Neden bu şekilde hissettiğimi anlamadım..

pulluceket

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2022
10
9
27
Merhaba.. biraz uzun bir yazı olabilir şimdiden teşekkür ederim. Burada genel okuyucuyum ilk defa soru soruyorum. Erkek arkadaşımla dün ilk defa cinsel birliktelik yaşadık ya yaşamaya çalıştık diyebilirim. Bilinçsiz davranmadık, daha önce bu konu üzerinde konuştuk yani isteklerimizden arzularımızdan ve olası durumlardan.. şöyle ki ortam birliktelik için müsait yeterli ön sevişme ve ıslanma gerçekleşti hatta afedersiniz ama zaten genel olarak fazla fazla ıslanan bir insanım fakat cinsel birleşme sırasında erkek arkadaşım içeri girmeye çalıştığı esnada girişten 3 4 cm sonra hymen(halk dilimde kızlık zarı) olduğunu düşündüğüm yere gelince tıkanıp kaldık. Yani şöyle ki girişi sağladığında sanki içeride esnek bir duvar var ona çarpıyor çarpınca içimde ki o şeyin baya esnediğini neredeyse bir Yay gibi gerildigini hissediyorum biraz daha baskı sonucu şimdi orayı geçeceğiz diye düşünürken artık canım fazlasıyla acımaya başladığı icin bıraktık. Yani herhangi bir korkum yoktu bu konuda. Vajinismus olduğumu düşünmüyorum çünkü dun bu şekilde neredeyse 10dan fazla giriş yapmaya çalıştık benim isteğim üzerine yani ilk ağrıdan sonra bırakmadım. Ama her defasında resmen o duvara çarpıp kaldık ve duvarı aşalım derken benim canım artık çok fazla yandığı için erkek arkadaşım her defasında bıraktı ya da zorlamak istemedi. Bu 10dan fazla deneme esnasında 2 kere kanama gerçekleşti bende ama ikiside sadece erkek arkadaşıma buluşacak ve sildiğimde peçeteye buluşacak kadardı. Fazla bir kanama da söz konusu olmadı. Bu kadar fazla denememize rağmen vajina girişinde ya da herhangi bir tahriş, ağrı durumu da söz konusu değil yani denemeyi bıraktığımız anda sanki hiç o kadar birliktelik yaşamaya çalışmışım gibi bir hissiyat yoktu. Hatta bir ara kayganlaştırıcı bile sürüp denedik o kadar ıslak olmama rağmen fakat yine de o duvarı bir türlü aşamadık. Kegel egzersizlerinden esinlenerek parmak egzersizleri yaptık önce 1 sonra iki en son 3 parmak olacak şekilde ama bunlarda da problem olmadı ya da acı hissiyatı olmadı. En son 2 3 saatlik uğraşın sonrasında bıraktık olmayacak diye.. Bu olaydan 1 2 saat sonra ise regl oldum. Zaten normal regl tarihimdi bekliyordum regli olmayı hatta ilişki esnasında kanadigim da erkek arkadaşımla önce regl olduğumu düşündük. Kadın Doğumdan randevu aldım acaba fizyolojik bir sıkıntım mı yoksa bilinçaltı psikolojik bir sıkıntım mı var diye(bilinçaltı diyorum çünkü o kadar uğraşmayın ve kaç kete canımın yandığını hissetmeme rağmen hala bir korkum yok tekrar denemek istiyorum reglim bitince) var diye fakat regl olduğum icin 1 hafta sonrasına aldım ama tahmin ederdiniz ki yine de merakımı ve endişemi yenemiyorum ve acaba bu durumun reglimin çok çok yakın olmasıyla bir alakası olup olmadığını da düşünmeden edemiyorum. Daha önce böyle bir şey yaşamış, görmüş olan ya da sağlıkçı olup bu konuda benimle fikir paylaşacak biri varsa eğer fikirlerini duymak isterim.. tekrardan teşekkürler..

Ilk denemede bu kadar zorlamasaydınız keske
Aslında eğer problem benim kendimi kasmam korkmam ya da endişelerimden kaynaklı olsaydı evet haklısın kesinlikle bu kadar denemezdik fakat diyorum anlamadığım garip bir şey var ki endişelerim olmamasına rağmen bu yaşadığım şeyin ne olduğunu anlayamadığımdan deneyip durduk belki de..

Kızlık zarınız kalın olabilir belki ondan zorlanmış olabilirsiniz mutlaka doktora gidin onlar en iyi bilgiyi verir kafaya takılacak bir durum yok

Bunu da düşündüm haklısınız sonuçta cinsellikle alakalı bir çok sağlıksız bilginin dolaştığı oluyor etrafımız da ve bilinç altıma yerleşmiş olabileceğini fakat durum böyle olsaydı girişten sonra değilde giriş esnasında hissetmez miydim bu baskıyı ya da o 3 5 cmlik girişi yaşayabilir miydim diye de düşündüm.. Zaten doktor randevusu aldım dediğim gibi ama yine de tahmin edersiniz ki endişe duyuluyor yine de teşekkür ederim :)

Regliniz ile ilgili değil, gerçi regl dönemi yaklaştıkça dokular hassas oluyor, o yüzden daha çok acı hissetmiş olabilirsiniz. Doktordan randevu almanız iyi olmuş. Eğer kızlık zarınızın yapısı ile ilgili bir durumsa, ki ender olarak olabiliyor, doktor o sorunu çözer.

Kızlık zarı kendinizi kastığınızda gerçekten duvar gibi oluyor ve canınızı acıtıyor. Siz ne kadar rahattım desenizde ilk ilişki olmasının verdiği gerginlikle farkında olmadan kastınız bence. Benim de hiç korkum yoktu, eşime de sonsuz güvenim vardı bu konuda. Ama istemsiz kendimi kastım ve beklediğim gibi kolay olmadı benim için. Reglinin yakın olması da hassasiyeti arttırıyor. Bence ara verip zorlamadan tekrar denemek problemi çözer. Her şey hemen olacak diye bir şey yok. Biz üçüncü seferimizde tam birleşme yaşayabildik. Anlattıklarınız bana çok normal geldi. Ayrıca kızlık zarı bozulduğunda gelen kan zaten silince peçeteye bulaşacak miktarda oluyor. Öyle adet kanı gibi bir kanama olmuyor.

Şimdi buradaki ukala ablalar kendini sıktığın için ,kastığın için aman vajinismusun var falan diyecekler ama yaşayan birinin ağzından dinle.vajinismus falan değilsin.o duvar hissini birebir yaşadım.kızlık zarı var mı yok mu nasıl birşeydir emin olmasam da vajinada ilk ilişkide açılması gereken bir kısım var. Kastığın için, ıslanmadığın için falan diye sallayanlara inanma.sanki sonraki ilişkilerimizde yüzde yüz hazı oluyoruz ilişkiye de sadece ilkinde mi hazır olmuyoruz yani. Benimki ilkinde hiç kanamadı sende sıkıntı var diyenleri de dinleme.seninki benim vajinam gibi ilk ilişkide şakır şakır kanayan vajinalardan. Ilk ilişkide kanama olması da normaldir olmaması da. Millet de şimdi yeni birşey öğrenmiş kanamaması lâzım aslında diye.hayır kanaması da normal kanamaması da.kişiden kişiye göre değişiyor. Dişini sıkıp oturacaksın üstüne yapacak başka birşey yok.bırak 1 hafta kanasın bir halt olmaz merak etme.orası vücudumuzun en dayanıklı organlarından bir tanesi. Başına neler neler geliyor da hiçbirşey olduğu yok.benim de şakır şakır kanamıştı.geçti gitti. Acı dediğin de bir günde geçer gider. Vesvese yapma.zorla zarar vermeye çalışsan bile zarar veremezsin oraya. Rahat ol.

Büyük ihtimal yay gibi esniyor dediğine göre esnek kızlık zarın var, benim de öyle olmuştu. Fazla zorlarsanız tahriş olur dikkat

Merhabalar bende 2 hafta kadar önce erkek arkadasimla ilk iliskimi yasadim. İlk denemede olmadi dediginiz gibi duvar hissi ve sakir sakir icten bir kanama. Parmak egzersizi denemeleri ve aci.kanama normal bir damla gibi degil o an kaniyor sonra duruyordu. Kendim saglikci oldugum icin Duvarlari kalin mi diye ve saglik problemi var mi diye dr dan hemen randevu alip icimi rahatlattim en dogrusunu yapmissiniz

Bendende ilk aynısını yaşandı sonradan tamamen almaya başladım benden hiç kanama gelmedi ama yüksek kenarlı ve kalın zarli olmama rağmen doktor bakiresin %90 kanar dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…