Neden kadın kadının düşmanı?

Herkese selamlar çok doluyum arkadaşlar. Aslında böyle konuları konuşacağım kardeşlerim annem var ama üzülmesinler diye bahsetmiyorum. İş hayatına atıldığımdan beri çevremdeki erkekler o kadar anlayışlı o kadar iyi ki ama gelin görün ki kadınlarla hep bir problemim var. Aslında benim yok. Ama bir şekilde ya olayların içine çekiliyorum ya da bir laf edip moralimi yerle bir ediyorlar. Balık etli biriyim ben kilo da veriyorum zaten diyetteyim diyetisyenle çalışıyorum. Hayatımda biri var güzel bir dönemdeyiz üstelik yeni yeni başlıyoruz bir şeylere. Baktığında mutlu biriyim. Bugün iş arkadaşlarımdan birisi geçen başka bir arkadaşımla benim hakkımda konuşmuşlar bana ondan bahşediyor neymiş bir kadın görmüşler kadın obez bu arada aynı tipi bana benziyormuş. O kadar bozuldum ki size anlatamam bir şey diyemedim güldüm geçtim sadece ama içten içe çok takıldım. Bu arkadaşımın ara ara bana böyle laf sokmaları kendini benimle kıyaslamaları var. Aslında baktığınızda güzel biri fiziği de düzgün neden benimle uğraşıyor anlamış değilim. İş yerime bir kere çok güzel güller göndermişti erkek arkadaşım o günde bana surat yapıp laf sokmuştu. İş yerindeki erkek arkadaşlarla aram daha iyi o zamanlarda sürekli yüzü düşüyor. Ya ben kadın kadına destek olmanın birlik olmanın daha önemli olduğunu düşünürüm hep ama inanın yıldım artık. Hiçbir kadınla samimi olasım gelmiyor. Ya arkadan dedikodumu duyuyorum ya laf sokmalar ya kıskançlıklar inanın bunaldım. Bugünkü moral bozukluğumda bu benzetme oldu. Haliyle modum düştü. Bu kadar kırılgan olduğum içinde sinirleniyorum kendime takma gül geç ama yapamıyorum. İnsanlar benim zaafımı demoralize olacağım şeyi iyi biliyor. Kusura bakmayın çok doldum birileriyle paylaşmak istedim 😞
Böyle insanlarla muhatap olmayı tercih etmiyordum ben çalışırken. Her şeyi tolere etmek zorunda değiliz ve bu tür kişilerle iş konusu haricinde muhatap olmak zorunda da değiliz. Samimi olmak, itici ve eleştirisel saldırılarına maruz kalmak zorunda hiç değiliz. Soğuk bir Günaydın / iyi akşamlar yeterli böylelerine. Fazlasına hiç gerek yok

Bu tür çirkin, iğneleyici konular açtıklarında iki seçeneğiniz var. Ya anında haddini bildireceksiniz usturuplu bir şekilde. Ya da beni eleştirerek ve çirkin benzetmelerle aşağıya çekme çabanı anlıyor ve senin için üzülüyorum ama bu şekilde mutlu olamazsın. Bence kendi eksiklerini, yanlışlarını, mutsuzluğunu gidermeye odaklanmalısın "diyerek hiç etkilenmiyor tavrı takınmak. Her iki durumda da devamında mesafeli ve uzak olmayı seçmek şart tabii ki

Çok kafaya takıp üzülmeye değmediklerini de unutmayın hiç bir zaman.

Herkese selamlar çok doluyum arkadaşlar. Aslında böyle konuları konuşacağım kardeşlerim annem var ama üzülmesinler diye bahsetmiyorum. İş hayatına atıldığımdan beri çevremdeki erkekler o kadar anlayışlı o kadar iyi ki ama gelin görün ki kadınlarla hep bir problemim var. Aslında benim yok. Ama bir şekilde ya olayların içine çekiliyorum ya da bir laf edip moralimi yerle bir ediyorlar. Balık etli biriyim ben kilo da veriyorum zaten diyetteyim diyetisyenle çalışıyorum. Hayatımda biri var güzel bir dönemdeyiz üstelik yeni yeni başlıyoruz bir şeylere. Baktığında mutlu biriyim. Bugün iş arkadaşlarımdan birisi geçen başka bir arkadaşımla benim hakkımda konuşmuşlar bana ondan bahşediyor neymiş bir kadın görmüşler kadın obez bu arada aynı tipi bana benziyormuş. O kadar bozuldum ki size anlatamam bir şey diyemedim güldüm geçtim sadece ama içten içe çok takıldım. Bu arkadaşımın ara ara bana böyle laf sokmaları kendini benimle kıyaslamaları var. Aslında baktığınızda güzel biri fiziği de düzgün neden benimle uğraşıyor anlamış değilim. İş yerime bir kere çok güzel güller göndermişti erkek arkadaşım o günde bana surat yapıp laf sokmuştu. İş yerindeki erkek arkadaşlarla aram daha iyi o zamanlarda sürekli yüzü düşüyor. Ya ben kadın kadına destek olmanın birlik olmanın daha önemli olduğunu düşünürüm hep ama inanın yıldım artık. Hiçbir kadınla samimi olasım gelmiyor. Ya arkadan dedikodumu duyuyorum ya laf sokmalar ya kıskançlıklar inanın bunaldım. Bugünkü moral bozukluğumda bu benzetme oldu. Haliyle modum düştü. Bu kadar kırılgan olduğum içinde sinirleniyorum kendime takma gül geç ama yapamıyorum. İnsanlar benim zaafımı demoralize olacağım şeyi iyi biliyor. Kusura bakmayın çok doldum birileriyle paylaşmak istedim 😞

iş hayatında kadın erkek fark etmez SS kuralı net geçerlidir..
onun için başkalarının sana bir şey yapmasına fırsat vermeden tatlı tatlı fark ettirmeden sen yapacaksın onlara.. peşinen hem de..
her gittiğim şubemde bunu yaptım, lafımı esirgemedim, yanlışı söyledim, doğrunun arkasında durdum ve herkesi tatlı tatlı sevdim, kimse sevildiğini anlamadı ve hep en iyisi ben oldum.. bunu herkeslere tavsiye ederim..

Muhattap alma. İnan ki nereye gitsen bu tipler var.
Bak sana bir şey anlatayım. Ben eşimle sevgiliyken gittiğim kurs gibi bir şey vardı. Benim adam babamdan utanıp çekindiğinden her tanışma ay dönümümüz de o dediğim yere koca bir buket çiçek gönderirdi. Her defasında farklı bir buket yaptırırdı. Millet neler neler demiş. Yok kendine yolluyor. Yok adamı o zorluyor. 😄 Erkekler, koca koca adamlar bile Ne bu böyle filan demiş çiçekçi gelip gidiyor. İnsan sevgilisiyle çiçek yollama diye kavga eder mi? Ben ettim. Millet sevgisizlikten haset içleri çürümüş. Üstelik kadını erkeği yok emin ol.

Ama bunun karşılığında ne yapabilirim ki terslemek bana göre değil tartışma münakaşa üstelik iş ortamı. Tek yaptığım mesafe koymak uzak duruyorum genelde çok muhattap olmuyorum ama iş gereği bazen birlikte çalışıyoruz.
Mesela şöyle yapabilrisin canım. Birini sana mı benzetti obez olduğu için ona de ki “ben o kızdan daha güzelimdir hahahayyt” de geç. Altında kalma benzetmelerin. Bu arada siz için kp damat ya da birbirine takık bacanak gördünüz mü ? Nadirdir genelde elti görümce kv sorunu çıkar çünkü kadın kadının düşmanı. Çok üzgünüm ama dişinizü göstericeksinz. Çiçek gelince neyin lafını sokuyor ? Kıskanmıştır belki bekardır hazmedememiştir laf sokunca geri iade edin.

Evet kötü insanlar var.
Samimiyet , söz esirgememe adı altında söylenenler söyleniyor.
Böyleleriyle iş dışında muhatap olmayıp tavır koymak gerek.
Bende çok isterdim dostça bir dünyayı ama imkansız gibi
Halbuki herkes saygı sevgi çerçevesinde işini yapsa herşey daha güzel olur.
Bende kimseye bişey demeyen biriyim aynı şekilde anlam veremediğim bi şekilde uğraşırlar benimle
Bende bi ara takıktım bu duruma bütün gün kendimi yiyip bitirmektense ya güzel bir kavga yada ilişiği kesip kendi hayatıma odaklanmak daha iyi oldu.
Benden daha önemli bişey yok çünkü başkalarının yaptıklarıyla beynimi kemireceğime kendime bakarım daha iyi

Böyle insanlarla muhatap olmayı tercih etmiyordum ben çalışırken. Her şeyi tolere etmek zorunda değiliz ve bu tür kişilerle iş konusu haricinde muhatap olmak zorunda da değiliz. Samimi olmak, itici ve eleştirisel saldırılarına maruz kalmak zorunda hiç değiliz. Soğuk bir Günaydın / iyi akşamlar yeterli böylelerine. Fazlasına hiç gerek yok

Bu tür çirkin, iğneleyici konular açtıklarında iki seçeneğiniz var. Ya anında haddini bildireceksiniz usturuplu bir şekilde. Ya da beni eleştirerek ve çirkin benzetmelerle aşağıya çekme çabanı anlıyor ve senin için üzülüyorum ama bu şekilde mutlu olamazsın. Bence kendi eksiklerini, yanlışlarını, mutsuzluğunu gidermeye odaklanmalısın "diyerek hiç etkilenmiyor tavrı takınmak. Her iki durumda da devamında mesafeli ve uzak olmayı seçmek şart tabii ki

Çok kafaya takıp üzülmeye değmediklerini de unutmayın hiç bir zaman.
o kadar iyi geliyor ki söyledikleriniz. Haklısınız değmez bile aslında takmama ama elimde değil o an üzülüyorum. Çok teşekkür ederim.

Düpedüz fesatlik. Ancak erkekler arasinda da gözlemliyorum. Erkek- kadin arasinda dahi olabiliyor. Bundan önceki is yerimde mesela ögrenci olarak calisirken ben biraz fazla parladim, kadrolu alicaklar beni diye resmen cephe aldi kendi is arkadasim. Patronun önünde hatalarimi söylemeler, arkamdan is cevirmeler vs. vs. 😎

Bunun sonu yok maalesef. Ama cevap verin, altta kalmayin ne münasebet.

Bir de bos eve hirsiz girmezmis, demekki ondan öndesiniz.

Valla nerden geliyor bir bilsem şişmanken bile öyleydi yoksa çıtır kocayı nasıl kapardım :KK8:hiç de demedim ulan bu bana bakar mı diye kaptim :KK70:

Bana böyle deseler kac gün yataktan cikmadan aglar, sevgilime ya da kocama da bir sey demezdim. 😢

Ayrica ne densizler var ya; resmen yuzunuze sismansin, bu adam sana nasil bakti mi dediler?

Ben yeni yeni bana kisa diyenlere; kisa halimle neler basardim, bir de uzun olsam neler yapardim siz düsünün diyebiliyorum. Dahasi yok😂😂

Bana böyle deseler kac gün yataktan cikmadan aglar, sevgilime ya da kocama da bir sey demezdim. 😢

Ayrica ne densizler var ya; resmen yuzunuze sismansin, bu adam sana nasil bakti mi dediler?

Ben yeni yeni bana kisa diyenlere; kisa halimle neler basardim, bir de uzun olsam neler yapardim siz düsünün diyebiliyorum. Dahasi yok😂😂
Yok yüzüme demediler ama o grupta olan baskaları senin icin böyle böyle konuşuyorlar dedi diyorum ya hiç umrumda değil 😁

Homer Simpson Homer Simpson senin bu konuya cevabin vardır :halay:neden kadin dusmanisin anlat hele 🤣🙃
Kadınlar kulübüne üye olunca baktım mutlu kadınlar var kimse benden mutlu olamaz diye böyle bir misyon geliştirdim😜
Konu sahibi, kadın kadının düşmanı değil, sizin iş arkadaşlarınızda sorun var. Bunu bir cinsiyete yüklemek yanlış.

Aslında insan insanın düşmanı olmuş.
Kadını erkeği yok.
Geçen yılki okulumda erkek öğretmen herkese takikti.
Milletin eksik evragini bulup müdüre yetistiriyordu.
Ay kahkaha attım.

Off ben niye buna çok güldüm ya
Manyak herifi izleyen o gizli göz ben olsam kahkaha ata ata izlerdim ya 😅

X