Neden kadın kadının düşmanı?

Tamamen kompleksten kaynaklanan bir durum. Her şeyin en iyisine sahip olması gerekirken nasıl siz sahip olabilirsiniz? Bazı insanlar böyle mutluluğu hazmedemez. Sanki dünya üzerinde sınırlı mutluluk varmış siz de onun hakkını gasp etmişsiniz gibi davranır. Psikolojik bir rahatsızlık bu. Yokmuş gibi davranacaksınız.

Siz de burda onu çekiştiriyorsunuz ne hali varsa görsün ben kendi hayatıma bakayım demiyorsunuz mesela, velhasıl o birlikte olduğunuz adamla evlenince de böyle insanlar olacak hayatınızda , böyle insanlarla yaşamayı öğrenmelisiniz, alt katınızda üst katınızda orda burda her yerdeler, siz de ben de birileri için böyleyiz, velhasıl ciddiye alınacak bişe yok.
Ben kimseyi çekiştirmiyorum. Moralim bozuldu üzüldüm ağladım birilerine derdimi anlatmak istedim çevreme bahsedersem üzülürler diye bahsetmedim. Kaldı ki siz bu kişiyi tanımıyorsunuz bile. Ve olay kişi değil neden böyle bunu sorguluyorum. Alışalım alışalım da keşke alışmasak başka çözümü olsa.

Tamamen kompleksten kaynaklanan bir durum. Her şeyin en iyisine sahip olması gerekirken nasıl siz sahip olabilirsiniz? Bazı insanlar böyle mutluluğu hazmedemez. Sanki dünya üzerinde sınırlı mutluluk varmış siz de onun hakkını gasp etmişsiniz gibi davranır. Psikolojik bir rahatsızlık bu. Yokmuş gibi davranacaksınız.
Öyle yapmaya çalışıyorum aslında. Uzun zamandır mesafeli duruyorum böyle kişilerle çok etkiliyorlar beni çünkğ ama iş ortamı işte bir şekilde denk geliyoruz ve bir yolunu bulup çekiyorlar aşağı. Bende öğrenemedim umursamama işini bir türlü.

Öyle yapmaya çalışıyorum aslında. Uzun zamandır mesafeli duruyorum böyle kişilerle çok etkiliyorlar beni çünkğ ama iş ortamı işte bir şekilde denk geliyoruz ve bir yolunu bulup çekiyorlar aşağı. Bende öğrenemedim umursamama işini bir türlü.
Siz normal bir insanla muhatap olduğunuzu düşünüyorsunuz o yüzden çok takıyorsunuz. İçten içe acaba haklı mı şüpheniz oluşmuş. Özellikle zayıf noktanızı bilen birisi için sizi bu psikolojiye sokmak çok kolay.Bunun davranış tarzının kaynağı siz değilsiniz tamamen karşınızdaki kişi. Bunu kabullenerek başlamanız lazım.

Is arkadaşın her ne yapmaya çalıştiysa başarmış 😊 bak şu an bütün enerjin patır patır ona kayıyor 😁 anlıyorum insan böyle tuhaflıklarla karsilasinca anlam veremiyor üzülüyor vs ama cok bu afallama modunda durma önünde bir sürü seçenek var...ama en temizi olan kendi alanında parlayıp onu kudurtmaya devam seviyesine inme bile
Arkadaşın gibi insanlarin enerjisi genellikle çalmak üzerinde (calmak burda soyut anlamda tabiki) neşeni,şansını vs
O yuzden kaptırma diyorum
Bu arada böyle insanların kadın erkeği yok inan

Neden gülüp geçtin ki ?
Bende bi ara kg ile boğuşuyordum. Böyle bi gereksiz bana da şaka yapmaya kalktı. İlk güldüm sonra da bende bi belgesel izledim bi öküz bö bön bakıyordu , Allah seni inandırsın sen aklıma geldin dedim :KK70: sonuç; şu an konuşmuyoruz :KK70:

Konunun kadınlarla alakası yok, Türk toplumuyla alakası var. Öncelikle erkekler zaten saygısız ve kaba, son yılarda kadın düşmanlığı arttı. Daha kötü olanı kadınlarda da kadın düşmanlığı var, diğer kadınlara karşı aşağılayıcı sıfatları kadınlar da kullanıyor maalesef misal kezban, kaşar vb. Bir başka mesele de ülkemizde iş kültürünün hiç olmaması, işyerlerinin profesyonellikle hiçbir alakası olmaması. Burda kaçtır okuyorum, şef/amir konu sahibeisinin tipi, giyimi hakkında uluorta konuşuyor. Şöyle bir şeyi ne AB ne ABDdde yapabilirsin, uygunsuz davranışlarda öylece elini kolunu sallayarak bulunamazsın asla. Bu tip konuşmalara yer verecek gevşek ortam yok çünkü. Türk işyerleri gevşek. İşhayatı komşu gezmesi/arkadaş sohbeti kıvamında ilerliyor. Bu 2 etken birleşince işhayatı kadınlar için çekilmez oluyor. Türkiyede kadınların hiçbir kariyer olanağına sahip olmadığını düşünüyorum. Ayrımcılık daha iş mülakatında bailıyor, özel hayat soruları kadınlara sıralanıyor. Şöyle bir ekosistemden ne beklersiniz?

Konuya geleyim dünyanın her yerinde böyle değil, ben ve işarkadaşlarım da dahil pekçok kadın diğer kadınları destekliyoruz ve iyi yerlere geldiğini görmek istiyoruz. Linkedinden mesaj atıp kariyer yardımı isteyen junior kızlar oluyor mesela, asla geri çevirmiyorum. Bizim şirkette açık pozisyon olduğunda kadın adaylar bana yazar mesela, başka bir kadınla konuşmayı insanlar daha rahat buluyorlar.
Madem şikayetçisiniz, değiştirmek sizin elinizde bu konuda toplumun ileri gitmesi için herkes elinden geleni yapsın. Şirketteki junior kıza yardımcı olursunuz, mobbinge uğrayan kadın çalışan varsa destek olursunuz, saygısızca söylemlerde bulunan erkekleri uyarırsınız ... toplumu değiştirmek sizin elinizde.

Bunun cinsiyetle cok alakasi yok varos vasifsiz insanlar baskalarinin kötü durumlari uzerinden mutlu olmaya calisirlar. Erkekler de cok pis dedikodu yapio normalde tolere ederim de yani bi grup yasini basini almis evli adam yanimda ise yeni baslayan bekar kizin poposunu konusuo bazen dakiklarca cinleniorum o zaman.

Başlıktaki sorunun cevabını en iyi siz verebilirsiniz. merve merve KudrAlobar KudrAlobar Calcifer Calcifer WOMAN WOMAN
Kahretsin beni tanidilar, siz kacin :KK70:

Ben daha once baska konuya yazmistim, tekrar burda huzurlaeinizda acikliyorum:
Ben cok cahil, cok cirkin, cok kisa ve cok ezik oldugumdan boyle platformlarda ofkemi kusuyorum, egomu tatmin ediyorum; diger arkadaslari bilemiciiim :KK53:

Bunun cinsiyetle cok alakasi yok varos vasifsiz insanlar baskalarinin kötü durumlari uzerinden mutlu olmaya calisirlar. Erkekler de cok pis dedikodu yapio normalde tolere ederim de yani bi grup yasini basini almis evli adam yanimda ise yeni baslayan bekar kizin poposunu konusuo bazen dakiklarca cinleniorum o zaman.
Tabi öyle galiba ben kadın kadına birlik beraberliği çok destekleyen ve hep öyle olalım isteyen biriyim ya zoruma gidiyor sanırım. Ben birlik olalım arka çıkalım birbirimize diye çalışırken böyle görünce üzülüyorum hayal kırıklığına uğruyorum biz böyle yaparsak erkekler pek tabi daha çok yaparlar.

Konunun kadınlarla alakası yok, Türk toplumuyla alakası var. Öncelikle erkekler zaten saygısız ve kaba, son yılarda kadın düşmanlığı arttı. Daha kötü olanı kadınlarda da kadın düşmanlığı var, diğer kadınlara karşı aşağılayıcı sıfatları kadınlar da kullanıyor maalesef misal kezban, kaşar vb. Bir başka mesele de ülkemizde iş kültürünün hiç olmaması, işyerlerinin profesyonellikle hiçbir alakası olmaması. Burda kaçtır okuyorum, şef/amir konu sahibeisinin tipi, giyimi hakkında uluorta konuşuyor. Şöyle bir şeyi ne AB ne ABDdde yapabilirsin, uygunsuz davranışlarda öylece elini kolunu sallayarak bulunamazsın asla. Bu tip konuşmalara yer verecek gevşek ortam yok çünkü. Türk işyerleri gevşek. İşhayatı komşu gezmesi/arkadaş sohbeti kıvamında ilerliyor. Bu 2 etken birleşince işhayatı kadınlar için çekilmez oluyor. Türkiyede kadınların hiçbir kariyer olanağına sahip olmadığını düşünüyorum. Ayrımcılık daha iş mülakatında bailıyor, özel hayat soruları kadınlara sıralanıyor. Şöyle bir ekosistemden ne beklersiniz?

Konuya geleyim dünyanın her yerinde böyle değil, ben ve işarkadaşlarım da dahil pekçok kadın diğer kadınları destekliyoruz ve iyi yerlere geldiğini görmek istiyoruz. Linkedinden mesaj atıp kariyer yardımı isteyen junior kızlar oluyor mesela, asla geri çevirmiyorum. Bizim şirkette açık pozisyon olduğunda kadın adaylar bana yazar mesela, başka bir kadınla konuşmayı insanlar daha rahat buluyorlar.
Madem şikayetçisiniz, değiştirmek sizin elinizde bu konuda toplumun ileri gitmesi için herkes elinden geleni yapsın. Şirketteki junior kıza yardımcı olursunuz, mobbinge uğrayan kadın çalışan varsa destek olursunuz, saygısızca söylemlerde bulunan erkekleri uyarırsınız ... toplumu değiştirmek sizin elinizde.
Kesinlikle katılıyorum. Her zaman tek yaptığım bir olalım arka çıkalım destek olalım birbirimize bu sadece iş hayatı da değil her alanda istiyorum ki kadınlar hep birlik olsa kimse kimseyi aşağılamasa kıskanmasa dibe çekmese. Sanırım bu yüzden başıma gelince daha çok zoruma gidiyor.

X