Ne yapmam gerek bilmiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sususisisisi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2019
53
12
İyi günler arkadaslar yaklaşık 1.5 yıldır nişanlıyım ve Allah nasip ederse temmuzda düğünümüz var.
Nişanlımı cok seviyorum ve eminim o da beni cok seviyor ama aramız artık o kadar kötü olmaya başladı ki düğün öncesi stres mi denir bilmiyorum buna birbirimizden koptugumuzu hissediyorum.
Ve elbetteki en büyük neden aileler ailesi hayatımıza cok karışıyor ve annesinin bana değer verdiğini düşünmüyorum.
Biz ayrı sehirlerdeyiz bunu bahane ederek evimizin esyasını annesi ve ablalari seçti cok kızdım sinirlendim nişanlım ailesine hicbir sey demedi. Bundan sonra başladı zaten tüm konular sonra altın konusunda anlaşamadık cok görünsün diye bana en ucuz bileziği sectirmek istediler. 12 gr bilezik beğendim bileziğin cok kalın 2 tane yeter dediler. Nişanlıma dedim ben senden fazla bisi istemiyorum en azından bari 1 tane fazla alın dedim ben aileme diyemem dedi. Beni ailesine karsı savunmadı hala daha savunmuyor benim isteklerimi söylemiyor.
Ev tutmuşlar kiralık annesiyle aynı apartmanda 4 ay boş eve kira verecekler sırf evi kimse kapmasın diye.
Anneme diyorum ben yapamıyorum sen söyle diyorum eziyorlat beni diyorum bosver sen nişanlına bak diyor.
Su an aramız cok bozuk inanın ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım bilmiyorum. Lütfen birileri bana bir yol göstersin bu kadar seviyorken bırakmak istemiyorum.

İyi günler arkadaslar yaklaşık 1.5 yıldır nişanlıyım ve Allah nasip ederse temmuzda düğünümüz var.
Nişanlımı cok seviyorum ve eminim o da beni cok seviyor ama aramız artık o kadar kötü olmaya başladı ki düğün öncesi stres mi denir bilmiyorum buna birbirimizden koptugumuzu hissediyorum.
Ve elbetteki en büyük neden aileler ailesi hayatımıza cok karışıyor ve annesinin bana değer verdiğini düşünmüyorum.
Biz ayrı sehirlerdeyiz bunu bahane ederek evimizin esyasını annesi ve ablalari seçti cok kızdım sinirlendim nişanlım ailesine hicbir sey demedi. Bundan sonra başladı zaten tüm konular sonra altın konusunda anlaşamadık cok görünsün diye bana en ucuz bileziği sectirmek istediler. 12 gr bilezik beğendim bileziğin cok kalın 2 tane yeter dediler. Nişanlıma dedim ben senden fazla bisi istemiyorum en azından bari 1 tane fazla alın dedim ben aileme diyemem dedi. Beni ailesine karsı savunmadı hala daha savunmuyor benim isteklerimi söylemiyor.
Ev tutmuşlar kiralık annesiyle aynı apartmanda 4 ay boş eve kira verecekler sırf evi kimse kapmasın diye.
Anneme diyorum ben yapamıyorum sen söyle diyorum eziyorlat beni diyorum bosver sen nişanlına bak diyor.
Su an aramız cok bozuk inanın ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım bilmiyorum. Lütfen birileri bana bir yol göstersin bu kadar seviyorken bırakmak istemiyorum.
Bunlar fragman, asıl film evlendikten sonra başlayacak. Aileniz de arkanızda değil belli ki. Kendinizi ateşe atacaksınız.

At Nişanı da beğendikleri eşyalarla aynı apartmanda iki evde otursunlar gönüllerince.
Altın konusunda tutumunu beğenmedim hediye bu sonuçta gönüllerinden ne geçiyorsa o. Zorla aldırmak pek münasip değil tabi bu benim görüşüm

Görünen köy kılavuz istemez. Kv'nin aparmantında ev, bilezik işi, mobilyaları onların seçmesi...
Haklı olan taraf sizken, siz nişanlınıza susuyorsunuz, ailesine susuyorsunuz. Nişanlınız da ailesine susuyor. Totolarını indirme ve gemileri yakma vakti gelmiş ve geçiyor.

Nisanlinizla degil ailesiyle evleneceksiniz resmen hicbir seyi size sormadan yapiyolar senin fikirlerinin bi onemi yok anlasilan. Lutfen size deger veren birini bulmak kaydiyla nisani atin. Birde size danisilmadan aybi apartmanda ev tutulmus inanilir gibi degil.

Evlendikten sonra evine yaptigina ettiginede aldigina karisirlar kocanda agzini acip ailesine tek kelime etmez.

Bu kaynanalarida anlamiyorum ogullarini bu kadar cok seviyolar madem evlendirmesinler dizlerinin dibinde oturtsunlar arkadas. Bulunmaz hint kumasi sanki.

Yinede siz bilirsiniz tabi ama ben olsam nisani atar arkama bile bakmazdim uzuleceginiz 1 ay 2 ay olur. 12 gr bilezik sizi yukseltmez yada alcaltmaz ama oglan evlendiriyolarsa bazi seylerinde fedakarliklarini yapmalari lazim ucuz yolla sizi getirtcekler huzurunuz olmaz benden soylemesi.

Ki nisanliniz daha evlenmeden sizi ezdiriyosa arkanizda durmuyosa ailesine laf gecirtmiyosa evlensenizde ezilen siz olursunuz

Altın olayına yorum yapmıyorum geleneksel bi şey ama oldukça saçma bana göre. Ve hediye sonuçta ne isterlerse onu alırlar sen değerini altınla mı ölçüyosun? Yapma çık bence şu kafadan. Eşyalar konusunda o evde yaşayacak olan sensn gerekirse o şehre gidersn veya internetten beğenirsin aldırırsın ne münasebet senin evinin eşyalarını başkalarının beğenmesi. Bana kalırsa sizin kafalar uyuşmamış ve alttan alan olgun kimse yok içine sinmiyorsa ayrıl evlenip boşanması daha yıpratıcı. Önce düzgünce konuş tabi benm beklentilerim bunlar ama karşılığı beklentimi karşılamıyor de bakalım ne dicekler ona göre rota çizersin

Erkek var,
Erkek var.
Kimine ailesine rağmen eş olunur.
Kimisi ailesi iyi fe de olsa dostlar başından ırak.
Nişanlınız ailesine karşı nezaketinden ötürü mü ses çıkarmıyor, yoksa pasif ve sınır koyamadığı için mi?
Ailesi kolaylık olsun diye mi birşeyleri kendilerine göre yapıyor, yoksa şimdiden başını ezelim diye mi?
Siz kendi ailenizde benzer kv koca problemlerini anne babanızda gördüğünüz için mi tepkilisiniz yoksa gerçekten karşı tarafta bir art niyet mi seziyorsunuz?

Bu sorularımın hepsinde ikinci kısmı seçiyorsanız acilen bitirin o işi.

Nişanlınızın ailesi oğullarını evlendirmiyor tam anlamıyla gelin alıyorlar.
Sizin yaşayacağınız evi, eşyayı nasıl fikrinizi bile almadan alabiliyorlar.
Bir otobüsle günü birlik gidip seçebilirdiniz. Yada katalog, resim ne bileyim kararı size bırakacak herhangi bir şey.

Ailesine şimdiden ses çıkartamayan evlenince bunu hiç yapamaz. Laf olsun diye söylemiyorum. Hayatın bazı gerçekleri var. Hangi evli kadına sorsan bu görüşümü destekler. Fikrinizi sormaya gerek duymayan insanlarla aynı apartmana gidiyorsunuz birde.
Canınızı sıkmak istemem ama bazı zorluklar yaşayacaksınız diye düşünüyorum.
Hiç değilse önleminizi almayı düşününürsünüz buradaki yorumlarla.

Nişan dediğimiz dönem bunun için var zaten. Hem evleneceğimiz kişiyi hem de ailesini tanımak için. Altın konusunda yorum yapamam çünkü gereksiz buluyorum. Ama size danışmadan ev tutmak ve eşya almak başlı başına büyük sorun. Bir bilezikten önce ben bunları dert eder ve rest çekerdim: O evde oturmayacağım, o eşyaları da kullanmayacağım.

Evini onlar seciyor, esyayi onlar seciyor, takida da fikrine kiymet vermiyorlarsa arkadaslar hakli bu daha fragman... ben olsam nisanliya acikca tepki gosterirdim, 2-3 gun beklerdim degismezse risk alip nisani atardim. Olurda blofunu yerse hersey istedigin gibi olacak demektir, hicbirseyi degistirmeye calismaz kabul ederse gene srn kazandin, bir pisiriktan yolun basinda kurtuldun demektir

Sana şuanda öyle bir davranmalılar ki kendini böyle havalar da hissetmelisin ama ne yazık ki çok üzülerek söylüyorum, çok mutsuz olacak.
Aklın varsa atarsın nişanı mutlu olursun.
Arkana bakmadan kaç.

bu kadar olaydan sonra ben o yüzüğü atardım. Siz resmen "acılara yürüyorum korkmuyorum" modundasınız. Kendi mobilyanızı bile kendiniz alamazken ilerisi için durum hiç iç açıcı değil

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X