Nevreste'nin Mutfağı

dışarda kıyamet kopuyo, haber akışında mesajı fırtına soslu diye okudum o yüzden, acaba ne ki bu dedim, fırında sosluymuş:KK53::KK53::KK1::KK1::KK1:

Son düzenleme:
Tamam canım teşekkürler herzaman beklerim:KK16:
Sende eklersen sevinirim:KK17:

ahh bir zamanlar ev hanımıykene çok güzel yemekler yapardım ama şimdi çalışıyorum yemek felan hak getire:KK5:
benimde vardı koca bir tepsi baklavam resimleri bulursam eklerim:KK6::KK6:

$Görüntü0912.jpg $Görüntü0914.jpg $Görüntü0913.jpg $Görüntü0911.jpg $Görüntü0916.jpg $Görüntü0917.jpg
GÜL BÖREĞİ
MALZEMELER
1 su bardağı süt
1 tatlı kaşığı maya
1 yemek kaşığı sirke
3 kase un
Tuz
Aldığı kadar su
İÇ MALZEME
Beyaz peynir, maydonoz(İÇç istenilen şekilde hazırlana bilir)
YAPILIŞI
Tüm malzemeler karıştırılır...Hamur çok sert olmayacak.Yarım saat üzerine bir kapat kapatılarak mayalandırılır...Sonra hamur 3 parçaya ayrılır,her parça ince bir şekilde açılır üzerine eritilmiş margarin veyahut tereyağı eritilip sürülür..Sonra rulo şeklinde sarılıp diğer hamura geçilir..3bezede açılıp yağlandıktan sonra Hamur 2 parmak kalınlığında kesilir..Üzerine bastırılır ve iç malzemesi konur,kapatılır,üzerine yumurta sarısı sürülür..İsteğe bağlı çörek otu ve susam serpilir.175 derecede pişirilir...Afiyet olsun:))

İkizgilim lütfen 'aldığı kadar un - kulak memesi kıvamında hamur' deme tamam mı :KK6:Ölçü ver vatandaşa:86:KK43:o,ben oluyorum özellikle)
Bardak,kaşık ölçüsü falan :KK19:
Zaten gördüğüm kadarıyla unu hep ölçülü paylaşmışsın tariflerinde..:KK71::KK70:

İkizgilim lütfen 'aldığı kadar un - kulak memesi kıvamında hamur' deme tamam mı :KK6:Ölçü ver vatandaşa:86:KK43:o,ben oluyorum özellikle)
Bardak,kaşık ölçüsü falan :KK19:
Zaten gördüğüm kadarıyla unu hep ölçülü paylaşmışsın tariflerinde..:KK71::KK70:

Canım aslında pek ölçülü değilimdir:KK17: Ama bazı tariflerde ölçü kullanmak zOrundayız yoksa tutmuyor:KK34:

Son düzenleme:
X