Nefes açlığı

Allah hepimizi en kısa zamanda bu dertten kurtarsın inşallah. Şu an hastanede olan ve corona illetiyle uğraşan tüm hastalarımıza da şifa versin.

bennnn diye bağırmak istiyorum şu an bu yazıları araştırma sebebim de tam olarak buydu benim gibi olan var mı bu da mi panik ataktan diye yalnız değilmişim
Benim ilaç kullanmaya başlama sebebim buydu zaten. Önce nefes açlığıyla başladı sonra da atak sonrasında boğazımda yumru var gibi oldu. “ işte şimdi kesin coronayım “ deyip tekrar atak yaşadım 🥺 ertesi gün hemen doktorumu arayıp ilaca başladım.

Benim ilaç kullanmaya başlama sebebim buydu zaten. Önce nefes açlığıyla başladı sonra da atak sonrasında boğazımda yumru var gibi oldu. “ işte şimdi kesin coronayım “ deyip tekrar atak yaşadım 🥺 ertesi gün hemen doktorumu arayıp ilaca başladım.
Hangi ilacı kullanıyorsunuz benim ilaçla da gecmiyor artık

canım konun eskiymiş. Bu sureçteiyi misin bilmiyorum fakat sana bi önerim var . Dha önce nefes meditasyonunu denedin mi ? Ben çok faydasını gördüm hemde7. seanstan itibaren.
illgilenirsen eger youtube nefes meditasyon yaz orada detaylı bilgilendirme 1. günden başlayabilirsin. işe yaramayacağını düşünme inanarak başla. benim panik bozukluuk ve nefes daralmalarımı psıkolojik anlamda toparladı diyebilirim. hı o skntını tamamen ortadan kaldırmaz belki biraz kendini rahatlatmana faydası olabilir.
Geçmiş olsun ..

canım konun eskiymiş. Bu sureçteiyi misin bilmiyorum fakat sana bi önerim var . Dha önce nefes meditasyonunu denedin mi ? Ben çok faydasını gördüm hemde7. seanstan itibaren.
illgilenirsen eger youtube nefes meditasyon yaz orada detaylı bilgilendirme 1. günden başlayabilirsin. işe yaramayacağını düşünme inanarak başla. benim panik bozukluuk ve nefes daralmalarımı psıkolojik anlamda toparladı diyebilirim. hı o skntını tamamen ortadan kaldırmaz belki biraz kendini rahatlatmana faydası olabilir.
Geçmiş olsun ..
Teşekkürler deneyeceğim 🙏🙏

Teşekkürler deneyeceğim 🙏🙏
Aynı sorunu bende yaşadın yıllar önce ve hala yaşarım ara ara, derin nefes alma ihityacı, aldığın oksijen yetmiyor hissi gibi gibi, ben ozaman ekg ye kadar girmiştim çok şükür onlar da bişi çıkmadı, ancak dönem dönem kansızlık yaşayan biriyim ve ozaman da kansızlığa bağlandı demir eksikliğim olduğu için kan hücrelerinin taşıdığı oksijen miktarı da azalıyor ve bu yüzden nefes problemleri olabiliyor, size tavsiyem kanınızı ölçtürün ve kan yapıcı besinlere ağırlık verin.

Aynı sorunu bende yaşadın yıllar önce ve hala yaşarım ara ara, derin nefes alma ihityacı, aldığın oksijen yetmiyor hissi gibi gibi, ben ozaman ekg ye kadar girmiştim çok şükür onlar da bişi çıkmadı, ancak dönem dönem kansızlık yaşayan biriyim ve ozaman da kansızlığa bağlandı demir eksikliğim olduğu için kan hücrelerinin taşıdığı oksijen miktarı da azalıyor ve bu yüzden nefes problemleri olabiliyor, size tavsiyem kanınızı ölçtürün ve kan yapıcı besinlere ağırlık verin.
Kansızlık bende de dönem dönem oluyor ama hic bu sebebe bağlamamıstık bunu da danısayım teşekkür ederim

Ben xanax ve prozac kullanıyorum. Ama nefes açlığım tamamen geçmiş ve bitmiş değil. Çünkü eve kapalı haldeyiz , hareketlerimiz sınırlı, temiz hava alıp yürüyemediğimiz içinde düzelmedi sanırım benimki. Ama ilk zamanlara göre çok daha iyiyim. Resmen göğsüme öküz oturmuş gibi hissediyodum önceden.
Nefes egzersizleri ve panik atakla ilgili videolar da beni biraz rahatlattı.

Ammaaaan bende bu da var. Hemde baya demir eksikliğine bağlı kansızlığım var ama ilaç kullanmıyorum. Daha doğrusu unutuyodum ilaçlarımı içmeyi. İçeyim bari düzenli olarak 🤦‍♀️ Doktorum uzunca bi süre kullanman gerek kanın çok düşük dedi ama ben önemsememiştim . 🤦‍♀️

Bikaç gündür mide ve bağırsak sorunumun şiddetlendiği dönemdeyim bugün yutkunanama boğazımda yumru hissi yutkundukça tıkırt tıkırt ses derin nefes alma ihtiyacı vücudumun üst kısmında çok büyük bi baskı ağırlık varmış gibi yani beni yine çıldırtma noktasında anlıyacağınız varmı öneriniz :KK43:

Ben xanax ve prozac kullanıyorum. Ama nefes açlığım tamamen geçmiş ve bitmiş değil. Çünkü eve kapalı haldeyiz , hareketlerimiz sınırlı, temiz hava alıp yürüyemediğimiz içinde düzelmedi sanırım benimki. Ama ilk zamanlara göre çok daha iyiyim. Resmen göğsüme öküz oturmuş gibi hissediyodum önceden.
Merhaba bendede 3 aydir bir nefes aclıgı ve kaplp carpıntısı var kardiyolog göğüs hepsine gittim temiz cıktı ama çıldırcam geçmiyor kalbim sıkışıyo çarpıntı ve surekli gogus kafesimde sol tarafta agrı bu rutin 3 aydır heo oluyo

Merhaba bendede 3 aydir bir nefes aclıgı ve kaplp carpıntısı var kardiyolog göğüs hepsine gittim temiz cıktı ama çıldırcam geçmiyor kalbim sıkışıyo çarpıntı ve surekli gogus kafesimde sol tarafta agrı bu rutin 3 aydır heo oluyo
Bence birde psikiyatriye gidin. Ben ilaç sonrası rahatladım. Ama şimdi işe başladığım için tekrar hafif hafif yokluyor. ( rehabilitasyon merkezinde öğretmenim ve takdir edersiniz ki 1.5 m sosyal mesafe kuralına uyamıyoruz. Saldıran , salyası akan özel öğrencilerimiz var. Dolayısıyla panik atağımın tekrarladığını ve ilacımın dozunun düşük geldiğini düşünüyorum. Bir süre daha bekleyip doktorumu arayacağım ben de )

Merhaba bende de panik bozukluk var ilaç kullanıyorum 18 gün oldu ama hala nefes açlığı çekiyorum ilaç kaç günde etki ediyor tam olarak bilen, var mı acaba

X