Neden her kıyafet polyester

kucukpisi

Hayata inat gülümse...
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2011
7.563
4.576
Arkadaşlar kıyafet bulamıyorum. Herşeyi polyester yapıyorlar. Iş yerinde giyince hem yakıyor hemde koku yapıyor. Ter gibi de değil, ter kokusunu ozletecek bir koku.

Çok iyi markalar bile polyester tercih ediyor. Tamam kumaş ucuz. Ama sağlıksız.

Benim derdim de bu. Sizde sorun yaşıyor musunuz?

K.k Olarak bir el atalım buna. Tekstil Firmaları duysun....

Modetorden isteğim konuyu taşımasin. Dertliyim. Kıyafet bulamıyorum...

Mesela i.yol markasinin nerdeyse tum gomlekleri oyle kaliteli pahali bir marka ama yuzde 5 pamuk kullaniyor.
Soylediginiz sorunlari bende yasiyorum fakat alirken dikkat etmeyi hep unutuyorum.

Polyester ucuz kumas evet.
ek olarak ustune baski yapilmasi daha maliyetsiz.
pamuk bile kalite kalite, kaliteli pamugun da dikim aşaması zor, dikkatli yapilmasi gerekiyor. Yani o giydigimiz pamuklar bile iyi degil ki...
Bu sene sublime baski cok moda oldu bide, o da sadece polyestere calisilabiliyor.
viskon kullanirken bile polyestersiz olmuyor artik.
Maliyeti dusurdugu ve isleyisi kolaylastirdigi icin her seyde polyester katiyorlar.
cozum derseniz, yok.

Elime aldığımda polyester olduğunu anlıyorum. Anlamasam keşke. Çok gıcık. Hava kapali diye evdeki polyester gömleği giyip çarşıya gittim resmen yandım piştim. Gömlek koktu. Ben duşa gömlek makineye :KK43:

al benden de okadar valla bir şey alamamaktan çıldırma noktasına geldim ,dikişten anlasam pamuklu iyi bir kumaş alıp kendi giysimi kendim dikicem başka çare yok gibi.

Kalitesiz pamuk olsa ysda vizyon olsa razıyım. Polyester çok fena.... benim 2 buluz sadece polyester. Almıyorum. Yok bulamıyorum. Zayıfladim kıyafete ihtiyacim var. Ama yok.. o dandik şeye para veremem. Vaktum olsa dikeceğim oda yok...

Pamuk pahalı birde sadece pamuk olduğunda kırışık oluyor ,(ütü tutmuyor) ama pamukda zararlı olabiliyor eğer ki üstünde tarım ilacı çok fazla kullanıldıysa kaşıntıya sebep verebiliyor buda tende alerjiye yol açıyor , soğuk ülkede hem pamuk yetişmiyor birde zaten sıcak olmadığından pek önemli olmuyor , aslında sıcak hava için en uygun keten ama bununda kalitelisi ve kalitesizi var
birde ketenin kesimi ve dikimi zor
en kolay olanda dikimde ve kesim polyester oluşu kesimde,dikimde, ütüde sorun yaratmıyor
güzel görünüyor oluşundan satışı ve albenisine gençler kanıp hemen satın alıyor birde gençlerin etiket okuma alışkanlığı yok ,
arz talep meseleside fiyatı etkiliyor tabi

evet pamugun hem maliyeti yüksek, hem isciligi zor
hemde kullanmasi zor, ütüsü zahmetli, dogru yikanmasi lazim
öyle olmayinca cabuk yipraniyor

Ayni sorunla bende son zamanlar karsi karsiyayim. Hatta elbiselerin icine bile polyester astar dikiyolar.
Tam koltuk altindanada denk geliyor. Ben artik dayanamadim, bazi elbiselerimin icindeki bu bolumu kestim :KK70:
Bence kot gomlek deneyebilirsiniz, en azindan polyester olmadigi kesin.
Bana Zaradan felan denk geldi pamuklu beyaz gomlekler. Bir bakmanizi tavsiye ederim.

Dikiş bilen annemin yanında büyüdüm hal böyle olunca kumaştan az çok anlıyorum. Dikisten de anlıyorum. Lüks bir mağazaya giriyorum. Dikiş kötü , kumaş kötü , fiyat orantısız. Almadan çıkıyorum. Pamuk olmasın hadi ama yüzde yüz de polyester olmasın. Viskon olsa bali...

Ismini yazmayayim bir mağaza da pantolon denedim. Bacaklarımda acayip kaşıntı yaptı. Polyesterli karışık bi kumaşti.

Zaraya bakayım. Başka var mi öle mağaza?

2 sene önce ünlü bir markadan pardesü aldım. Nasıl aldığıma hala şaşırıyorum. Çok aceleye gelmişti acelem vardı.
%100 polyestermiş. Güneş kıyafete değdiğinde resmen tenim yanıyordu. Hep arabayla gittiğim için önemsemedim. Ama artık şu iki senede dikiş konusunda biraz ilerleme kaydettim de kendime incecik iç göstermeyen bir kumaştan pardsü diktim. Resmen rüzgarı tenimde hissediyorum :-) Şimdi yavaş yavaş kıyafetlerimi kendim dikiyorum. Ben de böyle bir çare buldum. Yoksa dediğiniz gibi her şey sentetik ve sağlıksız.

çok mu klasik giyiniyorsunuz.. gömlek etek vs gibi.. klasik giyimde genelde polyester kumaşlar kullanılıyor.
eğer spor şık tarzı giyim işinize uygunsa pamuklu bulmak daha kolay olabilir..

Ben içinde boguluyor gibi oluyorum polyesterin.Bu konu bende de çok dertti bir aralar hiç kıyafet bulamiyordum,polyester almak da istemiyordum şu ince pamuklu yakmayanları cikarttilar az da olsa rahat ettim .kumaşın adını bilmiyorum ama l.w da genel olarak o kumaştan giysi çok var herkes görmüştür. Sesimizi duyan varsa lutfen terletmeyen bunaltmayan rahat edebileceğimiz şık giysiler üretin Allah aşkına

X