Nerde yanlış yapıyorum evliliğimde

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Suçlamayla giderseniz erkekler kendilerini iletişime kapatır. "Düğün yapılmaması" konusunda eşiniz kendini suçlu hissediyor, siz dillendirince de kapatıyor kendini belli ki. Aile konusunda da ailesi hakkında konuştuğunuzda hep ters teper.
Ailesini hiç karıştırmayın. Düğün istiyorsanız geç olmadan borç harç kendiniz yapın, bir yere gidemem, düğün için para lazım deyin. Ya da yapabilirim diyorsanız birdaha açmamak üzere kapatmalısınız bu konuyu.
Artı haklı olduğunuz nir konuda eşinizden özür dilemeyin. O tv izliyorsa siz de kitap okuyun. Haksızken ilk adımı o atsın.
Sevgiler.

Benim gördüğüm evlenene kadar her türlü sözler veriliyor ama evlendikten sonra unutuluyor. Neden öyle yaptınız , neden böyle yapmadınız demeye gerek yok bence hepimiz sevdiğimiz insanla evlendiğimiz zaman bir türlü fedakarlıklar yapıyoruz. Size de tavsiyem eş ailesinden hiçbir zaman hiçbir şey beklemeyin

bizim evliliğimiz baya aceleye geldi isteme, nişan, kına çok buruk hayallerimden uzak oldu Maalesef.. ama varsın mutluluk olsun gerisi boş dedim.

gerçekten gerisi boş deyin ve konuyu ısıtıp ısıtıp öne sürmeyin. siz kabul etmişsiniz baştan. bir beklenti içine girmeyin.
ailesinin konusu her geçtiğinde bu burukluğunuz öne çıkarsa huzurunuz kaçar. kv ye gitmek istemeyebilirsiniz. balayı tercih edebilirsiniz ama bu tercihlerinizi tercih olarak sunun, onlar şunu yaptı bunu yapmadı diye geçmişle bağlamayın.
eşinizin tepkisine başka bir anlam veremedim. iyice tanıyana dek çocuk düşünmemenizi tvsiye ediyorum ben de.

Evet ben çalışmıyorum şu süreçte ama benimde evliliğimize katkım oldu bulaşık makinesi, halılar ben bunları belirtmedim gerek duymadım‍♀ Onun yükünü hafifletmeye çalışıyorum zaten

Eğer maddi durumdan dolayı bazı şeyler kabul edilip evlenildiyse ısıtıp ısıtıp ama yapacaklardı ama para vermediler sızlanmasını çok saçma buluyorum. Bu kadar önemliyse balayı eşya gelinlik ki olması çok normal. Düğünü erteleyip çalışıp yapacaktınız. Tek maaşla kredi ödüyoruz borç var yardım etmediler diye sızlanmaktan daha mantıklı olurdu. Zaten bu yoklukla evlenmeyi de anlamıyorum. Evliliğin ilk zamanları para sıkıntısı olmayacak ki tadı çıksın. Kimseyi suçlamayın yani, baştan saçma olay. Siz de hareketlerinizle sızlanmanızla adamı ailesine itmişsiniz iyice geçmiş olsun.

Siz şimdiden ipleri bu kadar eline vermişken eşiniz sürekli daha fazlasını isteyecek hareketleriyle bunu unutmayın.. 39 yaşındayım bu yaşıma kadar düğün, takı, eşya vs. konularında anlayış gösteren sizin dediginiz gibi yeter ki mutlu olalım hiç bir şey yapmasalar da olur diyen kimsenin kıymet gördüğünü görmedim. Gariptir ki kim ne kadar fazla altın aldırır, herşeyin en iyisini pahalısını isterse sonradan çok kıymetli oluyor. Eşinize karşı da lütfen biraz ağırlığınızı koyun. Her tartışmada hep haksız olan siz olamazsınız ama neden hep ilk adımı siz atıyorsunuz ??

Gelinliksiz ve sadece nikahla evlendiniz sanırim.Keske gelinlik giyseydiniz.Bu konuda ne kadar sitem ederseniz,o kadar problem yasayacaksiniz gibi.Bir de özür dilemek zorunda kaliyorsunuz ki,bu sizin acinizdan sizi daha tuhaf bir noktaya getiriyor.En iyisi unutmaya calismak sanırim duğün ,dernek olayini.

Ben şimdi açık konuşucam başta düğün eşya takı istemediniz evlenmişsiniz hızlı bir şekilde ve 6,5 ay olmuş şimdi niye düğün olmadı bu olmadı demeniz absürt. Zaten kimse düğün şu bu yapmadı malum pandemi döneminde yapsaydınızda paranız boşa gidicekti kimse haklı olarak gelmezdi. Birde neden eşiniz tek başına her şeyi yaptı? Siz üstünüze düşenleri yaptınız mı? Tek maaşla evlenmek şu devirde imkansız gibi. Siz neden çalışmadınız? Sonuçta evlenen sizdiniz karşı tarafın ailesinden gelinlik düğün bs isteniyor ama evlenen sen iken sadece tek kişi yükün altına girmiş kv kp den önce evlenen sen iken elinden geleni yapmayıp başkalarından şunu bunu yapmadılar demek o kadar saçma geliyor ki Neden acele ettiniz biraz daha birikim yapıp bir sene sonrada evlenebilirdiniz. İkiniz birikim yapıp her şeyi yapardınız içinizde de kalmazdı

Ailen konusunda bı çözüm bul .onları böyle görmuyorsan hep böyle gider. Sırayla bir onlara bir sizin aileye gidin.yoksa ilerde kendini sinir krizi geçirip aileni bile göremediğini söylerken bulursun

yazdığınız iyi kötü cevaplar için teşekkür ederim biraz farklı bakıyorum olaya ben bazı arkadaşların da dediği gibi “şu saatten sonra beklenti içinde olmak doğru değil” hayırlısı buymuş diyip yoluma bakayım konu kapalı arkadaşlar

Eşinizin maaşını, evin masraflarını, borçları biliyorsunuz şuan değil mi? Eşinize düğün gelinlik muhabbeti yapacak durumda mısınız? Değilseniz, baştan kabul ettiğiniz şeyleri ısıtıp ısıtıp gündeme getirmeyin. Adamın maddi olarak öyle bir gücü yoksa ne yapsın, ailesinden birşey beklenmesi zaten anlamsız hele ki evlenmiş üzerinden aylar geçmişken.

Bir önceki mesajı okuyun yargısız infaz biraz acımasız oldu.. bende elbetteki evimizdeki eşyaları alırken yardım ettim birlikte yaptık perdeler bulaşık makinesi halilar komodin va daha bir sürü şey

Sadece bulaşık makinesi ile halıyla mı katkınız oldu? Demek ki sizin ailenizinde katkısı olmamış pek Aileni geç eşin her şeyı yapmış sende birikim yapıp üstüne düşenleri alabilirdin

Evet bizim problemimiz bu kesinlikle olgunlukla yaklaştığım konularda bile bir şekilde haksız çıkıyorum yine yanaşan yine özür dileyen ben

Gidip masraf yapmayalım balayına gidelim teklifi gayet yerinde bence. Zaten sık sık geliyormuş ailesi. Bu kız zaten hiçbirşey istemedi. Gönlü olsun demek bu kadar zor olmamalı

Sadece bulaşık makinesi ile halıyla mı katkınız oldu? Demek ki sizin ailenizinde katkısı olmamış pek Aileni geç eşin her şeyı yapmış sende birikim yapıp üstüne düşenleri alabilirdin
Ay aldım zaten amma uzadı bu mevzu isterseniz aldıklarımı tek tek sayayım konu bu olmadığıniçin gerek duyup yazmadım ne aldığımı ama merak ettiyseniz sayalabilirim halılar bulaşık makinesi komodinler perdeler mutfak eşya gereçleri çeyizler tencereler aklınıza gelebilecek her şey ben ve ailem katlısıysa oldu

Bir önceki mesajı okuyun yargısız infaz biraz acımasız oldu.. bende elbetteki evimizdeki eşyaları alırken yardım ettim birlikte yaptık perdeler bulaşık makinesi halilar komodin va daha bir sürü şey
Okudum halı bulaşık makinesi perde komodın sadece bunları almışsınız. Beyaz eşyalar yatak odası komple perdesi halısına kadar size ait üstüne evin elektrikli aletleri vs mutfağı saymıyorum bu zaten olması gereken. Bende size diyorum ki bir sene daha bekleyebilirdiniz hazır pandemi var erteleyebilirdiniz. Birikiminiz olurdu istediğiniz gibi olurdu tek maaşla adam yine iyi kalkmış altından

Bence ilk başta yazdıklarınızı silmekle yanlış yapıyorsunuz . Banlanacaksınız demedi demeyin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…