . Tavsiyeleriniz nedir?☺️
Eşinizle konuşup evleri ayırın.
Bu babaanneyle ilgili bir tavsiye değil, ileride daha çok yıpranacaksınız. Ev ev üstüne olmaz.

X