Nevreste'nin Mutfağı

bu süper görünüyorrr ev baklavasına bayılırım ben hazır baklavaları hiç sevmem ev baklavası can yaa
ellerine sağlık nevresteciğim
ben hamur açabilsem yapardım ama açamıyorum ya sen aç ben yiyeyim olmamııııı

Canım aslında pek ölçülü değilimdir Ama bazı tariflerde ölçü kullanmak zOrundayız yoksa tutmuyor

Sen alışkanlıkla ölçüsüz de yapabilirsin maşallahın var
Ama foto eklemek için pişiriyor olduğunda o ölçünün kaç ölçü olduğuna dikkat edip yazarsan,vatandaşı86:) ziyadesiyle mesut edersin

Sağol canım tamam ben yapayım sen ye
Ama bak denemekte yarar var bilmiyorum demeyelim inan denedikçe herşey oluyor

Sağol canım
Ya ben yemek yapmayı seviyorum Şimdi dediğin gibi yaptıkları mı ekleyeceğim diye daha çok dikkat ederim

ETLİ BULGURLU LAHANA SARMASI
MALZEMELER
300 GR kıyma
3 su bardağı bulgur
Reyhan
1 soğan
1yemek kaşığı domates salçası
1yemek kaşığı biber salçası
Tuz
YAPILIŞI
Bulgur,kıyma,su,tuz ve reyhan bir kapta 15 dakika yoğrulur..Sonra bir tavada doğranmış soğanlar yağda pembeleşinceye kadar kavrulur.Üzerine salça eklenip karıştırılır,ocak kapatılır....Lahana yaprakları ayrılıp kaynatılmış suya koyup haşlanır..Sonra lahanalar harçla sarılıp tencereye dizilir.Her sıraya salçalı sos dökülür...Üzerine geçecek kadar su konulur..Kaynadıktan sonra altı kıslıp suyu çekene kadar pişirilir..Afiyet olsun:))

YUMURTALI YEŞİL FASULYE KAVURMASI
1 kg taze fasulye(YAZDAN KURUTULMUŞ TAZE FASULYE)
2-3 diş sarmısak
tuz
2 yumurta
Zeytin yağı
YAPILIŞI
Fasulyeler doğranıp haşlanır(Resimde ki yazdan kuruttuğum kurutulmuş fasulye)
Sonra ayrı bir kapta yağ ,üzerine doranmış sarmısaklar eklenir ve kavrulur..Sonra haşladığımız fasulyeleri,tuzu ve pul biberi ekleriz.Biraz kavrulduktan sonra üzerine yumurta kırılır.Sıcak servisedlir...:)

Ya şimdi bi şey diycektim de neyse sen anlarsın

çoook güzellll bayılırım offf kokusu burnuma geldi bunun üstüne pişirmeden evvel sumak da serperiz bir tutam biz. çok güzel bir tat ve aroma veriyor tavsiye ederim. dünyada en sevdiğim yemeklerden biridir hep bulgurlu severim pirinçlisini sevmem lahana sarmasının. böyle kış soğuk olacak dışarıdan gelmiş olacaksın sıcak bir banyo yapıp o açlıkla sıcacık lahana sarmasına yumulacaksın fanteziye bakın

pardon nevreste Malatyalı mısın ? bu içli köfteyi Malatyalılar yapar da çok güzel olur ben de Elazığlıyım Malatyada doğdum sık sık gider gelirdik daha sonra da Elazığa taşınınca. biz de bu yemeği Malatyalılardan öğrenmiştik çok severim üzerine de bol tereyağı yakıp gezdirince dünyayla bağlantıları kopuyor insanın bunu yiyince var ya uzun zamandır da yememişim nasıl özledim

Sen nasıl bir kadınsın nevoş Gül böreğini de elde açarakmı yapıyorsun, biz tembellere yufka denen bir icat çıktı, süper işe yarıyor Birgün bende yemek yapmaya karar verirsem eklerim inşallah Annemin yaptıklarını çekip ekleyeyimmi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…