Nikah olmadan tedavi ile bebek sahibi olmak

Kız hamile kalmazsa nikah kiyilmayacak mi bende bunu merak ettim Türkiye de yasak Kıbrıs çok pahalı diye biliyorum.. Nikahları olsa devlette destek olur tüp bebek için..Abinizin durumu sıkıntılı tek tüp bebek tedavisiyle hamile kalinmayabilir buda uzun ve fiyat olarak yıpratıcı bir süreç olacak.. Siz nafaka boşanma avukat masraflardan kaçarken yurtdışında ki tedavisi onun kat ve kat fazlası tutacak...

Kız hamile kalmazsa nikah kiyilmayacak mi bende bunu merak ettim Türkiye de yasak Kıbrıs çok pahalı diye biliyorum.. Nikahları olsa devlette destek olur tüp bebek için..Abinizin durumu sıkıntılı tek tüp bebek tedavisiyle hamile kalinmayabilir buda uzun ve fiyat olarak yıpratıcı bir süreç olacak.. Siz nafaka boşanma avukat masraflardan kaçarken yurtdışında ki tedavisi onun kat ve kat fazlası tutacak...
Çok zorlandık ilkinde yine aynı sorunlari yaşamak istemiyoruz, maddi olarak bir problemimiz yok ama boşanma süreci çok uzun sürüyor tekrar deneyimleri istemiyoruz aynı seyleri

Arkadaşlar mrblar, kardeşim için açıyorum bu konuyu.Kardesim 2009 yılında ateşli silah yaralanması sonucu ağır yaralandı, sperm kanalları kopmuş.O dönem üroloji doktoru çocuğunun olmayacağını söyledi ama aradan geçen on bir yılda tekrar doktora gittik ve bebeğinin tese yöntemiyle testislerden sperm alınarak olabileceğini söyledi.Sorun şu ki şuanki görüştüğü kişiyle aralarında resmi nikah yok boşanma ve nafakadan korktuğu için çocuk doğunca ya da hamileyken nikah kiyilacak.Resmi nikah olmadan aşılama veya tüp bebek tedavisi yaptirabilecegimiz bir hastane var mı?Bir de hiç bilginiz yok bu konularda işleyiş nasıl olacak bir de kıza ya başkasının spermini enjekte ederlerse diye korkuyorum
Çok ilginç amacınız sadece çocuk mu nikah evlilik bunlar önemli değil mi...çocuk olsun sonra bosansalar ile masrafimiza değermi diyorsunuz gerçekten hayret ettim..ve dinimizce de böyle bişey olmaz yani

Çok zorlandık ilkinde yine aynı sorunlari yaşamak istemiyoruz, maddi olarak bir problemimiz yok ama boşanma süreci çok uzun sürüyor tekrar deneyimleri istemiyoruz aynı seyleri
Bebek olunca da nafaka vs talep edildiğini biliyorsunuzdi dimi?
Bence siz taşıyıcı anne buldunuz yoksa hiç bir kadın kabul etmez bunu

Abinin derdıne bu derece takılıp uzulmen ne guzel, keske senın gıbı kardesım olsaydı.
Ben seni konudaki kadın sandım, meger sen Kardesmıssın
Masallah

Bi laf var bilir misiniz "g.tüne güvenmeyen çıkmasın mantar avına" diye. Madem bu kadar korkuyor abiniz hiç bu işlere kalkışmasın.
Hatta kabız olurum da çıkarırken basur olurum diye yemek de yemesin.

Birlikte yaşayan bir sürü insan var neden bu kadar sorun yaptınız anlamadım neyse önemli değil herkes memnun hayatından sizin basur deneyiminiz var sanırım bilgi sahibisiniz
Bi laf var bilir misiniz "g.tüne güvenmeyen çıkmasın mantar avına" diye. Madem bu kadar korkuyor abiniz hiç bu işlere kalkışmasın.
Hatta kabız olurum da çıkarırken basur olurum diye yemek de yemesin.

X