Ne zaman nefes alabileceğim?

Sevgiii38

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2021
144
54
21
Merhaba arkadaşlar.

Ameliyatın 9. günündeyim. Ameliyatta tampon kullanılmadı ve 7. günde alçım çıktı. Deviasyon ve estetik ameliyatını aynı anda oldum. Şu an sağ burun deliğimin içi baya şiş ve oradan çok çok az nefes geliyor. Sol burun deliğim ona göre çok daha açık ama orası da hemen hemen nezle gibi hafif tıkalı. İkisinden toplamda aldığım nefes şu anlık yetmediği için %80 ağızdan %20 burundan nefes alıp veriyorum..

Siz kaçıncı günden itibaren düzgün nefes alıp vermeye başladınız?
Merhabaaaa, öncelikle geçmiş olsun :))) nefesiniz emin ol düzelecek, ben de ilk başlarda en tedirgin oldugum konu buydu ve 1 aya yakın bir süre çok korktum nefes alamıyorum diye çok az alıyordum ama sonrasında siz farkında bile olmadan şişlikler indikçe açılıyor nefesiniz, şuan 6. Ayım dolacak eskisi gibi alıyorum çok şükür Allah'ıma :) Bir de arkadaşlar burada kötü, başarısız, olumsuz çok yorum var Allah hepsine yardım etsin ama kesinlikle herkeste böyle olacak diye bir sey yok ben çok kafaya takmıştım, çok büyütmüşüm kafamda emin olun güzel bi doktor bulup olursanız ne ağrılı bi süreç, ne de psikolojik açıdan kötü bi süreç yeni yeni anlıyorum her zaman olumlu düşündüm öyle de oldu ki ben devley hastahanesinde oldum bir de :)) Hepinize geçmiş olsun

byfeyzaby

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2021
117
15
25
Merhabaaaa, öncelikle geçmiş olsun :))) nefesiniz emin ol düzelecek, ben de ilk başlarda en tedirgin oldugum konu buydu ve 1 aya yakın bir süre çok korktum nefes alamıyorum diye çok az alıyordum ama sonrasında siz farkında bile olmadan şişlikler indikçe açılıyor nefesiniz, şuan 6. Ayım dolacak eskisi gibi alıyorum çok şükür Allah'ıma :) Bir de arkadaşlar burada kötü, başarısız, olumsuz çok yorum var Allah hepsine yardım etsin ama kesinlikle herkeste böyle olacak diye bir sey yok ben çok kafaya takmıştım, çok büyütmüşüm kafamda emin olun güzel bi doktor bulup olursanız ne ağrılı bi süreç, ne de psikolojik açıdan kötü bi süreç yeni yeni anlıyorum her zaman olumlu düşündüm öyle de oldu ki ben devley hastahanesinde oldum bir de :)) Hepinize geçmiş olsun
Kesinlikle dediğiniz gibi bir nevi psikolojik bir süreç. Bir de yağlanmanız ne zaman azaldı.

Laviiaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2021
44
11
Şuan bunu okumak nasil iyi geldi 3 hafta oldu ameliyat olali hala cok nefes alamiyorum başim agriyor sürekli korkmaya başliyorum gercekten cok sabir işi🥲 sizede cok gecmiş olsun

Sevgiii38

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2021
144
54
21
Şuan bunu okumak nasil iyi geldi 3 hafta oldu ameliyat olali hala cok nefes alamiyorum başim agriyor sürekli korkmaya başliyorum gercekten cok sabir işi🥲 sizede cok gecmiş olsun
İlk 3 hafta bende öyleydim emin ol açılacak korkma bir de ben de tampon bile yokken sıfıra yakın alıyordum nefes ama o bile açıldıysa düzelir hepsi şuan eskisi gibi aynı hiç problem yok