Nefes açlığı

Nisan-34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2018
304
127
32
Arkadaslar merhaba uzun zamandır çektiğim halada çekmekte olduğum bir derdim var NEFES AÇLIĞI sürekli esniyorum nefes almak istiyorum, darlanıyorum her şeyden soğudum artık, bişeyler yaparken zorlanıyorum, en basiti yemek yemekten bile zevk almıyorum artık.. ilk başladığı zamanlar ilaçlar iyi gelmiş düzelmiştim.. tekrarladı ve artık ilaclar işe yaramıyor :KK43: bir kaç dr’a danıştık ama hala çözüm bulamadım ilaçlarla baş başayım.. 3 yıllık evliliğimde daha çocuk bile düşünemedim.. lütfen bu durumu yaşayan arkadaşlar varsa benimle paylaşır mı ?

Arkadaslar merhaba uzun zamandır çektiğim halada çekmekte olduğum bir derdim var NEFES AÇLIĞI sürekli esniyorum nefes almak istiyorum, darlanıyorum her şeyden soğudum artık, bişeyler yaparken zorlanıyorum, en basiti yemek yemekten bile zevk almıyorum artık.. ilk başladığı zamanlar ilaçlar iyi gelmiş düzelmiştim.. tekrarladı ve artık ilaclar işe yaramıyor :KK43: bir kaç dr’a danıştık ama hala çözüm bulamadım ilaçlarla baş başayım.. 3 yıllık evliliğimde daha çocuk bile düşünemedim.. lütfen bu durumu yaşayan arkadaşlar varsa benimle paylaşır mı ?
Doktorunu mu degistirsen ??? Hersy kendinde bitiyor aslinda zihin acan nefes calismalari var imkanin varsa deniz kenari ya da orman ?? Bu nefes calismalariyla zihnin aciliyor . Artik eskisi kadar takilmiyorsn kafa yordugun seylere ara ara yapiyorum ise yariyor tabi surekli yapman lazim. Toparlanmam 2 1.5 yilimi aldi resmen hayati zindan etmistim odadan cikmiyor yemek dahi yemiyordum olmayan seylere takiyorsum biraz maneviyat biraz da bilim atlattim sayilir gecmese de ara ara geliyor insanlarla vakit gecrmek gezmek bir yere gtmek korkuydu herkes bana bakiyordu sanki hala geliyor bazen hala cok gulemiyorum ama en azindan biraz kafam rahat cok sukur o gunler bittti🤲

Doktorunu mu degistirsen ??? Hersy kendinde bitiyor aslinda zihin acan nefes calismalari var imkanin varsa deniz kenari ya da orman ?? Bu nefes calismalariyla zihnin aciliyor . Artik eskisi kadar takilmiyorsn kafa yordugun seylere ara ara yapiyorum ise yariyor tabi surekli yapman lazim. Toparlanmam 2 1.5 yilimi aldi resmen hayati zindan etmistim odadan cikmiyor yemek dahi yemiyordum olmayan seylere takiyorsum biraz maneviyat biraz da bilim atlattim sayilir gecmese de ara ara geliyor insanlarla vakit gecrmek gezmek bir yere gtmek korkuydu herkes bana bakiyordu sanki hala geliyor bazen hala cok gulemiyorum ama en azindan biraz kafam rahat cok sukur o gunler bittti🤲
Paylaşımın icin tesekkür ederim ne olursa deneyeceğim

Bu bende de var sürekli nefes darlığından dolayı esneme
Anam bu da mı hastalık😧

Doktorunuz ne önerdi? Diyafram nefesi çalışmaları yapsan biraz rahatlatır mı acaba? Youtube’da göğüs nefesi diyafram nefesi videolarını bulup beden egzersizlerini ve nefes egzersizlerini bir denesene bakalım. Kendine de sakin bir ortam yap pencereyi aç rahatlatıcı bir müzik aç onunla yap kafanı boşalt. Önce beş dk yap sonra arttır. İnşallah işe yarar canım.

Doktor ilaçlarıma devam etmem konusunda ısrarlı nefesimi takıntı yaptığımı sürekli takip ettiğimi söylüyor hakkıda olabilir elimden geleni yapıyorum görmezden gelmek için ama başarılı olamıyorum. Deneyeceğim teşekkürler

Bu bende de vardı kaygı yaşadığım da artıyordu ilaç kullandım şimdilik yok şükür ama stres ve kaygı olduğu zaman oluşuyor

Bende yillardan beri var nefes acligi yasadigim her saniye iskence gibi. Ilac almakda istemiyorum.

İyi akşamlar arkadaşlar. Malum corona olaylarından sonra bende de nefes açlığı başladı. Ve panik atak krizleri yaşadım. Geçen çarşambadan beri ilaç kullanmaya başladım. Ama malesef hala devam ediyor. Benimle aynı durumda olan var mı acaba. Ataklarım bitti çok şükür ama nefes açlığım devam ediyor.

İyi akşamlar arkadaşlar. Malum corona olaylarından sonra bende de nefes açlığı başladı. Ve panik atak krizleri yaşadım. Geçen çarşambadan beri ilaç kullanmaya başladım. Ama malesef hala devam ediyor. Benimle aynı durumda olan var mı acaba. Ataklarım bitti çok şükür ama nefes açlığım devam ediyor.
Bende de bu olaylardan dolayı nüksetti nefes acılığı tekrar su sıralar sürünüyorum desem yeri ilaclarda bosuna

Arkadaşlar emin olun tamamen psikolojik.Corona'nın en büyük belirtisinin nefes darlığı,nefes açlığı olduğunu hepimiz biliyoruz.Her ne kadar aldırmıyoruz desek bile emin olun psikolojik.

Bende de bu olaylardan dolayı nüksetti nefes acılığı tekrar su sıralar sürünüyorum desem yeri ilaclarda bosuna
Daha önce depresyon tedavisi gördüm ( 3 sene önce) ama hiç bu nefes açlığını çekmemiştim.
Tek sevincim panik atakları geçirmiyorum artık. Ataklarım bitti ama malesef nefes açlığım devam ediyo. 10 gün falan kullanıp doktorumu arayıp sormayı düşünüyorum. Sabah kalktığımda falan çok iyiyim bu sefer geçti diyorum ama maksimum yarım saat sonra başlıyo bu lanet şey. Allahım herkese sağlık versin çok zor. Rabbim hastanedeki herkese yardım etsin.

X