Ne yapmalıyım ?

Esimin ailesi de öyleydi bir tabak et varsa onu bile yemek icin cagırirlardi zamanla o mesafeyi koydum zor oldu şimdi damatlarina yapıyorlar aynısını garibim hafta 7 o 6 burada.Kayinvalidemle pek görüsmedigimiz halde neden benim halimi hatrimi sorup her gün mesaj atmiyor diye esime sorar halde.Öyle bir ailede büyüyen eşe bunu anlatması da çok zor oluyor ailesi anlamayacaktır ördek ailesi gibi dipdibe olmak yasam bicimleri haline gelmis.Bekarken annemin anne tarafıyla biz de öyleydik bende bekarliktan kalma bir bıkkınlik vardı zaten o geldi gelin,bunu yaptik gelin bu pisti gelin,cay yaptik gelin,zikkim yedik gelin,dünya battı gelin,ekonomi çöktü gelin insanin peygamber olsa sabrı dayanmaz
Aynen dediğiniz gibi bir durum bizimkide. O geldi gelin. Herkes burada sizi soruyolar uyanıyoruz gelin. Oğlum şunu sever sizin için yaptık gelin. Haftasonu yazlıktayız mesela haftayada kahvaltıya şunu alıcaz gelin. Ailesine karşı bir nefretim sevmediğim bir şey yok ama ben böyle bir hayat istemiyorum. Bir de çevrelerindeki herkes böyle yaşıyor . Ablası amcasının gelinleri ben çok sivrilmiş oldum o yüzden

Herkesin hayat tarzı farklı.
Ama konu aile bile olsa bazı kadınlar tek gitmesine karşı bunu biliyorum.
Ben bağımsızlığıma çok düşkün olduğum için yapışık ikiz gibi gezemem açıkcası.
Bana ters bir durum.
Bireyselliğim çok önemli.
Karşı tarafında öyle olması gerekir.
Ben karşı değilim. Ama bunu da istemiyorlar aksine benim gündüzleri kayınvalidemin ya da görümcemin yanına tek gitmem bekleniyo. Akşamda eşler gelince hep birlikte olmak. Bunu yapmadığım için de ben onlara alışamamış araşarına girememiş olmuşum

Konu sahibi de ağaç kovuğundan çıkmadı ama öyle değil mi?
Ben de bir gelinim. Ve sözlerinizi yersiz buldum. Evime geldiklerinde başımın tacı eşimin ailesi.Ben gittiğim zamanda onlar beni tac ederler. Samimi söylüyorum çok şükür bir sorunumuz hiç olmadı. Ama bu haftada "en az"2 gün gideceğim,kalacağım,kpden azar işitip susacağım anlamına gelmiyor.
Konu sahibi benim ceza yediğiö için bu hesaptan yazıyorum. Benimde onlarla bir sıkıntım olmadı onlarında benimle asla terbiyesizlik yapmam kalplerini de kırmak istemem. Sadece beklentilerini aşırı buluyorum ve karşılayamıyorum. Teşekkür ederim size

Ben karşı değilim. Ama bunu da istemiyorlar aksine benim gündüzleri kayınvalidemin ya da görümcemin yanına tek gitmem bekleniyo. Akşamda eşler gelince hep birlikte olmak. Bunu yapmadığım için de ben onlara alışamamış araşarına girememiş olmuşum
Gerçekten saçmalık.
Canları sıkılıyor heralde bu insanların.

Eğer her gün görüşmeleri haftada 2’ye düşürdüyseniz çok büyük başarı.

Ben olsam kocamın tek gitmesini öneririm. Ayda bir de beraber gidilir.

Onun anne babası elbette istediği zaman gitsin. Sizi ihmal etmediği sürece…
Her çağırdıklarında aradıklarında gitmemeyi başardık. Bizim şunumuz var bizim bu planımız var gibi. Beni ihmal etmez birlikte bir şeyler yapmaktan ikimizde keyif alıyoruz. Ama onların istediği onun da tek gitmesi değil ki. Her şeyi hep birlikte yapalım istiyorlar

Aynen dediğiniz gibi bir durum bizimkide. O geldi gelin. Herkes burada sizi soruyolar uyanıyoruz gelin. Oğlum şunu sever sizin için yaptık gelin. Haftasonu yazlıktayız mesela haftayada kahvaltıya şunu alıcaz gelin. Ailesine karşı bir nefretim sevmediğim bir şey yok ama ben böyle bir hayat istemiyorum
Benim dogum sonrasi kayinvalidemle kavgam milat oldu inan kavga olmadan güzel dille anlamaz öyle insanlar.Bak benimki hala daha leylos beni neden aramiyor mesaj atmiyor diye triplere giriyor o kafalar asla değismiyor

Benim dogum sonrasi kayinvalidemle kavgam milat oldu inan kavga olmadan güzel dille anlamaz öyle insanlar.Bak benimki hala daha leylos beni neden aramiyor mesaj atmiyor diye triplere giriyor o kafalar asla değismiyor
Benimki de açıkca söylüyor bizim düzenimiz bu ben oğlumu bırakamam (bıraktırmaya çalışmıyorum) çocuğunuz olursa bu daha fazlalaşıcak. Benim kv görümcemde küsüyor mesela inanın haberim bile olmuyor. Aramadım sormadım gitmedim diye. Burada haftada 2-3 kez birlikteyiz. Ekstra yapmadığım için küsüyorlar. Beni neden aramadınlara girmiyorum bile.

Konu sahibi benim. Benim ailesiyle herhangi bir problemim yok. Herhangi bi saygısızlık görmedim de yapmadım da şu zamana kadar. Evime geldiklerinde de çok iyi ağırladım onlara gittişimde de evin kızı gibi davrandım. Benim rahatsız olduğum nokta sınırımız olmaması. Kimseyi ailesinden koparmak istediğim de yok. Ben kendi aile düzenimi kurmak istiyorum. Sanırım siz beni anlayamadınız
Evet yanlış anlamışım, hergun sizi yanlarında istiyorlarmış, eski tip gelinlik yapmanızı bekliyorlar, hala böylesi kaldi mı 🤷

Benimki de açıkca söylüyor bizim düzenimiz bu ben oğlumu bırakamam (bıraktırmaya çalışmıyorum) çocuğunuz olursa bu daha fazlalaşıcak. Benim kv görümcemde küsüyor mesela inanın haberim bile olmuyor. Aramadım sormadım gitmedim diye. Burada haftada 2-3 kez birlikteyiz. Ekstra yapmadığım için küsüyorlar. Beni neden aramadınlara girmiyorum bile.
Bir an önce is bulun calısın calisirsaniz beklentiye de giremezler size de mesgale olur

Bir an önce is bulun calısın calisirsaniz beklentiye de giremezler size de mesgale olur
geçen sene çalışıyordum değişen bir şey olmuyor malesef. Çalışıyorsun yemek yapma bize gel haftasonu yine bi yazlığa çağırma aynı aynı aynı. Bu sene haftanın 3 günü bir kursa yazıldım hem bahanem olur hem meşgalem diye yine aynı malesef

geçen sene çalışıyordum değişen bir şey olmuyor malesef. Çalışıyorsun yemek yapma bize gel haftasonu yine bi yazlığa çağırma aynı aynı aynı. Bu sene haftanın 3 günü bir kursa yazıldım hem bahanem olur hem meşgalem diye yine aynı malesef
Eşinizde bitiyor is ah boyle ördek ailesinde büyüyen erkekler maalesef cok zor anliyorlar arada kalıyorum diyerek sıyrilıyorlar işin icinden ne kadar tepki gösterseler de anlik oluyor

Konu sahibi benim ceza yediğiö için bu hesaptan yazıyorum. Benimde onlarla bir sıkıntım olmadı onlarında benimle asla terbiyesizlik yapmam kalplerini de kırmak istemem. Sadece beklentilerini aşırı buluyorum ve karşılayamıyorum. Teşekkür ederim size
Aşırı çünkü. Sertçe koy tepkini ortaya. Eşinle konuş. Yanında olsun. Ne seni öne sürüp git konuş o zaman arkandayım desin ne de ailesinin yanına geçip karşında olsun. Olacaksa yanında olsun. Gidip konuşun. Sen bir konuş eşin 3 konuşsun.

Ama lütfen sakın ezdirme kendini.

Her çağırdıklarında aradıklarında gitmemeyi başardık. Bizim şunumuz var bizim bu planımız var gibi. Beni ihmal etmez birlikte bir şeyler yapmaktan ikimizde keyif alıyoruz. Ama onların istediği onun da tek gitmesi değil ki. Her şeyi hep birlikte yapalım istiyorlar
Arkadaşım kaç tane üyeliğiniz var?

Birden fazla üyelik almak yasak!

O yüzden ceza yiyorsunuz muhtemelen.

Bu arada iş sadece eşinizde biter.

Eşiniz size destek olmadığı sürece ya gitmeye,kalmaya devam edersiniz ya da büyük küslük çıkarıp herkesle yollarınızı ayırırsınız.

Eş anne babası asla sizi anlamayacak işin kötüsü eşiniz size saygı duymuyor.

Bu arada iş sadece eşinizde biter.

Eşiniz size destek olmadığı sürece ya gitmeye,kalmaya devam edersiniz ya da büyük küslük çıkarıp herkesle yollarınızı ayırırsınız.

Eş anne babası asla sizi anlamayacak işin kötüsü eşiniz size saygı duymuyor.
Bu çok eski hesabım şifresini unuttuğum içim diğerini açmıştım. Farklı mailler ikisi de . Konuyu açarken başka bir başlığa açıp sonra buraya telrar açtım diğerini silmeye çalışırken başka bi yanlışlık yaptım sanırım. Eşime de üzülüyorum açıkcası o da acı çekiyo çaresiz. Ama ben yapabileceğimi yaptım şimdi onun dengeyi oturtması lazım

Aşırı çünkü. Sertçe koy tepkini ortaya. Eşinle konuş. Yanında olsun. Ne seni öne sürüp git konuş o zaman arkandayım desin ne de ailesinin yanına geçip karşında olsun. Olacaksa yanında olsun. Gidip konuşun. Sen bir konuş eşin 3 konuşsun.

Ama lütfen sakın ezdirme kendini.
Yok bu raddeye geldikten sonra ezdirmem. Yaptığım bir hata yanlışlık olsa özür dilemeyi bilirim ama yok. Dengeyi sağlamak lazım bakalım nasıl olacak

Bu çok eski hesabım şifresini unuttuğum içim diğerini açmıştım. Farklı mailler ikisi de . Konuyu açarken başka bir başlığa açıp sonra buraya telrar açtım diğerini silmeye çalışırken başka bi yanlışlık yaptım sanırım. Eşime de üzülüyorum açıkcası o da acı çekiyo çaresiz. Ama ben yapabileceğimi yaptım şimdi onun dengeyi oturtması lazım
Olur mu öyle canım?

O zaman hepimiz ayrı mail adreslerinden yeni profiller açalım.

Forum kurallarını hiç okumamışsınız.

Ancak izinli ikinci profil açabilirsiniz.

Her neyse eşiniz niye acı çekiyor ki? Olgunluk gösterip sizin ayrı bir aile olduğunuzu göstermek zorunda.

Herkese merhaba. Eşimle yaşadığım şehirde taşınıp (üni okumak için gelmişti) 3 yılın ardından evlenerek onun ailesinin yaşadığı şehire geldim. 2 buçuk yıldır da evliyiz. Geldiğim de oldukça zorlu bir süreç geçirdim. Yeni bir hayat kurmak değil de kurulu olan bir hayata, masaya fazladan tabak konularak hadi senin üstüne düşen rol bu bundan sonra böyle yaşayacaksın gibi bir durum söz konusu oldu. Eşimin ailesinin bir düzeni var, herkesin evi ayrı ama sadece evleri ayrı gibi durum var. Hep birlikte yaşayıp hep birlikte hareket ediyorlar. Geçen 2.5 yıllık süreçte işe girdim bir çevre edindim, kendime ait bir alan oluşturmayı başardım. Bunları yapana kadar epey yıprandım.. Ailesinin kötü bir niyeti yok, alıştıkları, gördükleri hayat düzenini devam ettirmek istiyorlar. Bu süreçte eşimle ben de kendi düzenimizi kurmaya çalışarak alışmalarını bekledik. Her hafta sonu birlikte kalmak yerine 1 gidip 1 gitmemek, aradıklarında bazen işimiz var başka planımız var demek gibi sınır koymaya çalıştık. Buna rağmen haftanın en az 2 günü birlikteyiz. Bu bile bana fazla geliyor. Hayatın içinde aileye vakit ayırmak değilde kendimize vakit ayırmaya fırsat kovalıyo gibiyiz. 3 gün önce bir patlama yaşandı. Depremden korkulduğu için ailesi ve ablasının ailesi birlikte mustakil evlerinde hep birlikte kalıyorlar. Bizden de bunu istiyorlar. Biz de bir kaç kez gidip geldik. En son bir sallantı olduğu için Tüm haftasonumuzu orada geçirdik ve benim ruh halim hiç iyi değildi. En son gün odamdan çıkmadım kahvaltıya inmedim. Kayınpederim yanıma gelip senin bir sıkıntın mı var , biri sana bir şey mi yapıyor, bizi mi istemiyorsun vs şeklinde sinirli bir şekilde konuştu. O ana verilen bir tepki değilde birikmişliğinin patlamasıydı. Eşim askerdeyken onlara gidip kalmamam, her istediklerinde gitmemiz şeylerin birikmişliği. O da eşimin annesi de bizim düzenimiz böyle biz hep birlikte oturalım kalkalım bizim çocuklarımızdan başka kimsemiz yok , sen bize alışamadın bizim aramıza giremedin, sen bizimle görüşmek zorunda değilsin ama oğlumuzu bırakmayız minvalinde bir konuşma yaptılar. Çıkıp eve geldik. Eşime bundan bir hafta öncede dediğim gibi, artık son sınırımda olduğumu, elimden bu kadar geldiğini, bunun bile bana fazla geldiğini, gücümün kalmadığını, fazladan yqpacak hiçbir şeyim olmadığını, böyle bir aile kuramayacağımızı tekrar anlattım. Hayatımı böyle sürdüremeyeceğimi onun böyle devam etmesini benden bekliyorsa bitirmemiz gerektiğini söyledim. Onun da çok üzüldüğünü, beni çok sevdiğinin farkındayım. Hemen hemen her gün ailesi tarafından aranıp sıkıştırıldığını. İki tarafı da kırmamak, iki tarafında gönlünü yapabilmek için artık kendinin ne hissettiğini bile bilemediğini. Beni kaybetmek istemediğini biliyorum. Ertesi gün kayınvalidem beni aradı nasıl olduğumu aklının bende kaldığını söyledi. 2 3 gün sonra konuşmak için geleceğimizi söyleyip kapattım. Kendimi eşime nasıl anlattıysam onları da kırmadan bu şekilde anlatacağımı söyledim eşime, o da bunun daha kötü olacağını şimdilik geçiştirme tarzında konuşup daha sonra kendimize haftanın iki günü diye sınır koyacağımızı benden ekstra bir şey istemeyeceğini böyle bir yol izleyelim diye istedi. Bunu kabul etmedim, seni zorlayamam ama senin dediğin gibi de konuşamayız dedi.bunca zaman kurulamamış düzenin bu şekilde kırulacağına inanmıyorum, kendimi ailesine karşı net bir şekilde açıklamak istiyorum. Şimdi ikimizde çok kırgınız, yorgunuz. Ya yolun sonuna yaklaşıyoruz ya bir kırılma noktasındayız bilemiyorum. İçimi döküp tavsiye ve yorumlarınızı duymak istedim. Teşekkür ederim
Bizim çocuklarimizdan baska kimsemiz yok lafina gicik oluyorum. Bu kiz anne babasi uslu uslu evlendirip kendi kabuklarina çekilirken erkek ailesi neden boyle anlamiyorum. Normal fikrinizi soyleyin. Ve kendi ailenizle de kiyaslama yapin ki sizin evladinizsa ben de bir anne babanin evladiyim. Onlar bensiz kala biliyorsa siz de oglunuzu gormeden kala bilirsinizin mesajini verin.

Olur mu öyle canım?

O zaman hepimiz ayrı mail adreslerinden yeni profiller açalım.

Forum kurallarını hiç okumamışsınız.

Ancak izinli ikinci profil açabilirsiniz.

Her neyse eşiniz niye acı çekiyor ki? Olgunluk gösterip sizin ayrı bir aile olduğunuzu göstermek zorunda.
O zaman bu hesabı kapatmalı mıyım? Umarım gösterebilir.. çünkü artık benim en ufak bir adım atacak halim kalmadı

Bizim çocuklarimizdan baska kimsemiz yok lafina gicik oluyorum. Bu kiz anne babasi uslu uslu evlendirip kendi kabuklarina çekilirken erkek ailesi neden boyle anlamiyorum. Normal fikrinizi soyleyin. Ve kendi ailenizle de kiyaslama yapin ki sizin evladinizsa ben de bir anne babanin evladiyim. Onlar bensiz kala biliyorsa siz de oglunuzu gormeden kala bilirsinizin mesajini verin.
Benim ailem başka şehirde bayramlarda belki ekstra 1 kere daha gider kalırız eşimle. Ben hemen hemen 2-3 ayda bir gider kalırım. Evinizde mutlu huzurlu olun sağlıklı olun kafasında benim ailem. Eşimin bir ablası var onunlada dip dibeler sürekli o istiyor ve seviyor bu şekilde olmayı. Oğullarını görmelerini engellemek istemiyorum da üstelik bir sınırı olur tabiki annesi babası haftada bir gidip görüşelim ağız tadıyla. Benim alışamadığımı söylüyorlar düşünmüyorlar mı acaba ben huzursuzsam oğulları da huzursuz olacak.

X