Neden bu haldeyim

Bebeğiniz epey küçük. Henüz hayatınızın her anlamda rayına oturmamış olması bence normal. Yani benim tekrar regl olmam bile nerdeyse 12 ayı bulmuştu. Hormonların yerli yerine oturması vakit alıyor ki emzirme bitene kadar tam da düzeliyor sayılmaz.

Kendinize bir kablosuz kulaklık edinin. Bebeğinizle ilgilenirken YouTubedan stand up gösterisi okur, kişisel gelişim olur, güncel şeyler olur artık ne seviyorsanız uzunca videolar açın. Telefon kenarda dururken dinlersiniz. Avrupa yakası, hatırla sevgili gibi 64243773 kere izlediğim dizileri açar arka planda dinlerim ben mesela sıkılmamak için.

Hayatınız yavaş yavaş düzene girecek merak etmeyin.

Gidebilirim . Yaşadığım şehir çarşıya yürüyerek yarım saat avmye 10dk . Hava soğuk üşür diye korkuyorum ..
sıkıca giydirin üşümez. Kıuzım ocak doğumlu yine serklajlıydım 1 aylık oldu şubatta giydirdim çıkardım. ama ıyı giydiriyordum. üşümesi imkansız olacak sekilde. ırmk kenaı vafrdı bızım orda gezdırıp getiriyordum. İç anadolu şehrrindeydim. herkes kendi çocuğunu iyi tanır ama benim kızım 8 yasında 2 3 defa hasta olmuştur hasta da olmadı yani. 4.5 aylık bebeğiniz onu artık tanıyorsunuzdur hasta olur mu olmaz mı biliyorsunuzdur.

Aslında pek çoğumuz o vakitlerde kendimizi kapana kısılmış gibi hissediyoruz. Havalar da soğudu evde daha çok vakit geçiriyorsunuz. Bunların hepsi olumsuz anlamda etken. Bir de yıllarca çalışmış insanların ev hayatına adapte olması kolay olmuyor. Havalar güzelleşecek, ek gıdaya geçecek dışarıda birlikte çok rahat vakit geçireceksiniz. Bebeğe bakım verecek birisi varsa da uygun zamanda işe dönersiniz. Ben 1 yaşına geldiğinde başlamıştım açıkçası ne büyük rahatlık demiştim. Bu kızımı sevmediğim anlamına gelmiyor ki. Eşinizle olan iletişim probleminizi çözmeye çalışım, olumsuzluklara çok odaklanmayın. Birlikte vakit geçirme yoluna gidin. Özellikle bebek sonrası cinsellik çoğu ailede sekteye uğruyor. Bazen kadın hormonları, yorgunlukları sebebiyle istemiyor bazen adam kadını "anne" konumu sebebiyle geri duruyor. Bu iletişimle çözümlenebilir bir konu.
Çok haklısınız hepsi geçecek biliyorum . Az önce arkadaşım bin otobüse gel yanıma dedi . Ama eşimle zaten gel gitliyiz gitmek istemiyorum. 5 saatlik bir il de .
Hepsi geçecek ama ben kendime engel olamıyorum . Bunalıyorum . Elbette çocuklarımızı çok seviyoruz bununla hiç alakası yok ..

Bebekle en sıkıcı zamanlardasınız.
Daha çok tek taraflı ilişki.
Zamanla hareketlenecek, yorulacaksınız ama iletişim karşılıklı olunca daha güzel olacak her şey.
Kendinize açabildiğiniz kadar alan açın, 7/24 birlikte olmak tüketen bir şey.

Bebeğiniz epey küçük. Henüz hayatınızın her anlamda rayına oturmamış olması bence normal. Yani benim tekrar regl olmam bile nerdeyse 12 ayı bulmuştu. Hormonların yerli yerine oturması vakit alıyor ki emzirme bitene kadar tam da düzeliyor sayılmaz.

Kendinize bir kablosuz kulaklık edinin. Bebeğinizle ilgilenirken YouTubedan stand up gösterisi okur, kişisel gelişim olur, güncel şeyler olur artık ne seviyorsanız uzunca videolar açın. Telefon kenarda dururken dinlersiniz. Avrupa yakası, hatırla sevgili gibi 64243773 kere izlediğim dizileri açar arka planda dinlerim ben mesela sıkılmamak için.

Hayatınız yavaş yavaş düzene girecek merak etmeyin.
Hepsini biliyorum . Ben kendimle uğraşırken kafamdakileri susturamıyorum . Görümcem neden böyle yapıyor bilmiyorum 🤷 . Hepsi üstüste geldi sanırım . Dediğinizi yapacağım

Bebekle en sıkıcı zamanlardasınız.
Daha çöm tek taraflı ilişki.
Zamanla hareketlenecek, yorulacaksınız ama iletişim karşılıklı olunca daha güzel olacak her şey.
Kendinize açabildiğiniz kadar alan açın, 7/24 birlikte olmak tüketen bir şey.
Alan açabilmem için tek olmamam lazım . Annem vardı o zaman bi nebze iyiydim

İç anadoluda bir şehirdeyseniz 4,5 aylık bebekle yürüyerek bence çarşıya, avmye gitmeyin bence de 🤗 buz gibi değil mi havalar bir iki ay daha sabır. Araçla gitmek iyi bir alternatif olabilir.
Yok marmaradayım . Havalar soğuk yine de . Avm yürüyerek 10 dk falan . Eşim avm ye bırakabilir ama alamaz mecbur ben dönmek zorundayım

Gecmis olsun ama, bu ne alâka?
Neden baskalarinin sorunlarini kucumseyip kendinizi one atıyorsunuz?
Hic sevmem.
Konu sahibinin derdi suan baska, sizinki baska, teselli de değil bu.
Hayirli doğumlar.
Bir de sizi takibe alayım müsadenizle. Yorum yaparken sorarım bu durumdan hoşlanır mısınız hoşlanmaz mısınız onay alırım da öyle yazarım.

önceki eleştiriniz uygun yerinde gibi gözükse de umarım davranısınızdaki sıkıntının farkında olmuşşunuzdur.

sıkıca giydirin üşümez. Kıuzım ocak doğumlu yine serklajlıydım 1 aylık oldu şubatta giydirdim çıkardım. ama ıyı giydiriyordum. üşümesi imkansız olacak sekilde. ırmk kenaı vafrdı bızım orda gezdırıp getiriyordum. İç anadolu şehrrindeydim. herkes kendi çocuğunu iyi tanır ama benim kızım 8 yasında 2 3 defa hasta olmuştur hasta da olmadı yani. 4.5 aylık bebeğiniz onu artık tanıyorsunuzdur hasta olur mu olmaz mı biliyorsunuzdur.
Bilmiyorum 🤷 her taraf hastalık . Bakayım yarın eşim kahvaltıya götürmezse öğlen oğlumla gideriz

Bebekli bir hayata adapte olmak zor.
Havalar buz gibi , evde tıkılı kalmak zor.
Bir de bahsettiğiniz etkenler var az cinsellik , görümcenin laf sokması ,kardeş düşkünlüğü eşinizdeki bunlarda çorbaya tuz olmuştur.
Normal hissettikleriniz inanın. Vakit yaratıp bebekle olmasa bile kendiniz gün içinde hava almaya çıkabilseniz çok iyi olur aslında. :KK43:

Çok haklısınız hepsi geçecek biliyorum . Az önce arkadaşım bin otobüse gel yanıma dedi . Ama eşimle zaten gel gitliyiz gitmek istemiyorum. 5 saatlik bir il de .
Hepsi geçecek ama ben kendime engel olamıyorum . Bunalıyorum . Elbette çocuklarımızı çok seviyoruz bununla hiç alakası yok ..

O süreçlerini düşünüyorum. 2 yıl önceydi çok değildi. Öyle iyi anlıyorum ki. Bir iki ay daha sabret. Bol bol bebeğinin videosunu çek ben öyle kötüydüm ki çok az çekmişim. En gıdayla beraber açılan leveli çok güzel olacak. Sana da iyi gelecek.
Bu arada uyku konusunu zihnine hiç takma. Eğitim vs de maalesef hikaye. Çocuğunla birlikte bir düzen oluşturacaksın zaman içinde.

Bebekli bir hayata adapte olmak zor.
Havalar buz gibi , evde tıkılı kalmak zor.
Bir de bahsettiğiniz etkenler var az cinsellik , görümcenin laf sokması ,kardeş düşkünlüğü eşinizdeki bunlarda çorbaya tuz olmuştur.
Normal hissettikleriniz inanın. Vakit yaratıp bebekle olmasa bile kendiniz gün içinde hava almaya çıkabilseniz çok iyi olur aslında. :KK43:
O dediğinizi annem geldiğinde yapabilirim . Şuan tekim bebeğimi bırakamam . Zar zor yemek yiyorum . Yemek yapmak hak getire . Allahtan eşim istemiyor ..
görümcenin yaptıklarını umursamam belki de eşim duracağı yeri bilse yeter ..

O dediğinizi annem geldiğinde yapabilirim . Şuan tekim bebeğimi bırakamam . Zar zor yemek yiyorum . Yemek yapmak hak getire . Allahtan eşim istemiyor ..
görümcenin yaptıklarını umursamam belki de eşim duracağı yeri bilse yeter ..
Eşinizde istemesin bir zahmet. Yakınınızda olsam bebeği biraz oyalayım da siz bir kahve için gelin dışarda derdim. :)
Eşinizle ilgili denecek çok şey var ama işte...
Allah yardımcınız olsun , bebeğinizi sıhattle büyütün inşAllah.

O süreçlerini düşünüyorum. 2 yıl önceydi çok değildi. Öyle iyi anlıyorum ki. Bir iki ay daha sabret. Bol bol bebeğinin videosunu çek ben öyle kötüydüm ki çok az çekmişim. En gıdayla beraber açılan leveli çok güzel olacak. Sana da iyi gelecek.
Bu arada uyku konusunu zihnine hiç takma. Eğitim vs de maalesef hikaye. Çocuğunla birlikte bir düzen oluşturacaksın zaman içinde.
Bol bol videosu var çekiyorum zaten tek yaptığım o . Havalar ısınsa daha iyi olacak belki de kendimi kapana kısılmış gibi hissediyorum.
İnan uyku meselesini hiç takmıyorum zaten 1 yaşına kadar ataktı dişti vs kayıyor . Bi düzenimiz vardı , atakla birlikte diş ile birlikte İstanbul’a gidip gelmekle kaydı 😒 şuan en son düşüneceğim şey uyku 😴 ne yapayım yani yatsın kalksın işte iyi olsunda . Ben iyi olmalıyım ki bebeğime iyi olayım

Eşinizde istemesin bir zahmet. Yakınınızda olsam bebeği biraz oyalayım da siz bir kahve için gelin dışarda derdim. :)
Eşinizle ilgili denecek çok şey var ama işte...
Allah yardımcınız olsun , bebeğinizi sıhattle büyütün inşAllah.
Ay söylemeniz yeter , Allah razı olsun..

Bebeğin uykularıyla ilgili çok konu açmıştınız. Bebeklerin uykuları öyle hemen akşam 7 sabah 7 olmaz ki. Bir süreye kadar atakları var, dişleri var, yani var da var. O yüzden bebekten şu an sürekli uyumasını beklemeyin. Ben karda çamurda bile çıkarıyorum çocuklarımı dışarı. Koyun kanguruya montunuzu da üstüne çekin şemsiye alın çıkın. Mis gibi de uyur. Eğer ağlıyorsa elbet bir derdi vardır. Yediğiniz bir şey dokunuyordur, gazı vardır, diştir. Mesela benim 2.oğlumun dişleri 5 aylık çıkmıştı. Emeklemeye de 5 aylıkken başlamıştı. O yüzden hep uyur uyanık haldeydi. Bunlar normal şeyler biraz salın çocuğu derim.
Eşiniz konusuna da gelince bir şey diyemiyorum. Kardeş takıntısının ne olduğuyla ilgili bilgim yok.
Görümcenize de lafını verin. Kimseyi kırmayacağım diye kendiniz kırılmayın.

Bebek arabası yağmurlukları var, soğuğu da güzel kesiyor duyduğuma göre, sıkı giydirin bi de arabasına güzelce yağmurluğu takın 10 dklık yol hiçbir şey olmaz Allah’ın izniyle. Bi kahve içmeye bile çıksanız havanız değişir

Bebeğin uykularıyla ilgili çok konu açmıştınız. Bebeklerin uykuları öyle hemen akşam 7 sabah 7 olmaz ki. Bir süreye kadar atakları var, dişleri var, yani var da var. O yüzden bebekten şu an sürekli uyumasını beklemeyin. Ben karda çamurda bile çıkarıyorum çocuklarımı dışarı. Koyun kanguruya montunuzu da üstüne çekin şemsiye alın çıkın. Mis gibi de uyur. Eğer ağlıyorsa elbet bir derdi vardır. Yediğiniz bir şey dokunuyordur, gazı vardır, diştir. Mesela benim 2.oğlumun dişleri 5 aylık çıkmıştı. Emeklemeye de 5 aylıkken başlamıştı. O yüzden hep uyur uyanık haldeydi. Bunlar normal şeyler biraz salın çocuğu derim.
Eşiniz konusuna da gelince bir şey diyemiyorum. Kardeş takıntısının ne olduğuyla ilgili bilgim yok.
Görümcenize de lafını verin. Kimseyi kırmayacağım diye kendiniz kırılmayın.
Yok uyku kısmını takmıyorum inanın , tskıyordum artık takmıyorum ona kadar çok şey var . Sağlıklı olsunda uyur uyanır ne yapayım . Diş var zaten belirtileri .
Asla alttan almam neyse gerekeni söylerim . Bazen çoğu zaman duymuyorum bile söylediklerini

X