Ne yapmaliyim boyle bir durumda?

Katelina

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2024
25
-29
21
merhaba.☺️ Ben 5 aydir evliyim esimle severek evlendik. Esimin ailesiyle birlikte yasiyoruz. Esimin babaannesi herseye karisiyor hep bi elestirme cabasinda beni , yemek yerken hep beni izliyo rahatsiz oluyorum , telefonuma bi arama yada mesaj gelince daha bakmadan kim diye soruyor, dun ailemle ve akrabalarimla konusuyordum bana dediki ne cok konusuyorsun bende saygimi bozmadim bugune kadar dunde bozmadan dedimki konusunca ne oluyor ailemle konusamayacak miyim? Ailemi arayinca onlari rahatsiz etme diyor bende diyorumki benim ailem benden niye rahatsiz olsun? Iyi oldugu taraflarida var kimsenin hakkini yiyemem tabi ama bunlara tahammul edemiyorum iste . Tavsiyeleriniz nedir?☺️

21 yaşınızda bu eve girecek kadar aceleniz neydi evlenmek için gerçekten çok merak ediyorum? Kayınvalidenizin kayınvalidesi bakmış ki kendi gelini de yaşlanıyor işler istediği gibi olmuyor şu eve yeni bir hizmetçi alalım demişler sizi getirmişler.

Severek evlendik demişsiniz de eşiniz sizi sevse o kalabalığa sokmaz ayrı ev açardı. O sizi değil kendini seviyor. Hiçbir düzeni rahatı bozulmasın cinselliği de düzenli olsun istemiş. Sizi de bi güzel kandırmış.

Eminim korunmuyorsunuz ama çok net şekilde en azından siz çocukluktan çıkana kadar çocuk yapmayın bu eve. Kafayı yersiniz. Sizi delirtir sonra da sen delisin der kendileri sıyrılır bunlar.
Kesin korunuyordur🥴...

Masallah uc kusak bir arada yasiyorsunuz. Bir de cocugunuz olsa dort olacak.
Ayni evde yasamak icin motivasyonunuz neydi? Ya da ayni eve cikacak maddi durumunuz olmadan evlenme motivasyonunuz neydi?
Bence babaanne sizi istemiyor ev kalabalik geliyor basiyor ona. Unutmayin eve sonradan gelen sizsiniz kadinin duzeni degisti belli ki. Belki cok sesli konuyorsunuzdur rahatsiz oluyordur, belki yemegi sapirdatarak yiyorsunuzdur rahatsiz oluyordur, gibi gibi.
Yok ben oyle seylere dikkat ederim hic sapirdatmam cok sesli de konusmam. Geldigimden beri o kadar deger veriyorum kiymet veriyorum saygi duyuyorum yine boyle. Asil benim duzenim degisti ve ustelik ailemden uzaktayim ayni sehirde bile degilim. Herseyimi degistirmek istiyorlar

Herseyimi degistirmek istiyorlar
Ve değiştirecekler de. Ne sandınız evin baş köşesine kurulacaksınız kimse de ilişmeyecek mi? Çulsuz beş parasız adamın iki tatlı lafına kanmışsınız. Annelerine hatta babaannelerine hizmet edin, geceleri de işini görün diye alıyorlar sizi. Çok net yazıyorum, seven erkek eşiyle başbaşa olmak ister. Odalarda gizli saklı beraber olmayı layık görmez. O babaanne iyice elden ayaktan düşünce siz bakacaksınız, yıkayacak gerekirse altını temizleyeceksiniz. Kayınvalideniz daha özgür olacak. Ev işi yaşlı bakımı yemeği çamaşırı hepsini siz yapacaksınız. İtiraz bile edemeyeceksiniz çünkü bile bile geldin diyecekler. Milletin evine düzenine laf söyleme hakkınız yok. Siz evlenmediniz, başkasının evinde yaşamaya gittiniz.

X