Ne yapmam gerek bilmiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evinin eşyalarını seçtiler ve kabul mü ettin. Helvanı kavurup yesek yeridir kızım deli misin. Annesine karşı karısının en temel hakkını savunamayan adamın da seni çok sevdiğini düşünüyorsun öyle mi. Ona öyle denmez. Eşim annesine aşık ama sağolsun beni de seviyor denir.

siz evli misiniz? Bir konuda evliyim diyorsunuz şimdi nişanlı

Nişanlıniza bakın zaten.
Ailesinden sözünden çıkmayan, fikrini söyleyemeyen rüştünü tamamlayamamis biri.
Kendinden eş değil dert olur siz sadece.

Ne güzel görmüşsünüz bunları ayrılın.

Evlenecek olan ve birlikte geçinecek olan sizsiniz.Nişanlınızla ev için,alışveriş için ortak beğendiklerinizi almanız ve döşemeniz gerekirdi.Ne yazık ki burada ailesi hata yapmış.
Nişsnlınızın sizi savunması gerekirdi.
Ailesine, 'Hayır , biz beğendiğimiz eşyayı alacağız.Biz böyle istiyoruz , lütfen saygı duyun.' demeliydi.
Şimdiden sizi savunmuyorsa,evlendiğinizde dipndipe olursanız ailesi ile anlaşabilecek misiniz?
Ailesinin bir yerde kendisini geri çekmesi lazım.
Sonuçta siz evleniyorsunuz.

Sahsen biz erkek arkadasimla ciddi dusunuyoruz en basta ailesine yakin oturmicagimi kendi ailemede yakin olmicagimi ortalarda isimize yakin yerde oturmamiz gerektigini simdiden soyledim. O da ailesine bu istegimi konu gecince soylemis aileside nasil isterseniz siz yasicaksiniz siz anlasacaksiniz demis. Simdiden esyalara gidin bakin neyi begeniyosaniz belirleyin pazarlik icin baska gun babanla gider parasini verir alirsiniz dediler.
Bilezik konusunda annesi bana sordu adetiniz nasildir kac bilezik istersin nisanda ona gore alalim diye bende durumunuz neye el veriyosa dedim bu isler karsilikli anlayis saygi ile olur.

Ki siz nisanlisiniz sizi yok sayiyolarsa alsinlar bi sisme bebek ogullarina istedikleri halde yasatsinlar😏 durduk yerde sinirlendim🤦🏻 burdaki bazi konular sinir bozuklugu yapiyo bende artik 😂

Kayınvalide ile aynı apartmanda oturmak mı ? ben kendi ailemle bile aynı apartmanda oturmayı istemem. Gidişat şimdiden belli, nişan söz olayları evliliğin fragmanı. Şimdi iş bozulmasın diye daha iyi davranıyorlar muhtemelen. Nişanlın babasıyla filan mı çalışıyor ? sen çalışıyor musun ? neden her şey ailesinin istediği gibi oluyor ?

Bilezik konusu olmamis. Hediyeye siz neden karar veriyorsunuz ki alacak kisiler karar verir. Nisanliniz hic bir seyi kendisi yapmadigi icin ailesinden fazlasini isteyememesi de normal bence. İsteyerek ayip eden siz olmussunuz.

Ayni durum bence evde de esyalarda da gecerli. Parayi veren dudugu calar,kim odemeyi yapiyorsa o secer bana normal geliyor. Sizin maddi katkiniz yoksa baskalarinin aldiginda oturursunuz. Bunun icin kizmayin.

eşyaları onların seçmesi hiç hoş olmamış biz burda eşimle seçtik onlar başka şehirdeydi normale göre biraz yüksekti beğendiklerimiz. ama eşimle aynı fikirdeydik çok gezdik onları beğendik. ben sordurdum fiyat olarak uygunsa alalım yoksa biraz daha bakalım diye. eşimin ailesi birşey demedi aldılar.

İyi günler arkadaslar yaklaşık 1.5 yıldır nişanlıyım ve Allah nasip ederse temmuzda düğünümüz var.
Nişanlımı cok seviyorum ve eminim o da beni cok seviyor ama aramız artık o kadar kötü olmaya başladı ki düğün öncesi stres mi denir bilmiyorum buna birbirimizden koptugumuzu hissediyorum.
Ve elbetteki en büyük neden aileler ailesi hayatımıza cok karışıyor ve annesinin bana değer verdiğini düşünmüyorum.
Biz ayrı sehirlerdeyiz bunu bahane ederek evimizin esyasını annesi ve ablalari seçti cok kızdım sinirlendim nişanlım ailesine hicbir sey demedi. Bundan sonra başladı zaten tüm konular sonra altın konusunda anlaşamadık cok görünsün diye bana en ucuz bileziği sectirmek istediler. 12 gr bilezik beğendim bileziğin cok kalın 2 tane yeter dediler. Nişanlıma dedim ben senden fazla bisi istemiyorum en azından bari 1 tane fazla alın dedim ben aileme diyemem dedi. Beni ailesine karsı savunmadı hala daha savunmuyor benim isteklerimi söylemiyor.
Ev tutmuşlar kiralık annesiyle aynı apartmanda 4 ay boş eve kira verecekler sırf evi kimse kapmasın diye.
Anneme diyorum ben yapamıyorum sen söyle diyorum eziyorlat beni diyorum bosver sen nişanlına bak diyor.
Su an aramız cok bozuk inanın ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım bilmiyorum. Lütfen birileri bana bir yol göstersin bu kadar seviyorken bırakmak istemiyorum.
daha evlenmeden ailesi size bu kadar müdahale ediyorsa düşünün evlendikten sonra aynı apartmanda yaşayacaksınız yediğiniz yemeğe kadar karışacak. Ailesine kendi hayatını nasıl yaşamak istediğiyle alakalı bir şey diyemiyorsa nişanlınız zaten hala ailesinden kopamamış ve aile kurmaya hazır olmayan bir çocuk demektir. Evlenme raddesine gelmiş bir insanın her konuda ailesinin seçtiği yolları, yöntemleri benimsemesi hiç normal değil. Temmuzda evlendiğinizde işler çok daha kötü olacak buna emin olabilirsiniz.

İyi günler arkadaslar yaklaşık 1.5 yıldır nişanlıyım ve Allah nasip ederse temmuzda düğünümüz var.
Nişanlımı cok seviyorum ve eminim o da beni cok seviyor ama aramız artık o kadar kötü olmaya başladı ki düğün öncesi stres mi denir bilmiyorum buna birbirimizden koptugumuzu hissediyorum.
Ve elbetteki en büyük neden aileler ailesi hayatımıza cok karışıyor ve annesinin bana değer verdiğini düşünmüyorum.
Biz ayrı sehirlerdeyiz bunu bahane ederek evimizin esyasını annesi ve ablalari seçti cok kızdım sinirlendim nişanlım ailesine hicbir sey demedi. Bundan sonra başladı zaten tüm konular sonra altın konusunda anlaşamadık cok görünsün diye bana en ucuz bileziği sectirmek istediler. 12 gr bilezik beğendim bileziğin cok kalın 2 tane yeter dediler. Nişanlıma dedim ben senden fazla bisi istemiyorum en azından bari 1 tane fazla alın dedim ben aileme diyemem dedi. Beni ailesine karsı savunmadı hala daha savunmuyor benim isteklerimi söylemiyor.
Ev tutmuşlar kiralık annesiyle aynı apartmanda 4 ay boş eve kira verecekler sırf evi kimse kapmasın diye.
Anneme diyorum ben yapamıyorum sen söyle diyorum eziyorlat beni diyorum bosver sen nişanlına bak diyor.
Su an aramız cok bozuk inanın ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım bilmiyorum. Lütfen birileri bana bir yol göstersin bu kadar seviyorken bırakmak istemiyorum.
Nasıl esyayı o seciyor ya?
Wp diye bisey var gerekirse resimlerini cekip atarsınız secersiniz esyanızı yani
Bence evlenme ama yine de sen bilirsin.:spor:

Allah nasip ederse temmuz da asıl gösterim başlayacak 😅

Aranızda 8 saatlik yol olsa yine sizi ev tutma ve eşya konusunda çağırmaları, hatta yanınızda bir akrabayla birkikte (anne kız kardeş vs) nişanlımızı gönderip aldırmaları gerekirdi. Benim eşyamı başkası beğenirse o evde de beğenen otursun der dönerdim arkamı, çorap mı bu arkadaş kim bilir kaç yıl kullanacaksınız. Altın beni ilgilendirmez ama ev ve eşya konusunda sizi yok saymak hep yok sayılacağınız anlamına gelir. Aklınızı başınıza alın atın o nişanı

siz evli misiniz? Bir konuda evliyim diyorsunuz şimdi nişanlı

İlişkiye girmiş olabilirler nişanlısıyla.
Nişanlısı da nasılsa bu kız cepte diye bildiğini okuyordur.
Açtığı konudan da anlaşılıyor zaten.
Kız calcifer çok fenasın :confused:

Annen boşver nişanlına bak diyo da nişanlında da bakılacak bi durum yok. Daha ayrı bi birey olduğunu kabullenememiş gibi. Ev eşyalarını neden sen seçemiyosun. Bi de aynı apartman geçmiş olsun.

İlişkiye girmiş olabilirler nişanlısıyla.
Nişanlısı da nasılsa bu kız cepte diye bildiğini okuyordur.
Açtığı konudan da anlaşılıyor zaten.
Kız calcifer çok fenasın :confused:
Haddinizi bilin doğru konuşun nişanlımla ilişkiye girseydim nişanlım derdim beni tanıyan tek bir kisi yok burda. Kimseyi tanımadam ahkam kesemezsiniz böyle bi hakkınız yok fesat düşüncelerinizi kendinize saklayın.

Haddinizi bilin doğru konuşun nişanlımla ilişkiye girseydim nişanlım derdim beni tanıyan tek bir kisi yok burda. Kimseyi tanımadam ahkam kesemezsiniz böyle bi hakkınız yok fesat düşüncelerinizi kendinize saklayın.

Konuyu paylaşan ben değilim.
O konuda da kocamla ilişkiye girdim yazmışsın.
Hangisi sensin, hangi yazdığına inanalım ?
Ben yazmamışım ki orada ilişkiye girdim kondomdan taştı diye.
Sen yazmışsın fesat niye olayım :KK70:

Ben gayet de haddimi biliyorum bence sende bilirsen daha güzel olur.
Mune Mune Lütfen :KK200:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X