Neden her kıyafet polyester

Polyester ucuz kumas evet.
ek olarak ustune baski yapilmasi daha maliyetsiz.
pamuk bile kalite kalite, kaliteli pamugun da dikim aşaması zor, dikkatli yapilmasi gerekiyor. Yani o giydigimiz pamuklar bile iyi degil ki...
Bu sene sublime baski cok moda oldu bide, o da sadece polyestere calisilabiliyor.
viskon kullanirken bile polyestersiz olmuyor artik.
Maliyeti dusurdugu ve isleyisi kolaylastirdigi icin her seyde polyester katiyorlar.
cozum derseniz, yok.
Yeminlen söylüyorum, bu yazdıklarınız içinde hiç duymadığım kelimeler var. Ben de kadın mıyım be. :110:

Kanser yapan bir kumaş olarak biliyorum ben. Olabildiğince düşük kullanımlı olanlara bakıyorum ve Onun dışındaki kumaşları tercih ediyorum. Aynı kıyafetin 5 farklı rengini almışlığım var bu yüzden ,kaçırmam:KK53:

koltukaltında cok garip bir koku yapıyor. sanki o ter kokusu baskasinin teri gibi kokuyor. ürün alirken once etiketine bakarim. kaçta kaç pamuk kullanilmiş diye...ona gore seçimimi yaparim. birde cok boyali ürunleri almam. markali bile olsa insanin iç çamasirlarini boyayan bile var.

ipek tavsiye ederim. %100 bulmak zor belki ama ipek pamuk karısimida harika oluyor. vucudunuzda agirlik yapmiyor. hatta birsey giymemişsiniz hissi veriyor. cok fresh. ipek, yün bunlar canlıdır.

ayni seyi kışında kazaklarda yaşıyoruz. kazaklarda kullanilan genelde akrilik. zamanla onlarda koku ve pamukçuklanma oluyor.%100 yün bulmak zor.

Batman'da çok gezme imkanım olmuyo netten tercih ediyorum genelde, % 100 pamuk olanlara bakıyorum

bu sene ne kadar tunik varsa hepsi polyester.. yazın sıcağında o giyilir mi yahu.. gömlekleri bile pamuk değil polyester yapıyorlar nefret eder hale geldim kıyafet alışverişinden.. bir de üzerine 90-100 tl etiketini yapıştırıyorlar ya, güler misin ağlar mısın..

mavide pamuklu tşörtler, keten gömlekler var. h&m, mango, zara grup bu konuda sınıfta kalır. sentetik katkısı az olanlar çok terletmiyor yinede. bende onlardan terch ediyorum. şu jarse dediklerine hele, bakarken pişik oluyorum. migros poşeti gibi..

Mudo ve maviye bakayım. Memurum çok klasik değilim, napiim şık olacağım diye pişemem... vaktim olsa diksem. Annemde bıraktı dikişi...

Kotona baktım kısa kollu ceketler kalın ve kumaş da naylon resmen. Nasıl yazlıksa...

Yeminlen söylüyorum, bu yazdıklarınız içinde hiç duymadığım kelimeler var. Ben de kadın mıyım be. :110:

Kadinlikla alakasi yok ki.
2 aydir calismasam da tekstilciyim malesef.

Hanimlar aklimdayken bir cok zincir markadan da alisveris yapmanızı onermem. Cunku imalatcidan 5e alir 55e satarlar. Ben 16 tlye musteriye sattigim pantolona 199tllik fiyat karti yaptirdigimi bilirim. Cok fena olucudurler Guvenilirligi de emin olun merter ya da zburnu piyasasina gore daha dusuk. Adet yukseldiginden fiyati dibe cekmek icin her turlu pislik doner. Ornegin kumas icerikleri icin soyleyeyim % 100 pamuk kumasi test ettiririz, ama imalat kumasi pamugun cop olanidir ve icerik bazen oynar. Zaten bazi kumas cesitlerinde ayni kumas topunun 2 metre berisi ile ilerisi birbirini icerik olarak tutmaz. Fiziksel ve kimyasal testler icin de soyleyeyim numune topu kavrami vardir. Her seyiyle dort dortluk kumas teste gider. Zararli madde yoktur, cekme donme vs yoktur. Ya da en kotusu baskili mallarda baskici ile gorusulur test edilecek numune olmasi gereken baski ile yapilir yollanir ama imalat gayet de kanserojen madde iceren baskilarla yapilir. Cocuk hatta bebek mallarinda bile boyledir. Inanin tek yerde calismadim, bu yanar donerlikleri yapmayan tekstil firmasina rastlamadim.

Kadinlikla alakasi yok ki.
2 aydir calismasam da tekstilciyim malesef.

Hanimlar aklimdayken bir cok zincir markadan da alisveris yapmanızı onermem. Cunku imalatcidan 5e alir 55e satarlar. Ben 16 tlye musteriye sattigim pantolona 199tllik fiyat karti yaptirdigimi bilirim. Cok fena olucudurler Guvenilirligi de emin olun merter ya da zburnu piyasasina gore daha dusuk. Adet yukseldiginden fiyati dibe cekmek icin her turlu pislik doner. Ornegin kumas icerikleri icin soyleyeyim % 100 pamuk kumasi test ettiririz, ama imalat kumasi pamugun cop olanidir ve icerik bazen oynar. Zaten bazi kumas cesitlerinde ayni kumas topunun 2 metre berisi ile ilerisi birbirini icerik olarak tutmaz. Fiziksel ve kimyasal testler icin de soyleyeyim numune topu kavrami vardir. Her seyiyle dort dortluk kumas teste gider. Zararli madde yoktur, cekme donme vs yoktur. Ya da en kotusu baskili mallarda baskici ile gorusulur test edilecek numune olmasi gereken baski ile yapilir yollanir ama imalat gayet de kanserojen madde iceren baskilarla yapilir. Cocuk hatta bebek mallarinda bile boyledir. Inanin tek yerde calismadim, bu yanar donerlikleri yapmayan tekstil firmasina rastlamadim.

Istanbul da değilim. Ne yapmak ne giymek lazım.

Türkiyede ki ister bayan ister erkek kıyafetlerinin kalitesiz olma nedeni ile ilgili netten araştırma yapayım dedim ve 2015 yılında yazılan bu paylaşımları gördüm.En bilindik ve marka dediğimiz firmalar bile hep polyester ürün üretiyor.Hem sağlıksız hem kalitesiz.Artık kıyafet almak bile zevk değil çile haline geldi.Üst kıyafetler her giyildikten sonra yıkanmak alt kıyafetler ise ütülenmek istiyor.Eskiden tiril tiril olan yıllarca giyip eskitemediğimiz o kıyafetler nerede.
Kimse şikayetçi değil mi bu durumdan!Evet belki yıllar öncesine kıyasla kıyafet daha ucuz olabilir ilk bakışta ama ya sağlık üzerine etkileri verdiği zahmet ve rahatsızlık buna değer mi..........
Bu konuda ne yapılabilir inanın bir çaresini bilsem:KK43:
Sesimizi kime nasıl duyurabiliriz hala benim gibi düşünenler ve bu konuda rahatsızlıklarını dile getirip çözüm yolu bulmak isteyenlerle.

Türkiyede ki ister bayan ister erkek kıyafetlerinin kalitesiz olma nedeni ile ilgili netten araştırma yapayım dedim ve 2015 yılında yazılan bu paylaşımları gördüm.En bilindik ve marka dediğimiz firmalar bile hep polyester ürün üretiyor.Hem sağlıksız hem kalitesiz.Artık kıyafet almak bile zevk değil çile haline geldi.Üst kıyafetler her giyildikten sonra yıkanmak alt kıyafetler ise ütülenmek istiyor.Eskiden tiril tiril olan yıllarca giyip eskitemediğimiz o kıyafetler nerede.
Kimse şikayetçi değil mi bu durumdan!Evet belki yıllar öncesine kıyasla kıyafet daha ucuz olabilir ilk bakışta ama ya sağlık üzerine etkileri verdiği zahmet ve rahatsızlık buna değer mi..........
Bu konuda ne yapılabilir inanın bir çaresini bilsem:KK43:
Sesimizi kime nasıl duyurabiliriz hala benim gibi düşünenler ve bu konuda rahatsızlıklarını dile getirip çözüm yolu bulmak isteyenlerle.
Etiket okumaya calısmaktan gına geldi bana da. Yaz için şile bezi tarzı kumaslar giymeye calısıyorum. (hiç de öle uygun değiller aslında fiyatları) kıs için büyük sıkıntı. Bir süredir hiçbir sey almıyorum desem yeridir.

Zeytinyağlı yiyemem amman basma da fistan giyemem aman...

X